Дата и час: Съб Дек 07, 2019 2:03 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 12 от 12 [ 178 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Higurashi no Naku Koro ni (пролет 2006)
МнениеПубликувано на: Нед Мар 25, 2012 7:36 pm 
Аватар

За мен анимето е уникално,много добре замислено!Но трябва да изгледаш и двата сезона и даже да се върнеш на някои епизоди,за да видиш реда,по който стават действията.9/10 заради арта,който леко не подхожда на жанра.

...YEAH...
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 23, 2012 4:31 am 
Аватар

Леле голяма бъркотия е това аниме и съм само до 8 епизод. На едно място си помислих, че е от типа "i know what you did last summer" за храма, а на друг че в градът има група хора който изтрепват хора(преди време гледах един такъв филм, който хората бяха сформирали нещо като секта и избиват новодошлите в града...). Ще видя какво следва.

Качвайте си субтитрите отделно в сайтове за субтитри, че накрая и вие няма да си намерите буквите.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2012 3:38 pm 
Аватар

Изтеглих го сега и тия дни ще правя маратон на първите два сезона.

Харесва ми смесицата от хорър и kawai герои, дано само да не се оплеска.

МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2012 8:33 pm 
Аватар

Ще се оплеска... в червено... и по много :twisted:

МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2012 8:38 pm 
Аватар

Това ми e първото аниме което съм изоставал. Нещо не бях в настроение и не го изтърпях. Може би бъдеще ще го изгледам.

Последна промяна Cha0s на Пет Ное 16, 2012 1:59 am, променена общо 1 път

Качвайте си субтитрите отделно в сайтове за субтитри, че накрая и вие няма да си намерите буквите.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2012 9:59 pm 
Аватар

Като изгледаш втори сезон всичко ще ти стане ясно.

Това принципно е препъни-камъка в цялата схема, че повечето хора го изоставят преди да стигнат втория сезон.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2012 10:19 pm 
Аватар

Първо гледаш само за сеира, как се трепят като малоумни, после виждаш cliffhanger-a на първи сезон, изтръпваш, гледаш втори сезон и се кефиш колко готина история с колко отвратителен арт е... in a nutshell. А... После слушаш ОП-овете на двата сезона по 100 пъти и директно изпускаш the load of shit that Rei & Kira were.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 3:43 pm 
Аватар

Изгледах първи епизод и изглежда добро. Както съм в лошо настроение, добре ще ми дойде малко кръвчица. :blush: Направо не усетих кога го изгледах епизода.

П.С. Сега изгледах втори епизод и чак търпки ме побиха. Това се очертава да е едно от най-добрите анимета, които съм гледал в последно време. (Нищо чудно де, всичко е безмозъчни ечита)

П.С.2. Ако бях на мястото на главния, директно палех джапанките извън града. :mrgreen:

П.С.3. За по дяволите главния отново е жив в пети епизод? :lol: :lol: Както и останалите... Не схващам. :doh:

МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 6:51 pm 
Аватар

Спокойно, няма и да го схванеш до края. Не си ли се замислял ако умре главният в четвърти епизод, в останалите 22 епизода какво ще се случва в такъв случай? ;D Prohints:
1) правено е по visual novel (доста важно да го знаеш поне според мен)
2) главният герой ще умира поне още 5-6 пъти :lol:

Ти го завърши първия сезон, а след
lovelyangel666 написа:
Като изгледаш втори сезон всичко ще ти стане ясно.

Едва ли искаш спойлери, така че ще ти ги спестя.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 29, 2013 10:14 pm 
Аватар

Еха, ОВА-та Outbreak, която излезе и с превод на sage, беше порядъчно зле. :ok:
Набързо скалъпена история, все едно писана от някой гимназист, дървен арт и анимация отпреди поне 10 години - какво повече ти трябва от едно Higurashi аниме! А, да - Рена с голeмия касапски нож и Кеичи с бейзболната бухалка да раздават правосъдие като в доброто старо време. Но като изключиме фактора gore-забавление, ОВА-та е пълен боклук. Отвсякъде.

МнениеПубликувано на: Съб Ное 09, 2013 7:06 pm 
Аватар

Така - най-сетне го изгледах. Лудница.
Слабата част на това аниме, обаче, според мен беше началото. Т.е. половината от него бе супер объркана, докато не дойде предпоследната арка, в която решиха да поразкрият нещата - точно това чаках. След това започнаха тръпки да ме побиват и ме заинтригува доста историята - допреди това едва ги мъчех епизодите. :o Започна да въздейства; на моменти и аз си се хилех сам с тях, откачено беше представена обстановката.
Последната арка също бе много интересна, макар че не се разбра кой знае колко - и все пак такъв финал очаквах, добре ми се стори. :thumb:
За анимето 8/10 само, защото 1/2 от него трябваше да изгледам, за да ми грабне по някакъв начин интереса. Последните арки бяха силни и това ме спечели.
Насочвам се към 2-ри сезон. :rocknroll:

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2014 5:04 pm 
Аватар

Не мога да повярвам, че го изгледах. Нали съм си такъв който не изостава една история. Целия фарс се състоя между Таконо и Мийо, зареди техния не разбираем проблем се състоеше цялото нещо. Има няколко неща които не мога ги разбера зареди малко информация.

Кавгата между Такано и Ханюо(бога) не разбрах защо започна.
Накрая на последния епизод Рика не променили историята като накара Такано да отиде с родителите до супера?
Какво по дяволите правеше Рика накрая, като няма божествени сили :)

Иначе имаше забавни моменти, направо се смях с Рена "т'ва го взимам за вкъщи" и как я нарисували когато е омагьосана от сладките неща. Моментните промени на Рика. Първите епизоди може да се каже, че имаше моменти на шок и ужас :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 02, 2019 7:26 pm 
Аватар

Най-накрая реших че е дошъл момента да погледна продължението на Хигураши - Каи, но трябваше отново да изгледам този първи сезон, защото предния ми сблъсък с него беше (*поглежда назад в темата*) преди цели десет години.

През годините впечатлението ми за Хигураши което беше останало в съзнанието ми е че беше добро, въпреки че нищо конкретно не помнех от него, освен някои откъслечни сцени (дори една сцена грешно си мислех че е от последния епизод, май се бъркам с Shiki?). С годините изгледах и изчетох и други истории от този тип - хорър в затънтено Японско село в планината (който се оказа емблематичен за братовчедите от острова), и някак си в съзнанието ми все ги сравнявах с усещането от Хигураши, и че сякаш то беше по-добро.

Та сега мога да кажа че мнението не ми се е променило особено много от преди. Което е добре/интересно, защото в Интернет постоянно го има този "аргумент" че ако харесваш Х, то това е само защото ти е било първо/си го гледал много отдавана or some other bullshit.

Преди помня че доста по-хорър и suspenseful ми беше подействало анимето (макар че сега като си чета мнението от преди изглежда само първата арка ме е държала така), докато сега естествено не беше така, нито е страшно, нито има особено напрежение в анимето. Но пък мистериите все още държат интереса и анимето се гледа бързо, дори от закоравели и оплакващи се от всичко аниме фенове.

С времето и още едно нещо ми направо впечатление. Хигураши е еталон за кървища и типичния аниме контраст със сладникавия керъктър дизайн и случващото се на екрана, но учудващо според мен анимето има много по-добър баланс между шок фактор/касапниците и останалите му елементи, и не само сравнено с други анимета, ами и live action сериали. Всъщност рязаниците са по-скоро подправка която е ползвана сравнително умерено, което в крайна сметка е в плюс на анимето, защото хем знаеш че може да се появи зад всеки ъгъл, хем не е използвана прекалено много че да не е интересно вече. Не знам обаче дали това е защото анимето е добро, или просто средното качество на нещата след него е плачевно.

Не че анимето е нещо феноменално или изключително добро. Не е някаква must watch класика, нищо подобно. От гледна точка на поведение на героите и как е представен сюжета (смисъл самите действия, не това с връщане на времето назад и разкриването на елементи от различни гледни точки) и пр. всичко е типично по анимарски. Но анимето главно залага на мистерията, и тези типични аниме тропи и клишета не му пречат особено много и не дразнят както се получава при други заглавия (дори му придават някакъв носталгичен типично анимарски чарм), неизбежната за аниметата мелодрама не е ползвана като мързелив опит да бъдат накарани зрителите да се чувстват по определен начин, което за жалост е стандарт днес.

So overall it was good, I liked it. Not great by any means, but solid enought for me to enjoy it even a decade later. On to Kai.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 12 от 12 [ 178 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]