Дата и час: Нед Ное 17, 2019 12:00 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 25 [ 367 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ~ Detective Conan ~ (зима 1996)
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 4:27 pm 
Аватар

Цитат:
И в този ред на мисли, някой някъде там пък каза, че по-напред ще се окаже, че Тоичи и Юсаку всъщност са братя. :lol:

Цитат:
Добра причина Кайто и Шиничи да си приличат толкова - те са братовчеди! :D

Мдааа...вероятността е голяма...
Макар че си мисля, че по-скоро бащата на Шиничи и истинския фантом са били близки приятели и идват от една и съща интелектуална среда/компания...част от нея са евентуално и хората на организацията...

Имаше едни ранен арк в който професор Агаса прати Шонен Тантейците на някакъв поход. Целта беше да се измине маршрут и да се реши пъзел - а наградата да се допишат имената им към списъка от хора решили загадката...в този списък бяха и Агаса и Тоичи...предполагам останалите имена са част от същата компанията за която говоря.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 30, 2010 9:19 pm 
Аватар

Summertime gone... :whistle: Да ни е честит новия опънинг. Малко със закъснение, ама карай. :P

Най-после! Не знам как го виждат другите, ама аз се радвам - най-накрая имаме истинско обяснение в любов. Не някакви пуберски недомлъвки, някакви заеквания и просташка изцепка в последния момент. Браво на Ширатори! Искаше ми се и учителката да не е толкова резервирана, ама поне се събраха. Защо не могат и другите така??? Очаквах Такаги и Сато първи да го направят като хората, ама и те са едни... :roll:

Относно Кид.... Сериите с него стават много несериозни. Не че ми харесват по-малко де, ама ми липсва онзи тайнствен хладнокръвен фантом, около който тегне само мистерия. Сериите с него дотук го направиха... сладък :? Той не трябва да е сладък, той трябва да е готин, колкото и тъпо да звучи този израз.

Та, каква ще се окаже причината за появата му този път? Очевидно не е заради кехлибарената реликва - няма начин в нея да имаме скрита Пандора. Всъщност, единствените случаи, когато наистина го видяхме да краде в търсене на Пандора беше в третата OVA - the Crystal Mother и в последната, където бяха на острова. Останалите - или отговаря на предизвикателство на дядката Джирокичи, или е натопен от някой, или ще освобождава Люпен от сейфа. Аояма-сенсей инато продължава да го държи далече от основната plot-линия. :x

Е, да видим все пак какво ще измисли нашия крадец този път :D

МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 12:16 pm 
Аватар

Честно казано песента от предишния опънинг ме кефеше много повече (малко си падам фен на Garnet Crow и странния и начин на пеене).
Анимацията на новия не е лоша, но песничката ми е досадно/носталгична.

Нещо не ми хареса аркът с лъв сторито на Ширатори...имахме перфектната роматична ситуация (подготвена от арка с убийството в киносалона...добре де...последният арк с убийство в кино салони...), но сценарият я разигра дървено.
Защо Кобаяши-сенсей трябваше да я изкарат някаква праволинейна патка, а Ширатори да се държи като някакъв нетактичен ръб (а винаги е бил олицетворение на възпитание, галантност и такт).
Забавното беше, че Шонен Тантей (и най-вече Ай) решиха любовната загадка...а Конан естествено криминалната...
Появата на Сато беше приятна (но неприятна за извършителя) изненада.
След любовното признание между сенсей-ката и дедектива май престъпникът остана забравен :shock: . На негово място бих си плюл на петите в този момент :lol: :lol: :lol: .

Цитат:
Защо не могат и другите така??? Очаквах Такаги и Сато първи да го направят като хората, ама и те са едни...

Ъъъ...защо съм с впечатление, че Сато и Такаги си признаха и се събраха в някоя от Police Love Story арковете...Не че направо ще се женят, ама според мен между тях вече няма тайни. Дори в един от по-предишните опънинги ги дадоха с разменени полицейски карти...което може да се случи само по един начин :lol: .

Относно новия арк с Кайто Кид...от коментара на DCTP останах с впечатление, че става дума за anime original. Ако е вярно значи няма да е арк свързан с plot-а на Кид.
Като показаха Джирокичи ми напомниха, че нещо напоследък ми липсва Соноко.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 4:39 pm 
Аватар

velush написа:
Ъъъ...защо съм с впечатление, че Сато и Такаги си признаха и се събраха в някоя от Police Love Story арковете...

.... Може и да съм пропуснала тази серия :P Единственото, което ми се върти в главата за тях беше, че отначало все някой ги прекъсваше, когато бяха на път да се целунат. Ама накрая, благодарение на Конан, успяха да се целунат в болничната стая. ... Ама нямах предвид самото им събиране, те че се събраха, събраха се, просто искам романтичния момент да изпъкне повече. Както в оная серия, когато Сато му каза да си останат само колеги, защото била прокълната. Тогава той изведнъж й хвана ръцете, погледна я решително, ТРЪГНА I'LL BE THERE - тази прекрасна песен... и Такаги вика "Да, права си, да си останем колеги"..... .... Бях на път да се изтърся от стола anime style. Като момиче, направо го почувствах, сякаш извъртяха този номер на мен :evil: Бих очаквала това от Хейджи или от Шиничи, ама хайде сега, Такаги и Сато са големи хора.

Та... според мен това е главния минус на Detective Conan :lol: Малко се отнесох...

Колкото до Кид, май просто съм нетърпелива. Иска ми се да го гледам повече, ама и появите му да имат смисъл. Не само да ми ходи по въздуха, да се телепортира, да се облича като жена ( :lol: май му харесва) Той все още е един голям spin off без абсолютно никаква важност за основния сюжет :? Вероятно още се чудят какво да го правят, и докато се решат... :tv: ...ние гледаме.

МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 6:22 pm 
Аватар

Цитат:
Може и да съм пропуснала тази серия

Естествено няма такава серия, в която и двамата да заявят открито пред всички намеренията си. Но мисля че има маса ситуации, от които става ясно, че вече са доста по-гъсти: намеци, запъвания на Такаги, изчервяванияна Сато и пр. Естествено не мога да ги цитирам, но това ми е общото впечатление.

Това че историята с Такаги и Сато я разтеглиха всъщност е правилен подход :lol:.
В случая с Ширатори и Кобаяши-сенсей нещата бяха ясни за двамата още в началото и ако трябваше да ни мъчат още с клишето "спомни си приятел от детството" щеше да е тъпо и неоправдано.
Такаги трябваше да се бори, за да заслужи мадамата...всъщност това май не се случи :lol: :lol: :lol:...по-скоро Сато-сан го съжали заради праволинейната кътърска упоритост...докато Ширатори беше заслужил мадамата и просто трябваше да намери общ език с нея.

Цитат:
и Такаги вика "Да, права си, да си останем колеги"

Това си беше толкова в стил Такаги, че няма на къде :lol: :lol: :lol: . Точно заради тези му изпълнения ми е толкова симпатичен.

За Кайто ще видим...дано сериализират пилота дето излезе през април. Те в Конан едвам им стига бюджета да си реализират собствената манга, че да се занимават и с него.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 5:46 pm 

Аз съм все още в началото (83 епизод) и много ми харесва анимето, дано по-натам стане много по-интересно (то със сигурност ще бъде). Поздрави към всички фенове на това невероятно аниме =)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 02, 2010 9:51 am 
Аватар

Spark35
Цитат:
дано по-натам стане много по-интересно

Ами не знам дали би ти изглеждало много по-интересно, но на този етап (83-ти епизод) зрителят още не е запознат с поне 2/3 от основните герои...дори май и Ай Хаибара още не беше представена (а тя ми е убер-любимка).
Най-малкото ти предстои по-обстойно запознаване с "хората в черно" в разкриващите plot-а аркове, като аркът в който Хаибара си върна за малко нормалния размер, аркът с пред-Хелоин партито, арковете в който пред-Конан Шиничи + Ран пътуваха до Ню Йорк и какво им се случи там (лек спойлер - Шиничи се е бил срещал с "хората в черно" още преди първи епизод на сериала, без да го знае) и безкрайният арк, в който ФБР и "хората в черно" бяха в директна конфронтация, но се намеси ЦРУ :lol: :lol: :lol: .

Освен това в моментът, в който шоуто минава на HD (някъде след средата на 400-тните епизоди) графиката и анимацията дърпат значително напред.
В по-късните серии е голям кеф да слушаш същите музикални мотиви, но разработени различно и изпълени от по-голям оркестър.

С времето се натрупват адски много герои, случки и сюжетни линии, които тотално оправдават усилието и те карат да забравиш за някои от малоумните AO серии. Е, има и малоумия естествено :x . Примерно 440-ти е невъзможен тъпизъм - лош план за убийство, неадекватно разследване и разкриване на престъплението от Конан, дървена анимация...
За гигантски сериал такива издънки са неизбежни, но се понасят заради по-добрите серии и заради атмосферата.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 02, 2010 11:27 am 

Човек, ти ме зариби още повече xD След като стигна новия епизод на Риборн веднага продължавам с Конан (намерих един сайт с всичките му епизоди) пък и съм почнал и мангата.
П.П. Ама поне се появи Кайто Кид xD И да, Ай Хаибара още не се е появила, видях я в първата ова.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 3:57 pm 
Аватар

Хайбара се появи в 129 еп и тотално изкара акъла на Конан. Първото впечатление от нея беше просто идеално :lol: Хубавото на тези дълги сериали е, че колкото повече се проточва сюжета, всеки персонаж се опознава и малко по малко заобичваш всички. Дори такива, които първоначално са замислени да бъдат маловажни и даже досадни (като Соноко), по-късно започват да ти липсват и искаш да ги гледаш.

И не забравяй филмите, заслужават си :wink:

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 09, 2010 12:11 pm 
Аватар

Излезе нов епизод, но ще чакам следващия, защото явно този не е краят на случая...

mirey
Цитат:
Дори такива, които първоначално са замислени да бъдат маловажни и даже досадни (като Соноко)

Що бе, аз Соноко си я харесвам точно защото е тъпа, праволинейна, лакома, тесногръда, свадлива и алчна. (Но е с добро сърце и е голяма приятелка на Ран.) Тя е абсолютното анти оджо-сама, което пък е в абсурдно противоречие с факта, че е наследница на голяма корпорация.
Може да се каже, че Соноко е нещо като социален бунтар. :lol: :lol: :lol:

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 16, 2010 11:19 am 
Аватар

586-587: жесток арк!
Класически Конан епизоди...при това нарисувани и анимирани страхотно!
Хаибара - в центъра на събитията (но педерастчето Конан накрая и отне случая :? ).
Шонен Тантей по-кавайски от всякога.
За втори път (от първата OVA насам) се изгавриха с местоположението на плешивината на Гента.
Имаше за разнообразие и малко Соноко.

Изгледах и един новопреведен стар епизод 397 - почна добре, но развръзката беше тъпа, прибързана и неубедителна...AO естествено...

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 19, 2010 1:23 pm 
Аватар

Искам да попитам някой дали има 9-тата ОВА + филми 7, 10 и 13 - по възможност с хубаво или нормално качество, за да ми ги прати. :/ Може да ми пишете на лично

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 19, 2010 7:57 pm 
Аватар

Реших да почна да гледам анимето отначало та някой който знае може ли да ми обясни между кои епизоди се вместват филмите и овите или няма никакво значение кога ги гледаш ?

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 19, 2010 9:13 pm 
Аватар

И ето защо Кид се появи - нямал е какво да прави и е решил да докаже, че може да се маскира като дете. Как не се сетих :lol: Наистина сериите с него стават все по-нереални. И уж е майстор на дегизировка, пък направи една вече позната грешка с това плешиво петно на Гента. А накрая, забога, беше смешно, ама как не се усети, че Конан му е залепил бележка на гърба? :lol: Наистина вече се убеждавам, че развитие с него няма да видя в Detective Conan, дано в близките години продължат Magic Kaito.

Цитат:
Хаибара - в центъра на събитията (но педерастчето Конан накрая и отне случая :? ).

....velush, защо такова отшонение към нашия протагонист? :? За мен лично това е най-сладкото аниме лапе, което съм виждала. :D Колкото до Соноко, помисли сериозно, в началото нейната роля беше да се бъзика с Ран за нейните чувства към Шиничи. Чак после започнаха да я развиват и придоби по-уникален характер. Някъде бях чела, че Аояма-сенсей в началото е мислел да направи Detective Conan кратко аниме, така че едва ли е имал намерение да се занимава със странична героиня като нея. Ама откъде да знае човека, че хората толкова ще го харесат? :D

NightShadow, филмите се явяват един вид филъри за основната история. Не е нужно да знаеш между кои серии са излезли. В началото на всеки филм има кратко обяснение на основния сюжет. То е специално сложено там за хора, които пък хич не са гледали нито една от сериите, за да могат да разберат филма. :)

Едит: Някой да е чул нещо за release date на 14тия филм? Би трябвало да е някъде началото на Октомври. Не са ли казали вече нещо?

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 19, 2010 9:33 pm 
Аватар

Мерси за отговора :)

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 25 [ 367 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]