Дата и час: Нед Фев 23, 2020 12:00 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Fantastic Children
МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2007 3:35 pm 
Аватар

Изображение
Fantastic Children
TV Series, 26 episodes
Year 05.10.2004 till 29.03.2005
Categories Future, Romance, SciFi

A group of mysterious white-haired children has been spotted at different times and places in Europe for over 500 years. Always with the looks of 11 years old, they behave way more mature than they should be, never grow, and seem to have supernatural power. What they have kept being after is a girl, and all the connection they have is a picture with a crescent moon. Now, in the year of 2012, an athletic boy named Tohma is about to be involved in this centuries-long mystery.

-----------------------
Тъкмо почнах наново да си гледкам еповете. Анимето ми е едно от любимите и гледам няма тема. Помислих си че е срамота и взех че пуснах една

Колкото и да можеш да се сбъркаш в началото за мен си остава любовна историика. Анимацията е на ниво, може малко да се стресне човек от дизайна на геройте но не може да се каже че са грозни. Характерите на героите са пълни и изградени, може би едно от аниметата където липсва фактора действия без причина. Историята е пълна и завършена и смея да отбележа края е един от любимите ми ако не и най-любимия. Музиката е върховна само като кажа орига и вече трябва да е ясно че няма компромиси. Нямо абсолютно нищо което да сваля точки от оценката ми и с чиста съвест 10/10 лична оценка. :D

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2007 5:54 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Мда много готино беше анимето. Имаше супер интересни обрати. Само ме е яд за нашето момче :/ Иначе аз му давам 8/10. Просто нямаше нещо, което да ме впечатли супер много. Всичко си беше ок, но само ок.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2007 6:48 pm 
Аватар
in need of a hero

Ех сега да бутнете един линк, за желаещите да го гледат и цена няма да имате :D

{АЗ} {AIR GEAR}
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2007 7:01 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Мисля, че това също върши работа... Ще го гледам и аз във скоро време.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2007 7:28 pm 
Аватар

http://forum.animes-bg.com/viewtopic.php?t=21798
Добра душица го е качила на бг :)
Колкото до Тома не го смятам за прецакан. Въпрос на гледна точка :wink: Но дотолкоз добре да е изпълнено анимето не е прекалено често явление затова не мога да се съглася с мнението ти, Сафире за САМО ок.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 14, 2007 8:34 pm 
Аватар

леле колко анимета ми се насъбраха да гледам и то все такива дето много, ама много искам да зяпам. Ще се гледа непременно :wink:

Профил  

Заглавие: Re: Fantastic Children
МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2019 11:37 am 
Аватар

Fantastic Children ep. 1-8 - това шоу е от 2004-та, но е с визията, бавното темпо, озвучаването, музиката и темите на 80-тарско заглавие. Вложени са допълнителни усилия, за да се постигне точно такъв ефект. Годината на производство личи само по някой 3D CGI елемент тук-таме.
Историята е разказана атмосферно и с големи скокове назад и напред във времето.
Загадката се разкрива постепенно - парче по парче и дори още по-бавно за главните герои отколкото за зрителя.
Митологията около това, какво се случва и с какво се борят въпросните Фантастични деца е странна и мрачна.
За мен най-силното нещо тук е атмосферата, за която помагат ретро арта, осветлението на сцените, звуковия дизайн (примерно многозначителното мълчание в дадени моменти е подчертано със звуци от естествения фон на съответната локация) и музиката, която хем е с подходящи теми, хем е използвана много правилно.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2019 9:47 pm 
Аватар

Аз също съм в процес на гледане на това аниме (макар че доста отдавна не съм си пускал епизод, макар че съм почти накрая, 6 епизода ми остават). И моето впечатление е че е много добър и сполучлив синтез между различни жанрове - приключение, детективско, мистерия и дори научна фантастика. Единственото което ме дразни е главния герой (ако може така да го наречем, защото анимето има много герои с еднаква важност) и елементите покрай него, малко kodomo и аниме стереотипно ми идва/т (особено поведението му), но анимето умелко леко го/ги subvert-ва. Иначе анимацията е добра въпреки ниския бюджет на анимето, като изключим споменатия CGI който е ползван сравнително рядко и понякога лицата им са малко странни и семпло нарисувани. Много ми харесват old school дизайните на героите.

Като цяло анимето се съсредоточава върху subtext и изграждане на емоционална връзка със зрителя (без да прекалява особено както се случва с много анимета) и не разчита на пресилен shock factor, кървища и безмозъчни бум-бум/тупалки и fanservice. За мен си е направо hidden gem, и предполагам ще се хареса на всеки който търси нещо с горе споменатите жанрове и по-старовремска и носталгична реализация (малко като смес между Тезука и Джибли е анимето). Като цяло балансът между мрачност и все пак че може да се гледа от по-млада аудитория също е много точно напипан и го прави анимето по-добро, а не е минус.

МнениеПубликувано на: Вто Ное 12, 2019 2:46 pm 
Аватар

Fantastic Children ep. 18-26 - в крайна сметка няколко добри Golden Age sci-fi-ски идеи, малко детективски и паранормални мистерии, на места добра атмосфера и няколко силни сцени...обаче твърде много точене на локуми, имаше и сцени с лошо преиграване, а накрая твърде изстискан от пръстите хепи енд.
Според мен същата история в 13 серии и с по-горчиво/сладък финал би сработила по-добре.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]