Дата и час: Нед Дек 15, 2019 11:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 3 [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Тенши/ Акума игра с картинки
МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 4:12 pm 
Аватар

Запознайте се с двамата водещи на играта:

Изображение

Това са Акума и Тенши. (буквално имената означават - Демон и Ангел)
Всеки от тях има мисия - Акума да пакости и Тенши да помага на хората. Всеки път щом се справят успешно със задачите си те получават съответно по черепче(Акума) или перце(Тенши). Първият да достигне 100 точки ще определи съдбата на света.

Правила и разяснения: За да получи точка, някой от героите, е нужно на текущата мисия(условие зададено в предния пост) да се отговори с картинка, като под картинката с 1-2 изречения се уточнява по какъв начин се е развило действието.

Пример: Условие- Героя си е загубил очилата.

Отговор с точка за Тенши:
Изображение
Мокона по погрешка ги изправила в съседното измерение, ама така и не си обясни как са се върнали от само себе си - +1 перце за доброто дело на Тенши.

Отговор с точка за Акума:
Изображение
Така и не си ги намерих, но попаднах на тези яки черни очила и станах Мадао... - +1 черепче за Акума и пъкления му план да насели Земята с MAru de DAme na Ossan - Good-for-nothing old man.

*
За картинките:
1. Картинките могат да са от анимета, манги, игри, фенартове, CG-та..., но не се допуска съдържание 18+
2. Не поствайте прекалено големи картинки(широчина 900px.). Слагайте ги в спойлер таг или на thumbnail.

Описанието:
3. Минимум едно изречение описващо/загатващо, какво точно се е случило.
4. В края на описанието да се запише и кой получава точка, дори да е очевидно - Тенши или Акума.
5. Обобщението трябва да е логично(в рамките на нелогичните аниме и отаку светове not saying much :lol: ) Все пак ако в обяснението изкарате героя да е самото зло, не можете да причислите намесата на Тенши в ситуацията.

Условието:
6. В условието не трябва да има имена. Задава се проста ситуация, на чиято основа се изгражда конфликта, който вече може да има положителна или отрицателна развръзка(според описанието). Note: В отговорите вече се допуска споменаване на конкретни имена, места или посочване/загатване на конкретния аниме свят.
7. Заедно с отговора се поства и ново условие/ ситуация.

Допълнително:
8. Картинка без обобщение, какво се е случило не се брой за точка. Това включва и към кого е отишла точката т.е чия е била намесата в ситуацията - на Тенши или на Акума. Ако няма еднозначен отговор няма и причислена точка.
9. Играта е с творческа насоченост, така че ситуациите от условията могат да се интерпретират по доста и разнообразни начини ограничавайки се единствено от собственото ви въображение.
10. Макс 3 отговора на страница

Точки:
Акума - 12 черепчета
2012
Thaumaturgist
The_Pretender
Manga Anime
lovelyangel666
flssdd
faye
faye
flssdd
faye
2014
faye
faye
Manga Anime

Тенши - 12 перца
2012
faye
Manga Anime
The_Pretender
SSJ Kisoso
naruutto
werewolf_girl
faye
2014
Manga Anime
Zemoch93
Lawliet
Lawliet
faye

Сря Апр 23, 2014 1:31 am

Идеята за играта е оригинална и не съм я взаимствала от други форуми. Съответно е възможно правилата да претърпят някакво изменение или компликиране в бъдеще, стига да има интерес :)

Ако имате въпроси или предложения за подобряване формата на играта сте свободни да ги споделите.

-------------------
So, нека видим какви картинки ще извадите :)
Ето го първото условие:
Героя намира кашон с контенце по пътя си за вкъщи.

Последна промяна faye на Чет Апр 24, 2014 8:57 am, променена общо 13 пъти

Заглавие: Re: Тенши/ Акума игра с картинки
МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 10:38 pm 
Аватар

Изображение

Героят вече не е девствен... Черепче за Акума

------

Героят среща Дядо Коледа.

МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 10:55 pm 
Аватар
Модератор

Изображение

Главният герой се връща от магазина с хлебче и месо, хлъзва се, пада и вижда дядо коледа да ругае рудолф :lol: (тук така и не разбрах сега акума или теншин се дава :? )

п.п.

герой обърква съблекалните :lol:

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 12:51 am 
Аватар

Изображение

Героят преследва злодеят. Като стигат до съблекалните, злодеят прави илюзия и разменя местата на мъжка и женска съблекалня в табелката им. Като резултат, героят влиза в мъжката(тоест женската) съблекалня, за да види, че е объркал съблекалнята и бонус голо момиче. :lol:

Мисля, че при Акума трябва да отиде, защото героят е бил изигран. Череп за Акума.

------

На Коледа момиче признава, че те обича.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 1:15 am 
Аватар

@naruutto, идеята е да се загатне все пак намесата на някой от героите. При твоята развръзка няма избор между добро и зло, така че няма как да се оцени. Прибавям малка корекция към първи пост.

Изображение
- Чухте ли нещо?
- Там, в онова гардеробче!
Момичета бяха готови да линчуват нежеланата си компания, но за тяхна изненада откриха само едно сладко прасенце. - +1 перце за Тенши и навременната му намеса да предостави кана студена вода на героя :lol:

Сума време търсих този шот след като прочетох условието, така че ще го оставя и моя отговор, без да се брой към играта^^

Ето за новото условие:
Изображение
Това е момичето, което харесваше от 3ти клас! Къде му беше гласа?! Дотолкова ли не можеше да и отговори?! Мълчанието му я накара да се смути и вече беше готова да побегне разочарована и отхърлена. Понечи да си тръгне, но той я спря и отвори уста, но думите и дъхът му не стигаха. Телефонът му извибрира и той се сепна. "О, това е добра идея" си помисли. Бързо извади устройството и написа отговора си. - +1 перце за Тенши. По-късно героя чете смс-а получен по време на сцената: Бъди смел! - Тенши :watermelon:

Има нов ученик по средата на учебната година.

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 3:12 am 
Аватар

Местоположение: Akihabara Town Music:Drum&Bass Movement:WalkingVehicles MAD
faye написа:

който купи ягодова мелба на ученичка от по долен клас в лавката

Изображение

Новия ученик е перверзен. :lol:

точката ми отива към Акума. :confused:

Последна промяна Manga Anime на Сря Ное 28, 2012 12:04 pm, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 11:09 am 
Аватар

The_Pretender написа:
Няма нататък да разсъждавам, защото ясно, че съм прав.

Cool story, bro. Прав, крив, това не са понятия, които се използват при разсъждение на фиктивни ситуации. Поне не в българския език. След като човекът, който го пуска, е показал по каква логика според него се развива действието (което е целта на темата), значи няма какво да му мислиш толкова. By far, ти си единственият, който има проблеми с разбирането.
Или казано другояче: на кривата ракета космосът й е крив.

Айде сега стига оффтопик и да продължаваме играта по възможност.

И понеже Mango Animu is kinda slow and silly <33 и не постави ново условие и изобщо не даде точка за нищо, ще взема най-последното което виждам

faye написа:

Изображение
Оказва се, че новият ученик e truant.
Точка за Акума.

:arrow: Новият ученик не си губи времето, а бързо попада в ситуация, която намирисва на бой.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 12:06 pm 
Аватар

Изображение
lovelyangel666 написа:
Новият ученик не си губи времето, а бързо попада в ситуация, която намирисва на бой.
което е добре дошло, защото новият ученик е дошъл само и единствено, за да се бие и да се бие и да се бие :lol: и вече показва кой е новата сила в даскало
точка за Акума (violence rulez!)

нова ситуация
Героят има пистолет в ръката и не достатъчно ум в главата...

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 1:33 pm 
Аватар

Изображение
Аз съм най-лошия ти кошмар! И-ха!

Героинята харесва идола на училището си.

The_Pretender написа:

faye написа:
Сега ако искаш да се напише новела спрямо една фраза, която е дадена за условие, нямам против, но ще стане малко тегава за четене темата. Може да се прехвърлим към Творчество, ако настояваш :drop:

faye написа:
но в условието вече е зададено, че го е направил.

Да, настоявам да напишеш как обръщаш от това нещата чак на след това(времева разлика). С две думи директно от мястото на събитията и после след известно време. Малко несвързано едно с друго, но oh, well.

P.S. Този път измислете, че темата ставала въпрос след време какво ставало и... =))

Какво е несвързано? Да не би като четеш някоя книга илигледаш някое аниме, след това търсиш наръчник How to know what happens in "Random title" for dummies? Не се излагай! Преценила съм, че не е нужна повече информация, за да се разбере ситуацията и не съм добавяла.

Цитат:
9. Играта е с творческа насоченост, така че ситуациите от условията могат да се интерпретират по доста и разнообразни начини ограничавайки се единствено от собственото ви въображение.

Thaumaturgist написа:
Тъй-тъй има офф-топик и скоро ще бъдат премахнати постовете на претенцията (плюс този моят) и всичко ще си влезе в ритъм, да взема да се фръцна и да се изкефя, че само моят пост беше най-оригинален

Да, би било добре -.-

Едит:
Заради офф-топика ми се изплъзна, но точката е към Акума. Хирума е too much of an idiot badass :lol:

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 1:48 pm 
Аватар

сега слагам картинка на тва ^
после пиша акума или тоя другия
и накрая пиша нещо на което някой да даде картинка,
като гледам историята да е обща с тази над мене и тая под мене? нали така :confused:
faye написа:
Героинята харесва идола на училището си.

Изображение
срам я е да го заговори и затова се опитва да му привлече вниманието по друг начин :ying:

точка за Тенши май (тея точки по моя преценка ли трябва да ги решавам)
faye що ти не решаваш дали е Тенши/ Акума ?

Героя решава да и подари нещо.

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 1:59 pm 
Аватар

Принципно по твоя преценка, като все пак не трябва да казваш на бялото черно. Има някакъв лимит свободата тук :wink:
Цитат:
5. Обобщението трябва да е логично(в рамките на нелогичните аниме и отаку светове not saying much :lol: ) Все пак ако в обяснението изкарате героя да е самото зло, не можете да причислите намесата на Тенши в ситуацията.

Manga Anime написа:
faye що ти не решаваш дали е Тенши/ Акума ?

това ще е чиста тирания от моя страна :lol:

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 2:46 pm 
Аватар

да и после ше трябва да напишеш в 1вия ти пост кой потребител колко перца и колко черепчета е събрал :D
аз ако я играя тая игра ще се зачерепя яко (но ако сам си ги оценявам мога и само перца да изкарам)

колко пиксела е максималната широчина, щото мене много-широките картинки не ме притесняват ?

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 2:49 pm 
Аватар

Свързана ли ще я правим историята или всяка ситуация сама за себе си? Никъде не е казано, но айде да пробваме да свързваме нещата пък докъдето се получи :)
Thaumaturgist написа:
да взема да се фръцна и да се изкефя, че само моят пост беше най-оригинален
indeed, i lol'd so hard on that one :lol:

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 7:05 pm 
Аватар

Изображение
Героя решава да даде на сестра си нещо за рожденият й ден. Перце за тенши.

-------------

Да ходи на поправителни изпити

faye написа:

Какво е несвързано? Да не би като четеш някоя книга илигледаш някое аниме, след това търсиш наръчник How to know what happens in "Random title" for dummies? Не се излагай! Преценила съм, че не е нужна повече информация, за да се разбере ситуацията и не съм добавяла.

Shame on yourself. С това имах предвид нещо съвсем друго. Имах предвид между отговора ти на предишният и после на мен. На преди мен човека се развива сега, на момента, а на мен в бъдеще(или много по-късно след това, което съм писал). И си запази книгите за теб, защото ще ти са нужни. Ето за тази времева дупка говорих.

Последна промяна The_Pretender на Чет Ное 29, 2012 5:32 am, променена общо 4 пъти

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2012 8:37 pm 
Аватар

The_Pretender, това е последният ми пост, който ще засяга дискусията за разликата във времето. От тук насетне, ако искаш още да спориш ми пиши лични.
1вата част

2рата част от дискусията засягаща и частта с времето на действието

Може би, ако не беше повдигал необосновани въпроси за толкова дълго, щях да се опитам да вникна в поредния ти коментар. Не че се беше изразил особено ясно -.-
2те ситуации са различни. Интригата е на различни места спрямо момента в условието. Никъде не е казано, че веднъж като се тръгне по един модел трябва да продължиш с него до края. Пиша за най-интересния, според мен, момент който може да изникне от зададената ситуация. Не виждам нищо нередно в условието да е казано нещо от типа на: Героя го блъска кола - аз да пусна картинка на излизащ от болницата със счупена ръка тип, който се чуди какви простотии ще напишат съучениците му, за да му осветят гипса.
Забележки за времевата линия, ситуацията и изобщо всичко свързано с творческото виждане на автора на дадения пост са неуместни и не мога да ги приема. Изключение може да правят единствено въпроси свързани с чисто логическата част, но до момента не смятам, че сме имали случай точно това някой да е успял да обърка.

Повече по този въпрос няма да говоря.

flssdd написа:
Свързана ли ще я правим историята или всяка ситуация сама за себе си? Никъде не е казано, но айде да пробваме да свързваме нещата пък докъдето се получи :)

Първоначално го замислях да направя играта свързана. Постовете да образуват мини история, но за такава концепция, първо, че доста се усложнява, второ - ограничава се броя хора, които могат да се включат(за да е в час един новодошъл трябва да прочете доста постове назад) и 3то - вече от обикновена форум игра се доближава повече до Рол-плей(нямам против, но за тази работа трябват сериозни хора, които си е проличало, че в този форум наличните не обичат подобен вид игри; Рол-плей раздела е умрял и отдавна забравен).
Преди да стигна до концепцията за сегашната форма си мислех, например на всеки 20 кръгли точки да има нещо като специално условие, което да засяга директно Тенши и Акума. Ако играта се стабилизира нямам против нещо такова да се въведе.

Изображение
Знам, че това беше последния ми шанс и трябваше да уча, но повече ми се ходеше на караоке. Нищо! Ще препиша без да ме хванат! - +1 точка за Акума

Играе си с кукли :lol:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 3 [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]