Дата и час: Нед Окт 25, 2020 12:27 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 6 от 27 [ 395 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ~ Detective Conan ~ (зима 1996)
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 19, 2010 9:58 pm 
Аватар

@mirey единственият проблем е че мангата за Кайто Кид свършва, за да почне мангата на Детектив Конан :lol: Та Кайто трябва да го вкарат в "нормалната" му роля ~ Просто искам веднъж да ги метне абсолютно всичките и да ги издуха :lol:

А за датичката - October 8, 2010 (правилно си се ориентирала) - така че го чакаме до месец най-много 8)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 10:38 am 
Аватар

mirey, Конан е нагло копеленце, както и да го гледаш...аз не че го мрязя...просто отбелязвам, че прецака кефа на Ай. Нарочно не и даде цялата информация и не я остави да разкрие целия случай сама.

Цитат:
Колкото до Соноко, помисли сериозно

Ъъъ...че какво ми е несериозното в отношението към нея :shock:. Да в началото наистина е само комик рилийф, но признай не най-стандартният такъв (това което казах за оджо-сама-та).
Сега ти се замисли сериозно...какъв щеше да е образът на Ран без този на Соноко? Неминуемо щеше да е по-скучен и по-пасивен. Ран просто има нужда някой да я ръчка. :lol: Пък и Сонко е поглед към вътрешния свят на Ран, който остава донякъде скрит и необяснен за публиката. Соноко е и връзка между Шиничи, Ран и животът им в училище.
Аз принципно си падам по такива персонажи...и се кефя още повече, когато някой такъв вземе че се развие...в случая в комично любовна посока :lol: :lol: :lol: .

crazy_little_crow, относно датата за 14-тия филм...това дата на превода ли е или на излизането на видео? Защото ако е второто, ще трябва да почакаме и DCTP да си свършат работата.

Цитат:
Просто искам веднъж да ги метне абсолютно всичките и да ги издуха

Всъщност в началото правеше точно това...само напоследък решиха да пишат на Конан и Шонен Тантей някоия и друга бонус точка...наистина е малко досадно...

NightShadow, няма голямо значение кога ще гледаш филмите и OVA-тата, защото те не са по мангата и не са свързани със събитията в сериала. Това, което ти препоръчвам е да изгледаш сериала примерно до появата на Хаибара (според mirey в 129-ти...аз не помня) и тогава да ги почваш. Така ще си сигурен, че всички по-главни герои вече са представени.
Нещо съм забравил дали Ай Хаибара участваше в първия филм и в първото OVA...но нататък със сигурност.
13-тият филм е добре да се гледа след представянето на Вермут, Кианти и Корн.

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 12:44 pm 
Аватар

На ДВДто е датата :) Затова казах месец :wink: (нали малко време да пристигне ДВД-то пък после превода :P )

velush искам и да продължи да го прави :lol: Сега вярно че не го дават особено много принципно ама напоследък нещо се излага :P Трябва да ги сложи на мястото им :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 1:49 pm 
Аватар

Времето за превод може да е драстично различно заради две неща:
1. Ако DCTP разполагат с някаква грозна екранна пиратка - тогава максимум 2-3 дни след излизането на BD/DVD-то ще могат да ни зарадват и с нов релийз...т.е. биха могли да обявят евентуална дата.
2. След смяната на шефовете на DCTP преводите излизат доста бавно...в добри седмици ги вадят за 5 дена (а преди това им трябваха ден-два). Спомням си коментарите на старият шеф за 13-тия филм. Примерно беше подготвил екип, който временно да поеме текущите епизоди. В новите условия подозирам, че преводът на 14-тия филм може да се забави повече от месец.

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 23, 2010 9:44 am 
Аватар

Изгледах новопреведените стари серии 318-319, които Kienai избълваха наскоро.
Историята почва добре, но обяснението за организирането на убийството е тотално изтискано от пръстите...типичен AO синдром...

Новата серия 588 също беше AO. Хич не е лоша - прекрасна анимация + арт, интересна загадка. Пък и видяхме един безумно облечен Когоро - гледката си заслужаваше :lol: :lol: :lol:
Проблемът на серията е в безумният мотив за убийство. :? :? :?

В поста на DCTP за епизод 588 бившият им шеф спомена за сериозна подготовки във връзка с превода на 14-тия филм. Щом нещата са в негови ръце вече съм спокоен и съм сигурен, че няма да чакаме много.

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 23, 2010 12:36 pm 
Аватар

Хаха, много добре, колкото по-малко време остава, толкова повече ми се иска да видя 14-я филм :D По чуждестранните форуми добре ми спойлнаха, че...

...ама пак ще е доста интересно.

Малко офтопик, някой случайно да знае откъде мога да намеря филмите raw? Не е нужно всички, ама поне Countdown to Heaven и Private Eyes Requiem. Много ще съм благодарна. :)

МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 11:44 am 
Аватар

Новият арк с Ери (589-590) не беше нищо особено...както винаги тя изглежда секси и както винаги се дърлят с Когоро по най-тъпанарски начин...проваляйки надеждите на Ран да се съберат отново...Загатката не беше нищо особено - дори не се наложи Конан да ползва приспивателната стреличка.
Сега следва една седмица почивка заради remaster-нат епизод и после идва AO.

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 23, 2010 12:32 am 
Аватар

Мдам, докато всички чакате с притаен дъх кога DCTP ще завършат превода на 14тия филм, аз се оказах с най-слаба воля и гледах версийката, която е качена в Anime Take. Добро качество, но плачевен превод. Вероятно защото първо е превеждано на китайски и после на английски. Все пак, разбра се за какво става на въпрос. Да, знам, че трябваше да почакам още сигурно ден-два, ама не издържах :P

Като цяло филма си ми хареса. Честно казано мислех, че ще е някакъв глупав - обикновено с такова впечатление оставам, когато чакам нещо твърде дълго, ама май фенсървиса заслепи това очакване. Да, CLC, има мъъъничко фенсървис :mrgreen: Няма да спойлвам, ще кажа само, че присъствието на Кид в тоя филм беше направо комично :lol: Потвърдиха 15ти филм, в който ще гледаме бомбен атентат - някак си всичко свързано с бомби в Detective Conan е страхотно :P

МнениеПубликувано на: Пон Окт 25, 2010 11:24 am 
Аватар

Ако се вярва на обещанието на DCTP преводът ще излезе някъде в края на тази, началото на следващата седмица.
Новите епизоди за сега са без превод...но щом са AO, значи няма нужда от бързане.

ПП Казаха, че преводът ще излизе на 27.10...което за нас напрактика е 28.10...т.е. този четвъртък...

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 28, 2010 12:09 pm 
Аватар

Релийзът на DCTP е пуснат :love: (по план)
Аз ще бягам да си го сваля ама така като прочетох мнението на mirey сега ще ме е яд :lol: Е поне ще си спестя големите надежди предварително :?

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 28, 2010 11:23 pm 
Аватар

Kaitou Kid e голям палавник :lol:

МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 9:30 am 
Аватар

14-тото филмче беше тъпо. И някак по-нискобюджетно от останалите (или поне визията му не беше толкова впечатляваща). Структурата на сюжета ми напомня онзи филм с морския круиз - там пак участваха Кид и Хатори и пак имаше двойна кулминация - с псевдо бос и после истински бос.
Екшън сцените бяха добре анимирани, но абсоютно безумни. Конан колко куршуми отнесе и покрай колко се промъкна с гъвкави движения не е истина :lol: :lol: :lol: . Може би трябва да го броим, като част от хумора.

Нещо ми направи впечатление - Хатори го бяха направили по-тъмен от друг път, а пък канзайският му диалект беше малко по-реалистичен и не толкова комичен, колкото обикновено (някой се е оплакал :lol: ).
За сметка но това в Magic File 4 (което се води бонус към филма), комичният му диалект си беше стария.
При Казуха нямаше промени - кавайска както винаги.

За Magic File 4 - нищо особено, просто моткане из Осака. Стискам го от пролетта (когато излезе преводът му), за да не си наспойля филма...оказа се, че не съдържа кой знае какви спойлери.

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 3:46 pm 
Аватар

@velush в морския круиз (Movie 9 - Strategy above the Depths) не участваха нито Кид, нито Хатори :lol: Много фенове казват, че това бил най-хубавия филм, ама аз лично не споделям това мнение.

Не знам, според мен по-скоро 14тия филм се нарежда с The Phantom of Baker Street и Jolly Roger and the Deep Azure - тоест с филми, които страшно много се отплесват от цялостната идея и криминалната загадка общо взето липсва(в смисъл криминалния елемент го има, но не ни се налага да се чудим who's the killer). Все пак какъв беше главния въпрос тук? Защо на Гента му нямаше нищо? И оттам тръгнаха всички заключения.

Абе, казах, че е мъъъничко, ама всъщност целия филм беше един голям фенсървис, особено с глупостите на Кайто :lol: Не че е лошо, де, ама като се сетя как негодувах като гледах Last Wizard of the Century, защото филма беше просто прекрасен, а пък появите на Кайто бяха едни скрити и все се чудиш къде е. Пък сега като го виждаме в повече сцени, се лигави като последния идиот и образа му се разваля. А беше толкова готин в началото :? Явно човек наистина трябва да внимава какво си пожелава.

Хайбара за пореден път седеше отстрани и скучаеше. Във всички филми я пренебрегват, даже в The Raven Chaser, където беше направо задължително да е по-активна :x Само в Countdown to Heaven имаше малко повече роля. Гласувам в 15тия филм тя да е в центъра на действието :D

МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 11:22 pm 
Аватар

Добре де, нещо съм ги объркал с елементи от сериала...толкова ми е бил безличен сюжета на 9 -тия филм, че не не съм го запомнил.
Но имаше истории и с Хатори и с Кид на круиз...наи-вероятно в различни серии/спешъли...

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 12:23 am 
Аватар

Това аниме заслужава да има бг превод.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 6 от 27 [ 395 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]