Виж темата - НАДценявани и ПОДценявани анимета - AnimeS-bg.com
Дата и час: Вто Авг 21, 2018 7:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 23 от 24 [ 360 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: НАДценявани и ПОДценявани анимета
МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2015 11:43 am 
Аватар

Понеже съм на вълна "Каква аниме година беше за вас 2015-та?" да споделя няколко недооценени:

Kekkai Sensen - в началото имаше интерес, но като видяха, че не са стандартните шоненски патоси, го зарязаха. А шоуто има сложно замислен свят, интересни герои и логично развитие.

Punch Line - всички живо го заряза заради ечи елементите, а в ядрото си има комплексна история (доста объркваща, заради пътуването във времето и алтернативните времеви линии), сериозна драма и трудни избори за главните герои.

Concrete Revolutio: Choujin Gensou - предполагам всички го игнорираха заради шантавия шарен стил, но историята му е комплекса, героите са интересни (ако се вгледаш) и вади на показ доста политически и морални проблеми на съвременното общество.
Най-социално ангажираното шоу от годината. (Не че стандартният аниме зрител ще знае, защо това трябва да е положителна черта. =)) )

Ninja Slayer from Animation - всички го зарязаха, защото очакваха Trigger версия на Наруто, а получиха анимация, като правена от шестокласници.
Заглавието обаче е ценно с безкрайните си гаври с аркадните игри, самурайските период драми и якудза клишетата.

Още публиката игнорира масово и качествени продължения като:

Danna ga Nani o Itte Iruka Wakaranai Ken 2 Sureme - и първата част не се радваше на голям интерес, а е доста сладурско и човешко.

Non Non Biyori Repeat - също.

Teekyuu (2015) - никой на цени random хумора му.

Little Witch Academia: Mahou Shikake no Parade - първата част беше доста популярна, но втората някак остана извън полезрението, въпреки kickstarter-а и нетърпението на публиката да види продължение.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2015 8:09 pm 
Аватар

velush написа:
Kekkai Sensen

Сериозно? Аз на това му викам надценено. Бая. Всички луднаха по тая глупост.
Лично аз поне го зарязах, като видях нестандартна и несполучлива мешаница от всевъзможни глупости,
като ни една с една не се връзваше, камо ли да правеше сюжета интересен.

Иначе мерси, че представи на вниманието ми тая интересна тема. :lol:
Надценени бол:
OPM - нито смешките ме впечатлиха, нито свърших от всичката сакуга, видиш ли.
Най обичам да гледам как всички се правят, че по-гениално нещо не са гледали(то може и така да е).
Death Parade - нищо съществено. Много мелодрама, недостатъчно красив арт или музика, че да впечатли поне с нещо.
FSN UBW - много ми е жал за хората, дето му се кефят, a не са гледали /Зеро. Тук имаше само хубава музика.
GATE - жестоко разочарование. Супер изненадан съм, че наистина има хора, които му се радват.
Owarimonogatari - Monogatari-тата обикновено са надценени. Хубаво е, но все още нищо кой знае какво. Далеч не най-доброто от поредицата.
И още много знайни и незнайни. Повечето обаче са си оценени подобаващо среднисто.

Подценени:
Нищо. Всичко беше посредствено.
Може би само God Eater - не беше толкова зле, колкото камара народ го изкараха.
Свикнах с нестандартната анимация и ми стана красива, музиката също е над средното ниво и в изобилие.
Откъм сюжет бая куцаше, но е уютно. Но пак, като цялостна оценка не е особено над/подценено.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2015 10:20 pm 
Аватар

A на мен некой мое ли ми обЯсни истерията около Уан ПънЧ адекватно?? :shock: :doh: :shock: :doh:

МнениеПубликувано на: Вто Дек 08, 2015 10:43 pm 
Аватар

Малко са хората, които от прости неща правят нещо наистина интересно и дори смешно, а Уан e един от хората, на които им се получава.
Най-точно казано, истерията е около това какъв невероятен пародиен свят е изградил Уан,
човек, който започва историята си като уебкомикс и в момента има римейк версия на мангата си от един невероятен художник като Юске Мурата,
а и сбъднатата мечта на всеки автор - произведението му да стигне до малкия екран.
А и при него не само, че стига до малкия екран, ами дори се говори, че със стандартен бюджет и много старание от страна на аниматорите,
които впрочем са едни от най-добрите в Япония, вече десет серии са направили такава анимация,
с каквато много малко 12-епизодни сериали могат да се похвалят.
С едно изречение - предлага много различни похвати на анимиране, на които ценителите можем само да се усмихваме.

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2015 1:35 am 
Аватар

Новоизлюпени аниме фенове го гледат като първо аниме и му се кефят със същата истерия.
Надали е заради прелестната анимация, която аз като ценител явно не съм оценил.
За мен обяснението е само масов безпочвен хайп->популярност.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2015 2:43 am 
Аватар

Е, как да я оцениш, като очите ти са отворени само за CGI бекграунди на студиа тип Ufotable. :lol:
А и както казах, не е само анимацията, историята също е поднесена различно, смешно и абсурдно - само чарове, определено хайпа не е безпочвен.
Честно казано не знам кое намираш за грозно в анимацията, дори "постната" сцена при битката Шинкай О/Генос също влиза в графа топ анимация,
предвид че това беше един от коронните номери на аниматора, който стоеше зад нея.
На места имаше спадове, но пък те са компенсирани с други по-ефектни бойни сцени.
Предполагам, че сега в последните два епизода ще избухнат, защото следва най-великата арка в историята.
Няма да се лъжем, но това е анимето за тоя сезон, всичко останало е пълен талаш!

п.с. Нека само да отбележа, че в състава на озвучителите са само големи имена,
отделно саундтракът също е доста добре подбран и в последния епизод същият този саундтрак изгради страхотна атмосфера при инвазията.

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2015 2:16 pm 
Аватар

The Hollow Shrine
Цитат:
нестандартна и несполучлива мешаница от всевъзможни глупости,
като ни една с една не се връзваше, камо ли да правеше сюжета интересен

На мен пък всичко ми се връзва и ме кефи нарочно накъсаният начин по който разправят историята.
Това е и характерен стил на режисьорката.
Просто не е по твоя вкус.
А определено е подценено, защото не помня тук някой освен мен и Ровурито да го довърши.

Цитат:
Death Parade -...недостатъчно красив арт или музика

Всъщност това са му от малкото добри качества - красив арт и музика. Имаше и донякъде добра игра на сеютата.
Масовата реакция към него според мен беше справедлива - първо силен интерес, после досада.
Т.е. нито е надценено, нито подценено.

Цитат:
Новоизлюпени аниме фенове го гледат като първо аниме и му се кефят със същата истерия

Всяка година има някаква супер популярна простотия, която създава фалшиви представи у доста начинаещи. От DBZ и Naruto, през SAO, та до Tokyo Ghoul.

DiaDora
Цитат:
истерията около Уан ПънЧ адекватно

Сейнен дето се гаври с бойните шонени и супергеройщините. Още има и подигравка с това как се формира общественото мнение и колко слепи са корпоративните политики (Май само аз ги виждам последното.)
По същество не е най-оригиналното нещо на света, но е все пак е ценен факта, че съществува и че не е с графиката и анимацията на Ninja Slayer.

Иначе защо го мразят една купчина хората и идея си нямам.
Едни (предимно хлапета) може би не го обичат, защото главният герой е абсолютен трол, а на тях им се иска да е "истински герой" с традиционното измъчено детство и багаж от психологически проблеми (всичко, което са им казали, че е важно и белег за високо качество).
Други хора пък евентуално не си падат по хумора.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 10, 2015 11:41 pm 
Аватар

Досега не съм срещнала некой дет да го мрази, а само супер-хайпнати на маХ :stars:

МнениеПубликувано на: Пет Дек 11, 2015 1:47 am 
Аватар

velush написа:
На мен пък всичко ми се връзва и ме кефи нарочно накъсаният начин по който разправят историята.

То не е до фабула/хронологичен сюжет. Самите фигури, атмосфери и типове сюжети, които са наблъскани в историята, са супер разнородни. Опитва се да е много неща наведнъж.

Цитат:
Това е и характерен стил на режисьорката.

Тя едната режисьорка...
Цитат:
Просто не е по твоя вкус.

На описание не беше зле и бих гледал нещо такова, само да беше направено добре. No such luck here.
Цитат:
А определено е подценено, защото не помня тук някой освен мен и Ровурито да го довърши.

Тук≠мерило. Виж му продажбите. Някакво нискобюджетно сезонно анименце, от което никой не очакваше нещо особено, и такива продажби и хайп в Щатите.

KoP3Le7o написа:
Е, как да я оцениш, като очите ти са отворени само за CGI бекграунди на студиа тип Ufotable.

Честно, омръзна ми да го повтаряш.
1) Обожавам и далеч предпочитам ръчно рисувана анимация.
2) Да си почитател на нещата, които адаптират ≠ да гледаш само техни/нови продукции.
3) Бекграундите им, да ме прощаваш, не са CG. Чудовища/духове, вода, трева, превозни средства - да. И не е красиво.
Ама бекграундите им са причината да си струва да рисуват на 855р/1080p.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 11, 2015 11:33 am 
Аватар

DiaDora
Цитат:
Досега не съм срещнала некой дет да го мрази

Тук не, ма виж в MAL - всеки четвърти пост в темата за епизода е хейт.
Има и достатъчно самостоятелни теми "Това аниме е овърхайпнато".

The Hollow Shrine
Цитат:
Тук≠мерило

Е, дадох тукашен пример за по-ясна картина.

Цитат:
продажби и хайп в Щатите

Продажбите забелязах, че са им относително прилични, но в никакъв случай не е огромен хит.
В TOP-овете на MAL го няма никакво, защото 7.84 не е особено висок рейтинг.
Според мен вече почти никой не си спомня за него, освен тези които обобщават заглавията от годината.

Само по себе си, наистина Kekkai Sensen не е нищо революционно или изключително. Реално заслужава такава оценка (аз лично съм му дал 7/10 :lol: ), но в сравнение с други заглавия от годината, според мен наистина изпъква.

Мисля, че не е достатъчно популярно, защото се овърхайпват други много по-боклучави аниме адаптации, като продълженията на "Гула" и "Не ме барай бе, манаф!".

Последна промяна velush на Пон Яну 04, 2016 10:40 am, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2016 4:04 am 
Аватар

Току - що се сетих за едно НАДценено. Това е God Eater. След 2ри епизод просто мозъка ми блокира. Тук не съм гледал на какъв интерес се радва, но в чуждите форуми, това е едва ли не новото One Piece/DBZ/Naruto/Bleach и т.н. Защо? На какво отгоре?

Цитат:
Evility написа:
Тоя сигурно е бил от школата за Болни Екземпляри, Лишени от Граници, Абстрахиращи се от Разумното, Идейни и Обиграни в Насилието, съкратено БЕЛГАРИОН... :lol:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2016 11:00 am 
Аватар

Rampage
Цитат:
едва ли не новото One Piece/DBZ/Naruto/Bleach и т.н. Защо?

Най-вероятно, защото вечно правят ненужни и неадекватни сравнения с най-популярното.
Вечно изпадат в безсмислени полемики от типа "Кое е по-яко? Крушите или сливите?" (Що човек да не яде и двете?).

Лично на мен God Eater ме кефи, точно защото е различно от DB и Naruto.
Работи по подобен начин, но строителният материал е различен. И хуморът е различен.
Т.е. старата battle shounen таратайка, но с шантав paint job.
Друг плюс е стегнатото темпо. Няма разтягане на всеки бой по 12 епизода, като в DB.
Кефи ме и играта на сеютата.

Не знам дали го надценявам, но ми е от по-поносимите неща за конкретния жанр, заедно с Нурарихьона и Пълнометалните алхимични братя (дето май е най-доброто в областта).
На един рафт ми е още с Кеничи, най-силният ученик и Японският хляб.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 29, 2016 2:48 pm 
Аватар

RayofVictory написа:
Те в MAL май на всичко праскат десетки =))

Аз на Мирай Ники дадох 9, но в АниДБ. This makes AniDB superior to MAL.

Ghostbuster написа:
bg_voin - не виждам причина да те интересува, така че защо се заяждаш?
Пост-а ти е бсолютно безсмислен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 24, 2017 2:39 am 
Аватар

Не помня оплакала ли съм се досега колко МНОГО е подценен е един от най-любимите ми филми : Wolf Children ( ookami kodomo no ame to yuki)

Несправедливо ниска оценка за една уникална в своята простота и дълбока в своята сърцевина житейска история. А развитието на героите е представено по един от най-интересните и заинтригуващи начини на които съм попадала.

Заслужава много повече любов!!!! :( :(

МнениеПубликувано на: Сря Май 24, 2017 9:44 pm 
Аватар

Анимето не съм гледала, обаче мангата я четох наскоро и мога да кажа, че е уникален slice of life с фантастичен привкус. Предполагам че има такава оценка заради самата анимация(качесвото).

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 23 от 24 [ 360 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]