Дата и час: Сря Дек 19, 2018 12:35 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 54 от 59 [ 879 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 59  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Fate/Zero | Stay Night | TV R | Unlimited Blade Works
МнениеПубликувано на: Вто Фев 13, 2018 11:33 am 
Аватар

Fate/Extra Last Encore ep. 3 - Шинджи накрая се разкая или какво...нещо не разбрах. Малко worldbuilding този епизод та беше интересно. Рин е доста полезна, но естествено има собствени планове.
UMU counter=7?

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 20, 2018 10:22 am 
Аватар

Fate/Extra Last Encore ep. 4 - малко по малко почват да разкриват истинската ситуация, доста по-далече в бъдещето отколкото главният герой очакваше. Представям си каква е реакцията на регулярните Fate публика от шафсткия стил и начини за разкриване на историята. :lol:
Неро е невъзможна идиотка и сигурно най-омразният персонаж в цялата поредица. Да, по-зле е и от народа в Apocrypha, които са абсолютното дъно. Не знам защо я обичат толкова хората - циците, лигавото поведение, повтарянето на УМУ (този епизод май 7)?
Може да се каже, че синята Сейбър ми се издигна в очите.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 27, 2018 10:34 am 
Аватар

Fate/Extra Last Encore ep. 5 - разясниха важни неща, но пак от епизодите лъха скука. Monogatari форматът определено не е подходящ за битки, а и тук голяма част от монолозите и диалозите са изложение, а не философско дрънкане и отплескване от темата, което всъщност е най-ценното в адаптациите по книгите на Исин Нисио (дори и от други студия).
Shaft в миналото са демонстрирали, че могат да анимират добре екшън, примерно в Mahou Sensei Negima! Mou Hitotsu no Sekai, но тук бюджет ли са нямали или просто амбиция?

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2018 8:54 pm 
Аватар

След има-няма 10 години се наканих да изгледам поне един Фейт : Fate/Zero.
И понеже не съм в особено литературна муза днес, ще направя схематичен анализ и оценка :mrgreen: :mrgreen: (вЕрвайте ми!) :

1. Анимация/арт - топ-ноч, тук спор няма. Кръгла 10ка.

2.Плот и сторилайн - стандартно-предвидима схема,Мастър-Сървант-Граал, но пък сполучлива - 7
Музика - левъл Кажиура Юки(коментарът е излишен)

3.Развитие на характерите - имаше доста големи амплитуди, малко от тях получиха прилично разгръщане - 6

4. Битки - голямо разочарвоние откъм броя на битките, само 2 и една недовършена(Лансър и Сейбър)...иначе, мастърски-изпипани, особено последната между Емия и Котомине. Можеха да спестят няколко броя излишни тиради и да направят нещо по-интересно с екшъна, като най-лейм беше как развиха Лансър в това отношение. Язък за страхотния герой. Можеха да ги съпоставят много по-по-по- добре в двойки и дори в паралелни битки. Някой беше казал в коментарите, че това е анимето за битки, но ще трябва много да не се съглася. Дори Блийча ми има по-надъхващи битки от тези тук като брой. А като качество има такива, които не отстъпват по нищо на тези 2 1/2 броя. Мислех да се разцепвам от епикнесс, а те ми хвърлиха кокалче с полвин оръфана пържола и туйту. За качество 10, за бройка на фона на 24 епа - 4. Начи сборно - 7

5.Общи забележки - много се обясняваха, излишно много наратив...като за дебили на моменти. Трябваше по-стегнато да го карат.Момента със самолета и рускинята беше няакакъв емоционален и психологически пик - викам си евела, грандиозно предаден и тъкмо се кефя на макс когато .....не се стърпяха и осраха къвсем накрайчица : Емия си отвори устата да се обеснява на зрителя що е направил тва коет направил. Ако дебили са решили да гледат анимето, тва си е техен проблем, не мой, скъпо ми студио. Не ми осирайте върховните моментчета, плийз.
- Съвсем в началото имаше една сцена дет се въртят в кръг докато Падрето Недоскив и онзи мага на Гилгамеш му се обясняват. Ей зави ми се свят и какво искаха да постигнат с таз въртележка така и не разбрах. Никва идея за мен. :/
От главните характери по развитие, само протагониста получи стабилно такова. Котомине мина в сянка, а трябваше повече да разверем за мотивите му и характера му, защото беше интересен и готин. И садистичния мастър не ми седеше хич убедително, виждала съм много по-убедителни образи на садистични тийнове в други анимета. Да не говорим за Лансър, много се ядосих за края, който му бяха отредили.
6. Фенство:
Най-симпатични от мастърите ми бяха:

1.Емия
2.Бъг-гай
3.Котомине
сървантите:

1. Берзъркър :twisted: (много як)
2. Лансър
3.Сашо Велики
4. Асассин.
5. Кастър :twisted:

Най-добре развит романс: Сейбър и Ирис :D ...Тая Сейбър лесби ли е? Гуинивир нещо? Дали се разбира по-нататък от някои от фейтовете? Но като цяло Сейбър ми беше неква, ...ми никва с извинение. Нямаше го епикнесса на полуглавен герой. Никва харизма не усетих да ме засмуче.
Гилгамеш ми идеше да му прасна един в хубавата, арогантна мутричка :D , но си беше як, спор няма.

От мацките най-симпатизирам на рускинята и на Мая. :blush: и малката Рин, беше ми по-интересна от Сейбър чес'но..

7. Край: биваше! :rocknroll: ... като за оставена отворена врата към следващото стъпало беше прилично.

Като цяло увлекателно аниме с добър развлекателен капацитет и стабилна интрига, на места солидни диалози,недостатъчно битки. Доста неща можеха да бъдат подобрени.

8 за цялостно впечетление и кефометър :hat: :hat: Разбирам защо е популярно и то заслужено. Мастърпис ли е? Категорично не.

Next - Fate Stay Night may be? Нещо не чувам хубави неща за него, та сигурно ще пропусна.
Може UBW да преслушам, швидим. Кошницата на Фейтовете се пълни постоянно с нови отрочета.

Последна промяна DiaDora на Нед Мар 04, 2018 12:17 am, променена общо 1 път

S A N Z O U
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2018 11:32 pm 
Аватар

DiaDora
Цитат:
стандартно-предвидима схема,Мастър-Сървант-Граал

Това се викат правила и ако не забеляза ги нарушиха повече пъти отколкото ги спазиха...
Най-големият чийтър беше Граалът

Цитат:
Някой беше казал в коментарите, че това е анимето за битки

А ти що го слушаш?

Цитат:
Дори Блийча ми има по-надъхващи битки

Т.е. в боен шонен, където битките традиционно съревнование по красноречие и празнодумие?
Че се оплакваш и от последните тук.

Цитат:
да се обеснява на зрителя що е направил тва коет направил. Ако дебили са решили да гледат анимето

Може да не си забелязала, но това не бяха истинските му мотиви, а отчаян опит да се оправдае пред себе си, че постъпи пряко на желанията си.

Цитат:
и какво искаха да постигнат с таз въртележка

Просто така за кеф на самите аниматори.

Цитат:
Сейбър и Ирис :D

Това са си твои проекции.

Цитат:
Сейбър ми беше неква

Пък тя си е такава навсякъде, защото е създадена да пасва на безличния протагонист от Fate Stay Night.

Цитат:
полуглавен герой

Тя тук дори не е и това - Гил и Сашко са по-важни от нея.

Цитат:
Fate Stay Night

Крапи боен шонен и харем.
UBW е същото, но с по-лъскава графика и пътят там е с Рин.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2018 12:29 am 
Аватар

Моите проекции, така ли?

А Гуинивир за кой е била* оженена *? :baby:
И Берзъркара защо толква страда от вина, та се умопобърка.

Според мен Кастър хвърли голям жокер с

Може наистина да има гъдел в таз посока и Сейбър да се окаже
. :)
Не съм гледала останалите фейтове, затова не искам да спекулирам. Може да има развитие в тази насока.

S A N Z O U
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2018 2:26 am 
Аватар

DiaDora
Цитат:
А Гуинивир за кой е била* оженена *?

Чекай ся.
Тук Артория не е женена за никого...което не и пречи да е бискесуална и дори има една случка между нея, Рин и Широ във Fate/stay night, не че го правят за кеф...но във Fate/Zero поне черно на бяло няма нищо между нея и Ирисвиел...за последната има твърди доказателства, че обича предимно Кирицугу, дори без да броим факта че двамата имат потомство.

От друга страна Гуинивир от легендите не обича Артур, а един определен рицар (чието има започва с Л) и е женена по принуда.

Ако ти е интересна клюката за Артория, във Fate/Apocrypha тя има момиче от Моргана, дори и се води баща...но Мордред (aka Saber of Red) е хомункулус създаден от ДНК-то на двете без съгласието на Артория.

Цитат:
И Берзъркара защо толква страда от вина, та се умопобърка.

Ланселот има набрано много на Артория и това че се е отнесла лошо с любимата му, не помага.
Всъщност тук не ясно, каква е драмата с Гуинивир, но не е и важно.

Цитат:
Жана д'Арк Артурова

Това тук са легендарните персонажи и няма смисъл дори по формална логика - едната е мит, а другата е реална личност превърнала се в мит и нямат нищо общо.
Най-вероятно Синята брада подобно на други серийни убийци проектира любима си върху друга жена.

Ако те интересува канонът, във Fate/Apocrypha един от главните герои е точно Жана Д'Арк и там дори се среща с Жил дьо Ре, като отношенията им са най-сетне разрешени (от малкото положителни неща в боклукът, който е Apocrypha...т.е. беше яко и неочаквано камео...дори уж е друга версия на Жил, докато не видим, как почва да изпреква и да се превръща в познатия психар).

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2018 11:12 pm 
Аватар

Oфф, незнам, незнам...

Не мога да свикна с тази интерпретация на Крал Артур :bash: Аз съм върла фенка на Артур Пендрагон, изчела съм много и изгледала много. Обожавам the Mists Of Avalon (прекрасна книга, който не я знае, горещо препоръчвам) и въобще този магнетичен мит за него и Екскалибър.

Малко ми присяда таз Артурия, но наистина легендата е ,който извади меча, дори момиченце, дори дететнце , хермафродит или джендър ще е крал на Британия. Направили са си експеримент с блондинка. Но не е това ,което един истински Артур инспирира- мъжественост, достойнство, рицарство и благородство. Въплащение на самото мъжество. :rocknroll: И учстник в една от любимите ми инцест истории. :twisted:

Нещо друго много интересно. Жил дьо Рей,( Кастър )е реална историческа личност: много богат благородник,Мрашал на Франиция и пръв рицар в армията на Жана д'Арк, както и първият исторически известен извратеняк и сериен убиец на деца. Ще припадна от историческата достоверност на този образ в анимето. :shock: Макар ,че всъщност през 90те години на нашия век са го реабилитирали във Франция под претекст, че няма доказателства за педофилията и садизма му и всичко е било манипулация на църквата да му вземе несметното богатство. Въпреки това човек се замисля...

Синята Брада , приказка на Шарл Перо от детствето ми, за един злодей дето си закачаше жените на куки, всъщност си е било мнооого реалистично и изградено въру истинския Жил. Бил е истински изобретател с начини за изтезаване на децата и най- е обичал да им дава надежда преди последните им издихания. Пълен психопат от най-опасните, защото наистина е бил много интелигентен. Най-опасното зло е умното зло.
Няма нужда да ползваме въображението си при измисляне на садистични образи, само трябва да надникнем в историята , да бръкнем и да си извадим квото ти душа поиска от кошницата със садисти и извратеняци. :x

Аз се чудех защо ме заинтригува образа на Кастър(независимо колко грозно го бяха изографисали), а то защото просто е истински.
Човек както си гледа аниме и си трупа неочаквани знания, бреей... :icecream:

S A N Z O U
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2018 12:16 pm 
Аватар

DiaDora
Цитат:
Жил дьо Рей,( Кастър )е реална историческа личност

Ъъъ, ма то щом и аз го знам, значи всички го знаят, има ли нужда да се отбелязва?
Дори са били близки приятели с Жана Д'Арк, което поставя под въпрос статута и на светица...дали и тя не е била кръвожадна садистка и психопатка, като него?
Те средновековните стандарти са малко широки.

Fate/Extra: Last Encore ep. 6 - епизодът ми хареса, защото беше шантав визуално и доста un-Fate-овски.

Emiya-san Chi no Kyou no Gohan ep. 3 - покрай готвенето представиха и малко японска традиция.
Изображение
Както и друг път съм казвал, хуморът идва от драстичните разлики в отношенията между героите тук и във Fate/stay night.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2018 9:41 pm 
Аватар

Изображение

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2018 9:47 am 
Аватар

Emiya-san Chi no Kyou no Gohan ep. 4 - определено най-доброто нещо в stay night сетинга ...след Carnival Phantasm :lol: . Тук разкриха малко повече детайли за бара, в който понякога работи Емия, както и за храма.
Известен фокус върху самурая.
Кастър-ката в не-бойна обстановка е waifu material. :lol: :lol: :lol:

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2018 10:11 pm 
Аватар

Ще има ли още епизоди на Fate/EXTRA Last Encore? Пише, че е свършило, а историята е до никъде.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2018 10:42 pm 
Аватар

Деазнам, аз го дропнах на "Sad loli noises".
Наистина ли ти пука дали това ще продължи? За мен е най-невдъхновеният продукт и за двете компании.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2018 3:47 pm 
Аватар

Не, това не бива да продължава. Не и този му вид.
Но поне някакъв край да има, за да осмисли гледането на тези не-особено-интересни 10 епизода.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 05, 2018 10:48 am 
Аватар

И те не знаят. Ще правят продължение лятоска, но имаше данни за следващ cour, само за спешъл - ще го измислят и ще дойде. Не знам кой ще го чака.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 54 от 59 [ 879 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 59  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]