Дата и час: Чет Ное 15, 2018 6:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Лаптопът ми "замръзва" при инсталация на Windows 8.1
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2015 2:07 pm 
Аватар

Здравейте.

Отдавна не съм писал и тъй като от 2 дни се занимавам с компютъра си и нямам успех, бих искал да се допитам и до някой от вас, току-виж някой имал същият проблем. Та - машината ми е Lenovo Y500, 8GB RAM, 1TB HDD. На 2 години е, като е закупен от Ардес - Варна. Знаех, че ще ми изтече гаранцията Септември месец, затова предвидливо го дадох да го прегледат преди това да се случи и поради факта, че от време на време забиваше на моменти и дясната ми тонколона не работеше. Върнаха ми го. Бяха оправили колоната, но отново забиваше от време на време... но пък ако почаках малко (от порядъка на 2-3 до 5 мин.) нещата се оправяха. До онзи ден. Играх игри, гледах филми - без никакъв проблем. Събудих се вчера и пуснах компютъра тръгна... но по едно време заби, та го чаках - поне половин час - без ефект. Та го спрях и пуснах на ново - поработи около 5 минути и пак заби и пак за постоянно. Вчера вечерта излязох и реших да го оставя, за да видя дали ако поработи известно време няма да отбие и да спре да забива (не знам защо така реших, просто се надявах да се получи), но когато се прибрах все още бе в това състояние - забил. Реших да го преинсталирам. Та влязох в инсталацията, натрих целият системен диск (C), направих нов, форматирах и съответно, начисто пуснах инсталация. Да, ама не. Мина фазата Copying Windows Files (100%), даде ми тик на него и почна следващата фаза, която бе Installing Windows, мисля. Погледнах го след няколко минути - Error. Не помня какво точно пишеше в грешката, но общо взето - не може да продължи с инсталацията, защото не може да прочете някакви файлове, нямало ги. Реших да запиша на ново, а забравих да спомена, че записвам с rufus на USB Flash Drive този Windows 8.1. Записах го на ново, пробвах на ново, но този път, в момента в който стигна до Copying Windows Files (100%) и спря! Чаках го поне час... нищо. Днес същата процедура - 2 пъти. И двата пъти съм ги чакал около 2 часа, след като Copying Windows Files удари 100% и нищо!

Някой имал ли е подобен проблем и ако да, как се е справил с него, защото малко ми остава да го закарам на диагностика, но се чудя къде да го дам и каква сума ще ми вземат за услугата. Съответно какво ще се окаже, не се знае... Та се надявам някой от вас да има поне идея как да се справя с този проблем!

Профил  

Заглавие: Re: Лаптопът ми "замръзва" при инсталация на Windows 8.1
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2015 3:42 pm 
Аватар

Я най-добре си запиши Windows-а на диск.Така с Windоws-и oт буутващи USB-та съм имал доста проблеми.
Може да е и хард диска, примерно поради висок I/O Wait да товари процесора над 80-90% или да забива(заради харда).
Провери SMART-a на харда като запишеш някоя програма за диагностика на USB,може и някоя Линукс дистрибуция като Ubuntu(от където може да провериш SMART) Hiren Boot CD(наблъскано с всякакви програми, има Windows и Линукс) SystemRescueCD(линукс дистрибуция, пак да диагностика).
Предполагам на лаптопа има някъде лампичка(би трябвало да е някъде отпреди, най-често в ляво) която показва дали в харда се чете или записвя(дали се използва).
Като ти забие тая лампичка свети ли, ако изобщо имаш такава?

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2016 9:06 am 
Аватар

Отдавна оправено! Мерси много, колега! Дори и да не съм отговорил, информацията ми помогна. :arrow: Заключ! :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2016 10:30 am 
Аватар
Културовед

:)

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]