Дата и час: Сря Окт 24, 2018 2:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 2 [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Препоръчайте ми марка таблет за рисуване
МнениеПубликувано на: Пон Юни 18, 2012 10:05 pm 
Аватар

ако може съвети, нещо което си струва времето

Профил  

Заглавие: Re: Препоръчайте ми марка таблет за рисуване
МнениеПубликувано на: Пон Юни 18, 2012 10:07 pm 
Аватар

Wacom май са най-добрите до колкото знам

МнениеПубликувано на: Пон Юни 18, 2012 11:23 pm 
Аватар

^ Горе-долу C:
Не знам само какво имаш предвид под "да си струва времето"?
Ако ти трябва нещо професионално и разполагаш със средствата вземи си направо Wacom Cintiq.
Ако си любител - Genius и дори Trust ще те задоволят, макар че с на последните писалките трябва да се отнасяш доста нежно защото са, еми, калпави в резбата /я нещо й стане, я се отлепи, я друго.../. А6 и А5 (размери) са доста досъпни като цени, или поне последно бяха когато се интересувах, а на Trust даже и А4 са доста достъпни.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 22, 2012 6:48 pm 
Аватар

охх недей да лъжеш така хората Evility, ако ти трябва нещо професионално и разполагаш със средствата си зимаш wacom intuos а не cintiq, второто е тотална изгъзица и загуба на пари, която няма да ти помогне да рисуваш по-добре, може да ти помогне да се чувстваш по-добре ако все още не си прекарал една седмица да свикнеш напълно с обикновен таблет

ако си любител си зимаш някой от по-евтините модели на wacom (може и пак intuos де), но в никакъв случай trust или нещо друго дето не е на wacom, щото от първа ръка знам колко са неизползваеми

колкото до размера A5 е най-добре според мен, освен ако не обичаш доста голям замах

МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 10:06 am 
Аватар

Седнала съм да разправям глупости за минаване на времето :D Коментирах по това, което ми е минало през ръцете и ми е направило впечатление, каква е великата истина/преобладаващото мнение за тези марки е съвсем друг въпрос. С Intuos не съм се занимавала, аз лично я карам на Bamboo и съм повече от доволна. Със стария Trust също не съм имала проблеми, а също и с един Genius който ми попадна за месец. Не-Wacom марките може и да не са на нивото на Wacom, но не мисля, че това ги прави до една трошливи боклуци. :)

Колкото до размаха, на всичко се свиква.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 05, 2012 3:01 pm 
Аватар

Cintiq-та като цяло е много удобна от това което знам (ако не си ползвал таблет преди това), но едва ли ще има 2000+ лева ей така да ги даде. И това е за малката, която си е наистина доста малка. А и не си заслужава освен ако не си изкарваш сериозно парите с това. (не че няма алтернативи на нея за по малко пари)
Отделно, че освен Cintiq ти трябва и нормален таблет.

Ако смяташ да се занимаваш по-сериозно, но не ти се дават 600+ лева Bamboo-to на Wacom е много, много добър избор. Ако искаш само да пробваш как е с таблет и го взимаш за свободното си време бих ти препоръчал някой на Genius. В последно време не знам точно как са им цените, но бяха около 90-100лв

Понеже Wacom вече нямат размери тип A5 A6 A4 и тн. (минаха на wide) сега са medium, small, large, etc.
А5 отговаря на medium (както казах - не точно понеже вече са wide и не е точно с размерите на А5)
Тааа за към 400лв Bamboo M (21 на 13.7см )
За 120-250 има Bamboo-та, но те са само еквивалента на A6 (15 на 9 см)
Intuos-ите вече са си доста скъпи понеже се водят професионални таблети.

Друг вариант са таблетите на Hanvon.
Доста близки са до Wacom-ите (даже се съдят за патенти har-har) и са единствените други таблети, които използват химиклака без батерия (като Wacom - дори химикалките на двете компании работят и на таблетите на другите....aka Hanvon на Wacom и обратното)

Този, който имам предвид е Art Master III на цена е предполагам към 500лв (макс) или нещо от сорта.
Разбира се Intuos 5 е по-добър и по точен, но и цената му е по-сериозна (над 600).
Все пак Art master-a е направен за конкуренция на Intuos 3 и до някаква степен 4 и е доста добър таблет. (освен ако не си на Mac, тогава май имаше проблеми)

Евентуално ако кажеш ценови клас, може да ти дам още подробности.
Ако парите не са ти проблем и ще се занимаваш много сериозно Intuos 4 (или 5) Medium е най-доброто.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 19, 2015 5:23 pm 
Аватар

Здравейте, този таблет http://www.gogo-bg.net/wacom-intuos-p-10224.html ще работи ли с Windows 8.1 ? Професионален ли е за рисуване на аниме?

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 19, 2015 6:47 pm 
Аватар

Миналата година сума време загубих да проучвам таблети. Определено Wacom е най-сигурното на което може да се заложи. В крайна сметка се спрях на Cintiq, но като се разцъках с него леко съжалих. Нещо от Intuos сериите щеше да ми свърши същата работа и щях да мога да взема и по-голям размер. Ако е само за забавление Bamboo също си върши работа.
@akvamarin, таблета е много добър и ако имаш възможност аз лично ти го препоръчвам като една от най-добрите възможности. Ако не се лъжа, специално за манга имаше един таблет - намерих го. Но модела, който посочваш е далеч по-функционален и професионален. Дали искаш да рисуваш манга или да редактираш снимки, няма проблеми. При таблетите това, което трябва да обръщаш внимание в спецификацията е нивата на натоварване. Колкото по-висока е стойността толкова по-чувствителна ще е писалката и ще имаш възможност за повече действия. Друго важно е размера. Лино аз съм склонна към по-резки линии съответно малките размери са ми леко неудобни. И вече трябва да вземеш предвид дали искаш да реагира на допир от ръката ти - MultiTouch, резолюцията трябва да вземеш в предвид и т.н.
Естествено няма никакви проблеми да се ползват под 8.1 или коя да е друга операционна система (е, съмнява ме да тръгне под дос или уин 95 :lol: ).

МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2015 5:39 pm 
Аватар

Таблетът един и същи ли е в gogo и mallbg http://www.gogo-bg.net/wacom-intuos-p-10224.html
http://mallbg.com/%D0%93%D1%80%D0%B0%D1 ... 42749.html

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2015 5:35 pm 
Аватар

Вади ли картина на дисплея на таблета по време на рисуване като cintiq-та ? или стои черен екрана :shock:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2015 3:10 pm 
Аватар

Таблетът е един и същ модел и не - екрана си седи черен. Драскаш на черната дъска, а изображението се появява на редовния ти монитор....
Изглежда никога не си работила с такава джаджа, тъй че не се хвърляй на скъпите модели. Вземи нещо среден клас, че поне да свикнеш или ако настояваш за професионалната част - някой по-опростен модел Intious.

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 01, 2015 9:31 am 
Аватар

Да ви кажа много не разбирам ама това 931лв за таблет не ли много, то по добре сложи още малко пари и си земи Wacom Cintiq 13HD с цветен екран и е по голям. Аз нямам таблет но съм се пробвал от приятел да рисувам на тия които се гледа на монитора и не мога така. Предпочитам да е нещо с екран да виждам как рисувам. Мое мнение все пак, от малак рисувам по листите не мога друго яче :)
Можеш да си земеш нещо евтино и да пробваш, тогава вземай скъпото.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 1:12 am 
Аватар

@-xDarkMOONx-, съвета ти е... не е много на място. На таблет без картина се свиква за макс седмица след като почнеш да се занимаваш и много хора смятат, че са по-удобни от Cintiq. Даже в един от горните постове имаше коментар, че дори да се спреш на Cintiq трябва да се вземе и 2ри обикновен таблет, с което не съм съвсем съгласна, но допускам, че може да има някаква истина спрямо вида и тертипа на работа на потребителя.
900лв. за таблет е много, но все пак приемливо за най-добрия таблет без картина към него. Wacom Cintiq 13HD излиза 1500+лв., но няма Multitouch например. Има нужда от връзка към HDML порт на компютъра и за разлика от повечето таблети без картина се захранва не от компа, а от ел. мрежата. Поставката му е нестабилна (в частност Wacom Cintiq 13HD. При по-скъпите модели този проблем отпада). Ако ще е Cintiq това трябва да е 22+HD за което е минимум 3-4 хиляди, но обикновен модел, който има същите показатели, но е без картина е едва 1000 лв. Смяташ ли, че си заслужава?
Аз лично имам Wacom Cintiq 13HD и наистина машинката е хубава и удобна, но за някой начинаещ да свикне с обикновения таблет ще бъде съвсем малко по-трудно отколкото с него. Въобще не трябва да си мислите, че усещането е като да вземеш моливче и да си драскаш на ъгъла на тетрадката.

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 10:45 am 
Аватар
Feed you with a kiss

Dark Moon, имам позната, която работи с рисуване и тя не препоръчва тоя таблет ама изобщо. Заеби, че има лаг, ама ръката ти постоянно да е под ъгъл... Не знам дали си чувал за loish, но мацката разви проблеми с ръката (link) от постоянната си работа с такъв таблет. Имала съм същите проблеми, ходих една камара време с шина, и нека ти кажа - не е забавно.

also, faye си вади съвсем хубави доводи за това, защо някой да избере обикновен таблет.
Пък ако някой има парите да се глези и никакъв интерес към здравето си - давайте със синтик :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 6:23 pm 
Аватар

Ем аз си го казах, че много не им разбирам :confused: :)
Ако някой ден реша да си купя ще от скъпичките, аз съм си такъв.Като давам пари за нещо гледам да е най хубавото, без значение цената.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]