Дата и час: Нед Дек 15, 2019 4:46 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 4 от 25 [ 370 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ~ Detective Conan ~ (зима 1996)
МнениеПубликувано на: Пет Юни 11, 2010 12:41 pm 
Аватар

CLC, виж 219 епизод, там е първата среща на Кайто и Шиничи, състояла се още преди да стане Конан ^^ Ами, така, yaoi-фенките само се чудим как да ги съберем. И че са малко епизодите с Кайто, малко са, да не говорим, че в няколко от тях даже хич го няма и накрая само се появява за две минути, за да покаже, че през цялото време е бил там и после изчезва :? Ама нали затова е the Phantom Thief.

Току що изгледах последните серии, the goth lolli case. Нещо обаче започнаха да се повтарят. Доказателството го бях срещнала в друг случай, май даже Хейджи участваше там (Хейджи! :love: ) И честно казано много добре измислено убийство, ама като имаме само един заподозрян работата беше ясна. А Конан беше толкова сладък като видя Ран в оня костюм :lol:

МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 9:39 am 
Аватар

DCTP преведоха 10-тото OVA и то е с Кайто Кид. Той беше и централния персонаж.
Стори ми се че в този епизод бяха вложили доста повече пари отколкото в OVA-тата до сега.
Щеше да е перфектен епизод, ако не бяха разни животни като глигани и крокодили :shock: .
Абе среднист сюжет, но прекрасни бекграунди.
Островът ми хареса много. Напомни ми на едни епизод от класическото ТВ Nadia The Secret of Blue Water.

Тук Кид демонстрира и нещо много важно - за да неутрализираш красиво биши с очила, просто трябва да му събориш очилата :lol: :lol: :lol: .

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 12:16 pm 
Аватар

Местоположение: in Bya-chan's room, under At-chan's bed, behind Hyde-sama's back XD
velush ако не си ти да ни съобщаваш сме затънали в информационната дупка :ave: :ave:
Отивам да дърпам моментално и после ще драсна няколко реда ^^ Kaito ftw <333

~
Kid got busted xDDDD Но иначе наистина беше доста прилична Овичка~ Така леко от сцената с асaнсьора нататъка всичко си ставаше ясно като бял ден, но все пак Кид и децата бяха много сладка картинка *heart warming* ^///^ btw Глиганът беше уникален накрая :lol: Не знам дали са вложили пари или просто от сега нататъка ще изглеждат така - в крайна сметка и Тв спешълчето за Кид пак изглеждаше по-"лъскаво" ^.~ Може би го правят заради купищата фенове на Кид (понеже все пак не се радва на особено много екранно време в сериите, та сега са решили да компенсират)

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 16, 2010 10:57 am 
Аватар

Цитат:
Тв спешълчето за Кид пак изглеждаше по-"лъскаво"

Доколкото разбрах го прави различно студио от това дето бълва DC. Само част от сеютата са същите.
Явно хората искат да направят добро впечатление. Това според мен беше и нещо, като пилотно шоу - може би ако се зарибят публиката и продуцентите (от добър рейтинг), ще вземат да го сериализират...

А OVA-то защо беше "по-лъскаво"...може би защото е правено с по-нови технологии от старите.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 21, 2010 10:48 am 
Аватар

За тези, които не са разбрали crazy_little_crow пусна превод на пилота за Кайто Кид.
Той може да се намери в тракера на AnimeS, а и на други места!

Ето и връзка към темата за превода - viewtopic.php?f=29&t=53238

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 3:31 pm 
Аватар

Най-накрая plot серии - 578 и 579. Бе то 578 не се води plot, ама без нея 579 ще е напълно безсмислена.
Мъжете (и жените) в черно отново са тук - Джин, Водка, Кир, Кианти и Бърбън (той не е в черно :D ).
ФБР-то също е тук, начело с Джоди-сенсей + разваления и япноски + горестното и "Шууу!!!" (става дума за един от героите - Акай Шуичи по който тя си падаше, но Кир го отстреля, за да не и провали прокритието...по-късно в епизодите с банковия обир разбрахме, че е жив...).
Интересното при Джоди-сенсей е, че ползва два вида развален япноски: "нормално развален" и "карикатурно развален". :lol:
Под прикритието на даскалка по английски тя използваше "карикатурно разваления" вариант. Сега обаче се обърна към Ран и Мори с "нормално разваления" и спешно и се наложи да измисля обяснение защо толкова бързо е научила японски. :lol:

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 6:09 pm 
Аватар

Да попитам дали в овите и филмите се засяга главната история към анимето,дали и те са филъри и дали някой знае кои епизоди са по мангата,че в момента съм около 100тния епизод и мисля да прескоча филърите :roll:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 09, 2010 5:45 pm 
Аватар

OVA-тата и филмите определено не са по мангата.
Някъде може и да има списък кои серии са по мангата и кои не, но аз не знам къде.
(в сайта на DCTP има такива списъци, но те са само за преведените от DCTP епизоди - http://anime.dctp.ws/category/manga-based/ и http://anime.dctp.ws/arcs.html ...може да потърсиш из форумите им)

В някои от сериите си пише дали са по мангата или не...в други не пише нищо :? ...

Не виждам, защо трябва да бързаш толкова. Има серии, които не са по мангата и не са чак толкова лоши (е, малко са :? ). Има серии, които са по мангата и не са свързани с главната история, но са много добри (най-добрите дедективски мистерии са точно такива).
За мен силата на DC е в това, което се натрупва като митология с времето, а не в единичните епизоди (въпреки, че има доста добри аркове).

Най-любимият ми арк е в една старинна къща пълна с капани, наводнени подземия и какво ли още не. Участваха всички Шонен Тантей (дори Хаибара), а Кайто Кид беше преоблечен, като бабичка :D Накрая къщата потъна. Не помня дали беше по манга или оригинален епизод, но голяма част от майтапите бяха вътрешни шеги - напълно неразбираеми за незапознат с материала. (Друго лошо нещо е, че тези 2-3 епизода бяха с кофти качество.)
Примерно имаше един арк - "Знакът на стоножката", който не е по основния plot, но много пъти след това има референции към героите и събитията в него (дори май и в 13-тия филм).
Ако примерно бях пропуснал тези два арка, щях да изгубя голяма част от кефа.

Връзки и персонажи...те са част от кефа на вселената Конан.

Ако пък бързаш толкова в АнимеС имаше пакет само с плот епизодите...но гледайки само тях, губиш доста.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 10, 2010 4:44 pm 
Аватар

O, да, обичам серии, където има много заложници. И организацията се появи отново, изобщо чакам с нетърпение следващия еп. Да видим дали ще се случи нещо съществено или пак аха да се стигне до голямото разкритие, ама в последния момент се оправя и всичко продължава по старо му. Аояма-сенсей сигурно е решил до края на живота си да си изкарва хляба с Detective Conan :lol:

Последните няколко серии слушаме и новия озвучител на Когоро. По youtube ми казаха, че стария напуснал поради лични причини. Май и в 14я филм е новия. Малко ми е неестествен, ама и с него ще свикнем :) И като казах озвучители, много искам да чуя пак гласа на Акай. Само аз ли имам чувството, че го озвучава същия, който озвучаваше Тоичи(бащата на Кайто)?

МнениеПубликувано на: Пон Юли 12, 2010 1:19 pm 
Аватар

Ми те сеюто на Когоро го смениха още миналата година...В началото звучеше странно и прекалено карикатурно (дори за този герой)...после се поотроши (или пък се промени режисьорската концепция) и вече звучи нормално карикатурно :lol: :lol: :lol: .

В продължението на арка, едва ли ще има кой знае какво plot развитие...най-много да обяснят, как Акай Шуичи се е уговорил с Кир да инсценират смъртта му.
Най-вероятно Джин няма да пръсне главата на Кир, а Акай Шуичи и/или Конан ще измислят как да замажат положението, обаче Бърбън ще надуши нещата, но пък ще си затрае и ще рапортува само на шефа или на Вермут (която ще измрънка нещо съдържащо "...уман уман..." или "...шилвер булетто..." :lol: :lol: :lol:).

ПП Излезе 580-ти...но освен това бройката на непреведените стари епизоди намаля от 37 на 35...в началото се учудих защо е така, но после се оказа, че Киенай с идали превод на епизоди 419-420.

ПППП 419-420 се оказаха егати тъпите "оригинални" аниме епизоди. 580-ти не приключи арка, просто разкри, кой е "лудият бомбаджия", но не и защо...а освен това видяхме, че не само Кианти дебне наблизно, но и Корн - втория снайперист също е в засада. Лошо му се пише на Ай Шу (а с него и Кир ще си замине) :lol: :lol: :lol: .

Последна промяна velush на Сря Юли 28, 2010 4:01 pm, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 1:50 pm 
Аватар

И каква стана тя сега? 581 еп в крайна сметка какво ни показа? Показа, че Акай е жив и е с акъла си. Сякаш вече не го знаехме :P А феновете, които, търсейки интересен plot twist, твърдяха, че Акай и Субару са един и същи човек, могат вече да са сигурни, че са двама различни. Ама какво стана с Кир, ми е много чудно.

Явно няма да разберем в следващите 100 епизода. Мразя когато сериите свършат така наникъде. Ама пък беше забавно да гледам как Кианти lost her cool, когато Акай я погледна. Озвучителката й е страхотна :D

МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 3:52 pm 
Аватар

mirey
Цитат:
Ама какво стана с Кир, ми е много чудно.

Аз ако бях на мястото на Джин - бууум!!! Без да се замисля за полицията, стъклото и тапицерията на поршето :lol: :lol: :lol: .

Вермут се мярна за малко с мотора...вруууммм...сексиии...

Бърбън определено фиксира и Акай и Конан...интересно дали се досеща за Шери...
Спекулации че Бърбън е Акай Шуичи ми се виждат безпочвени :shock: . Единият да се яви дегизиран като другия (в стил Вермут) е възможно, обаче и за момент не ми е минавала мисълта, да са един и същи човек.

Искаше ми се да има повече сцени с Джоди-сенсей в този арк :blush: .

582 е anime original и за мен беше изненадващо добро спрямо филърите, които пускат напоследък.

Следват remastered епизоди...дали през това време DCTP ще ни зарадват с превод на стари серии?

Цитат:
Озвучителката й е страхотна :D

Да, страхотна е.
Аз пък тотално съм влюбен в целия сею състав: най-вече в актьорите зад Когоро (и двамата), Ай Хаибара, Джин, Митсухико, Гента, Аюми, Такаги, Сато, инспектор Мегуре, Вермут (когато не използва отвратителния си английски), Джоди-сенсей (точно когато използва отвратителния си японски), Шиничи/Хеиджи/Кид, Казуха и Соноко (що я затриха паноследък?)
Мацката дето дублира малкия Конан напоследък ми звучи по-женствено и не така момчешки както едно време...това малко ме дразни...

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 6:24 pm 
Аватар

velush написа:
Спекулации че Бърбън е Акай Шуичи ми се виждат безпочвени :shock: .

И аз така, не знам откъде им идват тея идеи на хората. Ама има и по-откачени. Къде мярнах, че някой смятал, че баш шефа на Организацията, който все още за нас е фантом, всъщност е Агаса. Ненормално откачена мисъл и даже някак плашеща. Все пак Агаса е в течение на абсолютно всичко, което се случва. Ако се окаже вярно, Конан и Ай ги отписваме. Ама, не, няма да стане така :lol: ... нали? :o

МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 12:34 pm 
Аватар

Цитат:
баш шефа на Организацията, който все още за нас е фантом, всъщност е Агаса

В друга манга може и да се случи, но не и в Конан. :lol:

Цитат:
Ако се окаже вярно, Конан и Ай ги отписваме.

Ами не...по-скоро би означавало, че той е режисирал всичко и смаляването им и събирането им в една група с Шонен Тантей и настаняването на Бърбън в имението на Шиничи и пр. и пр. Това би означавало, че ги подготвя за нещо (не задължително нещо в техен интерес) или пък че те са начин да тества организацията си и в същото време да и гледа сеира. :D
В интерес на истината, май има 1-2 случая, в които Агаса се държеше странно или пък от него зависеха ключови действия, които щяха да разкрият шефа, но това не се случи. :?

Според мен е малко вероятно шефът да разиграва чак толкова сложна схема.

За мен е интересно да се разкрие какво точно се е случило с предишната генерация участници в историята - родителите на Ай, майката на Вермут, родителите на Джоди-сенсей...сигурно са набъркани и родителите на Шиничи...залагам пари, че шефът е познат, а може би дори близък приятел на баща му (какъвто е и Агаса :D ).
Дори може да има потенцялна връзка с бащата на Кайто Кид (т.е. истинския Фантом).

Това остава да го видим (ако доживеем до дълбока старост :tv: ), а в момента ми се искат нови аркове със Соноко, майката на Конан, майката на Ран и комедийните тандеми Хатори/Казуха и Такаги/Сато.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 5:34 pm 
Аватар

О, да, предното поколение и на мен ми е много интересно и като много хора, и аз търся връзката на Кайто и Шиничи с Организацията. Тук обаче вече не става въпрос за спекулации, ами по-скоро очакване да бъде най-после казано - че хората срещу които е тръгнал Шиничи и тези, срещу които е тръгнал Кайто, са от една и съща организация. И в този ред на мисли, някой някъде там пък каза, че по-напред ще се окаже, че Тоичи и Юсаку всъщност са братя. :lol:

Знам, прекалявам, ама тази идейка ми се харесва и ми се иска да се окаже вярно. Спомням си онзи случай, Young Kudo Shinichi's Adventure - където видяхме Тоичи в действие, като каза "Аз съм по-малкия ти брат". Доста двусмислена фразичка. А накрая с тея въпросителни и удивителни знаци, сякаш си говореха на свой собствен език. Тогава и аз си казах - тея двамата трябва да се окажат братя! Добра причина Кайто и Шиничи да си приличат толкова - те са братовчеди! :D

Да не говорим пък каква идея за семеен фенфик ми дойде :lol:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 25 [ 370 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]