Дата и час: Чет Сеп 19, 2019 12:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 13 от 13 [ 191 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Как се зарибихте по Анимето?
МнениеПубликувано на: Пон Май 13, 2013 9:20 pm 

Мисля, че всичко започна в един форум, в който имаше тема за това. Тогава се заинтересувах за пръв път, но истинското нещо започна с Ю-ги-о. Бях много недоволна как свърши по телевизията и един съученик ми откри, че има още много епизоди. Тогава имахме ограничен интернет и единствената алтернатива беше програмата за взаимносподеляне. Нали там можеш да теглиш само ако другия е на линия. И така теглих си от един Ю-ги-о и го помолих да остане на линия, за да си го дотегля. Той ми каза, че пази това за сестра си и не искам ли да видя real stuff. Така си изтеглих NGE и вече нямаше връщане назад. Изтеглих и изгледах всичко, което имаше той. После просто пишех аниме в тази програма и теглех. Моят дилър-както после го нарекох-теглеше аниме и по поръчка. За рождения ми ден ми подари Wolf´s rain, което за винаги остана в сърцето ми.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 15, 2013 1:19 pm 
Аватар

Стана в ранна възраст 6-7 годишна с Покемон. И хал хабер си нямах, че му се вика Аниме. :shock: После беше Ю Ги О манията, вълшебни години... :D След това пуснаха Наруто по Джетикс и се зарибих максимално.

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 15, 2013 1:31 pm 
Аватар

Mikasa написа:
Стана в ранна възраст 6-7 годишна с Покемон. И хал хабер си нямах, че му се вика Аниме. :shock: После беше Ю Ги О манията, вълшебни години... :D След това пуснаха Наруто по Джетикс и се зарибих максимално.

same here.

МнениеПубликувано на: Пон Май 27, 2013 9:49 pm 
Аватар

Преди години набарах Mononoke Hime в една видеотека и се почна.

Заглавие: Там ли си мечтателю?
МнениеПубликувано на: Съб Юли 13, 2019 9:45 pm 
Аватар

Използвам възможността да напиша нещо като страница от въображемия си дневник, така че ако някой се припознава в описанието, то вероятно сме сродни души!

Понякога се чувствам самотен, дори и сред хора, защото рядко срещам някой, който споделя мечтателския и приключенския ми дух. Където и да се намирам, обикновено попадам на хора, които отговарят на казаното от Бенджамин Франклин: "Most people die at 25 but aren't buried until 75".
Разбира се малцина мислят за себе си по този начин, но ако стане въпрос за някаква цел или мисия в живота, често се сблъсквам с празнота - "Да сме всички живи и здрави, пък ще мислим.", "Да получа повишение.", "Да имам свой апартамент някой ден.", "Не знам" са някои от най-често срещаните отговори, които получавам. Разбира се както е казано - разни хора, разни идеали. Всеки има право на своя собствена перспектива, а за някои това да седиш пред телевизора и да чакаш да умреш е напълно пълноценно изживяване на броените дни, които имаме на тази планета. Аз лично се възхищавам на хората, които имат осъзнатост за риска от това да изживеят един напълно безсмислен пропилян живот и това им пречи да спят много повече от това дали ще успеят да съберат парички за шофьорска книжка...
Изображение

Аниметата често разказват истории на персонажи осъзнали мисията си, решителни, целеустремени и готови на всяка цена да следват вдъхновението си... И това ми действа страхотно, сякаш запълва празнотата, а мисълта, че тази история е била част от въображението на реални хора някъде на планетата допълнително ме изпълва с чувство за признателност. Обичам всякакви анимета - от епични истории като Hokuto no Ken през по-дълбоки и духовни като Natsume Yuujichou до романтични и лигави като Sukitte Ii na yo. Всеки един жанр стимулира различна част от душата ми (или каквото там съм аз) и ме кара да гледам на ежедневието с други очи. Животът спира да бъде нещо, което просто е такова каквото е и трябва да бъде изтърпяно и вместо това се превръща в едно топче пластилин с безкраен потенциал, от което можеш да направиш каквото си поискаш. И колкото повече вярваш в този потенциал толкова повече се откъсваш от обществото, защотоо... цялата ти нагласа става несъвместима с тази на бачкатора и неговата рутина.
Изображение

Хм.. може би аниметата са гориво за душата ми. Карат ме да осъзнавам очевидни истини, но пък те най-често ми убягват. Една от тях е, че светът е това, което е, защото хората са го направили такъв. Какво различава хората, които стартират бизнес 19999тия онлайн магазин за лаптопи и тези, които решават да построят ракета и да колонизират Марс и да поемат на приключение в космоса? Какво различава хората, които се възхищават на първите и тези, които се възхищават на вторите? Ти човек ли си или просто някаква купчина протеин, която отмерва времето между петъците? Свобода или смърт, кое избираш?

Има ли някой там, който гледа звездите и мечтае за нещо вълнуващо? Има ли някой, който усеща, че има нещо нередно? Ако си там намери ме, защото аз те търся цял живот...
Изображение
Изображение

МнениеПубликувано на: Пон Юли 22, 2019 11:57 am 
Аватар

Добре че още си на вълна по-стари анимета, та има какво да гледаш.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 22, 2019 3:22 pm 
Аватар

1. Този пост цъфна доста след 13-ти в настоящата тема, значи го е преместил някой от модераторите.
Едва ли OP-то ще очаква отговори тук.
2. Нещо не разбрах, какво zendlaris прави различно от бачкаторите, които го ужасяват толкова много? Гледа аниме?
Ма това не е нищо особено. От 10-тина години насам дори се води мейнстрийм.
3. Колонизирането на Марс е малко крива работа, въпреки твърденията на някои snake oil seller-и от типа на Илон Мъск. Пичът бил сметнал колко ще струва мисия до Марс и съответно, каква трябва да е бизнес схемата, че да се избият парите...
Да ме извиняват феновете му, но с такива приближения всеки гимназист може да го сметне. Само дето се разчита на технологии, които още не са изобретени - ново по-ефективно гориво (или пък да се рискува направо с ядрени реактори), нов тип по-големи и по-здрави с възможности за създаване на изкуствена гравитация (чрез ротация) космически апарати (които се събират на сегменти в орбита) и голям напредък в създаването на подходяща микро био среда за тях.
Не са сметнати и провалите (досега всеки космически успех е свързан с 1 към 10 провала преди това...което е неизбежно и естествено трябва да се плати).
Фактът, че освен научно-изследователска работа в момента човек просто няма какво да прави на Марс също леко се пропуска. (Туризъм, реалити шоута, миньорска дейност?) Не че е невъзможно, но предвид че марсианската почва е токсична за човека и въобще за земните организми, а тънката атмосфера е почти никаква защита от радиацията прави животът там доста трудна задача.
Разни холивудщинти - посади картофи, тори ги със собствените ти фекалии и поливай с вода...са пълен абсурд.
Определено е важно направление, било то автоматично или с изпращане на хора, но целите трябва да са доста по-реалистични и икономически обосновани - първо земна орбита, после Луната, близко прелитащи астероиди, та някой ден наистина Марс. Обаче не виждам достатъчен интерес и в по-близките дестинации, дето трябва да са очевидни за не-мечтателите.
Самият факт, че двете най-големи световни сили се отказаха от самостоятелно изследване и усвояване на космоса, а превключиха на международно сътрудничество показва, че са необходими огромни ресурси. Т.е. не става с един-двама мечтатели, става с кинти и предвидени загуби с десетилетия напред.
А относно Илон Мъск той е по-скоро от хората, които продават мечти (лъскано опаковани, с тухла четворка вътре). Те правят пари на гърба на мечтателите.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 22, 2019 6:09 pm 
Аватар

velush написа:
какво zendlaris прави различно от бачкаторите, които го ужасяват толкова много? Гледа аниме?

Да.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 22, 2019 6:15 pm 
Аватар

lovelyangel666 написа:
velush написа:
какво zendlaris прави различно от бачкаторите, които го ужасяват толкова много? Гледа аниме?

Да.

Знам.
Това беше риторичен в...

Както и да е, предполагам (защото човек никога не знае) че ако продължава само така да се бори със еднообразието на ежедневието и горчилката на отритнатите му мечти, това няма да го откара на Марс.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 31, 2019 4:08 pm 
Аватар

Относно мечтата за колонизиране на Марс.

Humans Will Never Colonize Mars - https://gizmodo.com/humans-will-never-colonize-mars-1836316222

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 06, 2019 5:18 pm 
Аватар

Не знам

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 13 от 13 [ 191 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]