Виж темата - Bunkasai 2006 AMV Contest - AnimeS-bg.com
Дата и час: Вто Авг 21, 2018 3:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Bunkasai 2006 AMV Contest
МнениеПубликувано на: Пон Окт 09, 2006 12:18 am 
Аватар

Aз, SSJVegeta и Cloud сме координаторите на контеста тази година.

Категории :
Action ; Drama/ROmance ; Fun/Parody ; Dance/Other ;
Подкатегории :
Best Editing ; Best Concept ; Best Use of Visual Effects ; Best Lipsync ; Judge Choise ; Audience Choice ;

Правила :

1.Всеки участник може да участва с общо 4 амв-та ( по едно за всяка една от главните категорий ), както и всяко амв влиза в подкатегориите.
2.Да не се използват чужди амв-та.
3.Контеста е анонимен, всяко амв не трябва да съдържа надписи,издаващи кой е създателят : "Made in..." "Created by..." "Editor:..." ;
4.Желателно е всяко амв да има ИМЕ,което да се появява в на4алото - бели букви на черен фонт,стандартен шрифт,или подобно.
5.Всеки клип накрая да има по 5-10 секунди 4ерен екран,за да се разграни4ава ясно от следващият го клип. Както и 3-5 сек 4ерен екран в началото на амв-то.
6.Да не се съдържа хентай материали в клипа.Еротиката е позволена в допустими граници.
7.Минималната дължина на амв-тата е 2 мн а максималната 6 мн.
8.АМВ-то трябва да съдържа минимум 75% аниме или клипчета от японска аниме
игра и 75% музика.
9.АМВ-тата не трябва да съдържат субтитри освен ако вие не си поставите на определени места.
10.Минимален фрейм рейт - 23.938 .Максимален -неограничен.
11.Задължителен видео формат - .avi / mpeg ; Видео кодеци - DivX/XviD/MPEG-1 ; Аудио кодеци - Microsoft WAV Uncompresed/MPEG Layer-3/IMA ADPCM ; Минимална резолюция - 640х480 ; Максимален обем на клипа - 100 мб ;
12.Всяко амв трябва да бъде предадено/изпратено на координаторите до 15 май или да бъде предадено на координаторите 2 часа преди Бункасая ;
13.без hard-core насилие,от рода на "4ерва и мозъци навсякъде" ", който има въпроси по тази то4ка,да пита тук,във форума.

При неспазване на някое от правилата амв-тата на съответният криейтър ще бъдат дискфалифицирани !!!

Форма за попълване,за да заявите у4астие,ако смятате ,4е отговаряте на условията :
http://ssjkostadin.data.bg/Bunkasai%202 ... 20Form.rtf

Маили за изпращане на формата :
bunkasai2006@yahoo.com

==========================================

По неофициални данни времето за показване на амв-тата на Бункасая ще е ограни4ено.Силно ограни4ено. Максимум 2 4аса.Може и толкова да няма.

Въвежда се предварително отсяване на амв-тата,които ще искат да у4астват - всички амв-та,които отговарят на изискванията за у4астие ще бъдат прегледани от журито предварително,и от тях ще бъдат избрани по 3-4 амв-та за всяка категория,които ще бъдат пускани на Бункасая.

Пример: Петкан прави 4 клипа,по един за всяка категория-драма,екшън,фън и денс.Журито му ги гледа и 4-те и преценя,4е екшъна му е добър,в сравнение с екшъните на всички останали у4астници.Другите три клипа на Петкан отпадат,понеже има по-добри от тях.Така Петкан ще у4аства на Бункасая само с екшън.
Друг вариант е някой,дето е направил и 4 клипа,да не у4аства с нито един.
Друг вариант е на някой нешлифован диамант да му се харесат и 4-те.
Варианти всякакви.Номера е кой ще направи по хубафф клип.

май май пак правим българска работа...целия номер е ,4е сме ограни4ени от времето за ползване на проектора ,чрез който ще се пускат клиповете.Организаторите на Бункасая използват проектора за презентации на техни си неща и амв-контеста определно не е едно от тези неща....

Категории :
Action ; Drama/ROmance ; Fun/Parody ; Dance/Other ;

Значи всички субмишъни са изтеглени, както и всички амв-та са изтеглени и сортирани, записването приключи !!!
Тези дни всички амв-та ще бъдат изгледани и оценени от съдиите и на Бункасая ще бъдат допуснати финалистите ( амв-тата с най-големи оценки, поради ограниченото време, което са ни дали японците ), но после на афтър партито ще бъдат пуснати всички амв-та да се радват хората :) в четвъртак вечерта или петък, ще постна списъка на финалистите, както и списък на всички амв-та с линкове към тях :) Пожелавам успех на всички записали се !!!

ето ги финалистите :

Action :

Desert Fury - Kirov - Кирил Викторов Петков

Excelsius dei - Perfect Blue - Иван Стоянов Иванов

Grand Cannon - Veggetto - Искрен Венциславов Димитров

Now's my turn - Masta G - Антонио Николаев Чаков

Shin Madness - Devil Shin - Костадин Момиров

Shin no Aya - Usagi - Анастасия Веселинова Босилкова

Touch of Blaze - sgs Strion - Александър Валериев Александров

Crashed - KnX - Калоян Митков Лозанов

Drama :

Feelings - Masta G - Антонио Николаев Чаков

Blind Truth - Jack Black - Иван Адрианов Николов

Final Senshi - Perfect Blue - Иван Стоянов Иванов

Serenity - Usagi - Анастасия Веселинова Босилкова

Love and Sorrows - Devil Shin - Костадин Момиров

Love Stories - Grog

X vividus - Trunks & sGs_ShiGaTaGaNai - Дилян Илков Налбантов и Петър Росенов Топузов

Fun/Dance/Other :

The Mighty Chivas - Sit - Светослава Иванова Георгиева

Nitro Rhythm - Perfect Blue - Иван Стоянов Иванов

Polkamon Zero - Devil Shin - Костадин Момиров

Победители в категориите :

Best Action - Exelsius Dei
2nd place - Shin No Aya
3rd place - Touch of Blaze

Best Drama - Love & Sorrows
2nd place - X Vividus
3rd place - Serenity

Best Fun - Polkamon Zero
2nd place - The Mighty Chivas

Best Dance - Nitro Rhythm

Победители в подкатегориите :

Best Concept - Shin No Aya
Best Use of FX - X Vividus
Best Editing - X Vividus
Judges' Choice - Exelsius Dei

Честито на победителите !!!

=========================================

ето го и моя opinion за всички амв-та представени на контеста :

Desert Fury - Kirov :
Доста добро амв като за първо такова. Добре сложени лаит реис и флашове, но трябва повече да поработиш над синхрона. По скоро драма амв, отколкото екшън.

Excelsius dei - Perfect Blue :
Какво друго мога да кажа освен че Шеитър рулз :twisted: синка куцаше на места, но ти си знаеш за какво говоря,

Grand Cannon - Veggetto :
Още едно доста добро първоначално амв, синка малко куца на места, но се надявам в следващите ти работи да се представиш много добре :P

Now's my turn - Masta G :
Лично на мен това ми беше 3-тият фаворит на Бункасая, жалко че не взе награда. Просто едно перфектно направено амв, което показва какво може да се направи на Сони Вегас с малко усилия.

Shin Madness - Devil Shin :
Е какво да кажа за моето амв :P не е това което исках да направя, но е още един пример какво може да се постигне на Сони Вегас ( както и за някои моменти съм използвал Афтър Ефектс ).

Shin no Aya - Usagi :
Едно добро амв по една доста добра песен, на моменти изглежда недоизпипано, но всъщност на тази песен всяко амв изглежда перфектно.

Touch of Blaze - sgs Strion :
Лично за мен едно почти перфектно амв, което е не само много добре направено според beat sync-а, но и lyrics sync-a е много добър, за мен една от двете най-големи изненади на Бункасая.

Crashed - KnX :
Добре направено амв според lyric sync-а, но ефектите са доста недоизпипани на места.

Feelings - Masta G :
Персонално един от фаворитите ми за драма/романс амв, защото амвтора е наблегнал точно на комбинацията между драма/романс, а не на екшън/драма/уарева.

Blind Truth - Jack Black :
Едно от амв-тата, които според мен са по-скоро екшън отколкото драма/романс. Автора се е постарал много, за да постигне тягосният ефект, който съпровожда амв-то.

Final Senshi - Perfect Blue :
Специално за мен едно доста добре направено амв, откъм ефекти и история, може би не се хареса толкова на съдиите заради многото екшън моменти и песента, но големи поздравления към Perfect Blue за това амв.

Serenity - Usagi :
Един доста добър профил на Кададж и Клауд и какви мисли и чувства се въртят в главата на Кададж, но лично на мен не ми харесва много заради песента, въпреки това заслужено спечели награда.

Love and Sorrows - Devil Shin :
На някои им харесва на други не, лично аз съм направил това амв, защото много хора си създават грешно мнение за Кеншин, че е безкрупулен убиец. Това, което представих на Бункасая беше, бета версия, без ефекти, но сега се замислям дали да не оставя амв-то така.

Love Stories - Grog :
Едно доста добро драма/романс амв според мен, въпреки че според някои втората част с Wolfs Rain е фрапираща и неочаквана, трябва да се поработи и върху синхрона повече, за да се получи перфектно.

X vividus - Trunksi :
Едно доста добре направено амв, според всички критерии, лично на мен не ми харесва песента, но заслужава всяко спечелено място.

The Mighty Chivas - Sit :
Добро начално амв, липсинка не е толкова добрър, трябва да се поработи и върху синхрона, но носи едно смешно и забавно излъчване.

Nitro Rhythm - Perfect Blue :
Като за малко време е доста добро, надявам се да видя нова/завършена весрия, но доколкото разбрах това е малко вероятно. Абсолютен фаворит в категирията си :P

Polkamon Zero - Devil Shin :
Още едно амв, което не съм завършил на 100%, но скоро ще поправя грешките си, не много добър лирик синк, но песента го прави доста забавно.

Това си е лично моята гледна точка за амв-тата, които участвана на Бункасая. Може на някои да не се хареса, но все пак не е важно какво мисли един човек за амв-тата, важното е на вас да ви харесват, вашите произведения и да творите все повече работи.
Надявам се че амв създателите ще качат амв-тата си в animemusicvideos.org , за да можете да получите и оценки от чужбина и да покажете какви амв-та се правят в България :D

http://chise.ludost.net/AMV/Bunkasai2006/
:wink:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]