Дата и час: Съб Сеп 22, 2018 7:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 7 от 9 [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 10:33 pm 
Аватар

Е то детайлността не е ли точно в търсенето на реализъм. Особено що се отнася до изгледа на героите - бръчки, сенки, отражения, гънки по дрехите, подходящи цветове, изражения спрямо настроението... за каква друга детайлност можем да говорим що се отнася до героите.
@es ~ vampire. - това си е твое мнение, въпрос на вкус ;)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 10:44 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Ми не е задължително. Тези бръчки, сенки и т.н. може тотално нищо общо да нямат с това как изглеждат в реалния свят. Но принципно си прав бръчки, сенки и т.н. са неща от детайлността, за която говоря. И ги виж тези неща в Наруто. Почти напълно липсват. Виж ги и в принцеса Мононоке. Да, не са на нивото на филмите на Дисни, но все пак ги има в доволно количество.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 11:53 pm 
Аватар

Ок, това е така, само дето не е чак толкова видно, колкото го изкарваш. А важното в случая е точно керактър дизайна за който си говорихме и този на Наруто е хем много пъстър, хем достатъчно нормален че да се хареса на нормалните хора. По тази причина и толкова много народ се зарибяват по фенартове на Саске, Какакаши, Итачи, Неджи и тн...
Така че напълно нормално да е се правят сравнения между тези герои... дали това е така повече заради комерсиалността на анимето или автора рисува добре е друга тема. Героите се харесват масово, анимето се гледа масово, така че не виждам нищо лошо да се изкоментира на кого какво му харесва във външния им вид.
П.П. Като търсиш аниме картинки попадаш основно на такива на Наруто, Блийч и разни лолита... веднага следва ОП, ама то щото за 10 години такова качествено аниме не може да не направи ебати фенбазата, независимо от грозния... керактър дизайн ;)

П.П.2 Между другото, едно от нещата които ми харесаха в Наруто беше уникалния външен вид на героите... просто в малко други анимета това е изпълнено толкова добре без героите да изглеждат дебилно като в ОП :lol: В DN примерно така и не можах да запомня имената на второстепенни герои...

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 1:20 am 
Аватар
Пантсу Мастър

Видимо е и още как! Въпреки че наистина не всичко хора могат да го забележат. Както примерно в музиката има хора, които не могат да правят разлика между некадърна mp3-ка и добре направен flac дори и на професионална уредба, мен лично разликата доста ме дразни, а познавам хора, които просто не могат да търпят да слушат и най-добре направените мп3-ки. Да не говорим, че и арта и керъктър дизайна на Наруто (дори и на мангата пък да не говорим за анимето) на мен не ми харесва толкова колкото този на op. Не, че е зле, но виж примерно shin angyo onshi! Е там е самото въплащение на "куул" персонажи. По твоята логика значи трябва да е милион пъти по-популярна мангата и анимето. Ма не е. Що? Щото в действителност на хората им трябва простичък арт и простичък сюжет. Точно това, което има в Наруто. Тъй че факта, че се гледа масово по никой начин не е плюс.
Дайте да видим сега OP. Интересното е че този феномен да се смята за "по-бебешки" керъктър дизайна и арта на уан пийс от този на Наруто май го има само извън Япония и по-специално само в държавите където едва навлиза аниме фенщината. Защото one piece в Япония е бил невъобразим хит много преди Наруто (мангата) изобщо да започне да излиза! За бога one piece собственоръчно е изкарал shounen jump от кризата, в която бяха изпаднали благодарение на рекордните си продажби.

Уффф ма много як оффтопик му ударих май ><

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 2:43 am 
Аватар

Глей ся, мангата е традиция в Япония от незнамсиколкостотицигодини, така че изобщо няма място за сравнение. Това че там имат СЪВСЕМ други разбирания за стил на рисуване, не значи че всички трябва да ги слушаме като вярни последователи. Как искаш нормалното европейче и американче, закърмено със Марвел Комикс да усети идеите зад уродливите форми на героите от OP. Те просто виждат някво удължено човече подобно на Том след среща с булдога, дългонос къдравко напомняш на джудже от Снежанка и тн бебешки истории. Хората са свикнали зад подобни форми да има бебешки истории. А пълните със сай-фай и битки комикси и анимации трябва да са със правилни форми като СпайдърМен и Ф4. (всъщност, малко е иронично да давам точно Ф4 за пример, ама уатева :blush: ).
Пък и мен ако ме питаш не виждам какво куул може да има в герой със ръце и крака като маркучи... Луфи избива рибата, ама трябваше да изгледам 250 епизода за да го усетя напълно и не външния му вид ми хареса. Това всичкото може би се дължи и на това, че аз също съм закърмен със анимации по Марвел и DC, тук таме бях гледал някоя друга серия на Драгънбол, Сейлър Муун и Покемон... които са нат екзакли матчур анимета. За мен просто Наруто е просто перфектната комбинация между шарените и уникални герои от дебилните филмчета (по дяволите, вече се изсипаха над 200 персонажа и продължават много слабо да се припокриват особеностите им) и сериозните, правилни форми на "сериозните аниме" (осъзнавате ли колко смешно звучи за някоя бг учителка, дето ще седне да ви разправя какви уникални бг аниматори е имало и ше ви даде за пример тримата глупаци...). Ок, анимето наистина не се отличава с някаква детайлност. Даже обикновенно фоновете са направо бедни. Обаче в България и изобщо в западния свят едно клипче на Наруто би зарибило някого три път повече от такова на ОП... нищо че ОП има хипер-мипер традиции...

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 3:11 am 
Аватар
Цар Алко

Пичуе, Итачи твърде малко е даван примерно да се сравнява с аниме/керъктър дизайна на Саске и Наруто. Просто Киши е решил да си отмъщава откъм дизайн на него, ако някой спори за подобни неща в Ловец Х Ловец за мен темата по този въпрос не е наред. Относно едното парче и запомнянето на героите и аз като Айнщайни ползвам чужди фактори, като напримев wikipedia :),но за мен си е срам за разлика от хората отпреди години.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 9:39 am 
Аватар
Пантсу Мастър

Ма dantemp, на кой му пука в България или на запад по какво ще се зарибят? >< Хората, които смятат, че Наруто e по-mature от One piece заради керъктър дизайна им са кретени, на които изобщо не си заслужава да се обръща внимание. Няма смисъл да го обсъждаме това.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 4:59 pm 
Аватар

Safiir написа:
Ма dantemp, на кой му пука в България или на запад по какво ще се зарибят? >< Хората, които смятат, че Наруто e по-mature от One piece заради керъктър дизайна им са кретени, на които изобщо не си заслужава да се обръща внимание. Няма смисъл да го обсъждаме това.

Братле, говоря ти за хора които не са гледали и два епизода на ОП (а първия епизод на ОП не крещи точно "матчур", не~ ), повечето не са гледали и Наруто. Говоря ти за хора които са си съставили мнението от картинки и АМВ-та... те освен арта друго не виждат, така че няма от какво друго да си вадят заключения...
П.П. Как стигнахме до тук в темата :o

spiralkinda написа:
..., ако някой спори за подобни неща в Ловец Х Ловец за мен темата по този въпрос не е наред. Относно едното парче и запомнянето на героите и аз като Айнщайни ползвам чужди фактори, като напримев wikipedia :),но за мен си е срам за разлика от хората отпреди години.

Братле, ако ти кажа че изобщо не можах да те разбера кво искаш да кажеш с което и да било от тия изречения :lol:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 9:17 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Изображение

голяма тенденция е =))

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 8:22 am 
Аватар

Така...първо по темата...И аз не разбирам кво толкова му харесват на тоз Итачи...Вижте го къв грозник http://i34.photobucket.com/albums/d115/ ... tachi5.jpg оууу...
А характера му супер скапан...А относно това, че момичетата харесват "лоши момчета" може и така да е, ама тоя Итачи направо си е изрод... И аз съм момиче, но опредено не харесвам безчувствени кретени, способни да избият целия си клан - хора, с които са израснали, и най-добрите си приятели... Итачи е кретен... сила... за кво му е тая сила?! Та човек трябва ли да забравя от къде е тръгнал? И той някога е бил въшка... както и да е... Абсолютно просташко е да избиеш близките си хора за сила... Нямам си и представа какво му харесвате на тоя извратен грозник... :roll:
Safiir на няколко пъти спомена, че happy tree friends прилича на бебешка анимация и не се харесва на малки деца. Аз пък мога да ти кажа, че тва си е до човека... аз съм им се кефела и като по-малка на happy tree friends ... Точно защото са нарисувани бебешки и са адски брутални... ако анимацията им беше друга щеше да е поредната тъпа анимация с кървища... Та както и да е, важното е да не слагаш под общ знаменател всички хора... все пак всеки си има вкус...
А защо намесвате и обсъждате постоянно това ОП ? Тази тема до колкото виждам е за Итачи от Наруто... :roll:
А Наруто рулззз...на мен лично ми харесва анимето... но както казах вече - всеки си има вкус... :roll:

Последна промяна (= Smile =) на Нед Апр 22, 2012 9:58 am, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 9:49 am 
Аватар

Ъ...нужно ли е да преразказваш ? ^^
А Какаши според мен е нарисуван по-добре...
Вярно, че Итачи е силен, но това не може да ме накара да го харесвам ^^ Може да е гений, но е и изрод... (:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 9:51 am 
Аватар

Ми хубаво... всеки с мнението си :roll:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 11:18 am 
Аватар
Пантсу Мастър

Абе хитрец! Недей да спойлиш от мангата бе! Като искаш да си приказваш за мангата го прави във форума за манга.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 12:40 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Така или иначе спойлерите извън темата за анимето са абсолютно забранени. И в самата тема за аниме (което и да е) по никой начин не могат да се пускат спойлери от мангата освен ако не са маркирани като спойлери. Тоест с бял цвят в балонче за цитат ей така -

Код за потвърждение: Избери целия код
[quote][color=white][/color][/quote]

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 30, 2008 1:22 pm 
Аватар

И кое му е толкова грозното?Аз никак не мисля,че са го направили грозен,това,че има по изпито лице,не означава че е грозен.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 7 от 9 [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]