Дата и час: Пет Яну 17, 2020 5:17 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 6 от 9 [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 23, 2008 5:48 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Напротив! Ти твърдиш, че той е най-грозно нарисуваният. Това си е точно въпрос на арта и анимацията, а не на керъктър дизайна. Ако си имал предвид керъктър дизайна е трябвало да уточниш.
А относно това, което лапетата харесват...ми нормално. Наруто е направено за малки дечица. Съответно керъктър дизайна е с идея да им се хареса на тях. При one piece target audience-а е мъъъъъъъничко по-голяма възрастова група, но основното е, че просто манга-ката така рисува.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 25, 2008 11:47 am 
Аватар

Safiir написа:
Напротив! Ти твърдиш, че той е най-грозно нарисуваният. Това си е точно въпрос на арта и анимацията, а не на керъктър дизайна. Ако си имал предвид керъктър дизайна е трябвало да уточниш.
А относно това, което лапетата харесват...ми нормално. Наруто е направено за малки дечица. Съответно керъктър дизайна е с идея да им се хареса на тях. При one piece target audience-а е мъъъъъъъничко по-голяма възрастова група, но основното е, че просто манга-ката така рисува.

Напълно ми е ясно възрастовата група която е "таргет" на "манга-ката", обаче от пръв поглед изглежда че точно ОП е за бебета, а Наруто е за по възрастни, тъй като героите имат мн по правилна ,и честно казано, "куул" външен вид и не знам как реши че хората на които съм показал wallpaper-и и подобни са деца... или може би 18-19 годишните сме някви лапета...
П.П. Най грозно нарисуваният от Анимето... може би имаме някакви разминаващи се представи за керактър дизайн... за външния вид ли говорим или за героя като цяло... или нещо друго пропускам :/

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 25, 2008 12:19 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Ми значи са били с акъл на 10 годишни. Зряломислещ човек посмъртно не може да му хрумне да определя като "бебешко" нещо само заради начина, по който е нарисувано. Виж happy tree friends например. Прилича ли арта на такъв все едно е правен за буквално бебета? Прилича. Ма ако го покажеш на малко дете и ще ореве орталъка. Съответно и човек, който само по арта съди това за каква аудитория е предназначена има лапешки акъл.
Относно керъктър дизайна - това е общия вид на това как изглежда героя. Примерно и тези готини фенартове, за които говориш използват същия керъктър дизайн като този в анимето (и мангата). И естествено веднага можеш да познаеш, че става въпрос за същия герой. Но са нарисувани в хиляди пъти по-добре, с повече детайли и т.н. Това е вече въпрос до арта и анимацията на анимето. Тоест ако е с малко детайли ще рече, че анимето има лош арт. Ако е с кофти движения и има деформация при тях ще рече е анимето е с лоша анимация. Това което на теб не ти харесва в one piece е очевидно керъктър дизайна на героите. Щото не изглеждали толкова "куул" (ся ако можеш да ми кажеш и кое им е "куул"-ското на нарутовци... ><).

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 25, 2008 3:19 pm 
Аватар

Safiir написа:
Зряломислещ човек посмъртно не може да му хрумне да определя като "бебешко" нещо само заради начина, по който е нарисувано.

Братле, ти вярваш ли си? Не, сериозно, ти вярваш ли си? Според теб, ако спреш на улицата рандом непознат човек и му покажеш шотове от ОП, как е по вероятно да реагира - "Това изглежда някак си дебилно но без да съм гледал самото филмче не мога да знам каква е идеята на автора" или "махай ми се от главата с тия бебешки драсканици" ?
Не казвам, че това е правилния начин на разсъждение, а че е масов. Мен няма нужда да ме убеждаваш в това, ама след опитите ми да убедя някои доста разсъждаващи хора, че една компютърна игра или анимационен сериал могат да разкажат доста по добра история от повечето холивудски филмчета, разбрах че повечето хора не можеш да ги убедиш никога.
И начи, май те разбрах какво искаш да кажеш за дизайна на героя и арта на анимето, обаче моята мисъл беше че примерно Какаши, Неджи, Дейдара и още доста други ме кефят как изглеждат в анимето, а Итачи е някак си супер безличен. Въпреки това почти няма готини артове с Дейдара, ама тези с Итачи са бол. Както има много с Какаши и Неджи примерно, и разбирам защо те са вдъхновили кибер-четките на знайни и незнайни художници, не мога да разбера какво във външния вид на Учиха-та ги е вдъхновило.
А иначе не съм много съгласен, че единствено лошия арт на анимето ми пречи да харесам Итачи. Просто когато се правят фенартове и правещия ги знае каква физиономия, дрехи и фон да сложи, даже най дебилно изглеждащия герой ще причини мокри сънища на съответния пол (типичен пример - аватара ми ;) ). Така че керактър дизайна е точно толкова причина, колкото и самия арт на анимето.
П.П. Пак питам, дайте ми примери за толкова детайлни анимета, аз лично от никое не съм впечатлен. ОП примерно имаше един епизод в които нашите си загубиха сенките, обаче въпреки това носовете и брадичките ми продължава да хвърлят сенки върху телата им... за ква детайлност ми говорите...

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 25, 2008 4:10 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Че те повечето хора изобщо не мислят. За какво ги даваш за пример? :/ Вероятността да спреш на улицата някой с лапешки акъл е огромна. Не си ли чувал по анкетите какво отговарят случайните минувачи за някой сериозен въпрос?
Значи не съм много сигурен дали в крайна сметка си разбрал какво означава керъктър дизайна. Пак ти давам за пример ония животни от happy tree friends. И мацките от clamp да ги рисуват пак не могат да докарат нещо, което изглежда "куул" с такъв керъктър дизайн. Ако много здраво го променят - да. Но ако се стараят да се придържат към него - посмъртно не могат. Докато аз лично не съм виждал фенарт на Итачи, в който да не се придържат до оригиналния керъктър дизайн. Не че съм виждал и кой знае колко много де. Но тъй или иначе ако керъктър дизайна съква и бог не може да го направи готин. Но пък е много лесно и най-готиния керъктър дизайн да се окепази безобразно.
Пример за детайлни анимета? Повечето анимета на kyoto animation и ghibli. Естествено и филмите на Макото Шинкай.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 12:38 pm 
Аватар

Е то пък къде отиде. В HTF говорим за изправени, хуманоидни животни, а във Наруто повечето са си хора... Така че не е същото.
Колкото до интелигентността на средно статистическия човек, това вече е съвсем друга тема. Това обаче не променя тежестта на масовото мнение.
Бтв специално ОП пуснах малко от един от последните епизоди на двама приятели, които гледат малко анимета и учат в технически университет - и двамата се изсмяха....
А това ghibli сигурен ли си че така се пише, щото като цъкнах на producers в anidb не ми излезе нито то, нито Шинкай...

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 1:01 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Ма ти дори не си ги чувал ли Джибли? 0_0 http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... er&prid=13

Ето ти и за Макото Шинкай - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... er&prid=11

Dantemp, аз не съм коментирал какво е общото мнение. Казах, че човек, който съди по някоя анимация дали е за деца или не само по това как е нарисувана е с акъл на 10 годишно лапе. И това е факт. Трябва да си пълен дебил за да съдиш за книгата по корицата.
А това дали са животни или хора е без значение. Важен керъктър дизайна и начина, по който е възпроизведен.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 1:41 pm 
Аватар

Ми не съм запознат със аниме-продуцентите, а относно аниметата - от трите имена които ми даде съм гледал само ФМП и Мононоке... другите или ги знам под друго име, или изобщо не съм ги чувал... а доколкото помня Химе-то, атмосферата беше супер яка и тн, ама кой знае каква детайлност не видях... особено движенията на моменти бяха адски изкуствени... това го казвам със идеята че повечето хора не биха забелязали кой знае каква разлика между качеството на картината в Наруто и Мононоке-Химе примерно.
Иначе, и аз съм съгласен че книгата не трябва да се съди по кориците, човек по дрехите му и колата по извивките и спойлерите, ама хората го правят малко или много и доколко са прави и доколко го правим ВСИЧКИ, ако искаш пусни тема в "На Лафче" и ще го обсъдим.
А иначе, ти вярваш ли че какъвто и да било керактър дизайн и детайлност биха извадили героите на ХТФ от графата "дебилни" ? Щото аз не вярвам...
П.П. От пръв поглед би изглеждало че сме се отдалечили адски много от темата, ама всъщност просто разискваме подробностите, яко а?

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 2:05 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

В сравнение с кое няма детайлност принцеса Мононоке? Щото човек трябва да е буквално сляп за да не види колко по-добре е направено ако го сравни със средностатическия аниме сериал. Дори не споменавам Наруто защото те двете са в различни измерения просто. Но Мононокето си е на върха на качеството в аниме индустрията. Само някои от другите филми на Джибли и Макото Шинкай са на такова или по-добро ниво.

Цитат:
А иначе, ти вярваш ли че какъвто и да било керактър дизайн и детайлност биха извадили героите на ХТФ от графата "дебилни" ?

Е нали и аз това казах, де ><
Цитат:
И мацките от clamp да ги рисуват пак не могат да докарат нещо, което изглежда "куул" с такъв керъктър дизайн.

Затова и казах, че на Итачи керъктър дизайна му не е по-лош от този на другите в Наруто. Но или защото специално него го рисуват зле или пък при неговия керъктър дизайн просто има повече нужда от детайлност сравнено с останалите герои, в анимето ти се струва, че изглежда по-зле. Докато във фенартите се стараят да го нарисуват добре и не са притиснати от времеви ограничения та там го правят да изглежда добре.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 3:28 pm 
Аватар

dantemp написа:
не биха забелязали кой знае каква разлика между качеството на картината в Наруто и Мононоке-Химе примерно.

O.o ....Наруто и на некво хипер качество, пак ще е супер по-зле от видео касетката на Химе-то, която все още имам наоколо. X_X

...А т'ва за книгата, така е, но ако кориците не привличат внимание, какво ще ме накара да я прочета/взема (освен ако някой не ми я е препоръчал z_Z )

A true man knits his own destiny...
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 3:35 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Recca написа:
...А т'ва за книгата, така е, но ако кориците не привличат внимание, какво ще ме накара да я прочета/взема (освен ако някой не ми я е препоръчал z_Z )

Разбира се, разбира се. Но става въпрос за това, че не трябва само по една част от нещо да се правят кардинални изводи за всичко останало. Иначе и аз имам анимета, които не ги гледам просто защото керъктър дизайна тотално не ми понася. Кемонозуме например. Както казах обаче това да си мислиш, че one piece е детско пък наруто не е заради керъктър дизайна им е...нямам думи просто.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 3:39 pm 
Аватар

Остаи ти One Piece-a, като некой ми се изцепи за HxH, че било незнам си какво, щот видиш ли героите мязат на 5 годишни и направо беснея. xD

A true man knits his own destiny...
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 4:55 pm 
Аватар

Така си е, ама повечето хора които малко следят аниметата и не са гледали ОП точно това им е оправданието - че изглежда кретенски... тук таме някои се оплакват че нямат нерви за 300+ епизода ;)
Бай Дъ Уей - първите няколко епизода не оставят и голям шанс да си помислиш нещо друго, старта на мангата е много по добър...

А иначе е ясно, че идеята за героя Итачи е достатъчно добра, че с малко по усилена работа с "кибер-четката" (това ми звучи адски лейм между другото :lol: ) да излезе мно'о готен, ама точно това ме дразни, че другите си изглеждат готини и без това, ама фенщината по Итачи е неразбираемо (за мен) голяма.

А колкото за детайлността - гледал съм Химе-то преди доста време ( година или две за последно) и пак казвам - атмосферата адски много ме впечатли, ама не заради някакъв реализъм или детайлност... поне аз така мисля...

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 4:57 pm 
Аватар

Определено не смятам,че Дейдара е по красив от Итачи както и да се погледне. :o Иначе ме дразнят бръчките отстрани.
Но защо да е най-зле нарисуван ?

Изображение
~ Is this my reward for serving God's own war?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 4:58 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Ама чакай малко къде го слагаш реализма? >< То аниметата не се правят за да има кой знае какъв реализъм в тях. Относно детайлността - хвани кой да е скрийншот от анимето (но от някой висококачествен релийс) и след това го сравни с кой да е шот от Наруто. Гарантирам ти че разликата в детайлността ще ти премаже главата :lol:

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 6 от 9 [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]