Дата и час: Сря Юли 18, 2018 7:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 6 от 7 [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Къде отидоха хубавите анимета?
МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 7:56 am 
Аватар

Съвсем нормално е с остаряването на жанра и огромното количество продукция, което се вади ежегодно, да има известно изчерпване на идеите. Но не съм съгласен, че хубавите анимета са изчезнали - напоследък такива бяха Mirai Nikki, Steins Gate, Guilty Crown, Mahou Shoujo Madoka Magica, Ano Natsu de Matteru, Fate/Zero, Deadman Wonderland, Anohana...

Metal Hammer Bulgaria
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 8:48 am 
Аватар

На гурбет в Либия.

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 11:14 am 
Аватар

Тук гледам потоп от сълзи и сополи по отмирането на шоненските тупалки...а те за мен винаги са си тъпи и развлачени, като свински черва. :lol:
Нещо, като характеристика на жанра. :lol:

Мнооого рядко ще ми хареса някоя...и то ако е пародия (Yakitate Japan, Kenichi) или ако включва някакъв интересен елемент (yokai-ите в Nurarihyon-а).

Fairy Tale или да кажем "Синият Екзорсист" за мен са демонстрация, какво точно куца в жанра.

Guilty Crown и AKB0048 пък е демонстрация на друга отвратителна тенденция - да се влагат огромни суми, артистични таланти и ресурси в проекти, чийто сюжет е пълно безумие и безсмислица.

За намаляването на "хубавите" заглавия...абе май има нещо такова, но то е заради икономическите условия. Всички залагат на сигурно.
В по-добрите години, студията можеха да си позволят и заглавия "за престиж". В момента и най-върлите комерсиалки се продават ужасно.

За тези от вас които изтъкнаха периода 2006-2009 за доста по-добър от следващия...ще ви светна - помня преди години как хората мрънкаха, колко як бил 2000-2005, а всичко след това било безподобен боклук. :lol:
За мен пък 2010 беше най-яката за последното десетилетие. 8)

Не всяка година е силна (примерно засега 2012 ми е най-слабата от десетилетието), но пък не съм срещал такава, която няма поне 5-6...ако не добри то поне интересни заглавия.

Последна промяна velush на Пон Авг 20, 2012 1:20 pm, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 12:52 pm 
Аватар

Собственото ти виждане за това кога е имало добри анимета зависи явно най-вече от това кога си почнал да гледаш. Разбира се, има изключения, но като цяло, ако си почнал да гледаш през 2008ма, за теб най-добрият период е 2005-2010.

Всъщност истината си е, че добрите анимета, погледнато общо, изключвайки личните предпочитания, винаги си се държат на някакъв процент от общия брой произведени продукции. И е било така винаги, даже и преди десетилетия. Което, между другото, означава че 2006та е била годината с най-много добри анимета. iirc, през 2006та произвеждат два пъти повече анимета, отколкото през 2010та. Съответно и два пъти повече добри такива. Макар че аз лично си обожавам 2010та също, като велуш.

МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2012 1:18 pm 
Аватар

erejnion
Цитат:
ако си почнал да гледаш през 2008ма

Е, моето първо аниме (http://myanimelist.net/anime/2279/Nagag ... Haita_Neko)...и въобще първото ходене на кино (т.е. завели са ме) е през 1979... :lol:
От друга страна...до 2000 и относително по-бързия интернет у нас, достъпът беше труден и адски ограничен.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2015 11:58 pm 

Абе пускат по 2-3 ставащи на година. Точно по моето темпо :Д

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 10, 2015 9:33 pm 
Аватар

За последните години, анимето , което безусловно разтърси фендъма от почти всички възрастови групи, остави крайна диря и преобърна всички класации е Attack on Titan.

САО не съм го гледала, но и то наблюдавах да е с леко подобен ефект.

Тук май трябва да включа и Steins Gate. :hat:

МнениеПубликувано на: Съб Окт 10, 2015 9:51 pm 
Аватар

На мене винаги ми е било интересно как така най-големите боклуци са най-популярни :dontknow:

МнениеПубликувано на: Съб Окт 10, 2015 10:25 pm 
Аватар

RayofVictory написа:
На мене винаги ми е било интересно как така най-големите боклуци са най-популярни :dontknow:

Като ти гледам аватара и подписа не се учудвам защо ги мислиш за боклуци...

Както и да е, хубави аимета има. Няма как всеки сезон да има по 20 хубави анимета. Например Титаните, Hunter x Hunter, Steins;Gate, Ushio to Tora, One Punch Man (който има само един епизод засега :lol: ), така че си гледайте каквото ви е кеф и ще намерите хубавите анимета. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 11, 2015 10:50 am 
Аватар

FirePenguin написа:
RayofVictory написа:

Като ти гледам аватара и подписа не се учудвам защо ги мислиш за боклуци...

Както и да е, хубави аимета има. Няма как всеки сезон да има по 20 хубави анимета. Например Титаните, Hunter x Hunter, Steins;Gate, Ushio to Tora, One Punch Man (който има само един епизод засега :lol: ), така че си гледайте каквото ви е кеф и ще намерите хубавите анимета. :)

Просто ми е любопитно понеже съм попадал на много underrated анимета, които са страшно добри и въпреки това имат ниски оценки, в сравнение с помии като САО и Титаните които ги изкарват едва ли не най-великото нещо след топлата вода.

МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2015 10:05 am 
Аватар

RayofVictory
Цитат:
помии като САО и Титаните

Това добре, но покрай тях оплю не чак толкова лоши неща - Steins;Gate, Ushio to Tora и One Punch Man. Освен това Ushio to Tora не отговоря на условията, защото не е особено популярно.

Колкото и лош да е сезонът, все може да се изрови нещо, което е поне поносимо.
Боклукът за един е съкровище за друг.

Трагедията идва от това, че маса народ решава какво е най-добро, не по собствени предпочитания, а според това, за което се вдига най-много шум. Резултатът е рулетка - може да се падне нещо човешко, а може на мода да е някакъв абсолютно среднист сапун, каквито има хиляди, а свестните неща да останат в сянка.
Другият момент е, че както съм писал и в отделна тема - оформящите вкуса начални анимета са донякъде важни. Ето за OP-то: dikidera, навремето най-важното са били голямата бройка епизоди (може и да си е променил мнението, де :wink: ). Според тогавашните му думи 12 серии = пълен боклук.
Мога да си представя с какво е започнал.

Наскоро четох статия за аниме фендъма и останах с впечатлението, че авторът е тотално изпортен от Dragon Ball (неговото gateway аниме). Той просто не може да си представи друг вид заглавие. За него не може да съществува по-велико нещо от One Piece. Най-лошото е, че говори от името на ВСИЧКИ аниме фенове. Такива неща, като примерно единични експериментални арт проекти са затворена книга за него.

Та "Къде отидоха хубавите анимета?" - просто човек трябва да ги търси усилено и целенасочено. Сами няма да дойдат при него. Още трябва да проверява за всеки случай жанрове и теми, които досега не са му били интересни.
Когато човек навлиза в анимето, вече има натрупани доста поредици и може да избира (вместо да се води по чужд акъл). С времето количеството на натрупаните неща намалява или пък те стават недостъпни, затова и става по-трудно.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2015 10:27 am 
Аватар

related:

velush написа:
покрай тях оплю не чак толкова лоши неща

Аз не го видях да оплюва директно други заглавия, освен ПОХОДА НА ТИТАНИТЕ и Меч изкуство на линия.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2015 11:59 am 
Аватар

lovelyangel666
Цитат:
Аз не го видях

Можеше да направи разлика в изброените, но не постъпи така, а точно групирането е една от тенденциите, които ме дразнят най-много и като плюеш, и като хвалиш.
Специално изброените от FirePenguin нямат много общи точки освен, че всичките са му харесали. RayofVictory можеше да го отбележи.

Освен това има боклуци, които противно на всякакви мърфологични учения не става популярни. :mrgreen:

ПП
За оценено и недооценено...аз се съмнявам, че дори и положителните черти на супер-популярните заглавия се оценяват по достойнство. Подозирам, че голяма част от феновете осъзнават, защо ги харесват. Голям смях става, като почнат да разменят дизайн с анимация или да раздуват за страхотните качества на не-знам-коя-си OP/ED/insert song и колко централна била за цялото преживяване.

ПППП
Аз пък попаднах на един грозноват, но адски приятен комикс - Lumberjanes.
Може да е деривативен и на места несвързан, но страшно ме кефи. Наскоро прочетох и Wild's End, което също е готино и чакам с нетърпение продължението.
Това май се крие зад "хубавите анимета". Навремето са били нещо ново, екзотично и невиждано. Сега си им свикнал. Пренаситен от клишета и масово производство, почват да те впечатляват твърде малко нещата.
За съжаление аз съм пристрастен и трябва да продължа...

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2015 1:07 pm 
Аватар

Можеше да направи, но не беше нужно. Ако се върнеш на коментара и прочетеш това, което е цитирал, ще видиш, че адресира огин пингвина като към събеседник, а не адресира самото съдържание на коментара. Т.е. не е групирал заглавията, които изброи към "помиите", а даде пример за това какви "помии" има предвид. Ти и сам каза, Ushio to Tora дори не може да се причисли към т.нар. популярни заглавия.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2015 1:33 pm 
Аватар

lovelyangel666
Цитат:
но не беше нужно

Според мен беше, за да разбие групирането от FirePenguin.
Не беше зле и да коментира отношението си към Юх-Грух-Ох...може да не е уважение, а ирония, носталгия или дори guilty pleasure.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 6 от 7 [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]