Дата и час: Чет Сеп 20, 2018 5:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 44 от 45 [ 675 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Как реагират вашите родители и приятели като гледате ани
МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2012 8:10 pm 
Аватар

Абе от нашите само майка ми знае.Купува ми по някоя манга,а баща ми не го смята за нормално. :shock: Казва ми:"То егати неудобното!Как ще четеш на обратно!?Пффф...а и на всичкото отгоре и с черно-бели страници."Ядосвам му се,но ми минава. :headbang2: Но за аниметата знаят.По някой път когато гледам yaoi и чуя че някой се доближава до вратата,веднага го свалям надолу и се правя,че нищо не знам. :lol: И то баш на най-интересното.Е,някой път когато гледам някво по-различно аниме и когато някой ми отиде в стаята,като седне на леглото и като започне да се пули в екрана,ма пита:"Кой е този?А онзи?" И така докато не свърши епизода.А имам една приятелка,която и тя е любителка на аниметата.Все ми казва:"Прати ми аниме" Ето това е приятел :icecream: А като кажа на други за аниме,тези са правят все едно,че трябва да повторя.Ето защо избягвам да говоря за това. :D

МнениеПубликувано на: Нед Юли 08, 2012 8:28 am 
Аватар
Модератор

родителите не знаят :lol:
колкото до приятелите знам как ще реагират "пф... стига с тез' детски" дори не могат да направят разлика между аниме и детско -_-'''

МнениеПубликувано на: Нед Юли 08, 2012 8:45 am 
Аватар

Пфф, как да реагират... ебават ме, както naruutto каза - дори не правят разлика м/у аниме и детско. Най-много до толкова да ме ядоса някой, че да му скоча на бой... и да ме набие :drop: ама важно е желанието :lol:

МнениеПубликувано на: Нед Юли 08, 2012 8:24 pm 
Аватар

Аз не мога да ви разбера защо някой от вас го крият едва ли не,
както когато някой от вас са се криели с пушенето на цигарите като малки?
Най-добре да те познават такъв, какъвто си, защото не е срамно, че гледаш анимация.
Мене всички, които ме познават, знаят, че гледам - било то не фенове и фенове на това изкуство.
А това, че не ме разбират си е техен проблем, но не означава, че и не ме уважават, ами напротив, много си се имаме.
Че чак си спомням в училище ми викаха "Гошо Хентая", защото знаеха само какво е хентай(след като просветлих невежите какво всъщност са гледали, де)... =))
Но поне покрай ивентите от тоя форум се запознах с някои от бившото вече училище аниме фенове, а не знаех, че има такива индивиди
в онова мангалско даскало...(не са цигани :lol:)

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юли 08, 2012 8:54 pm 
Аватар

И приятелите ми и родителите ми знаят че гледам но нищо не казват или макс да кажат аре стига с тези Лайнимета или нещо от сорта. :lol:

Ето това е музика!!!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 1:51 pm 
Аватар

Пет пари не давам кво мислят.

Цитат:
Evility написа:
Тоя сигурно е бил от школата за Болни Екземпляри, Лишени от Граници, Абстрахиращи се от Разумното, Идейни и Обиграни в Насилието, съкратено БЕЛГАРИОН... :lol:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 2:51 pm 
Аватар
Модератор

ако се влияех от мнението на другите, даже нямаше да завърша 5-ти клас :lol: :lol:
п.п. от всичките ми приятели (които са от родния ми град) 3-4 човека да гледат анимета, всичко живо по фейсбуците (всякаш досега не са имали интернет и гледат да си запълнят времето с тоз' умрял сайт)

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 4:31 pm 
Аватар

naruutto
Цитат:
ако се влияех от мнението на другите...

Всъщност това е целта на анкетата - да се установи мнението на другите.
И точно реакции от този тип символизират, че мнението е предимно отрицателно...при това неподкрепено с никакви информация.
Маса хора отхвърлят първосигнално идеята дори без да знаят нищо по въпроса.
И майтап - всеки опит да ги информираш ги настройва още по-зле :twisted: . (Една от причините да не вярвам в разни апологетщини и анивенчъри.)

Всъщност такава беше реакцията на моите роднини и познати...докато в един момент тотално им писна да ме заяждат и защото съм загубена кауза. :lol:

Цитат:
всичко живо по фейсбуците (всякаш досега не са имали интернет и гледат да си запълнят времето с тоз' умрял сайт)

Дъъъ...ама не е "умрял сайт", а "социална мрежа"...и по новините постоянно говорят за нея...значи е голяма работа!

А ти щом не киснеш там значи не си "фиешън".
Да си "фиешън", значи да си като другите.
Ако те слушат Лейди Гага (е, тя вече не е фиешън), а ти кажеш, че слушаш Мадона (дето е същият кич, ама по-дърт и провиснал) значи нещо се цепиш от колектива и се правиш на интересен...та колектива трябва да ти понамачка канчето, докато влезеш в правия път.

Добре де, не е толкова елементарно, но е нещо такова.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 5:46 pm 
Аватар
Модератор

ахам... мерси за поясненията (макар и да са ми ясни още от много дълго време :roll: )

velush написа:
значи нещо се цепиш от колектива и се правиш на интересен...та колектива трябва да ти понамачка канчето, докато влезеш в правия път.

Изображение :lol:

аз вече съм си изградил начин на живот, начин на мислене и прочие....
сега аз да си ги променям начините, защото на някой не му харесва...
ами при първа възможност ще поздравя техните и ще му бия шута, ако продължава да се прави на интересен.... (ся няма да се съобразявам с 1-2 :roll: , като не му харесва да си дига гълъбите... )

в крайна сметка

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 5:58 pm 
Аватар

naruutto
Цитат:
мерси за поясненията (макар и да са ми ясни още от много дълго време :roll:

Че аз не ти ги пояснявам на теб :lol: , просто изказах мисълта ти с други думи, за да видя дали аз съм те разбрал 8) .

Единственото пояснение беше, че всъщност това е една от целите на темата.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 6:10 pm 
Аватар

Нещо.... за едно и също говорите, ама пак не можете да се разберете :lol:

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 7:35 pm 
Аватар

Добре де -.-
Дотолкова ли тези от вас, които имат проблем с отношението на другите към хобито им, не могат да го представят по правилния начин? Щото дори колектива масово да не чете книги, никой няма да ти направи проблем ако това е твоята мания, но изведнъж за "детските" възниква такъв.
Моето мнение е че първо се отделя прекалено голямо значение на хорското мнение - но там където има пушек има и огън, което значи, че самия човек има комплекс за собственото си хоби.
И второ, опитвате се да убедите напълно отхвърлящите идеята, че това е нещо повече. Поздравления на тези, които са избутали магарето до другия край на моста, но все пак щеше да е по-здравословно да не си тровите нервите.
Анимето и мангата навлизат в България малко по-малко. Още няколко години и дори 84 годишната баба от апартамента над вас ще знае за какво иде реч. Честно казано дори сега по-често срещам запознати с терминологията, отколкото не. Надявам се на силно непросветените да им светне нещо тогава, но до заветния миг:

Правете каквото ви доставя удоволствие и оставете всеки с мнението си. Ако оценявах хората по хобитата им, музиката която слушат, жанровете които предпочитат,... т.н, вероятно щях да гледам към доста по тясна панорама на света, затова и не допускам хобитата ми да определят мнението на другите за мен :drunk:

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 7:44 pm 
Аватар

Мисля, че 'Гошо Хентая' много добре описва човека :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 7:55 pm 
Аватар

>Още няколко години и дори 84 годишната баба от апартамента над вас ще знае за какво иде реч.
чак пък :lol: но, съдейки по Америка, за двайсетина години вече всички ще им е ясно какво е положението. И, за разлика от Япония и Америка, понеже ние все пак сме европейска страна, това няма да бъде игнорирано от генералната публика като нещо borderline.

Ха, "европейска страна". I crack myself up from time to time =))

МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2012 8:11 pm 
Аватар

Е, добре де - всяка 3та 84 годишна баба ще знае за какво иде реч. Все пак трябва да изключа склерозираните :lol:
Колкото до 20 годишните... На мен ми е трудно да се сетя за някой познат под 20, който да не знае, че Наруто е аниме -.- Че то дори един от преподавателите ми в университета се разкарва с опънинга на Darker than Black като мелодия на телефона(30+ годишен) :rocknroll:
Изобщо ми е мега странно в редките случай, като ми се появи някой и няма никаква идея за какво иде реч(нито е чудал, нито е виждал).

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 44 от 45 [ 675 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]