Дата и час: Вто Юли 17, 2018 2:48 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 16 [ 240 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Влия е ли мангата и анимето на психиката
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 2:13 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Според вас анимето и мангата влиаят ли на психиката?Според мен Твърдо ДА.Та кажете си вие сега?Интересно ше е да науча.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 2:25 pm 
Аватар

Mmmmmmda opredeleno vliyae... no v dosta polojitelen smisal, ako pitash mene :mrgreen: Tya si e napravo zarazitelno, no s pozotvorno deystvie hehehehehe :mrgreen:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 2:39 pm 
Аватар

Nilion написа:
Еми естественно ама при всеки е различно проявено.Hапример може да те вкара в лудницата ако имаш слаби нерви или да ти развие фатазията.Просто главно си зависи от човека-дали има слаба или па да кажем лабилна психика,ако има такава изобщо де

казах го в манга кун това

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 2:53 pm 
Аватар

Ima knigi, koito sa povliqli na razvitieto na 4ove4estvoto, no te sa tvurde golqma rqdkost. Makar da gledam animeta i da 4eta manga (and I like it hell a lot) ne smqtam, 4e te mogat da okajat nqkakvo mnogo polojitelno/otricatelno vliqnie. Po-skoro, kakto vsqka kniga (predimno, no za6to ne i film) razviva vuobrajenieto i raz6irqva krygozora.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 3:47 pm 
Аватар

Цитат:
Вярно, че гледам аниме само от, колко, една година, но трябва да си призная че ми влияе. Например вечер не мога да спя, ако не гледам поне до 3часа нещо готино..... което е малко досадно, особено ако на другия ден трябва да ставам в 6 и имам контролни. Влияе ми негативно на ученето. не че това е проблем де и, да не е честно Световете, там са си направени идеално, въпреки че има моменти когато отразяват нашия свят, просто всичко там може да се случи. Докато при нас е все едно и също, скука. Тук не можеш да намериш разни плодове на дявола, и да вземеш един кораб и да почнеш да грабиш всичко в открито море. Както и не можеш да тръгнеш ей така, на некво пътешествие из света, първо защото ще те хванат на границата на страната ти, второ защото си непълнолетен, и трето защото не всички говорят твоя език. Затова аниметата и мангата са толкова завладяващи, защото ти позволяват да видиш това, което е невъзможно да го има в света в който ти живееш. И естествено ти позволяват да си направиш свой собствен свят, където скуката просто изчезва.
Измисления свят, не винаги е "Здравословен", особено ако се вкопчиш прекалено много в него и забравиш, че съществува и друг.
Но не можем да отречем, че анимето влияе и в положетиелна степен.
Както каза Майк, в трудни ситуации, винаги се сещаме за това как героите са преминали през още по-лоши ситуации, и това някак си те мотивира да не останеш по-назад. А и всичките тези приказки, за мечтите и как не трябва да се отказваме от тях, за това че трябва да станем по-силни за да помогнем на хората около нас..... ми не знам, и на мен ми се иска да мога да направя нещо повече, и да съм поне малко като тях.
Хората имат нужда да вярват в нещо, и да мечтаят, защото ако не го правят реалността просто ще ги смачка.
Майк, това филмче със сигурност няма да позволя да го докопат майка ми и баща ми, че после ще ми конфискуват компа и край с анимето на мен не ми пречи влиянието на аниметата и мангите, напротив харесва ми да вярвам, че мога да постигна нещо, ако много силно го искам.
А колкото до тези дето убиват по сценария на анимето, мисля че трябва да ти има нещо много сбъркано, за да не можеш да различиш света на анимето от реалността.
такамм, всичко дето исках да кажа се омеша и сигурно нищо не се разбира, но все пак искам да обобщя.... Всички сме по малко луди.

тва беше моето мнение във форума на манга-кун :wink:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 3:54 pm 
Аватар

И аз в манга кун писах,че зависи от човека.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 8:46 pm 
Аватар
Night Bird

ми зависи от човека :mrgreen:
пп. само да ви напомня: http://animes-bg.com/forum/viewtopic.php?t=746

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 11:31 pm 
Аватар

Вличе колкото и всяко друго нещо. Всеки предмет на интерес с които се занимаваш твърде дълго те променя. Просто ащото анимето често е фантастика и стават разни измислени неща на който човек след това се радва и си говорим как ти се ще да направиш еди си какво невъзможно нещо не означава че полудяваме. Ако се имнтересувахме от самолети щехме да плямпаме само как се прави троен лупинг с завършек двоен финт. Гледайте си спокоино нщо няма да ви стане. Е освен ако несте Лабилен Идеот С Кретеноидни наклонноси и не изперкате ама тогава от всичко бихте изперкали.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 15, 2005 11:33 pm 
Аватар

Влиае! Но само ако им позволиш :wink:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2005 11:38 am 
Аватар

Не виждам как би могло да повлияе в лошия смисъл да думата... Не мога да си представя, че някой ще гледа Berserk, след което ще нарами 90 килограмово парче арматурно желязо и ще разкъртва всеки, който го погледне с малко по-нелюбезен поглед от този на малкото съседско момиченце... НЙито пък си мисля, че след като гледа Perfect Blue или някое друго аниме с "по-тежък" поглед на нещата може да изпадне в маниакална депресия и/или да се доведе до психоза водеща до убийство и/или самоубийство. Единственото, което може да стане е да те накара да се позамислиш за няколко часа върху различни теми, да си кажеш "Хм, то май верно така стоят нещата, бе да го е*а!" или просто да си запълниш 2-3 часа със смях, малко адреналин и 100% готино настроение и да "видиш" работи, които само си си представял... Май така си мисля аз, общо взето...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2005 2:43 pm 
Аватар

Винаги ще влияе, защото в него виждаш различни животи, а досегът с тях не може да не промени нещо в теб... :D

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2005 9:57 pm 
Аватар

Зависи си от Човека... От волята... От много неща...

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 16, 2005 10:05 pm 
Аватар

ми май да.......т.е. и преди си бях луда, но сега вече съм напълно побъркана :mrgreen: ......в положителния смисъл на думата, разбира се :mrgreen: ....

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 17, 2005 2:12 pm 
Аватар

зависи кво аниме гледаж
ако гледаж нещо което те кара да мислиш над него да
просто какво да ви кажа неможе анимето да не ти повлияе ако е направено за тва
просто защотото представят истински харектери
представят добри и лоши страни
и ти един вид опознаваж геройте и при определени ситуаций даже им сачувстваж
все пак повечето аниме характери са изградени върху реално съществуващи личности
са ако гледате някви неща дето са позволени за хора под 18 от типа на ДБЗ или Наруто или Шаман кинг и тн. тва невиждам как ще ви повлияе
но ако гледате нещо като Евангелион Айр Шингецутана Лайн ми несъмнено ще ви накара да се замислите над различни неща от живота
и ще ви накара да сачуствате на геройте(един вид ще се здухате)
И не просто защото самата история е няква сълзлива а защото японците са майстори на драмата
и ви представят реални образи за който в последствие ви става грижа

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 17, 2005 4:54 pm 
Аватар

много правилно анимето и мангата отразяват реалността пречупена през различни гледни точки както и през различни жанрови тълкувания
Точно тази нейна усобеност я отличава според мен толкова от западните анимации-те просто показват само едната страна на нещата и те карат да се съгласиш с нея-Пример-в тях добрия е добър и няма нищо лошов него не се показват другите черти в характера му,така и лошия е лош върши злини не се казва дали има някаква истинска кауза за него освен примерно да завладее света! Те не могат да влияят така директно като анимето тъй като просто са много по-комерсиални и се опитват да бъдат достъпни както за 5 годишно дете така и за 18 годишен човек

Самото ярко диференциране на анимето в различни жанрове и поджанрове е показателно за това че всеки от тях цели да повлияе най-силно на определен тип хора на различна възраст

това е моето скромно мнение :)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 16 [ 240 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]