Дата и час: Пон Окт 21, 2019 3:19 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 7 [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Къде отидоха хубавите анимета?
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 1:34 pm 
Аватар

Claymore47_Fen
Цитат:
пък гледам тук-там темите за тазгодишните сериали и сред най-известните не е някой хубав сейнен а плоски шонени

Ти ако се загледаш ще видиш, че е така и за предишни години...
Сейнените принципно излизат по-рядко (заради ограничената публика).
Наистина хубави и смислени сейнени (срещал съм такива, които са по-зле и от стандартен шонен) излизат още по-рядко.
Понякога преводите на такива заглавия се забавят чак до излизането им на видео.
Просто трябва да търсиш по-усилено и по-внимателно.
Пък като няма достатъчно сейнени търси джосеи :P .

Качествени неща, както във всеки забавен бизнес излизат рядко...обаче аниме адикт, като мен има нужда от ежедневната си доза шарения, затова помежду шедьоврите се задоволявам и с по-непретенциозно, но забавни и добре направени неща.
Твой си е проблемът, че търсиш предимно вишизми. :lol: :lol: :lol:
Но ако се съди от потребителското ти име, може би и ти имаш скронности към "артистично семеизпразване в стил "да видим колко по-извратена и кървава анимация можем да направим"" защото точно това ми е мнението за Claymore...като естествено махнем "артистично" от изречението...:lol: :lol: :lol:

dikidera, наистина малко предизвикателно си се изказал на тема "хубавите анимета".
Доколкото разбрах истинският въпрос е "защо вече няма толкова 100+ сериали както преди."
Първо - според мен в момента вървят няколко такива (чийто преводи стигат до нас...а иначе сигурно са още повече) просто не са измежду любимите ти.
Второ - заглавията за които споменаваш са натрупвани с години.
Трето - някой вече спомена, търсиш ги в грешния времеви период. Златното време на анимето е през 70-те, 80-те и 90-те години...след 2000-та година бизнесът доста се промени, както и вкуса на зрителите. Световната криза и интернет пиратството, също не простиха - затова има и толкова сезони завършващи с клихенгъри, но без надежди за продължение. (не че не се е случвало и преди, де)
Отговорът е прост - този вид сериали в момента не са толкова изгодни за бизнеса (с изключение на няколко стари френчайзи), затова и не се произвеждат масово.
Т.е. виновни са не само един или два фактора...а комбинация от тях.

Лично аз не съм голям любител на дългите истории...много рядко съм срещам гигантоманско заглавие, което да си струва усилията и фенщината и което да не се разводни, като качество след сезон-два. (Естествено има и контра примери, когато френчайзът става по-добър с годините, като заглавията за Капитан Харлок или за Кобра) Затова не ме е страх, че са се свършили "хубавите анимета".
Няма такова нещо.
Най-малкото има маса стари неща, които или още не са стигнали с превод до нас или си седят мирно и тихо в колекциите ни и чакат да ги изгледаме.
Понякога пък се случва и вкусът ти да се промени с времето...почваш да харесваш неща, които си игнорирал и да се чудиш какво си харесвал в други и т.н.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 8:29 pm 
Аватар

velush написа:
Качествени неща, както във всеки забавен бизнес излизат рядко...обаче аниме адикт, като мен има нужда от ежедневната си доза шарения, затова помежду шедьоврите се задоволявам и с по-непретенциозно, но забавни и добре направени неща.
Твой си е проблемът, че търсиш предимно вишизми. :lol: :lol: :lol:
Но ако се съди от потребителското ти име, може би и ти имаш скронности към "артистично семеизпразване в стил "да видим колко по-извратена и кървава анимация можем да направим"" защото точно това ми е мнението за Claymore...като естествено махнем "артистично" от изречението...:lol: :lol: :lol:

Е айде сега де профила съм го правил във 7 клас,сега съм 10. :lol: Иначе Клеймор е всъщност шонен ама карай.Все още чета мангата де :blush: И все пак е класи над Блийч и Наруто. =)) Иначе не казвам че гледам само вишизми,виж Black Lagoon-шаренка,екшънска и къравава екстаравагнца със елементи на affectionate parody на холивудските екшъни и тези на Джон Ву.Просто се оплаквам че шонена преобладава,не съм казвал че е лош.Bсе пак Death Note,Code Geass,EVA,One Piece и Beck какво са? :P

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 9:19 pm 
Аватар

Сякаш Black Lagoon не е шонен с претенции.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 9:21 pm 
Аватар

Black lagoon е нещо по средата. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 10:08 pm 
Аватар

Да се надяваме, че злите сили ще си свършат добре работата с анимирането на Berserk и Beelzebub, също така да се надяваме, че няма да изоставят Фейри Фейл на 50-60 епизод...

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 10:50 pm 
Аватар

Берсерк ако анимират ще стане сейнен-сапунка. =)) И ще почнат да пускат филъри и филъри и филъриииии............

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 10:52 pm 
Аватар

О, мале :shock: зарежат ли Фейрито край то почти нищо няма да остане.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 11:07 pm 

Поне тази събота излиза 1-ви епизод на Бакумен, а спешъл-а не Beelzebub ще е на 23 октомври. Добре, че на Детектив Конан не му се вижда края все още, както и на Уан Пийс.
ПС - *Все още се надява за нов сезон на Слеърс...* =)) =))

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 10:59 am 
Аватар

Claymore47_Fen
Цитат:
Иначе Клеймор е всъщност шонен ама карай

Но пък е точно "семеизпразване в стил "да видим колко по-извратена и кървава анимация можем да направим""...

Исках да намекна, че от изказването ти излиза, че едва ли не търсиш само поизведения на изкуството, а явно не е така... :lol:

Цитат:
Bсе пак Death Note,Code Geass,EVA,One Piece и Beck какво са? :P

Не ми казвай, че ги имаш за нещо сериозно :P . Естествено, че не. :D
Заявка за сериозен fun - да, но е и дълбокомислена философщина, за която уж радее сенпая ти от Шадоуденс - Роланд.
И мисля че Code Geass си го сложи неправилно в тази група - то си е комерсиалщина от най-пошъл и елементарен вид (но пък правена с много пари). Останалите поне се опитват да дадат нещо на зрителя и да не го третират, като пълен идиот (е EVE-та тотално се ебава със зрителя, но под предтекст, че е за негово добро).

Мисълта ми е, че жанра и таргет аудиторията не са толкова говорящи за качествата на самото заглавие. Вече писах, че съм попадал на отвратителни сейнени (примерно Salaryman Kintarou). От друга страна в стандартния джосей няма нищо, което да представлява интерес за мен - досадни драми, шотаконщина, прехласване пред мъжката педерастия и пр. и пр. фенсървис за дами...но това не пречи в тази група заглавия да има и прекрасни неща, като Nodame Cantabile, които биха харесали на всеки аниме фен.

Накратко - не съм съгласен с тезата ти: сейнен = голям шанс за качествено заглавие.

S.T.A.L.K.E.R.
Цитат:

Точно това, че няма свръх претенции за реализъм (голяма част от героите са си доста карикатурни...и то имам в предвид не само, като керъктър дизайн...) и убер-драма. Това че не се взима много насериозно, му е най-доброто качество. Ако има някакви претенции тове е, да е добре нарисувани/анимирано и да пуска цинични мрачни шегички в правилните моменти.

Цялата тази стена от текст, я дръпнах само за да демонстрирам колко индивидуално е понятието "хубаво анмие".
За някой това е дълъг френчайз който да следи с години, за друг е ечи разтуха след тежък ден, за трети е сериозно произведение...
Според мен разнообразието на аниме пазара не е намаляло чувствително напоследък.

Отговорът на "Къде отидоха хубавите анимета?" е - "Не са се загубили - те са си някъде там, просто трябва да ги намериш". (Е, аз това го писах и в предишния си пост, но да взема тук да го подчертая с дебела двойна линия.)

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 4:26 pm 
Аватар

Отидоха на кино...

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 9:25 pm 
Аватар

феновете не искат хубави анимета :?:
за тва студиата не ги създават ?

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 9:42 pm 
Аватар

velush написа:
S.T.A.L.K.E.R.
Цитат:

Точно това, че няма свръх претенции за реализъм (голяма част от героите са си доста карикатурни...и то имам в предвид не само, като керъктър дизайн...) и убер-драма. Това че не се взима много насериозно, му е най-доброто качество. Ако има някакви претенции тове е, да е добре нарисувани/анимирано и да пуска цинични мрачни шегички в правилните моменти.

My thoughts exactly.

velush написа:
Claymore47_Fen
Цитат:
Иначе Клеймор е всъщност шонен ама карай

Но пък е точно "семеизпразване в стил "да видим колко по-извратена и кървава анимация можем да направим""...
Исках да намекна, че от изказването ти излиза, че едва ли не търсиш само поизведения на изкуството, а явно не е така... :lol:

да аз после се усетих че така е прозвучало. :lol: А иначе имах предвид че понеже съм изгледал 3-4 такива досега и ми се иска да намеря още философски. :D

Цитат:
Bсе пак Death Note,Code Geass,EVA,One Piece и Beck какво са? :P

velush написа:
Не ми казвай, че ги имаш за нещо сериозно :P . Естествено, че не. :D
Заявка за сериозен fun - да, но не и дълбокомислена философщина, за която уж радее сенпая ти от Шадоуденс - Роланд.
И мисля че Code Geass си го сложи неправилно в тази група - то си е комерсиалщина от най-пошъл и елементарен вид (но пък правена с много пари). Останалите поне се опитват да дадат нещо на зрителя и да не го третират, като пълен идиот (е EVE-та тотално се ебава със зрителя, но под предтекст, че е за негово добро).

Е айде сега дори да махнем храната за размисъл която ти дава(ако можеш да я видиш де,защото не е много застъпена.някои хора си мислят че няма а Фейт/стей найт дава такава едва ли не)Code geass има такива плот-туистове каквито не съм виждал никъде.Някои са нагласени но други пък не са и КЪРТЯТ.А Роланд не ми е сенпай а и от статиите му в Шадоуденс съм видял че не копнее само за философия а просто ми харесва аналогията от статията му за Ш онен vs. Сейнен. =)) :lol: Аз не съм казал
че са сериозни а че са хубави шонени. :lol:

velush написа:
Отговорът на "Къде отидоха хубавите анимета?" е - "Не са се загубили - те са си някъде там, просто трябва да ги намериш". (Е, аз това го писах и в предишния си пост, но да взема тук да го подчертая с дебела двойна линия.)

Прав си,аз го прочетох поста ама...да си кажа гореспоменатата мъка. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 02, 2010 11:53 am 
Аватар

velush написа:

S.T.A.L.K.E.R.
Цитат:

Като прочетох, че не се взима насериозно, веднага се сетих за сцената на заведението от 1вия сезон (2рия не съм го гледал и нямам и намерение) и там се вземаха толкова насериозно, че чак болеше. Целия този спор материалното ценно ли е или не е на ниво детска градина. Да се смята това заглавие за сейнен е повече от тъпо.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 02, 2010 12:02 pm 
Аватар

Погледнах сега календара на AniDB и много Анимета от Септември не са видели бял свят

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 02, 2010 1:23 pm 
Аватар

S.T.A.L.K.E.R. написа:
velush написа:

S.T.A.L.K.E.R.
Цитат:

Като прочетох, че не се взима насериозно, веднага се сетих за сцената на заведението от 1вия сезон (2рия не съм го гледал и нямам и намерение) и там се вземаха толкова насериозно, че чак болеше. Целия този спор материалното ценно ли е или не е на ниво детска градина. Да се смята това заглавие за сейнен е повече от тъпо.

Точно във бара съм абсолютно сигурен че няма и не е имало такъв диалог.Другото е че никой не е спорил дали е ценно,а Реви казва че със парите и оръжията светът е страхотно място.Та не знам къде и кога си го видял това.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 7 [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]