Дата и час: Чет Апр 24, 2014 3:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: 18 СОУ (София) заслужава ли си?
МнениеПубликувано на: Сря Мар 31, 2010 9:41 pm 
Аватар

А бе хора я само ми кажете има ли смисъл да кандидатствам в 18 СОУ (София) и какъв е бала че чувам най-различни неща и вече се обърках (май тва не е за тука но не намерих каде другаде да го пусна иначе се извинявам на хоратя на които съм причинила неудобство)

Заглавие: Re: 18 СОУ (София) заслужава ли си?
МнениеПубликувано на: Сря Мар 31, 2010 10:54 pm 
Аватар
Let there be SPAM!
Let there be SPAM!

Като малък живеех близо до него и цял ден прекарвах в двора му :lol: Имам и познати които преди време учеха там... нищо особено не е. Училище като всяко друго, но има японска паралелка, което е полезно за всеки искащ да учи японски.

Трябва да решиш дали искаш да учиш японския (предполагам затова искаш да отидеш там) или нещо друго, което евентуално би ти било по-полезно тип техникум или някое друго професионално ориентирано училище като 151-во.

МнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 7:47 pm 
Аватар

Невероятно училище с още по-невероятни хора.

..standing in line to see the show tonight and there's a light on, heavy glow..by the way I tried to say I'd be there, waiting for..
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 8:36 pm 
Аватар

преди беше тегаво от към учене сега не го знам :lol: Ама то насякъде е зле в момента

МнениеПубликувано на: Съб Фев 26, 2011 1:59 am 
Аватар

Мммм не знам за останалите паралелки, но точно нас с японски ни съсипват от учене.

..standing in line to see the show tonight and there's a light on, heavy glow..by the way I tried to say I'd be there, waiting for..
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 01, 2011 4:09 am 
Аватар

LittleEvilGirl написа:
Мммм не знам за останалите паралелки, но точно нас с японски ни съсипват от учене.

Вас японската паралелка най-мн ви съсипват да. :lol: На другите им е по-добре. Най-долу са немските, поне по мое впечатление, ама аз не останах мн очарован от образованието си там, ама бях в немска баш. Самото обучение поне преди беше поне едно ниво над останалите (по повечето предмети се учеше и материал с поне един клас по-нагоре по принцип), така че от тази гледна точка си заслужава ако искаш точно образование и не можеш да влезнеш в немска/испанска/френска/математическа и т.н. Поне що се отнася японския и китайския, това ти е баш даскалото за реализация.

Точно поради тази причина не очаквай да ти е мн приятно да кибичиш там, половината поне са там само за да учат, другата половина и те не знаят къде се намират, а даскалите си ходят със самочувствието на елити и нема да откриеш много компромиси. Гледай да ти е подреден личния живот, което за тийн е малко трудно. :lol: Честно казано престоя ми в 18-то беше точно 2 години и по-голямата част не я помня, поради различни причини. В никакъв случай не почвай никакви субстанции, у даскало за ученолюбиви си е смъртна присъда, колкото и добре да си мислиш, че се справяш.

И последно, ако искаш даскалото само заради дипломата, не се захващай изобщо, университетите най-много си ценят входните изпити и всички грехове се отмиват от матурата, тъй че можеш да си спестиш времето и усилията от сега и да залегнеш на БЕЛ и някакъв език/математика/друг любим предмет на собствена глава, с което да си оправиш изпитите после. Иначе 18-то си струва ако искаш да те учат малко по-добре от средностатистическото даскало, пък

Perfect-Blue написа:
да,кучките там са яки.
Просто се стараят повече, иначе всекви има, ама така е у всеко даскало.

МнениеПубликувано на: Вто Мар 01, 2011 12:20 pm 
Аватар

И аз ще кандидатсвам тази година и честно да ти кажа, никога не бих кандидатствал в това училище, ако имам висок БАЛ. Колкото до бала, той за училищата се формира по следния начин:

Гошо има бал - 28
Пешо ма бал - 29
> и тез двамката си пишат 18 СОУ
Следват ги още 40-50 гошовци и пешовци с близък бал до този.
И в крайна сметка минималният бал става, да речем, 27.5, 28;
В момента най-добрите гимназии са: Американският колеж, езиковите, НПМГ, СМГ и чак след това - Техникумите и т.н.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа