Дата и час: Сря Сеп 19, 2018 11:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем със Intel Driver
МнениеПубликувано на: Нед Окт 18, 2015 6:45 pm 
Аватар

Имам геймърски лаптоп - Asus ROG G551JM. Лаптопът насича и мисля че тоя проблем се появи след като опитах да ъпдейтна Intel Driver-a. Intel Dirver-a е вграден, но бях забравил. Не мога да го ъпдейтна по номрлания начин (не ми позволява), и ми изписва ерор в който пише, че трябва да се свържа с производители на лаптопа... Кажете как мога да си ъпдейтна драйвъра???

Заглавие: Re: Проблем със Intel Driver
МнениеПубликувано на: Нед Окт 18, 2015 8:12 pm 
Аватар

Пробвай с driver sweeper да махнеш напълно интелския драйвер и да го инсталираш отново след рестарт на машината.
Тва ли е драйвера https://downloadcenter.intel.com/produc ... Processors ?
Интел имаха една програма която сами си инсталира драйвера който е нужен и го обновява, може да пробваш и с нея, освен ако точно с нея си пробвал и тя ти прави проблем.
То за игрите не се ли използва другата карта (nvidia)?Пробвай да ъпдеитнеш неиния драйвер.
Edit>>>>>
Най-добре според мен е да си инсталираш работещия интелски драйвер и да ъпдеитнеш тоя на Nvidia-та, която всъщност би трябвало да се използва когато играеш игри.
Не си споменал кога засича.Ако е когато играеш някоя игра, може и да прегрява лаптопа.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2015 3:22 am 
Аватар
Културовед

Intel driver за какво? Може да имаш intel driver за видео карта, за lan/wifi карта, за звукова карта, за някви четци... за кво ли още не.
И какво си се опитал да ъпдейтнеш?
Кога ти насича компютара? Като играеш игри? Или просто квото и да правиш си насича?
По принцип тук са ти официалните драйвери за лаптопа. Сваляй от там, ако ще сваляш нещо на рандом.

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2015 5:57 am 
Аватар

Moon написа:
Intel driver за какво? Може да имаш intel driver за видео карта, за lan/wifi карта, за звукова карта, за някви четци... за кво ли още не.
И какво си се опитал да ъпдейтнеш?
Кога ти насича компютара? Като играеш игри? Или просто квото и да правиш си насича?
По принцип тук са ти официалните драйвери за лаптопа. Сваляй от там, ако ще сваляш нещо на рандом.

Еба ли му майката за кво е тоя Интел... Не би трябвало да е за видео картата, щото съм с Nvidia GeForce GTX 860M, и имам драйвър на Nvidia. Но като изтеглих бета версията на Battlefront, и ми изписа ерор, че съм със стара версия на Intel Driver-а, и аз тръгнах да тегля уж някви ъпдейти, и от там почнаха проблемите... А насичането.. Как да го обясня..? Значи, примерно, като играя игрите си вървят гладко, ама от време на време се появява едно такова моменто насичане, понякога трае няколко секунди, а понякога се стига и до 10тина секунди (такова дълго насичане рядко обаче). Най-точната дума за описване на тва ''насичане'' е ЗАМРЪЗВАНЕ. И просто ми изглежда супер странно на фона на тва, че мода да подкарвам повечето игри на High/Very high mode, а много често и на Ultra Mode без никакви проблеми. И тва замръзване е много странно, щото като цяло игрите вървят супер гладко, без лаптопа да изпитва някво сериозно натоварване, и изведнъж някви такива моменти замръзвания...

Е, не съм много красноречив, но дано сте ме разбрали. :D

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2015 3:32 pm 
Аватар

Пробвай да изтеглиш най-новите драйвери за видео картите и след това да изтриеш и двата драйвера(Nvidia и Intel) със гореспоменатата програма (driver sweeper).След това инсталираш новите(след като си рестартирал машината).Не би трябвало играта да ти казва, интелския драйвер е стар, защото за по тежки графични приложения трябва да се превключи автоматично на Nvidia-та.Май имаше някаква врътка да превключиш ръчно на Nvidia.
Но първо пробвай да инсталираш най-новите драйвери и след това ще му мислим пак ако не се получи. :D
Edit>>>>>>>>
Провери в гугъл How to switch between intel to nvidia graphisc.Може да пробваш първо това и да видиш дали се получава.
Но все пак не е добре постоянно да работиш с Nvidia-та защото лаптопа ще загрява повече и батерията ще се изтощава по бързо.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 28, 2015 11:38 am 
Аватар

Значи, според мен може да е драйвера за втората видео карта, обикновено те са Intel или да е чипсета. Опитай с хардуерен идентификатор да издириш подходящия и да го сложиш. Ако не си сигурен кой от двата е, просто подмени и двата.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]