Дата и час: Сря Ное 13, 2019 2:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 62 от 63 [ 933 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Fate/Zero | Stay Night | TV R | Unlimited Blade Works
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2019 9:16 am 
Аватар

Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia ep. 2 - чееекай малко, Гилгамеш не е злодеят? А стига бе!
До тук доста прилича на Apocrypha. Да видим дали на по-късен етап ще стане досадно, като него.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 17, 2019 11:38 am 
Аватар

Не съм гледал Apocrypha, но четох че една от причините че хората не го харесват е че главния герой бил толкова постен, че можело на негово място да сложат картонен манекен и нямало да има разлика. Ако се придържат строго към играта, което е много вероятно, тук положението ще е още по-зле. Рицука си е чист self-insert. Няма нищо специално в него и няма персоналност. Той е просто гледната точка на зрителя.

МнениеПубликувано на: Чет Окт 17, 2019 4:29 pm 
Аватар

Nihlathak написа:
Не съм гледал Apocrypha, но четох че една от причините че хората не го харесват е че главния герой бил толкова постен, че можело на негово място да сложат картонен манекен

Фалшивият Зиг според мен дори не е баш главен герой - фокусът шари между множество персонажи. Да, той е скучен, но някои от останалите са направо противни (няма да изброявам).
Май единствените свестни бяха Мордред (Сейбърът на червения отбор) и нейният господар Шишиго. Имаше и едно забавно камео на Синята брада, което някак беше продължение на образа от Fate/Zero.
Още други камеотата, а и нещо като заготовка за бъдещите камеота (от сегашна гледна точка в миналото) в анимето на Lord El-Melloi II (поне 4 персонажа, включително самият Уейвър и Шишиго).

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 23, 2019 11:15 am 
Аватар

Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia ep. 3 - правенето на тухли не ми звучи нито, като начин да впечатлиш Гилгамеш, нито като почивка.
Доста идиотски епизод.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 26, 2019 8:07 pm 
Аватар

Еп. 4: Бях напълно сигурен че сцената с нарастващия интерес от страна на Гилгамеш нямаше да я презкочат. Сега изведнъж без причина решава да ги посети. И да, Jaguarman е богиня, значи ползва човешко тяло, и това някак си е Тайга. Остава си необяснено.

МнениеПубликувано на: Пон Окт 28, 2019 12:14 pm 
Аватар

Nihlathak написа:
начи ползва човешко тяло, и това някак си е Тайга. Остава си необяснено.

Ако се ползваха само телата, нямаше да притежават и черти от оригиналния персонаж. Каквото и обяснение да бяха лепнали, пак нямаше да има смисъл.

Така или иначе в мобилна игра на никой не би му пукало...но вече в аниме среда изпъква.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 28, 2019 2:07 pm 
Аватар

Ако си гледал Apocrypha би трябвало ти повече да ги знаеш тези неща, че човека трябвало да е compatible и т.н. В една манга strange fake Иштар я били призовали в Einzbern-ски homunculus и там била по-гадна отколкото като е в Рин.

МнениеПубликувано на: Пон Окт 28, 2019 6:21 pm 
Аватар

Доживях да научавам неща за франчайза от други хора.
Та, да разбирам, че становището "в тая игра само дето мен ме няма" е напълно валидно вече?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 28, 2019 7:52 pm 
Аватар

Аз по едно време се бях пробвал да играя FGO, ама не мога да понасям тоя gacha булшит.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 28, 2019 9:57 pm 
Аватар

Nihlathak написа:
Ако си гледал Apocrypha би трябвало ти повече да ги знаеш тези неща

Точно това не е обяснено (може да са го споменали между другото, но не е имало лекция по темата), а и там предимно става дума за инширети с хомункулуси и какво драматично минало има всеки от персонажите.
Всъщност обяснението трябва да е във Fate/Grand Order филма, ма там отделят време най-вече за аутистични диалози и techno buble термини.
Ако се е предполагало да рисърчна всеки един от тях - не съм.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 28, 2019 11:16 pm 
Аватар

Апропо, Nihlathak-kun, ти забрави да споменеш и някой си Кирей Котомине. И той ли е само телом тук?

Май най-задоволителното камео беше това на Олга Мари - как пада в нещо като лава.
Тази я мразя още от първата и поява.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 29, 2019 9:05 am 
Аватар

За Apocrypha говорех за Жана д'Арк, нали и тя е pseudo-servant като боговете... по някаква причина.

Не знам каква е ситуацията с Кирей, още не сме стигнали до там в английската версия и гледам да избягвам спойлерите. За сега единствения pseudo-servant който знам че умът и тялото са на един и същ човек е Zhuge Liang. Той е в тялото на Уейвър и решил, че Уейвър си е достатъчно компетентен и за това не е поел контрол.

За сега изглежда pseudo-servants са двете крайности: или божество което е много силно за да е обикновен servant, или някой който няма достатъчно слава, за да е записан в трона и не може да се материализира без готово тяло на някой друг.

МнениеПубликувано на: Вто Окт 29, 2019 10:50 am 
Аватар

Nihlathak написа:
За Apocrypha говорех за Жана д'Арк, нали и тя е pseudo-servant като боговете... по някаква причина.

А, тя същото ли е?
Мислех, че е някакъв единичен случай като Грей, която е претърпяла и физическа трансформация, за да прилича на Артория (но пък си е запазила личността...може би ритуалът нещо се провалил, не обясняват).
Жана д'Арк от Апо определено прилича на истинската, защото Жил дьо Ре я разпозна. Още тя държеше контрола през по-голямата част от времето, почти пълно пренаписване на персонажа.
Има различни начини за създаване на pseudo-servant и съответно различни видове.

Въобще в Апо все още има нещо като подобие на правила, докато в Гранд/Ор примерно Ленодардо да Вичи може да се пръкне с тялото на Мона Лиза (аз си мислех, че е докарал подобието с магия, но явно просто е призовал тялото и?).

Не че има значение, това с Рин, Тайга и Котомине са съшити с бели конци извинения за техни камеота.

Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia ep. 4 - боят с Тайга-сенсей (или който там бог се предполага да изобразява, Човекът ягуар?) беше доста як и добре анимиран, но едва ли е по-дълъг от минута-две.
Всичко останало беше безкрайно обясняване и препотвърждаване на очевидните неща, без да се навлиза в нито една важна тема.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 30, 2019 1:38 pm 
Аватар

А, сега се сещам че сигурно ме пита за Кирей, защото същия актьор озвучава стареца. Не, няма Кирей тук. В играта Кирей се появява чак във втората част, английската версия още не е стигнала до там.

МнениеПубликувано на: Сря Окт 30, 2019 3:38 pm 
Аватар

Nihlathak написа:
защото същия актьор озвучава стареца

Ми не само е същия актьор, но играе по същия начин и слага същите странни паузи.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 62 от 63 [ 933 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]