Дата и час: Чет Сеп 20, 2018 2:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 6 от 7 [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 06, 2008 2:24 am 
Аватар

koala написа:
И аз си го включих, мерси ;о)

x2 :)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 09, 2008 10:08 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Един въпрос с повишена трудност - в момента тегля us клиента на warhammer online и се връзвам към близо 200 лийча. Странното е, че според тракера (а и според utorrent-а) целия swarm е от над 4000 лийча. Та въпроса ми е - що не мога да се свържа към тях? >< Сложил съм много висок лимита на connect-ване към лийчове та не е заради това. Някой има ли представа що така се получава?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 09, 2008 10:10 pm 
Аватар

Да имаш ограничение на конекцийте от доставчика?

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 09, 2008 10:19 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Имам, да. От това ли ще да е? Мислех, че тези връзки към пийровете не са постоянно отворени ><

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 09, 2008 10:44 pm 
Аватар

Някои връзки са постоянни, други не.
Различните видове конекции имат различно време за живот
Но щом имаш ограничение. И щом си навързал маса народ.
Тогава другия трафик как се държи?
В смисъл браузърите.
Също има и значение дали конекцията е входяща или изходяща. Освен ако доставчика не ти ги ограничава и 2те.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 12, 2008 5:49 pm 

~~

Последна промяна FlameHazel на Пон Май 10, 2010 1:56 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 23, 2008 9:25 pm 
Аватар

А за BitTorrent?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 19, 2008 6:06 pm 

За съжаление оригиналната статия не е точна.

Аз съм клиент на ЕКК и те извършват филтриране и блокиране на всички външни (не-български) p2p връзки.

Филтрирането на торент трафика става по 2 начина.
1. Следи се връзката между клиента и tracker-а. Както е даден пример в статията.
НО!! Няма лесен начин тази връзка да се криптира. Никоя от посочените опции не криптира тази връзка. Всъщност има лесен начин, вместо http да се ползва https , но тракерът е този който трябва да го поддържа. Понеже това доста товари процесора, почти никой сървър не го предлага. Дори от този сайт.

Някои от торент клиентите имат опция да се използва прокси само за tracker анонсите. Ако използвате криптирано прокси с изход извън вашия доставчик, може да успеете да се промъкнете. Но не всички програми го поддържат.
Почти никое от публичните прокситата не позволят обмен на данни през тях, просто не могат да поемат натоварването.

2. Следене на връзките между peer-ите. Тук вече вградените методи за криптиране помагат. Можете да ползвате две нива "Plain" и "Full", при първото се криптира всичко без блоковете на файла които сваляте, при второто ниво се криптират и те.

Тук проблемите възникват в това че много клиенти се опитват да установят връзка първо по некриптиран канал. Така доставчика ви засича и ви отрязва, въпреки че вие сте криптирани от всякъде.
За да се заобиколи това се използва разширението на tracker-а наречено криптиран порт, с което заявявате че ще приемате само криптирани връзки, и да не ви праща некриптирани. За съжаление тук отново отговорността пада на tracker-ите да зачитат вашата воля и да ви свързват само с криптирани клиенти.
За такива бъгави trackerи които не ви зачитат, можете да излъжете че сте на друг адрес, но това първо ще намали upload-а ви, и второ може да доведе до повече проблеми ако ви се отчита коефициент.

Профил  

Заглавие: Re: Подслушва ли Ви Вашият доставчик? Ограничава ли тихомълком
МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2008 6:16 pm 
Аватар

https (HTTP over SSL) - хм не съм сигорен, че клиентите ще го харесат, а що се отнася до server-а това лесно се пуска и е съвместимо с всички тракери, а що се отнася до това, че товари - мдам, факт е криптирането и декриптирането не е лесна операция

Профил  

Заглавие: Re: The Torrent System
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 1:00 am 
Аватар

Как да качваме в torrents-animes?

1. Трябва програма, която може да прави торент файлове. Аз лично, както и много други хора по света предпочитам uTorrent. Може да изтеглите програмата от сайта й - http://www.utorrent.com/

2. Цъкате на иконката с магическата пръчица, като тя е за избиране на опцията за правена на торент - Снимка

3. Ето какво ще ви излезе - Снимка

a) Това е мястото, която показва директорията на това което ще качвате. Може да качите единичен файл или цяла папка. За да качите един файл натискате "add file" и посочвате файла, а за папка натискате "add directory" и посочвате папката.

b) На това място пишете - http://torrents.animes-bg.com/announce.php

c) Накрая натискате "Crate and save as..." Лентата от долу ще почне да се пълни, което показва до колко е готово с направата на торент файла. Като за по-големите неща отнема малко повечко време. Като е готов торент файла ще ви пита къде да го запамети и вие му покажете място по ваш избор.

4.Влизате в торент тракера на AnimeS-Bg и при лентата с опции избирате "Upload", като след това ще ви излезе - Снимка

a) Натискате на "Разлистване" и посочвате торент файла, който сте направили.
b) Избирате категорията към която спадат нещата, които качвате
c) Тук избирате как да се казва торента. При качване на аниме е препоръчително да напишете така - [името на суб групата] Името на анимето и епизода (пример - [SHS] Casshern Sins 17 )

d)Това поле е полето за информация. За препоръчване да да сложете поне линк към инфо за анимето в AniBD

Накрая натискате Send

5. Като натисните Send ще ви покаже това - Снимка Натискате "download" и така изтегляте торент файла от тракера, готов за използване. Пускате торента, като всеки друг, но му давате директорията на файловете. Например сте качили папката Clannad, чиято директория е E:\Animes\Clannad Просто слагате там да се "запазват" нещата от торента. Торент клиента веднага засича, че вие вече имате файловете и започва да ви ги проверява. Като свърши с проверката и открие, че имате всички файлове започва да се сийдва торента.

Последна промяна djhot на Нед Фев 08, 2009 12:25 pm, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 3:10 am 
Аватар

Не съм сигурен дали това е темата, но след като не видях подобна в Общи и в Новини предполагам че тук трябва да попитам. Става въпрос за torrents.animes-bg.com, радвам се че пак е на крака тази част от сайта, спомням си че май Трансер спомена че торентите няма да са същите, и ще трябва да се правят нови акаунти, та гледам и в uTorrent-a си повечето ми торенти от анимес-а са червени, обаче има един който го сийдвам в момента с 1 MB/s и съм сигурен че от torrents.animes-bg.com - на какво се дължи това, нали уж торентите са нови сега, и не би трябвало да имам account? (още чакам да ми пристигне в пощата активационния mail ><)

Цитат:
Every otaku over the age of 35 in japan dreams of being a gundam pilot
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 11:32 am 
Аватар
Let there be SPAM!
Let there be SPAM!

velkito написа:
Не съм сигурен дали това е темата, но след като не видях подобна в Общи и в Новини предполагам че тук трябва да попитам. Става въпрос за torrents.animes-bg.com, радвам се че пак е на крака тази част от сайта, спомням си че май Трансер спомена че торентите няма да са същите, и ще трябва да се правят нови акаунти, та гледам и в uTorrent-a си повечето ми торенти от анимес-а са червени, обаче има един който го сийдвам в момента с 1 MB/s и съм сигурен че от torrents.animes-bg.com - на какво се дължи това, нали уж торентите са нови сега, и не би трябвало да имам account? (още чакам да ми пристигне в пощата активационния mail ><)

Има тема за проблемите в тракера. По-рано тракера беше свободен и не беше необходима регистрация, за да сваляш, докато сега се изисква задължително регистрация.

Заглавие: Re: Подслушва ли Ви Вашият доставчик? Ограничава ли тихомълком
МнениеПубликувано на: Пет Апр 17, 2009 1:38 pm 
Аватар
Sky King

На мен ми препоръчаха една програма за анонимност - http://www.torproject.org/
някой има ли идея дали действа и до колко е добра и защитена? Да не взема да се отърва от подслушването на доставчика ми, само за да го заменя с подслушване от ФБР-то? :lol:

Black Lagoon AMV // Air Gear MMV // The Cockpit AMV
 Профил  

Заглавие: Въорис за торентите
МнениеПубликувано на: Нед Авг 02, 2009 1:34 pm 
Аватар

Така, вчера ми зададоха следния въпрос и обещах да попитам по-кадърните от мен хора.
Цитат:
[01.8.2009 г. 21:55:32] [S-O-U-L-F-I-R-E]: abe
[01.8.2009 г. 21:55:37] [S-O-U-L-F-I-R-E]: nali kato teglish ot torrent
[01.8.2009 г. 21:55:40] [S-O-U-L-F-I-R-E]: i ti go otchita v acc-to
[01.8.2009 г. 21:55:48] [S-O-U-L-F-I-R-E]: ama ako svalish torrent faila i go dadesh na nqkoi drug
[01.8.2009 г. 21:55:54] [S-O-U-L-F-I-R-E]: bez da se e lognal v acc
[01.8.2009 г. 21:55:58] [S-O-U-L-F-I-R-E]: kude se otchita trafika?

Заглавие: Re: Въорис за торентите
МнениеПубликувано на: Нед Авг 02, 2009 1:44 pm 
Аватар

Ако съм те разбрал точно какво питаш, имаш в предвид ако свалиш торент заявка и я дадеш на някой твой приятел защото например няма акаунт в сайта, как ще се отчита трафика. Трафика ще се отчита на теб защото заявката е свалена от теб(твоят акаунт), все едно къде се сваля.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 6 от 7 [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]