Дата и час: Пет Юни 05, 2020 1:47 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Trapp Ikka Monogatari (зима 1991)
МнениеПубликувано на: Пон Ное 18, 2019 2:16 pm 
Аватар

Изображение

Заглавие: Trapp Ikka Monogatari | トラップ 一家 物語
Тип: TV
Излъчване: 13.01.1991 до 28.12.1991
Епизоди: 40
Жанр: Drama, Historical, Music, Romance
Производители: Nippon Animation
Web: AniDB MAL

Резюме:
Maria leaves her life in a convent to take up the responsibility of taking care of Captain Trapp's children.

---------------------------------------------------------------------

Не, няма трапове. =)) =)) =))

Trapp Ikka Monogatari ep. 1-16 - типично заглавие за поредицата "Театър на световната класика". Нищо кой знае колко задълбочено и "класическо", просто семейна драма.
Идиотизмите и неконвенционалните "подходи" на Мария правят шоуто.
Имам бегли спомени от live action сериал по същата книга.
В сравнение анимето за Тико, което пак е част от "Театър на световната класика" ме кефеше значително повече, заради sci-fi елементите, корабите, подводниците и морските инженерни конструкции (най-вече онази в края, която изглеждаше, като убежище на злодей от Филмите за Джеймс Бонд).

Братья Карамазовы
 Профил  

Заглавие: Re: Trapp Ikka Monogatari (зима 1991)
МнениеПубликувано на: Чет Ное 21, 2019 10:14 am 
Аватар

Trapp Ikka Monogatari ep. 17-23 - както вече споменах не е нещо, което да ти отнесе мозъка с невероятни идеи. Най-силното за мен са някои реакции, кратки сцени и гегове, които са разиграни страхотно и ми пълнят душата независимо дали са важни за историята или не. Още доста красиви фонове.
Тук играта на сеютата е във фокус и мисля това на графинята - Toshiko Fujita се справя най-добре.
Best girl за мен несъмнено е прислужницата на графинята - Кларине. Тя е тъпа, себична, тесногръда, мързелива и голяма позьорка, но някак съобразява ситуациите след един-два провала.

Братья Карамазовы
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 22, 2019 10:33 am 
Аватар

Trapp Ikka Monogatari ep. 24-30 - кратките единични сцени продължават да са по-интересни и значими от основния сюжет. Поведението на по-малките децата на места е доста реалистично, особено когато се опитват да експлоатират някоя слабост на възрастните. На Мария тия номера не и минават, защото знае разликата между лигавене и истинска реакция. В ретроспекция разкриха, че освен диплома тя има доста практически опит с деца. През цялото време е знаела какво прави, а не някакви щури импровизации, както би изглеждало на страничен наблюдател.
Сюжетът за съжаление не отива в особено интересна посока - богаташкото семейство си я хареса и реши да я задържи в къщи.

Братья Карамазовы
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 27, 2019 10:07 am 
Аватар

Trapp Ikka Monogatari ep. 31-40 - във финалната част не беше толкова забавно, не само защото Третия Райх присъедини Австрия и изведнъж местните нацисти изпълзяха от дупките си, но и Мария няма инициативата. Последното и по-значимо дело е овладяването на кризата след фалита на банката. Нататък и се налага да чака дъртият, закостенял и несъобразителен граф да спасява семейството в лоши финансови и политически условия.
Е, хепи енд (при това и в реалния живот), пресякоха границата преди да я затворят.
Мисля, че малко попретупаха края, за да не им се налага да рисуват и анимират маса алпийски пейзажи.

Братья Карамазовы
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]