Дата и час: Нед Дек 08, 2019 4:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 92 [ 1380 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 92  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Shingeki no Kyojin (пролет 2013)
МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 4:48 pm 
Аватар

Можех да си заложа главата, че все някой ще отвори дума за Berserk. Това е все едно някой да тръгне да сравнява Berserk с Maoyuu Maou Yuusha.

velush написа:
А от рационална гледна точка, кой идиот ще я запази тази ръката, докато бяга да се спаси от сигурна смърт?

Мисля, че малко си изпуснал хронологията на събитията.

Това, което поне аз разбрах (т.е. мнението ми е силно biased) от началната сцена в гората, беше че weak spot-a на титана е на тила му и titan-swat-team-а им или каквито са онези, са убили великана, който показаха. Или поне се силеха да го убият. Т.е. онзи "идиот" не е бягал да се спаси от сигурна смърт, а след като са си свършили работата с големия брат са потърсили останките на нещастния тип. Further more, това да носят останките на роднините може да си е някакъв техен custom, за да има какво да погребат после. Пак казвам, че мнението ми е силно biased, но това беше много логична постъпка.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 5:15 pm 
Аватар

Аз останах с впечатлението, че на отряда му липсваха повече хора, а май не носеха мъртви тела.
Да се окаже, че точно на жената, която търси сина са успели да върнат останки, е като да удариш лотарията на най-изкуствения драматичен момент на всички времена :lol: .

За бягството:
Защо водачът не обяви загиналият за герой? Няколко пъти се опита да излъже, но нещо го спираше.
Отговорът е - боецът не е успял да убие великана, а само го е раздразнил и това е довело, както до смъртта му, така и до тази на други хора от отряда.
Затова си мисля, че по-скоро са се измъкнали с бягство на косъм от още по-голям погром.

Дори да приемем, че са вложили екстра усилия да убият великана и да приберат останките...беше адски тъпо да ги даде на майката точно там и точно пред толкова много народ.
Велико политическо решение спомагащо за повдигане на морала у обсадените. =)) =)) =))

Тези работи не се правят така, а и командирът изглежда опитен. Едва ли предава такива вести за първи път.

Изводът - цялата сцена е преднамерено неадекватна, за да извлече максимален емоционален impact точно по-логиката: колкото по-силно блъскаш по клавишите, толкова по-добра музика се получава.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 5:34 pm 
Аватар

velush написа:
Аз останах с впечатлението, че на отряда му липсваха повече хора

Как остана с това впечатление? Преброи ли ги? Аз примерно не ги броих и не знам колко са били.

Приемам теоретично, че е така както ти го казваш.
1. И да са загинали други хора, има голяма вероятност само този да е имал семейство. Да, може да ти изглежда нелепо предположение, но от друга страна, няма ли да е логично именно хора без роднини да ходят да рискуват живота си да се трепят с великаните? А и все пак войничетата пряко сили ще знаят как изглежда на всеки майката и бащата. Може и да е имало други загинали, както ти казваш, но само тази жена излезе да попита къде е сина й, съответно само тя бе възнаградена. А след това сцената се смени понеже главните герои си тръгнаха скоропостижно от мероприятието.
2. Окей, не мислиш ли, че ще адски малоумно на всеки, който е загинал, да строят родителите в редичка като опашка за хляб по соц време и 10 минути от епизода да гледаме как им подават я ръчичка, я крак?

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 5:58 pm 
Аватар

lovelyangel666
Цитат:
Преброи ли ги?

Мисля, че в прав текст някой каза колко хора липсват (може би от предишното излизане на групата, а не само от последната битка).
Някой от стражите?

Цитат:
съответно само тя бе възнаградена

Май и ти почваш да схващаш колко е нелепа ситуацията.
Можеха да и кажат, че синът и е загинал, а не да правят театро с тази ръката.
Получи са малко:

- Къде е Полоний?
- На вечеря. На такава каквато не той яде, а него го ядат.

(не е точен цитат...ама нещо в този смисъл)

Цитат:
А и все пак войничетата пряко сили ще знаят как изглежда на всеки майката и бащата.

Ми ако имаш някаква бегла представа от военни организации, ще знаеш че там се работи бюрократично - със списъци.
Може да не знаят как изглеждат родителите, но знаят името и адреса му.
Щяха да доставят останките и/или личните му вещи точно там.

Цитат:
Окей, не мислиш ли, че ще адски малоумно на всеки, който е загинал, да строят родителите в редичка като опашка за хляб по соц време и 10 минути от епизода да гледаме как им подават я ръчичка, я крак?

Теб май те избива на черен хумор...за отговор виж горния пасаж.
Все някъде има списък с имена и адреси. Евентуално щяха да доставят на тях каквото е останало, а не насред мегдана...
А пък който няма рода се погребва и вещите му се поделят сред бойните му другари.

Абе какво ги пиша тези романи, ти военни филми не си ли гледала бе? :lol:

ПП
Ето точния цитат:
Цитат:
КРАЛЯТ

Е, Хамлет, къде е Полоний?

ХАМЛЕТ

На вечеря.

КРАЛЯТ

На каква вечеря? Къде?

ХАМЛЕТ

Не където той яде, а дето него го ядат. Един комитет от извъртащи се политици се е заел с него. Червеят, уверявам ви, е император в стълбицата на ястията. Ние угояваме другите животни, за да гоим себе си, а гоим себе си заради червеите. Вземете един тлъст крал и един мършав просяк — и двамата са само две различни ястия, две блюда на една и съща трапеза. Всички там свършваме.

КРАЛЯТ

О, боже, боже!

Последна промяна velush на Вто Апр 09, 2013 6:22 pm, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 6:11 pm 
Аватар

Like I said, може да е някакъв обичай да си предават останките на загиналите на роднините. Защо в хамерика като се връщат от война и загиналите ги стоварват с ковчези на летището, покрити с хамериканското знаме? Все едно не могат да им оставят чаркалаците на бойното поле. Това е същото, просто шансът да мине великан да закуси с теб докато сечеш дървета за да направиш ковчег на другарчето си е прекалено голям. За това го опаковат само в мръсен парцал.

Колкото до бюрокрацията и адресите... не ми се стори в града да имат имена на улиците, камо ли община и счетоводство. Представяш ли си войничетата преди всяка битка с великаните да ходят да записват "адреса" на всеки, пожелал да се включи в swat team-a?
"- А къде беше адреса на Полоний?
- Еми първата къща в ляво, после след още 4 къщи в дясно след мегдана и еее там до дървото дето.. абе нали го виждаш онуй дърво?"

Стига с тия списъци с имена. Анимето ми изглежда прекалено medieval за такива неща.
Инак май съм гледала един-два военни филма. Ама са по-съвременни откъм цивилизация.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 6:42 pm 
Аватар

Цитат:
Защо в хамерика като се връщат от война и загиналите ги стоварват с ковчези на летището, покрити с хамериканското знаме?

В ковчег...обърни внимание...а в body bag само ги изнасят...

Разни обезформени трупове не правят добро обществено впечатление.

Цитат:
Все едно не могат да им оставят чаркалаците на бойното поле.

Не ти противоречах, че връщат мъртвите на близките им, а развивах хипотеза, че са изнесли спешно от битката, която видяхме в началото.
В такъв случай по-скоро ще спасяват собствените части на тялото, вместо да спазват традиции.

Цитат:
Еми първата къща в ляво, после след още 4 къщи в дясно след мегдана и еее там до дървото дето

В римските градове дето са доста отпреди "прекалено medieval" си е имало адреси.
В старогръцките полиси...в древноегипетските...Вавилон...

Ако не вярваш на хипотезата с адресите...поне трябва да знаят как се казват и от къде са горе-долу...все ще имат информация как да издират близките им.
Никой няма да го върши това насред улицата, защото едва ли ще я срещнат вече тази женица.
"-Ааа...чакай малко! Има тук нещо за теб, ама да си го отвориш в къщи, че да не ставаме за резил..."

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 7:00 pm 
Аватар

А не бе, като ги пита къде е сина им, ще я подминат като малка гара, нали. С това само ми затвърждаваш мнението, че сцената си е точно на мястото. Т.е. войничетата не са имали ill intention-а да създават излишен смут като й връчат останките на улицата. Какво пречи за останалите загинали, които ти твърдиш че има, да са посетили "адресите".

По мое мнение хората в Древните Рим и Гърция са били в пъти по-умни и съобразителни от medieval-ските си събратя.. but never mind that now. Medieval беше ориентировъчно понятие, което използвах за да отразя състоянието на развитието на цивилизацията, бита и оръжията на труда. А не твърдя че е 1:1 с Middle age-a откъм социално отношение.

Колкото до ковчега, мисля че вече изказах мнението си по този въпрос.
lovelyangel666 написа:
Това е същото, просто шансът да мине великан да закуси с теб докато сечеш дървета за да направиш ковчег на другарчето си е прекалено голям. За това го опаковат само в мръсен парцал.

И за какъв резил ще стават, и да го отвори насред улицата, и да си го занесе вкъщи е пределно ясно какво се е случило със сина й и какво има у вързопа.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 7:26 pm 
Аватар

Цитат:
ще я подминат като малка гара, нали

Ми друго предложих по-горе.

Цитат:
Какво пречи за останалите загинали, които ти твърдиш че има, да са посетили "адресите".

Не нищо не пречи, но смятам че така процедират в 100% от случаите...ако не друго поне от уважение към чувствата на близките...вместо да излагат мъката им на обществен показ...

Цитат:
Древните Рим и Гърция са били в пъти по-умни и съобразителни от medieval-ските си събратя

Тези тук обаче имат някакви сложни механизми с макари за емулиране на движенията на Spider-Man сред дървета...викам да са малко по-"умни" от всички изброени.

Цитат:
И за какъв резил ще стават, и да го отвори насред улицата, и да си го занесе вкъщи е пределно ясно какво се е случило със сина й и какво има у вързопа.

Войник загинал по време на служба. Няма да е голяма изненада.
Докато това с ръката прозвуча, като заглавие в жълт вестник.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 7:39 pm 
Аватар

Нененененененене, прекално много overdramatize-ваш за такива малки неща. Истината е, че whimsical харизмата ти ти пречи да се кефиш на това заглавие. Окей, предложил си друго по-горе, да й посетят адреса. И пак питам, след като жената реве насред улицата и ги пита "Къде е моят Пешо?", да я подминат като малка гара ли? Представи си ситуацията пак, ама по твоя начин. Всички войничета мълчат, увесили носове, жената крещи след тях, в истерията си ги дърпа както са си на конете. Това не би ли било най-безсърдечното нещо на света? И сега си представи тази сцена насред епизод в аниме. Малко банално, yes? No? Едва ли сценаристите са целяли баш пък да ти пробутат евтина драма. Аз го виждам повече като reconnaissance. Един вид "това е светът, в който живеем и тези, които ходят да се бият с титаните знаят, че са си продали живота за каузата".

Give the animu a chance. Your reasons to drop it are half-assed.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 9:50 pm 
Аватар

Едно не можах да разбера какъв е този проблем с крещенето дето го имате и къде го видяхте не на място?
Отностно сцената с ръката.Съгласен съм, че не трябваше да и я дават така насред улицата.Трябваше да и кажат, че синът и е мъртав и да дойде на определеното място за да получи останките,но не съм съгласен с оплакванията за държанието на лидера.От всичко личеше,че това не му е първия път в който отива с много хора и се връща с малцина, а думите на жената "Синът ми беше ли полезен" определено не помогат.На него очевидно му е писнало да ходи в тази кланница без да успява да постигне нещо и това просто беше края, he broke down дет се вика.
Изображение

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 9:52 pm 
Аватар

Изобщо защо се занимаваш толкова да му говориш? Като се е хванал за това та няма пускане. Да го остави анимето и толкова. Някаква измислена демокрация е тука та все още може да решава кое да гледа и кое не.
Сега нарочно погледнах и в мангата действието се развива 1:1 с това в анимето (за сцената с майката говоря). Та най-малкото са следвали мангата. Веднага след обяснението на командира, Eren 'напуска парада' и всичко останало относно какво става е само разтягане на локуми и фантазии. Та мисля, че достатъчно локуми разтеглихме за тая глупост?!

А пък ако трябва толкова да го мислим. Титаните ядат хора, та всеки материал останал след войника е по-добър отколкото нищо. Пак е нещо което може да погребат или нещо такова та само от тая гледна точка мисля, че има защо да и дадат поне ръката.

Последна промяна hellcreep на Вто Апр 09, 2013 10:48 pm, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 10:21 pm 
Аватар

Аз пък още отначало си помислих, че във вързопа са сложили главата му :lol:

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 10:47 pm 
Аватар

Е, по формата на тоя вързоп, трудно би било глава.. А и ако беше главата му увита в парцала, щеше да е малко cheap drama effect. Но сигурно отзад в каручката са имали още такива вързопи с разни други карантии ;D

deathrazor написа:
Едно не можах да разбера какъв е този проблем с крещенето дето го имате и къде го видяхте не на място?

I think the discussions on this topic died about one page ago.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 11:48 pm 
Аватар
Модератор

като цяло не ми хареса това с удебеляването на контура на героите (на повечето),
тези "титани", ако можеше да са малко по-... заякнали ли или ддз,
някак си по-жестоки да бяха ги направили (а ги направили все едно облекли трика :lol: )
иначе като история ми хареса много, ще се следи от сега му давам 8/10 (повече не мога да му дам, заради горепосочените за мен причини :? )

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2013 1:34 am 
Аватар

Първи епизод ме остави със смесени чувства, честно казано. Смятам, че ще е едно от качествените заглавия за сезона - историята определено има голям потенциал, пропуските в анимацията, които бяха посочени в по-предни постове, не са чак толкова дразнещи, а и саундтракът/музикалното оформление им е добре подбрано.

Работата е там, че не мисля, че е моят тип аниме (или история като цяло не е за мен - не бих подхванала мангата, а и не мисля, че бих го гледала като сюжет на сериал, да кажем). И може би точно това ме оставя с тези "смесени чувства". Въпреки това засега е едно от нещата, които ще гледам -къде от инат, къде от желание да разбера дали в крайна сметка ще ми се хареса (:

П.П. Мен лично титаните ми идват доста creepy~ Ама то мен не е трудно да ме уплашиш, така че xD

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 92 [ 1380 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 92  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]