Дата и час: Чет Ное 14, 2019 5:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 6 [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna (Пролет 2012)
МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2012 6:47 pm 
Аватар

velush написа:
Яка серийка...хем разбрахме много неща, хем нищо не разбрахме

Мчи то цялото шоу върви на тоя принцип. Хем следва някаква логика, хем на места се случват някви рандом неща. Бе, сиг. аз не мога да го чатна както трябва, хич не му хващам спатиите на това аниме понякога. xD

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2012 9:10 pm 
Аватар

Последния еп. също беше добър.

МнениеПубликувано на: Пон Юни 18, 2012 11:59 am 
Аватар

Наистина готино епизодче "Виж, тате, нинджа!" :lol: :lol: :lol: .

Само аз ли се изкефих на това, което се случи с бедния емоционално нестабилен Оскарчо?
Горкичкият е, като излязъл от страниците на fujoshi fanfic.

В епизода - силно влияние на френските криминални филми от 60-те и 70-те години. Имаше нещо и от "Денят на чакала" (който беше френско-английски...говоря за старата версия, а не за римейка с Брис Уилис и Ричард Гиър).

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2012 11:49 am 
Аватар

erejnion написа:
На границата между реалното и "всичко в главата ти"...

Именно. Просто гениално. Авторите се заиграват с умовете и на зрителите, и на своите герои. Карат ги да се лутат между реалност и илюзия, объркват, но същевременно градят всичко това от самото начало с изкривена логика, която носи своя смисъл само в сериал като този.
Имаме граф Бухал със своите подчинени, стоящи в основата на всичко случило се досега, което ни бе демонстрирано чрез бледи нюанси в досегашните епизоди, но трябваше да дойде развръзката, за да могат тези парчета да добият формата на една цялост. Имаме Люпен, ползващ своите работодатели-бухали като път към своя блян - Фуджико, като и самият крадец е пионка в играта на нощните птици. Великото е, че продължава да играе заради страстта си към Мине. Имаме самата Фуджико, долна и непристъпна, но явно уязвима, бягаща от най-големия си страх. Имаме Зенигата, представен по съвсем различен начин, забулен в тайнственост и догадки. Имаме Оскар, който достига своята критична точка поради небивалата си любов към инспектора и стремежа да се докаже пред него. Имаме и Гаемон, който перфектно се нарежда до откачените герои, за да предостави своята твърдост на тяхната лудост, но в същото време бива завладян от "болестта" им.
Нямам търпение за последните епизоди. И никаква идея как би могло да завърши подобно гениално творение. А може би незавършеността ще е перфектният финал, кой знае ...

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2012 12:22 pm 
Аватар

Изтърва Джиген...а и защо новият Зенигата да е тайнствен?
Стандартен noir полицейски инспектор.
Нито е абсолютно чист и некорумпиран (какъвто беше старият), нито е съвсем лош...гони си работата и си познава престъпниците.
Симпатяга (по различен начин от предишната версия).

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2012 12:28 pm 
Аватар

Ми, не знам, просто така ми изглежда образът му, все едно крие нещо/много неща.

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 22, 2012 7:46 pm 
Аватар

Местоположение: in Bya-chan's room, under At-chan's bed, behind Hyde-sama's back XD
Но са запазили и част от стария чар на сериите - като например появяващият се на правилното място в правилния момент Гоемон XD (на фона на всичката психария, той излезна в дрехите на Фуджико и им резна електричеството *bow*)

Според мен "новият" Зенигата не е чак толкова "нов" - може би малко по-реалистичен и малко по-мрачен, но така или иначе повечето герои тук имат същата добавка в някаква степен. Но да, и тази версия на Зенигата харесвам, защото все пак си важи "всъщност прави каквото му е по силите в един несъвършен свят и нарича това "закон"" (може би заигравката с Пратчет, не е най-точната, но това ми дойде първо).

Отново невероятен психарски епизод. Фуджико е направо на ръба ( че и ако не го мина), нервите ми- също и сега явно ще имаме (очакваната?) работа в екип. Хубавото поне е че знаем как ще свърши всичко *phew*. Още 1 епизод и край T^T

PS Намерих малко обяснения към цитата на Хегел *click*. Ако не друго, поне е интересно четиво x3

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 23, 2012 10:03 pm 
Аватар

Мерси за линка clc. Макар че имаше и някои глупости, беше доста интересен.

МнениеПубликувано на: Чет Юни 28, 2012 10:27 pm 
Аватар

Kinda troll final, but it was pretty dope. Awesome show, i guess.

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 28, 2012 11:09 pm 
Аватар

Местоположение: in Bya-chan's room, under At-chan's bed, behind Hyde-sama's back XD
No Fujiko-chan for you, Lupin xDDD

Радвам се че не се набутахме у психарията твърде много накрая, че нямаше рев и сълзи и че драмата всъщност не беше на Фуджико (имам чувството че ако кажа Фуджико-чан нещо лошо ще се случи xD) ... че даже се посмяхме малко и гледахме Джиген вс. Гоемон (момента с "you're my girlfriend" направо ме закопа). Както казах - загадката може би нямаше много смисъл на някои места, но дори и тогава пак беше достатъчно добре. А и Оскар се оказа все пак добър накрая ^o^ Рупан беше твърде епичен и затова остава без коментар ... *няхняхняхнях* Епичен - както винаги *hats down*

Awesome ending <3 <3 <3

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 30, 2012 3:25 am 
Аватар

Добър ендинг наистина.

Най-доброто аниме за годината засега, най-вероятно и не само.

МнениеПубликувано на: Нед Юли 01, 2012 2:14 pm 
Аватар

Люпен зи Семкен the Third :)... Има 8938475 серии, филми, ови за тоз герой! Епик е!

голяма смешка :lol:

Това ще го погледна сега вече кат е [c] вариант. 13 епчета идеално.
Радвам се ,че коментарите са +++ :icecream:

Но не съм очаквала и друго.

:hat:

\\// \\// \\//
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юли 02, 2012 11:07 am 
Аватар

Приключи Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna.
Общо взето беше доста як алтернативен свят на Lupin III с яки полу-алтернативни версии на героите.
Извращенията във визията и анимацията бяха най-впечатляващото нещо. :lol: :lol: :lol:
Сюжетът също беше интригуващ, но малко се проваляше след build up-а и разкриването на загадките в края на всяка история.
Примерно така се случи с последния арк и обяснението за Аиша и майка и. Обаче лунапаркът в него беше страшно готина (и страшно болна) идея. :twisted:
Може да не е нещо върховно или оригинално, но определено е интересно и must see заглавие.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 03, 2012 6:05 pm 
Аватар

>Sessha no girlfriendo da
everything is forgiven, the anime was great.

edit: анимето не бе зле. А, и най-сетне се загледах в лириките на ендинга. Харесаха ми.

P.S. всъщност най-добрата част беше как до известно време си нямаш и идея какво става, но и нищо ново не те изненадва, дават ти достатъчно материал да те подготвят. Приятно бе изпълнено.

МнениеПубликувано на: Пет Юли 06, 2012 12:24 pm 
Аватар

Това аниме наистина си заслужава. Все ми се искаше да видя по-сериозната версия на Лупин, но след заглавия от типа на Return of Pycal и Green vs. Red имах някои сериозни съмнения дали ми наистина ми се гледа подобно нещо. Но тук нещата са пипнати добре, всъщност, на моменти прекалено добре. Това влагане на дълбочина в героите несъмнено ми напомня на първите 10ина епизода от сезон 1, но доведени до екстремни нива на крайности. И ако в друго аниме това щеше да е страхотно, тук говориме за Лупин.
Може би трябва да игнорирам експерименталната структура на историята и визията, но в крайна сметка, точно персонажите леко ми бъркат в здравето. Някак си идеята, примерно, Фуджико да прави секс със Зенигата ме хвърля в някакъв ретро noir филм, който постига нещо съвсем различно от стандартния Лупин-модел. А тръгнеме ли от там, подобни примери с лопата да ги ринеш.
Но пак казвам - за stand-alone аниме, си беше много добро. Определено ще ми е интересно какви ще са следващите проекти от франчайза.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 6 [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]