Дата и час: Пон Окт 20, 2014 8:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпрос за пенсионо осигуряване
МнениеПубликувано на: Пон Дек 06, 2010 2:34 pm 
Аватар

Начи е сега ми изпратиха писмо от ING че съм имал 370 лева като пенсионо осигуряване
аз сега мога ли да си ти изтегля тия пари :Р

Заглавие: Re: Въпрос за пенсионо осигуряване
МнениеПубликувано на: Пон Дек 06, 2010 3:20 pm 

Зависи...
Има значени в кой фонд са. Ако са в ДПФ - доброволен пенсионен фонд, можеш да ги изтеглиш. По-вероятно е обаче да са в УПФ - универсален пенсионен фонд, което ще значи, че не можеш да ги изтеглиш. УПФ ти е задължителното осигуряване, без което не можеш. От него ще можеш да теглиш пари чак когато се пенсионираш. Ти сам решаваш дали ще имаш ДПФ сметка и сам си внасяш парите в нея, което значи, че можеш да теглиш от тях, когато решиш.

МнениеПубликувано на: Пон Дек 06, 2010 4:24 pm 
Аватар
Мародераторче

Местоположение: Kame House: Where the beaches are fine, and the bitches are finer.
Цитат:
Изплащане на средства

При придобиване право на пенсия осигурените в пенсионните фондове на ING могат да ползват натрупаните по партидата средства след подаване на Молба-декларация (по образец).

Клиентите в Универсалния и Професионалния пенсионен фонд на ING, за които е възникнало право на ползване на средствата, както и техните наследници, подават в дружеството “Молба-декларация за изплащане на средства от ING Универсален пенсионен фонд“ и “Молба-декларация за изплащане на средства от ING Професионален пенсионен фонд“.

Клиентите в ING Доброволен пенсионен фонд, осигурени с лични вноски, могат да теглят еднократно част или цялата сума от осигурителната си партида и преди придобиване право пенсия.Осигуреното лице определя как да получи тези средства - по банков път, с пощенски запис на адрес или на каса в Централния офис на Дружеството. За целта е необходимо попълването на „Молба – декларация за изплащане на средства от ING Доброволен пенсионен фонд“.

Молбата се подава:

* в офисите на Дружеството лично или от упълномощено лице, чрез изрично нотариално заверено пълномощно;
* по пощата или с куриер, като подписът върху молбата се удостоверява с нотариална заверка*.

Образци на Молба - декларация за изплащане на средства от всеки от пенсионните фондове на ING може да намерите в раздел „Формуляри“.

Внимание! Молбата може да бъде удоволетворена само след прецизното попълване на всички полета. В случай на корекции те трябва да бъдат съпроводени с подпис на лицето, от чието име е декларацията.

За повече информация моля да се свържете с нас на безплатния за цялата страна телефон 0800 11 464 или да посетите най-близкия офис на ING в страната.

* ING предупреждава своите клиенти, че изпращането на документи, които съдържат лични данни, по пощата или с куриер крие рискове. Като администратор на лични данни ING поема задължението за тяхната защита от момента на постъпването им в компанията.

Не знам дали съм на прав път,в сайта им има доста информация.
http://www.ing.bg/idisplaybg.aspx

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 06, 2010 5:25 pm 
Аватар

задължителен е
и интересното е че този засължителен фонд се води дялове от фирмата ДЕМЕК след време може да се покачът може и да падне цената на дяле => да ми увеличат или намалят тези пари

направих си труда да звъна на 1 телефон на тая банка и те признаха че хипотетично ако фалират си губя парите

ЗА ТОВА ДАМИ И ГОСПОДА НАЙ-ДОБРЕ Е ПАРИ НА РЪКА (НА ЧЕРНО) без банки и глупости кадето дадената дума значи нещо

МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2010 12:35 am 
Аватар

Gatler написа:
...без банки и глупости кадето дадената дума значи нещо

Не гледаш новини май ? Точно преди няколко дена имаше случай на измама. Хората подписали договор, но "работодателя" им им давал парите на ръка и така в крайна сметка измамил всеки един от тях с по 1000 лв. Бригада от 7-8 човека, да прибавим към това и фирмата, която също е била преметната. Честно казано аз не виждам сигурен начин вече да не бъдеш измамен. Всеки си носи отговорности и последствия спрямо това, което има или прави.
Както бяха казали "Ъпсурт" - "Живота си ебало майката...."
Колкото се отнася до фондовете всеки има втори пенсионен задължителен фонд, който се пада някъде 7%, ако не се лъжа. Също така има и доброволен пенсионен фонд (или нещо такова беше), допълнително има и фонд за хора работещи на опасни длъжности, като шофьори и миньори. При него те не само имат 4ти задължителен фонд, но и също така се пенсионират няколко години по- рано от другите. Това обаче важеше за хората родени след 1960 или нея година- мисля.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2010 12:38 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Ако работодателя ми ме измами така хич няма да се замисля. Причаквам го в тъмното и му правя колената на кайма. Справедливостта е най-сигурна когато я раздаваш сам ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2010 12:55 pm 
Аватар

Bel-chan, в нашата страна ако му начупиш колената, понеже той ще има повече пари, най-много да лежиш в панделата и да му изплащаш обезщетения докато си жив. :wink: Има и други начини човек да се оправи в такива ситуации и то много по-болезнени (в пряк и преносен смисъл) за прецакалия ви индивид.

МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2010 12:59 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Ти да не мислиш, че ще тръгна да го бия без да се маскирам? :doh: А и за твое сведение коляно се чупи за норматив с един удар с добре подбрана метална тръба. Изскачам му, бия два пъти по колената и дим да ме няма...

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2010 1:05 pm 
Аватар

:lol: още като спомена някоя вечер и ми стана ясно, че няма да си немаскиран, но пак си пряко обвързан със случая и полицията ще се постарае да те открие. Затова или трябва да действаш със странични хора, което е добър вариант, или просто да потърсиш други методи да си отмъстиш ;)

МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2010 1:09 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

zlobcho написа:
полицията ще се постарае да те открие.

Когато си пиеш кафето със съдии, прокурори и адвокати това не ти е грижа ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2010 1:58 pm 
Аватар
Forsaken Failure

:lock:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа