Дата и час: Вто Окт 23, 2018 2:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 8 [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Anime INN - българското списание за аниме и гейминг!
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2015 6:09 pm 

AOK написа:
Logrus написа:
...безвъзмезден труд

Това е ключовото ;-)

Изображение

Изображение

Не са нужни думи.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2015 11:50 pm 

Здравейте!

Нов съм във форума и не ми се карайте, ако някъде сгреша, но не мога да не изкажа мнение.

Разгледах няколко броя и направо очите ми изтекоха... "Уволнете" дизайнера! По голяма шарания няма. Липсват светещите гиф-чета и цирка ще е пълен. На авторите на "списанието", бих препоръчал да разгледат 1-2 списания от лафката за вестници и ще разберат за какво говоря. (обърнете внимание на - цвят на страниците и шрифт). Чуждиците няма да ги коментирам.

Другото което ми е странно и не обяснимо, е отговора който сте дали на момчето от форума - velush. Тази тема нали Вие от Anime Inn сте си я направили, а гащите Ви треперят да отговорите тук. Дори и линк не сте сложили да видят всички къде е "зададен"! Нямате си на идея какво мнение оставате в хората.

Като цяло, имам чувството, че сте се хванали 4-5 приятелчета изгледали 10-20 анимета и сте се надъхали да ги преразказвате. Но сте разбрали, че това което сте изгледали е малко и ви трябват нови хора, които за жалост и те нямат опит в писането.

Единственото хубаво нещо от всичко това е идеята за списание и до там.

И още нещо. Кой е този дето развява знамето на СССР? - ще чакам да ми отговори в следващия брой на списанието! хех

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2015 9:25 am 
Аватар

Akapulko = провокатор

Нещо не ти вярвам. Смятам, че искаш да предизвикаш нови отрицателни изказвания :lol: .
Пък то който каквото е искал да отбележи, вече го е направил.
Ето примерно, аз сам си се защитих без някой да ми помага.

Принципно идеята за списанието е добра и колкото да го критикувам и откривам слабости, пак чета всеки брой, нали?
(Между другото, графичното оформление се родее с едни по-стари издания на клуб Накама.)

Още, не виждам нищо лошо в руско-езичните тенденции на Чепа. Аз също понякога ползвам руски титри, сайтове, литература и гледам руски предавания (примерно Какво? Къде? Кога?).
Това не ме прави нито комунист, нито "окупатор" на Украйна (това пък колко е сбъркана концепция е отделен разговор) - все генерализации налагани от политиците.
Да харесваш нечия чужда култура не те прави автоматично проводник на чуждата политика.

Примерно, колко хора тук защитават тайни търговски и политически интереси на Япония? =))
Самата мисъл е абсурдна.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2015 11:09 am 
Аватар
Модератор

Провокатор? Та нали това е идеятана един коментар или дискусия - да провокира размисъл и някакви мисловни изводи.

Човекът се е регистрирал и се споделил мнението си. Това за дизайна продължава да важи. Както Love Child отбеляза още в началото на темата.

Бих препоръчал на човечето, което се занимава с layout-ите и template-ите ви да погледне нещо от сорта: https://www.coursera.org/course/visualdesign

Има и други разнообразни дизайнерски курсове, но този не е лош и не струва нищо.

И аз не виждам нищо лошо в руските сайтове, литература и предавания. Едни от любимите ми автори са руснаци, въпросът обаче няма нищо общо с руската култура, а със смисъла, който носи един съветски флаг.

Първо - флагът на СССР не е РУСКИ флаг, а флаг на Съветските Републики. Той, както и символите изобразени върху него, символизират един отвратителен режим, погубил много народ и съсипал милиони животи. Не е случайно, че в някой държави това да развяваш подобни комунистически символи е не само подсъдно и ако не по-социално, то еднакво с развяването на нацистки символи.

Като цяло подобна символика е грозна и неуважителна към милионите жертви и техните роднини.

МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2015 11:38 am 
Аватар

Bastor
Цитат:
да провокира размисъл

Провокатор друго означава...да предизвиква рязка неконтролируемо реакция, която хората не са искали първоначално.
Това с цел да се даде формален повод за арест или просто да ги изложи публично.

Цитат:
Както Love Child

Да, дизайнът не е красив, но пък аз се интересувам предимно от текстовете, та не ми пречи.

Цитат:
флагът на СССР

Никой тук не е носил флага на СССР.
Според мен Akapulko сезираше руския флаг.

Или пък е видял някъде логото на Community Combined Codec Pack и леко се е объркал... :lol:

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2015 12:44 pm 

velush написа:
Да, дизайнът не е красив, но пък аз се интересувам предимно от текстовете, та не ми пречи.

Съгласен съм с него.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2015 5:34 pm 
Аватар

@Akapulko, умишлено до този момент не сме сложили линкове в темата. Няма нищо общо с изброената от теб причина. Защото тук пишат зрели хора, които следят Facebook-а ни и няма как да скрием нещо от тях или да избегнем тяхна критика. В екипа повечето автори имат над 300 изгледани анимета, като имаме човек с над 1000. За това нека да не се спекулира по темата. При повече автори ще се вдигне и качеството. Доколкото до знамето на СССР. То върви с картинката render от анимето, като тематиката е нарочно провокативно подбрана, но не с политическа цел. Анимето отразява събития от ВСВ.

@velush, ще вземем на предвид критиката ти относно рубриката с въпросите.

@Zavulon, дизайна в първите четири броя има много недостатъци. В 05 сме направили опит за по-изчистен дизайн и по-четливи шрифтове. Ще работим в тази насока. Другите броеве ще получат remastered и сгрешената картинка ще бъде оправена.

@Bastor, благодарим за съветите. Вече имаме човек в екипа учещ дизайн (трета година студент) и новата концепция частично заложена в 05 е негова идея, в 06 ще бъде разгърната напълно. Нека пак поясна, че знамето на СССР върви в пакет с картинка от него. И въобще не трябва да бъде болна тема. Знамето не го тълкувайте като политическа провокация, а по скоро като отдаване на чест към обикновения изстрадал човек и тези загубили живота си в една нелепа война. Имам намерението за 9-ти май да има специално мини издание на списанието в чест на 70 годишнината от края на ВСВ. Броя ще е посветен на всички загубили живота си в тази касапница, без да има политически контекст. Тематично в него ще има военни игри и анимета.

Оставям и линк към онлайн версията, а на по-късен етап ще добавя и торент.

Онлайн четене: - http://issuu.com/animeinn/docs/11

Бихме се радвали да коментирате предимно 05-ти брой в темата. Защото така имаме повече насоки за нещата, които ще правим в близкото бъдеще.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 02, 2015 8:26 am 
Аватар

В пети брой забелязах още по-добро оформление. Естествено имаше и пропуски, но засега е добре. :thumb: Успех със следващите броеве! :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 02, 2015 4:08 pm 

@Zavulon, дизайна в първите четири броя има много недостатъци. В 05 сме направили опит за по-изчистен дизайн и по-четливи шрифтове. Ще работим в тази насока. Другите броеве ще получат remastered и сгрешената картинка ще бъде оправена.

Не четеш какво пиша...И двамата с велуш сме сългасни, че дизайнът не е от толкова голямо значение. Да не е много красиво, но не е болка за умиране. Ако толкова сте решили да го променяте, минете към .png формат. ( http://postimg.org/image/lxq2ashjf/ ) Както виждаш текста се чете идеално. Картинката която съм извадил от 3ти брой, онагледява за пореден път, че авторите не познават материала за който пишат.Очаквам опровержение, не "ми то е въпрос на вкус дали ще се сългасиш с автора или не".

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 20, 2015 10:15 pm 
Аватар

Новият брой е тук!

Връзка за онлайн четене като книга - http://issuu.com/animeinn/docs/issue_06
(С едно натискане на левия бутон на мишката можете да четете от по-близка перспектива.)

Връзка за изтегляне на броя в .pdf формат - https://www.dropbox.com/s/4pk69tmqy2w9h ... 1.pdf?dl=0

Всички коментари и критики са добре дошли... ^w^

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2015 10:23 am 
Аватар

Време за заяждане.
Абсолютно на произволен принцип, защото кой ще ти прави пълен анализ?

Статията за Magi:

Сюжет 9/10
Персонажи 10/10
още 10/10
Крайна оценка 10/10

Вие това го изкарахте по-качествено от One Piece и Naruto взети заедно =)) =)) =)) .
Последните две, дори аз ги ценя повече от Magi.
Нататък при другите анимета, високите оценки продължават, че дори ечи зомбито било 9/10.
Трябва да направите нещо за тези оценки, защото наистина изглеждат пренапомпани, а други път сте говорили за истински шедьоври (Nodame, Mushishi) и балът е бил по-скромен.
Или въобще не слагайте, или в края на статията сложете едни по-обективни "оценки от редакцията" или нещо такова.

"Артът на Magi е посредствен"
Ахахаха...в сравнение с какво? На мен пък ми харесва повече, когато го съпоставя с някои други шонени.

За Kill La Kill:
"Първото им заглавие е финансираното чрез kickstarter" - не познахте. С пари от AnimeMirai е.
Всъщност сигурен съм, че знаете фактологията, но нещо сте замотали изреченията при редакцията и се е получила безсмислица.

Spoiler - аз да ви напомня, че човек може да пише за някое заглавие и без да разкрие вкичките му сюжетните обрати. Не се чувствайте задължени винаги да изпадате в преразказ.

"Друго, което трябва да се спомене, е, че всеки един от персонажите няма своя алтернатива в други анимета като стил на рисуване." - според мен това е излишен суперлатив. Какво ще кажете за заглавието от същите хора - TTGL?

За смъртта на анимето:
"Краят на една ера настъпи. На 27 март 2012 година беше излъчен последният епизод на Bleach (2004–2012)."
Това ми иде малко тесногръдо. :lol: Изглежда някои хора виждат анимето само през призмата на предългите бойни шонен сериали. Всичко останало е незначително и в най-добрият случай второ и трето степенно.

Дългите арки, покриващи историята, биват разредени с доста успешни филъри.
Ми не. И в Detecive Conan и в One Piece, AO епизодите са отврат. Е, може би G8 арката в Парчето, но и тя е на ръба на поносимото.
Просто няма такова нещо, като "успешни филъри". Може би само "не чак толкоз отвратителни".

Иначе статията всъщност ми хареса, ако игнорирам обясненията в любов към Bleach. =))

Други:
Технически проблем - на две три места имаше проблем с aspect ratio-то на screen shot-овете. Картиктите очевидно са сплескани.
И понеже останалите от същия материал са нормални, оставам с впечатлението, че е направено така, за да се поберат в страницата.
Ако питате мен - лошо (и грозно) решение.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2015 11:49 am 
Аватар

Чичата отново влезе остро на къс пас.

Списанието го пишат хора, т.е. оценката винаги е субективна и винаги на някого ще му е харесало повече Magi отколкото Мадуро или Ено Парче. Не е истина в Pain арката на Мадуро колко "quality" арт имаше обаче...
С'а на когото му харесало, харесало му. Все още обаче виждам проблеми с транскрибирането (Примерно защо "Моргиана", вместо "Морджана", както си я изговарят, а и както би следвало да се чете от английското Morgiana). Или с превръщането на термините от английски към български. Преведат се някакви неща като "Академията Хонноуджи" или "дисциплинарна комисия" и пр. и пр. и се плесне на всичкото това едно Life Fibers (някъде напред обяснено като нишки живот). Или превеждайте всичко, или нищо, някак си по-приемливо е за окото.

velush написа:
Всъщност сигурен съм, че знаете фактологията, но нещо сте замотали изреченията при редакцията и се е получила безсмислица.

Или може би дори не знаят, че половината от Trigger са наследници от Gainax и все още не могат да направят напълно TTGL връзката.
A propos LWA не е първото им заглавие.

velush написа:
в One Piece, AO епизодите са отврат

За сметка на това поне не са толкова дълги :lol: А в Bleach не е като да не е имало цели филърни арки. Въпреки това една от тях беше толкова добра, че в първите 5 епизода дори не се усетих, че гледам филъри =)) Да не говоря, че беше по-интересна отколкото това, което се случваше в анимето до този момент. Така че успешни филъри има, особено ако не знаеш, че гледаш филъри.

И все пак да, "краят на ерата" настъпи през 2012. Сега сме 2015. Вече 6 броя дъвчете някакви прастари заглавия. Разбирам любовта ви към стереотипните, популярните и класическите заглавия, но няма ли нещо по-не-мухлясало, което да ни предложите като материал? Да ни покажете, че аниме културата ви излиза извън границите на мейнстрийм заглавията? Ето, примерно зомбито беше добро решение, както и Magi отчасти.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2015 5:09 pm 
Аватар

lovelyangel666
Цитат:
оценката винаги е субективна

Затова викам, нещо да направят, защото се получава супер избушено и безсмислено.
То аз ако напиша статия, може да вкарам 50/10. :lol:

Цитат:
A propos LWA не е първото им заглавие.

Зависи как броиш - първото влязло в продукция или първото издадено.

Цитат:
За сметка на това поне не са толкова дълги

Тя статията твърдеше, че са добри сами по себе си.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2015 11:50 pm 
Отаку България

Хейтъри?! Като котка са, спъ с едно малко брадва! :lol: Модератори?! Няма, узмряха! :lol: :lol: :lol:

Велуша започна с конструктивна критика и после следващото нещо беше чиста злоба, и накрая пак недоволни.

Даваш му попара - не яде, даваш му мляко - не пие. Даваш му цървул и то го лиже! :lol:
Няма оправия от такива недоклатени като вас двамата. Само се оплакват, само обиждат. Има едно нещо, където хората му викат "срам". Значи това нещо се използва от хора, където не вършат нищо, а много мрънкат.

Я като сте такива "разбирачи" за домашно направете 10, не, 5 страници статия, ама така "професионално", където да засенчите това списание. Дайте да видим малко професионализъм. Да го видим това вашето покритие. Като чета се изказвате доста професионално, завоалирано, вземете та направете едни 5 странички да видим малко "The Best"! :)

От Плевен с любов! :peace:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 23, 2015 1:16 pm 
Аватар

Реджеп, скъпи, на какви субстанции си? Нещо ми говориш на не мно'о цили-вилизован език, може ли да викнеш някой от аверите си преводачи да направи симултантен превод?

А иначе не си ти тоя, къде ще ми казва какво да правя. :lol: Щом си правят списанието за свободно четене, ще поемат. Ако не могат да поемат - ми никой не ги кара да се занимават с това, gg.

От Долно Уйно с любов! :peace:

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 8 [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]