Дата и час: Пон Окт 22, 2018 12:55 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 7 от 8 [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Anime INN - българското списание за аниме и гейминг!
МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2015 9:43 pm 
Аватар

Според мен проблемът им е, че се мъчат да се вкарват в някакви рамки и да докарат стил на писане като списанията за гейминг от късните 90 години, вместо да потърсят някакъв свой стил на писане. Но щом им доставя удоволствие, не виждам защо трябва да им пука от критиките.

А това за безопасната зона много добре описва Велуша.

МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2015 9:49 pm 
Аватар

Не знам какво се опитват да докарат, но на мен ми докараха в една статия с "Иппо" диария,
след като едно резюме бяха копи-пейстнали от Гугъл транслейта. Оттогава спрях да ги чета. :lol:

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 19, 2015 9:19 am 

M. Pheles написа:
Оценявам критиката, velush! Нов съм в екипа на списанието.
Моите статии са Canaan, Ushio to Tora и Gate.

Радвам се, че има интерес.

Всъщност няма нищо за оценяване в коментара на велуш. За да бъде критика трябва да има и нещо конструктивно написано по въпроса. Ще е яко ако все пак и останалите от екипа се надъхат да пишат във форума, иначе едва ли има смисъл да изразяваме мнение.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 19, 2015 2:50 pm 
Аватар

Шарлот- най добро аниме на сезона
weeabo trash alert.
kingdom- най добрият исторически сейнен- брао уе майна вари прочети vagabond e бахур.
Тва нещо само от 12-15 годишни ли се прави.

МнениеПубликувано на: Съб Дек 19, 2015 3:21 pm 
Аватар

Ragnos
Цитат:
Демек те е шубе, да разбирам?

Ти никога нищо не разбра.
Нямам смисъл да пиша, защото ще повторя това, което казвам във всеки един мой пост.
Дори на мен ще ми е скучно, камо ли някой да го чете...

Цитат:
безопасната зона

Ъъъ...аз и тук съм си в същата опасност - около 120% от аудиторията да не е съгласна с мен.

Воркан
Цитат:
няма нищо за оценяване в коментара на велуш

Ъх.
Ако и такива очебийни неща трябва да обясняваш...
Направо пиши да не ми се връща.

Цитат:
трябва да има и нещо конструктивно

Я, тук ми стана интересно.
Дай ми пример за конструктивна критика...току виж съм се научил.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 20, 2015 1:47 pm 
Аватар
Feed you with a kiss

vampire killer написа:
Тва нещо само от 12-15 годишни ли се прави.

Напълно вероятно, поне за по-голяма част от екипа им, все пак тогава имат най-много свободно време и желание... след това поне едно от двете липсва :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 20, 2015 7:19 pm 
Аватар

Здравейте!

Ние следим дискусията и оценяваме всяка критика или отзив. Това включва всички автори, преводачи, редактори и дизайнери на Anime INN.

Искаме да ви помолим да не се спекулира с неща като възрастта на хората от екипа на списанието. За обща информация - средната възраст на екипа е 20,6 години, на база 15+ човека. Разбира се, сред нас има автори на всякаква възраст, защото не делим хората по години.

Ние не сме професионалисти и малцина сред нас се занимават с авторство и професионална журналистика.

Лично аз (Петър „Tkk“ Милев) съм съгласен до голяма степен с коментара/критиката на Velush. По - голямата част от тези неща бяха отбелязани от редакцията ни, но ги оставихме по желание на авторите. В този момент на говорене, в колектива ни има нови автори, които тепърва ще се утвърждават. Както сами се досещате - подобен проект, лишен от финансови дивиденти, трудно задържа интереса на участващите. Дори многото отзиви, коментарите, посещаемостта и постигнатите резултати понякога не са в състояние да мотивират хората. Това е една от причините екипът да претърпява големи промени (до сега не сме имали един и същ екип, който да бъде изцяло запазен за повече от 1 брой).

@Love child - твоята критика за дизайна и техническите грешки (относно 07) също е приета, но поради липса на време не сме update-нали линковете с поправените неща. Това ще се случи скоро.

@KoP3Le7o - съжалявамe, че си получил негативни чувства от определени статии. За конкретната статия (и Кеничи) дебютира ново момче, което не беше писало до този момент. Въпреки, че нещата са минали през редакция (сега ни е по - добра и засилена), имаше и няколко абсурдни твърдения. Относно приликата с английски текстове, която дори и аз забелязах - получил съм уверение, че не е крадено. Възможно е да е взаимствано като структура.

Както sub-ването в България, така и правенето на аниме списание, в крайна сметка си е неблагодарна работа. За това е важно в подобни проекти като Отаку България и Anime INN всеки да е удовлетворен от работата си.

Въпросителни изречения, написани с точка за край, не смятам да коментирам. Само ще споделя, както и Velush намекна - всичко е до лично мнение. Аз лично пиша нещата по начин, по който аз ги възприемам. Нормално е различните хора да имат различно мнение, включително и по исторически манги и анимета.

В момента работим над 09 и се надяваме да го изкараме в по - кратък срок. През следващата година ще подготвим и втори колекционерски брой. Благодаря за изложените коментари и ви желая на всички весели празници. Със здраве! :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 22, 2015 10:11 pm 

Публикувайте отделно Аниме/Манга; Гейминг; Косплей. Така няма да са излезли 10 епизода а статията да обхваща първите два.

Няма логика хедлайна ви да е Кингдъм, а да започвате с ТОГ.

Дизайна ми харесва. Като цяло е по-добре да се придържате към светъл фон тъмен текст или да разчупвате тъмен фон (без черно) светъл текст и разкарате експериментите със синия фон.

Относно самия контент; cкучен ми е.

А от заглавията които съм гледал; направо ми се доплака от мини статията на Overlord.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2016 11:36 pm 

не съм влизал от години и сега виждам,че има ново БГ списание за аниме..
Готино... връща стари спомени от ANIMANIA с дисковете на FMA .... и SHOGUN : )))) :D
Успехх!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 28, 2016 3:43 pm 
Аватар

Здравейте!

Изкарахме нов брой на списанието (09)! Линкове за него (online/offline четене) може да вземете от главния (първия) пост в тази тема, както и от facebook страничката ни.

Аниме на броя този път е: The Melancholy of Haruhi Suzumiya.

Част от другите анимета, за които има статии:
- One-Punch Man
- K: Return of Kings
- Noragami Aragoto
- Haikyuu!! (Second Season)
- Owarimonogatari

Освен изброените, разбира се, има и още много заглавия!

В изданието също ще намерите интервюта, взети от Николета "Katherine Isley" и Корина "Raven Madison", както и обичайната доза гейминг статии.

В момента се работи за създаването на втори печатен (хартиен) брой, който ще бъде обявен веднага когато имаме по - конкретна информация.

Всякакъв feedback относно този брой или това, което правим е нужен за нас и ще бъде добре приет (естествено - в рамките на добрия тон). Затова споделете мнение/коментар/критика. Тези неща са важни за нас и се взимат винаги предвид.

Приятно разлистване!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2016 4:24 pm 

Добро списание, вече имате един читател повече :ok:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 16, 2016 12:38 am 
Аватар

Здравейте!

Изкарахме нов брой на списанието (10)! Линкове за него (online/offline четене) може да вземете от главния (първия) пост в тази тема, както и от facebook страничката ни.

За пръв път списанието официално е в две версии, с две различни корици – за гейминг и аниме. В новата гейминг версия решихме да започнем първо с ревютата на игрите!

Избрахме Ghost Hunt и Tom Clancy’s Rainbow Six Siege за аниме и игра на броя.Интервюто в Anime INN 10 е с нашата приятелка косплейър Дияна Григорова, позната като „Fluffy Bunny“. В 10-ти ще откриете още три класации: за 5-те най-добри анимета през 2015 според Tkk; за 10-те най-лоши анимета за изминалата година от Loveless и ще разберете кои анимета печелят наградите за 2015-та година според екипа на списанието.

Посветили сме още специални статии за Дейвид Боуи и Макото Шинкай! Можете, също така, да прочетете ревюта за Prison School, Kagewani, Golden Time, Osomatsu-san и много други.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 16, 2016 10:50 am 
Аватар

Мдаммм, поредният автор който смята, че Ghost Hunt се предполага да е страшно.
Ми не, паранормално детективско шоджо е.
Иначе е едно от най-любимите ми - със загадъчната атмосферата, героите, красивите фонове и енциклопедичните си излияния за духове, проклятия, полтъргайсти и пр. и пр. , но основната му цел не е да уплаши зрителя.

Очаквам поредната серия от мнения "Ама то съвсем не ме уплаши!", "Абе, XYZ е е много по-страшно, това тук е слаба ракия!" и т.п.

Разни забележки:

При Kagewani - "То е всъщност ONA т.е. късометражно аниме".
1. Няма задължително правило всички ONA да са кратки, може да траят и с часове.
2. Късометражно е кино термин, който означава "не по-дълго от една ролка", т.е. не по-дълго от 40 минути. (Те сега прожекциите са дигитални, но говорим за технологиите с ползващи лента.) Сиреч, всяка ТВ серия е "късометражна".
По-добре е да се опише по друг начин.

"Произходът на тази анимация води" също не е правилен израз. По-скоро трябва да се обясни, че наподобява по стил хартиен театър.
Основният проблем на продукцията е, че е правено почти без пари.

При Osomatsu-san - "Всъщност може да не сте пораснали достатъчно за Osomatsu-san, кой знае!"
Аре, да не изнагляваме! =)) =)) =))
"прилича на Gintama – ...по това, че няма изграден сюжет и е в същия Са-зае-сан формат"
Не, това не го кара да прилича на Gintama, където определено има централен сюжет, при това доста оплетен. По-скоро връзката е, че режисьорът е същият, затова и познатото усещане от Gintama.
Лично на мен най-много ми прилича на Urusei Yatsura.

При Prison School "и ненатрапчива романтика"
Мухахахахах!

При Gundam "след Gundam 00"
Age и Gunpla-то си бяха буквално детски. Това се очакваше при тях.
Виж, че Unicorn и The Origin били ювенилни? Хъм, може би, но и при сираците не вижда особен реализъм, а само grittiness.

При анти класацията "то почти напълно да отрича корените си?"
Какви са корените на Working и как преборването с личните проблеми на главните герои (aka "са оставени на заден план и забравени") може да е нещо лошо?
Нали това е смисълът на цялата карикатура: как някои странности пречат на социалния живот и как преодолявайки ги протагонистите дърпат напред.
Освен това, комедия си имаше до края, просто авторката явно не си пада по този тип хумор.
Няма лошо Lovless да смята третия сезон за лош, но нито едно от нещата, които изброява е негативно само по себе си.

ПП
Хареса ми идеята за топлистите в края на броя (въпреки, че е естествено не съм съвсем съгласен със самите класации, но това е нормално).

Последна промяна velush на Чет Мар 17, 2016 1:06 pm, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 27, 2016 4:09 am 
Аватар

Скъпи приятели, вторият колекционерски брой на Anime INN е вече тук! Дебютирахме на Aniplay 2016-та. За повече информация посетете нашия сайт: animeinn.net. В броя ще откриете ревюта на: Gintama, Samurai Champloo, Garden of Words, Mirai Nikki, Madoka Magica, Steins; Gate, Saint Young Men, Long Horizon, Sankarea, Gekkan Shoujo Nozaki-kun, Gungrave, Koe no Katachi, Cross Ange: Tenshi To Ryuu no Rondo, Barakamon, както и статия, посветена на light novels, от Ана Хелс. Надяваме се да ви хареса и с нетърпение очакваме вашите първи отзиви и коментари!

Изображение

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 03, 2016 6:11 pm 
Аватар

Има ли го за онлайн четене?

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 7 от 8 [ 120 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]