Дата и час: Чет Дек 12, 2019 9:02 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 4 [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Shigatsu wa Kimi no Uso (есен 2014)
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2014 10:57 am 
Аватар

Пианиста бая бой изяде до 3ти епизод. :lol: Но то май така най-добре се лекува депресията - да те наритат докато ти дойде акъла в главата. И ако е от potential love interest, пък съвсем. :)
А на двете мацки евала им правя, те така се води psychological warfare. :thumb:
Иначе анимето, въпреки че не е нещо кой знае какво, продължава да е доста приятно за гледане.

МнениеПубликувано на: Сря Окт 29, 2014 2:46 pm 
Аватар

Епизоди 1-3:

Доста по-увлекателно е отколкото предполагах от трейлърите.
Имам си кусури с опитите за комедията и действията на двете момичета и в мангата, но
като цяло централният фокус на историята (музика, психология, темпераменти, мотивации и гледни точки)
е много приятен.

ОП е красив и песента ми хареса дори още преди да видя, че е на Goose house.

Доста анимета се развиват в началното у-ще, гимназията или колеж, но малко съм гледала, където
сетингът е в middle school. А и героите са последна година, точно преди гимназиални изпити, а не в началото.

Чета, че анимето ще адаптира цялата история и ще завърши горе-долу по едно време с мангата, което е хубав маркетинг трик.

Косей очевидно страда от PTSD и майката е най-вероятно главната причина. От каквото показаха малретиран е не само
емоционално, но и физически. Ще е интересно да видим как ще се измъкне от застоя със свиренето на пианото.

Русокоската - от този разговор на покрива в 3-ти епизод вече имам теория, защо се държи така, да видим нататък какво
ще покажат и дали е това, което си мисля. Представянето й в конкурса беше красив момент - напомни ми на Рахманинов в началото на Nodame Cantabile, въпреки че моментът тук не е чак на негово ниво.

Уатари и другата мацка са типичните приятели в компанията. Харесват ми засега. Уатари ме разби като заспа на конкурса.
От време на време двамката пускат някакви реплики, които са малко съмнителни дали биха дошли от хора на тяхната възраст,
но пък в такова тип аниме не е чак такава изненада.

posteriori написа:
Пианиста бая бой изяде до 3ти епизод. :lol: Но то май така най-добре се лекува депресията - да те наритат докато ти дойде акъла в главата. И ако е от potential love interest, пък съвсем. :)
А на двете мацки евала им правя, те така се води psychological warfare. :thumb:

Рsychological warfare със сигурност. :lol: Ама дали така се лекува най-добре депресия не знам. При някой хора и
постепенно - сигурно. Тук Коусей го пускат направо в дълбоката вода, но ще е интересно да се види как ще проработи. :D
Очаквам представянето в следващия епизод да е пълна катастрофа, но поне ще е начало със сигурност.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 31, 2014 1:14 am 
Аватар

Предсказуемо развитие в четвърти епизод и леко изненадващ край.
Музичката този път наистина беше извън баланс и нещо не ми допадна комбото. Обаче ще се радвам на повече сцени с концертни прояви и по-малко на досадни зле написани монолози, пороища сълзи и реки от сополи.

П.П. Егати главичката му заби това русо теле на нашия. На бас, че е моята зодия. :lol: :mrgreen:

МнениеПубликувано на: Нед Ное 02, 2014 6:33 pm 
Аватар

Малко беше изтъркано с това припадане накрая, но пък момента с изчезването на нотите и звука беше много красиво направен.

МнениеПубликувано на: Сря Ное 05, 2014 7:26 pm 
Аватар

Моментът с нотите и всичко през което преминава Коусей беше страхотно представен.

Но авторите ме дразнят леко с наблягането на разни мотиви едностранно.

Да, очевидно на Коусей му трябва някаква свобода на изразяване особено сега, когато е загубил цел
след като майка му я няма вече, но както и той си каза в този епизод практиката и основите са важни за
усвояването на творбата и като/ако ги няма каква файда ще му върши дали ще чува музиката или ще свири с чувство,
ако не знае нищо или няма техниката. Сериозните тренировки със сигурност не бива да бъдат толерирани, ако включват
физически или психически тормоз, но не значи, че не бива да бъдат все пак сериозни.

Плюс фактът, че нито един от приятелите му не осъзнава грешката, която направиха като го завлякоха по този начин така.
Ясно, че като по детски най-лесното решение, което измислиха беше да го бутнат насила, понеже се надяват да си спомни
колко обича да свири, но дори след като видяха какво му беше да бъде на сцената и как всичко се срина, вместо да се замислят "абе май не направихме хубаво" Тсубаки седи и се чуди той пък защо не свири, а най-добрият му приятел се включи в хулите на публиката.

Май единствено Каори донякъде го разбира, защото поне тя се опитва да го окуражава малко и да му покаже, че просто трябва да продължи да се опитва.

Може би анимето се старае да разглежда твърде много драми наведнъж - личностни, чисто житейски, после творчески, след това за света на артистите; и засега не ги балансира толкова умело, колкото се надявах.

Но пък успя да представи чистите емоции на страдание на Коусей на сцената и унилото изражение на Тсубаки, когато тя видя,
че те двамата си имат някакво взаймно разбиране докато свирят и тя не е част от него. Kато цяло успява да вложи сила в такива моменти.

Картата със строполясването на сцената си беше изтъркана, спор няма. И вероятно знам накъде ще я играят. Дано поне да я включат добре.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 1:11 am 
Аватар
Ecchi Warrior

Много ме радва как се развива анимето. :3

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 7:05 pm 
Аватар

Нещо почна въобще да не ми харесва как миксират не особено забавните напъни за хумор с леко изнасилената мелодрама. И ми се щеше акцента да падаше малко повече върху музиката, а не толкова върху психологичните разтройства на главния герой. Но то, докато стигнем да този момент, вече ще са го обърнали на любовни многоъгьлници... Ето, на, сега се пръкна и някакъв бивш капитан на отбора по нещо си, решил, че сега му е времето за любовни признания. Чудно.

МнениеПубликувано на: Чет Ное 13, 2014 2:56 am 
Аватар

Тези комедийни моменти малко наистина не стоят на място. И в мангата ги има, ама ми се струва, че са доста
по-изразени в анимето. Не помня да ме бяха дразнили толкова като четях. А тук даже пропускат разни нюанси
за сметка други и става леко абсурдна картинка.

И не ме кефи как досега рисуват проблемите като черно-бели ситуации.
Мелодрамата ще си е част от заглавието явно, та ще я преглътна за сметка на другите моменти.

Иначе пътят на Коусей обратно към сцената на класическата музика ще е интересен. Малко тази идея за конкурс
дойде отникъде, но пък все трябва да го започне отнякъде.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 29, 2014 3:19 am 
Аватар
Ecchi Warrior

Eee... Изгубиха целия епизод за тези двамата? :evil: Искам най-накрая да покажат Коусей как свири. :huff:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 29, 2014 9:32 am 
Аватар

Трябва да има съспенс, брат. :lol:

МнениеПубликувано на: Пет Дек 05, 2014 2:55 am 
Аватар
Ecchi Warrior

Още един пропилян еп в тъпотии :shock: :doh: :headbang2: Мизерници.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 17, 2014 1:58 pm 
Аватар

На ниво еп 10 анимето вече става единствено заради визията, красивата анимация и музиката.
Героите са нелепо нереалистични и освен да бълват потоци от отвлечена, псевдо-романтична философия, явно трудно провеждат нормални разговори (или вътрешни размисли) на ежедневно ниво.
Надявам се нашия ентусиаст-пианист най-сетне да е превъзмогнал майка си, че започна да става затормозяващо за гледане.

МнениеПубликувано на: Пон Яну 19, 2015 12:32 am 
Аватар

До 13 епизод:

Бах, защо винаги обичат толкова много да дават извинителни причини за държанията на героите?
Да, вярно, уж се опитват да го покажат в същината колко е сложно като взаимоотношения, ама 13 епизода
даваха как майката го пребива, че да свири и сега се очаква като зрител да го приема ей-така. ?
Иначе, хубаво, трудно е да мразиш някого, когото толкова дълго време си обичал.

Частта с музиката продължава да си ми харесва.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2015 7:29 pm 

18 епизода по-късно...
Имам още малко за наваксване, но така ми се пада, докато не се науча да гледам отвъд постера.
Усещам как всичко дето го е гледало, след BreakTheCutie му е било дропа :lol:.Заедно с mommy issues-са който дъвкаха цялата първа част ми се струват ненужни елементи.Спокойно мангаката можеше да го остави нормален SOL, и нямаше да отстъпва на Chihayafuru или Nodame Cantabile

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2015 3:14 am 

Oпределено трябва да се гледа до края. Придобива съвсем различен смисъл.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 4 [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]