Дата и час: Пон Авг 21, 2017 5:48 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Помощ с избора на лаптоп
МнениеПубликувано на: Пет Окт 14, 2016 9:13 pm 
Аватар

Oh look, it's this thread again!

Така де...
Ще се използва за писане на web приложения. SSD, добра батерия и монитор с висока резолюция, който не товари очите, са приоритет. Бюджет 1000.

http://www.emag.bg/laptop-acer-cb5-571- ... DRDK32BBM/
Съм харесал засега.
Като ще му сменя SSD-то с по-дебело и ще му набутам Linux. Притеснява ме, че RAM-та не може да се upgrade-ва.

Профил  

Заглавие: Re: Помощ с избора на лаптоп
МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2016 1:26 am 
Аватар

Силно ти препоръчвам да се допиташ до форума на хардуербг, ако не си го направил все още.
Иначе аз лично не бих взел въпросния хромбук. 4гб рам ще са ти достатъчни за целите в момента, но ако целиш това да ти е дългосрочна инвестиция, на твое място не бих взел нещо с такъв капацитет и без възможност за ъпгрейд. Също така в такъв бюджет и изисквания можеш да намериш и нещо с 3 години гаранция.
Остава и вариантът, който със сигурност ще ти предложат и другаде, втора ръка бизнес модел с 12 месеца гаранция от някоя фирма. Със сигурност откъм екран и сглобка ще е над всичко ново, но стига да си склонен да да вземеш нещо използвано, разбираемо е и да заложиш на сигурно с нов лаптоп.

Ако не е спешно, може да изчакаш и нещо около черния петък. В българските магазини едва ли ще има значителни намаления, но емаг може да пуснат нещо интересно.

МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2016 8:37 am 
Аватар

Рамта няма да ми е никакъв проблем, дори и в бъдеще, имайки предвид за какво ще се използва. Харесал съм този лаптоп, защото друг нов с full hd 15''+ IPS display и този живот на бетерията не съществува. Осъзнах, че черен петък идва, та може и да намажа нещо добро от там. Засега ще питам hardware bg, да видим какво ще кажат те. :hat:

Edit: Оказа се, че hardware bg са станали доста големи плебеи.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 23, 2016 5:04 pm 
Аватар
AnimeGod

Е ако не ти изнася никой не ти е крив. Единственото читаво нещо е дисплея иначе щеше да е 400 лв.
А батерията не е стока просто процесора е енергоспестяващ. Двуядрен на 2GHz тоест единствено хипертрейдинга го спасява да не умре като заредиш няколко страници.
Но да за тия пари поне калкулатора ще е с IPS.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2016 8:47 am 
Аватар

На мен наистина не ми трябва много засега, но щом така стоят нещата, нека да вдигнем бюджета на 1100.

А за hw bg, просто започнаха да ме занимават да им доказвам глупости, които се гооглеват за
по-малко от минута. Така че, no harsh feelings.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2016 12:06 pm 
Аватар
AnimeGod

То ако е само за филми именно дисплея е важен. По-точно да е IPS резолюцията при тоя диагонал не е съществена.
Тоест офертата е добра.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2016 2:18 pm 
Аватар

Ще пиша доста леки web приложения най-вече. Които честно казано са по-леки и от филм.

Засега остава той, ако не дойде някоя промоция скоро.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 21, 2017 11:17 am 
Аватар

Здравейте .... :)
Потърсих тема и не открих , и вместо да пускам нова реших да пробвам тук.

Трябва ми съвет за лаптоп до 1000-1100лв?

И какви са ви мненията за новите процесори... на Интел??

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 10:22 am 
Аватар

Каби Лейк са си Скайлейк на малко по-висока честота и с по-добро вградено видео. На една цена вземи по-новото, естествено, но не си струва да се плаща допълнително специално за последното поколение.
А за какво ще се ползва лаптопът? Ако не си решил да мъчиш игри на него (неподходящо за този бюджет), търси без външно видео и избягвай извращения като 920m и m340.

Dell Vostro 3568 - Една идея по скъп от разните ХП-та, Ейсъри и Леновота в този ценови клас с този хардуер, но по-добре изработен модел и година повече гаранция в сравнение с тях.

Acer Aspire V3-371 - Ако ще го разнасяш постоянно и търсиш нещо по-компактно. Може да се закупи отделно ссд, тъй като конкретният, който съм дал, е без.

Lenovo V510-15IKB - Това би бил моят избор. С i3 е вместо i5-цата в другите два, но това е пренебрежимо, ако лаптопчето ще е за всекидневни задачки без тежко натоварване. За сметка на това получаваш много по-добър ips екран (основната причина, поради която изборът ми пада на него) с по-висока резолюция и по-голямо ссд.

И в крайна сметка всичко отново се свежда до това с каква цел го взимаш този лаптоп.

МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 12:40 am 
Аватар
AnimeGod

Вторият е със старо поколение процесор (Broadwell) тоест по-добре първия или третия като разликата е в честотите (не говорим за 4 ядрен I5).
Предвид че третия е с IPS, двойно по-голямо SSD и двуканален режим е много по-добро решение.
По-голямо SSD значи по-бързо с по-дълъг живот а и в случая е основен (няма склад) тоест първия вариант просто е за никъде.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]