Дата и час: Сря Юли 18, 2018 7:44 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 3 [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Asuka vs Rei
 Asuka  36%  36%  [ 15 ]
 Rei  33%  33%  [ 14 ]
 И двете  10%  10%  [ 4 ]
 Нито едната  14%  14%  [ 6 ]
 Mari  2%  2%  [ 1 ]
 Shinji  5%  5%  [ 2 ]
Общо гласове : 42

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Asuka vs Rei
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 14, 2012 12:40 am 

Рей. Вероятно любимият ми женски персонаж, в което и да е аниме.

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 14, 2012 10:08 am 
Аватар

Абе и двете са готини, но определено Asuka повече ми харесва. Особено ако сте гледали Engel АМВ-то. :wink:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 14, 2012 4:30 pm 
Аватар

Рей.
Макар и тиха и... да си го кажем честно, със психически затруднения (не казвам отклонения или проблеми, защото не бяха. според мен затруднения си е най-точната дума), си беше доста приятен герой, а точно тези проблеми я правеха сладка.
Докато Асука.... дразнеше. Едва я издържах.

не искам да ви унищожавам фенбоизъма, но защо последните два избора? темата е асука срещу рей, не предпочитан пилот.....

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 14, 2012 5:21 pm 
Аватар

Защото идеята на темата идва от подобните теми в /а/, където... да, позна, всичките отговори са от типа "Шинджи", "Мари", "ЕВА 01", "пингвина" и така нататък.

Bonus round: мисля че намерих темата, която Прес линкна в спама, и в последствие лъвли направи тази анкета.

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 15, 2012 12:55 am 
Аватар

Не съм влизала в /а/ :lol: Темата я замислях отпреди това, просто Прес даде подходящата картинка за старт.

velush написа:
Принципно EVA-та не е ли някаква тотална подигравка с жанровите типажи?

Дори да е така, не виждам какво пречи да имаш любима героиня.
Eien Ryuu написа:
Абе и двете са готини, но определено Asuka повече ми харесва. Особено ако сте гледали Engel АМВ-то. :wink:

Бе гледали сме го, ама пък не бих гласувала за Asuka ако наистина я озвучаваше Till Lindemann ;/
Borrator написа:
не искам да ви унищожавам фенбоизъма, но защо последните два избора? темата е асука срещу рей, не предпочитан пилот.....

Честито, че забеляза наличието на 80% от пилотите в анкетата, получаваш усмивка по радиото.
Последните два избора са
1. за да има за какво да гласува и да се хайпва брат ти, който дори не си е направил труда да гледа анимето за да се увери какво леке е Shinji и как Господ ще порази с мълния всеки, който гласува за него;
2. to spice up things, иначе анкетата ще изглежда плоска, както всички останали подобни анкети; мислех да сложа и Гендо, но не се връзва някак си в тийнейджърската компилация (аз примерно съм от тоя тип дето като ги запитат "кое е първично: яйцето или кокошката?" "ще отговоря "петела" или "омлета") след като има хора, дали тази опция като отговор, значи са си на мястото
3. and last but not least, като говорим за фенбоизъм, с Shinji делим една рождена дата, нямаше как да не уважа този факт като автор на темата; въпреки, че някак си се радвам, че ерейниън е сам в хомосексуализма си

Аз гласувах за Asuka, защото е тсундере. And because at least she had a hint of personality. And her death was... was... well any words would be insufficient and bland to describe its awesomeness. Мислех си, че Rei е всеобщата любимка, затова съм изненадана, че засега вървят наравно. Но прогнозирам, че скоро Rei ще вземе водачеството.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 15, 2012 1:21 am 
Аватар

^
да бе сложила Unit 01... also, that's the joke. That's the joke in the Engel amv too.

edit: I know, lovely, I know... that's the problem :lol: I know too much :lol:

Последна промяна erejnion на Съб Сеп 15, 2012 1:42 am, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 15, 2012 1:39 am 
Аватар

I take it you didn't realize I was half-joking too ;D Въпреки че не те виня, мнението ми се получи tl;dr

А Unit 01 pretty much overlaps with the Shinji option. Наистина трябва да вземеш да го гледаш.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2012 12:57 pm 
Аватар

lovelyangel666
Цитат:
velush написа:
Цитат:
Принципно EVA-та не е ли някаква тотална подигравка с жанровите типажи?

Дори да е така, не виждам какво пречи да имаш любима героиня.

Не пречи, но мисля че е добре да се изтъкне в какъв контекст ти е любима...или в кой етап от анимето...защото, все пак тези героини търпят известни драматични (и деконструиращи) промени... 8)

Последна промяна velush на Пон Сеп 17, 2012 5:32 pm, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2012 3:34 pm 
Аватар

О, не бих си позволила да слагам такива ограничения. Въпрос на лично мнение е за какво харесваш някакъв герой. Или защо не го харесваш. И пак нищо не пречи ако държиш да е с такива подробности, да споделиш в кой етап от анимето и в какъв контекст ти е любима. Ако изобщо някоя ти е любима.

You're too punctual.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2012 5:45 pm 
Аватар

lovelyangel666
Цитат:
You're too punctual.

Ами не...опитвам се да намекна, че има разлика между това да кажеш, че харесваш анпан...и да подчертаеш, че го харесваш само, когато Yamazaki го хвърля в лицето на разни хора :lol: .

EVA-та е популярно не защото е маргинално, а точно обратното. Да обясняваш, как героини от него са ти харесали заради най-маргиналните им черти е, като да си пропуснал целия смисъл на заглавието.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2012 5:51 pm 
Аватар

Оф, ти пък сега.

IT'S A GIVEN MOST PEOPLE MISSED THE WHOLE MEANING OF THIS TITLE. Now, do you feel better? Даже и хората, които са хванали сериозна част от смисъла, са свободни да обявят някое от момичетата за любимо точно заради нейна маргинална черта. Само спориш за глупости в момента. Give it a rest, dear.

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2012 5:52 pm 
Аватар

А аз това, което се опитвам да кажа е,
lovelyangel666 написа:
Въпрос на лично мнение е за какво харесваш някакъв герой.

В смисъл, че слабо ме интересува колко са повърхностни или не причините на когото и да било да харесва нещо. Отговор от типа на "мразя целия Evangelion и затова си нямам любима гротеска от него" не отговаря на целите на тази тема. Темата е не за да обсъждаме Evangelion или Gainax, или колко са пародиини или каквито и да било други персонажите в него :confused:

Surely, you prefer one over the other, no matter what the purposes of the show are. So just pick up one already.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2012 6:19 pm 
Аватар

erejnion
Цитат:
Даже и хората, които са хванали сериозна част от смисъла, са свободни да обявят някое от момичетата за любимо точно заради нейна маргинална черта.

Свободни са...но като се има в предвид как и по какъв начин свършват тези героини, някак си се получава гадно.

Цитат:
Само спориш за глупости в момента.

Тук не си прав. А винаги споря за глупости.

lovelyangel666
Цитат:
Отговор от типа на "мразя целия Evangelion и затова си нямам любима гротеска от него" не отговаря на целите на тази тема.

Естествено, че не отговаря...той отрича темата =)) . За мен няма начин да харесаш "положителните и отрицателните качества" на героините, защото те към края мутират в нещо друго.

Цитат:
Темата е не за да обсъждаме Evangelion или Gainax

Asuka и Rei са героини от Evangelion и продукт на Gainax. Правени са с цел първоначално да предизвикат някакви определени очаквания у зрителя и после да ги провалят.
Те са провокация. В случая е доста важно, да се обсъди - оригиналните версии ли харесваш или "счупените"? Ако харесваш, оригиналните, какво мислиш за "счупените"?
Ако харесваш "счупените", то по какви причини? Кефиш се на разбиването на клишето? Кефиш се садистично на страданията им? Кефиш се мазохистично от страданията им?

Ако говорехме за героините от Koi to Senkyo to Chocolate нямаше да мрънкам толкова. Там типажите са повече от очевидни.

Последна промяна velush на Пон Сеп 17, 2012 6:26 pm, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2012 6:25 pm 
Аватар

velush написа:
Asuka и Rei са героини от Evangelion и продукт на Gainax. Правени са с цел първоначално да предизвикат някакви определени впечатления у зрителя и после да ги провалят.
Те са провокация. В случая е доста важно, да се обсъди - оригиналните версии ли харесваш или "счупените"? Ако харесваш, оригиналните, какво мислиш за "счупените"?
Ако харесваш "счупените", то по какви причини? Кефиш се на разбиването на клишето? Кефиш се садистично на страданията им? Кефиш се мазохистично от страданията им?

Ако говорехме за героините от Koi to Senkyo to Chocolate нямаше да мрънкам толкова. Там типажите са повече от очевидни.

Добре започваш. Сега можеш да отговориш на всички тези въпроси, които сам зададе и няма да имаш грешка :nod: Не мисля, че искам толкова много.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2012 6:29 pm 
Аватар

lovelyangel666
Цитат:
Сега можеш да отговориш на всички тези въпроси

Нямам отговор на нито един от тези въпроси, защото по начало не харесвам самата провокация и най-вече целта и.

Излиза, че една ли не ако харесваш някоя от героините, значи си се хванал в капана на Gainax и те са ти доказали, какъв непоправим перверзник и глупак си :lol: :lol: :lol: . Аз нямам нужда от такова нещо, защото сам си го знам.

Последна промяна velush на Вто Сеп 18, 2012 11:40 am, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 3 [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]