Дата и час: Пон Юли 16, 2018 10:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 7 от 9 [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Кое ви бе първото аниме, което дропнахте?
МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2013 12:29 pm 
Аватар

Naruto след 170 епизод, че ми писнаха тия филъри

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2013 12:33 pm 
Аватар

А те бяха толкова интересни... =))
То и аз не съм ги гледал, не можах да издържа. :pokey:

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2013 4:16 pm 
Аватар

Chep_92 написа:
Уважаеми потребителю, velush, за тези анимета конкретно исках да кажа, що за човек трябва да си, за да не ти харесват?

Vandread, Naruto shippooden, air gear, Basilisk, to love ru, Ikkitousen, Princess Mononoke, Hellsing, Wolf's Rain, Tenjou Tenge, Death Note, KissXSis, Elfen Lied

Не виждам какво чак толкова гадно или отвратително сте намерили в тези анимета, но явно ако съдя по вкуса на хората, които са изказали мнение в темата повечето явно не разбират от читави анимета! Не ми се обиждайте, но явно повечето сте фенове на дигимон и покемон или на някави посредствени разтегливи анимета от сорта на блийч, уан пийс, каубой бебоб, детектив конан, драгон балс, хъртър и хънтър и прочие отвратителни анимета за мен! Това си е лично мое мнение, без лоши чувства! :)

Продължаваш да ме кефиш с коментарите си, макар и да са леко крайни. :lol:
Нека другите да си гледат One Piece-овете и Драконовите топки и да ги е яд,
че им псуват любимите анимета.
П.С С никого не се заяждам, просто си изразявам личното мнение,
както и други го правят. Все пак се водим демократична нация. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2013 7:28 pm 
Аватар

Златното правило, откакто свят светува, е One man's trash is another man's treasure. :lol: :lol: Много ясно, че едно ще се хареса на някои, но не и на други, ако го нямаше разнообразието много по-малко хора щяха да гледат аниме. Така че радвайте се :ok:

А да не говорим, че с възрастта на човек се променя и вкуса му о.о

МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2013 8:12 pm 
Аватар

SonGoku написа:
То щото Naruto Shippuuden не е достатъчно клиширано, посредствено и разтегнато като дъвка втора употреба, та реши да го добавиш към списъка. :lol:

Това, че за теб е такова не значи, че е и за всички... Веднага като не ви хареса аниме и като видите добри отзиви за него - "ДАВАЙ ДА ПЛЮЕМ 'ЩОТО ТЯХ ГИ КЕФИ". Като не ви кефи вас - не ги кефи всички и е боза за всички. Супер сте.

МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2013 8:18 pm 
Аватар

Мен още не ме е издразнило чак толкова, че да го дропна.

По темата: Първото ми май беше FMA, обаче скоро пак го почвам.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2013 10:17 pm 
Аватар

Ъ... май беше Наруто на 240-260 епизод от шипудена. Не помня точната причина да го дропна ама май бях почнал блийч, което ми се стори доста по интересно аниме :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 14, 2013 11:52 am 
Отаку България

И аз се извинявам, отклоних се от темата в горния си пост! Първото ми дропнато аниме беше One Piece! :)

П.С. Не ме мразете, защото съм готин! :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 14, 2013 3:55 pm 
Аватар
TokiSubs

^ #swag, #yolo :lol:

Моето беше някаква тъпа меха и най-новия сезон на Покемон.

Никой няма да дойде и да ни спаси, ако ние самите не искаме да се спасим.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 15, 2013 12:32 pm 
Аватар

Chep_92
Цитат:
ако съдя по вкуса на хората, които са изказали мнение в темата повечето явно не разбират от читави анимета!

Цитат:
Това си е лично мое мнение, без лоши чувства!

Кви лоши чувства? Ти обиждаш само на личен вкус... =)) =)) =)) .
Аргументът "Щом не харесваш любимото ми заглавие, значи не струваш!", винаги е бил признак хем на изтънченост, хем на зачитане на чуждото мнение 8) .

Та щом прояви такава снизходителност да изброиш какво точно смяташ за "читаво, но дропнато без време аниме", ще взема да ги изкоментирам едно по едно...за да е пълна демокрацията.

Vandread - е приятно космическо екшънче. Лично аз го харесвам много, но не смятам, че е нещо върховно.

Naruto shippooden - е маргинално. Лошо няма да го харесва човек, но феновете му прекаляват с това да го споменат в абсолютно всяка тема и да сравняват всичко с него, сякаш е някакъв еталон за абсолютно всички жанрове. За шоненските сапунени тупалки, може би...

Air gear - лична на мен ми беше скучно, затова го дропнах. Какво дълбоко разбиране се изисква, за да го харесаш? Стандартна псевдо спортна шоненка.

Basilisk - е някаква дълбока драма със шинобита. Не съм го започвал. Керъктър дизайнът от плакатите не ме кефи.

To love ru - е тъпа ечи комедийка...аз дори изгледах с мъка първи сезон (бил съм в мазохистично настроение). Мангата е доста по-добре. Да го харесваш - защо не...но всяка година излизат маса заглавия в този жанр точно като него. Че и по-добри.

Ikkitousen - кретенски фенсървис, съчетан със скучен екшън. Не ми е по сърцето. Лошо няма да го гледа човек с кеф, ама доста народ го взима насериозно.

Princess Mononoke - това не разбирам как може да се дропне. Или гледаш филма или не. Лично на мен не ми хареса, защото Гибли рециклират основните си идеи за N-ти път.

Hellsing - идеята е добра, но историята е безкрайно разтеглена, а екшънът - главните герои в статични пози и нищо повече. Скука. Гледал съм само ТВ-то. За OVA-та нямам морални сили.
Разбирам защо хората го харесват, но просто не ми е в кръвната група.

Wolf's Rain - някаква дълбока драма. Не смятам да го гледам.

Tenjou Tenge - тъпашка шоненска тупалка и дори няма достатъчно бой. Не разбирам от къде му идва славата. Виждал съм по-добри тупалки, които също не харесвам, но са по-малко популярни от TT.

Death Note - по изключение изключително заглавие в този списък. Аз не го харесвам, защото като преживяване, не се хваща и на малкото пръстче на мангата, а финалната част е невъзможно ръшната.

KissXSis - маргинабна ечи комедия. Сигурно много хора мастурбират на нея, ама това да я прави "читава" - хайде холам!

Elfen Lied - е това вече връх на тъпизма. Да му се кефиш, защото си drama hog - разбираемо. Дори аз го гледах до края. Ама да го раздуваш, за едно от най-великите анимета, просто омаловажава, това което смяташ за велико. =))

Ето така според мен трябва да се изразява мнение - какво точно харесва и какво не, какво смяташ за хубаво в тях и какво за лошо...а не първосигнално "Ти не харесваш Elfen Lied, значи си тъп!".

А сега за списъка с очевидните прояви на отвратителен вкус:

дигимон и покемон - са за деца. Нормално е, човек ако ги е гледал в крехка възраст, да ги е харесал и сега да изпитва носталгия на тях (моето ЕГН не го позволява, тъпи са ми). Иначе и двете са реклама за играчки, дори и най-върлите им фенове не ги величаят на сериозното "Наруто Шипуден" ниво =)) .

блийч, уан пийс, хъртър и хънтър - са мега сапунки. Хората обичат да ги гледат, просто защото са свикнали с героите и обичат да си ги наглеждат на равни интервали, както лелките турските сериали. В това лошо няма, докато не почнат да ги величаят прекалено...тук си прав...това се случва често.
Аз не гледам нито едно от тези

каубой бебоб - тук си в грешка. Това не само не е разтеглено, но е и най-концентрираното аниме, което съм гледал. Във всеки епизод се случват повече неща отколкото в три сезона на Наруто. А и дори човек да не го харесва, трябва да признае, че има страхотен дизайн, музика и изпълнение на сеютата.

детектив конан - мухахаха. Това тук да го харесваме 3-4 души най-много. Аз съм първият, който ще признае, че го гледам по напълно сапунджийски причини...пък и формулата му е от любимите ми - безкрайни криминални пъзели. Но обърни внимание, аз и не го величая. Не го ползват, като еталон за всичко и всички.

драгон балс - това го мразя. Тъпо е. Еднообразно е. Но много хора си го обичат - факт. Донякъде ги разбирам как може да са пристрастени към нещо...ама не и към конкретното нещо. :hat:

И моля без лоши чувства!
Както и без добри чувства!
Ако може въобще без чувства! =))
Просто логика и баланс между плюсове и минуси.
Според мен човек може да се радва на пълна простотия без това да го доказва за абсолютен простак, стига наистина да съзнава негативните качества на това заглавие...или пък да им се радва иронично. :idea:

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 20, 2013 9:42 pm 
Аватар

Chep_92 написа:
Naruto shippooden,

Shippooden, definitely. Много добра идея. Много точно казано. Иначе
:arrow:
Chep_92 написа:
разтегливи анимета от сорта на ..., каубой бебоб, ...

Ти сигурен ли си, че си гледал Cowboy Bebop? :lol:

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 2:19 am 
Аватар

Love Hina мисля че се казваше ;/

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 23, 2013 12:09 am 
Аватар

Naruto Shipuuden

Изображение
MyAnimeList
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 23, 2013 10:42 am 
Аватар

И Наруто ти е любим герой...ъъъ...OK...на теория е възможно да харесваш героя, но френчайзът да те разочарова.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 30, 2013 10:24 pm 
Аватар

Май One Piece :D
Преди 2-3 години бях решил, че трябва да го гледам, че все пак си е доста известно, но го дропнах на 2 епизод, най-вече заради арта :? Но все пак мисля д го гледам някога...

God, I'm so crazy, baby
I'm raisin' hell all over town.
I need you to come here and save me.
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 7 от 9 [ 129 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]