Дата и час: Нед Дек 15, 2019 3:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 25 [ 370 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ~ Detective Conan ~ (зима 1996)
МнениеПубликувано на: Вто Мар 23, 2010 2:45 pm 
Аватар

Ми не са толкова завъртяни...по-скоро всеки арк е логически пъзел, дори и убиецът понякога е ясен...но остава да се открие как точно е извършено престъплението...и да се докаже, естествено...
Главният сюжет обаче е доста странен, оплетен и засега няма изглед за разплитане (само поясниха, че един от нашите не бил убит за какъвто го мислехме...а и стана ясно че Джоди-сенсей има кръш към него :blush: ). За жалост рядко има епизоди на тази тема...с изключение на един доста дълъг арк.

flssdd, доколкото знам всички серии свързани с основния сюжет са преведени (на мен ми се губят 1-2 за училищния доктор, но може да си е по моя вина, че не съм ги открил. Принципно той се появява, като заподозрян в един от арковете преди 200-ната серия и после има някои неясноти с него...но всичко се изяснява в спешъла с Хелоин партито.)
Можеш да гледаш спокойно! Както вече казах 60 серии не са много на фона на 568.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 22, 2010 8:53 pm 
Аватар

Божеее, аниме, което почти бях забравила. Преди колко години спрях да го гледам вече не помня - и аз по RTL2 като повечето :) Преди няколко месеца се сетих за него и си викам я да видя как все пак свършва историята и познайте каква огромна изненада беше като видях, че още не е свършило :shock: И на всичкото отгоре има вече 14 филма, десетина ОВИ и петстотин и незнам-си-колко епа. И в крайна сметка още нищо не се е случило :lol:

Радвам се, че има хора, които го гледат, повечето западни фенове го отписват още като видят арта. Но анимето наистина си засужава. Особено за любителите на кримито и мистериите си е идеално. Аз съответно за няколко месеца изгледах всичко, което бях изпуснала, сега се чудя кога ще субнат 14-тия филм и спешълчето с Кайто Кид :love: By the way, ако някой знае дали еповете с Кид ще продължават.. или изобщо има някаква информация за тях, моля да ми каже, че нещо съм в пълна мъгла. Никъде нищо не пише, или поне аз не мога да намеря.

МнениеПубликувано на: Пон Апр 26, 2010 3:41 pm 
Аватар

mirey
Цитат:
сега се чудя кога ще субнат 14-тия филм

Ако изхождаме от датата на превода за 13-тия филм от миналата година - някъде есента...

За Кайто Кид, този спешъл ли имаш в предвид:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... e&aid=7469

Нещо няма друга информация.

За личната ми колекция - малко се поразтърсих и открих още 21 епизода от смислени преводачи...
Т.е. сега ми липсват точно 54 серии, както пише в http://anime.dctp.ws/
Според тях щели да ги довършат до края на годината.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 27, 2010 9:04 am 
Аватар

mirey, дерзай!

DCTP преведоха спешъла от тази година за Кайто Кид!
Можеш да го дръпнеш от тук - http://anime.dctp.ws/

Името на файла е с 01...предполагам евентуално ще има и други части. Не ми е ясно кога.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 30, 2010 2:13 pm 
Аватар

Моля модераторите да извинят трония ми bump, но искам да споделя че пилотният епизод на Magic Kaito е страхотен!
Динамичен, прекрасно анимиран и нарисуван...със страхотни бекграунди и музика.

Врявам ще се хареса на феновете на Detective Conan, въпреки че е дело на различно студио и телевизия (Animax вместо Yurimarou TV)...
Сеюто което дублира Кайто е сеюто на Шиничи, а пък това което дублира Аконо май е мацката дето дублира Конан (като в стария спешъл)...

Надявям се да го сериализират и да избълват още серии.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 01, 2010 12:09 am 
Аватар

Аз пък гледах с аниме клуба ми The Phantom of the Baker Street :)
Приятно леко филмче, определено готин избор за подобна среща. Но не и нещо особено де; не ме впечатли. Абе има да мине още време преди да почна да гледам и този сериал :lol:

МнениеПубликувано на: Пон Май 03, 2010 10:13 am 
Аватар

Ами от филмите за мен стават само няколко:

5-тия Countdown to Heaven

7-мия Crossroad in the Ancient Capital

10-тия The Private Eye's Requiem

11-тия Jolly Roger in the Deep Azure

13-тия The Raven Chaser

При това с големи компромиси.
Основният проблем е, че сюжетът на филмите нито има нещо общо с мангата, нито дори с "оригиналните" ТВ епизоди, които не се по мангата. Обикновено анимацията и бекграундите са страхотни, но сюжетът издиша и то точно по време на климакса...

14-тия още не съм го гледал и нямам мнение.

erejnion, не знам дали ТВ-то ще те грабне, защото шоуто става наистина хубаво някъде след първите 30-40 серии, като свикнеш с героите и ги обикнеш. В началото изглежда малко евтино и елементарно. Има наистина страхотни аркове (голяма част от тях по мангата, но извън основния плот), но трябва да изтърпяваш дупките между тях.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 04, 2010 9:19 am 
Аватар

Местоположение: in Bya-chan's room, under At-chan's bed, behind Hyde-sama's back XD
Eеее...април месец явно е бил месеца на Кайто Кид <33 Като гледам и Овата, и филма - освен вече излезналия спешъл - ще са за него ^///^ Дано, дано ги преведът по-бързо :(

А ето и ги Овите, Спешълите и Филмите, където го има ....освен в ТВ сериите естествено
Detective Conan Movie 03: The Last Wizard of the Century
Detective Conan Movie 08: Magician of the Silver Sky
Detective Conan OVA 6: Follow the Vanished Diamond! Conan & Heiji vs. Kid!
Detective Conan OVA 1: Conan vs Kid vs Yaiba
Detective Conan Movie 10: Requiem of the Detectives
Detective Conan OVA 4: Conan and Kid and Crystal Mother
Detective Conan Movie 14: The Lost Ship in the Sky
Magic Kaito

Трябва да се разровя дали някъде няма и в кои епизоди точно се появява в сериите ... така че ако някой има инфо моля да ми спести преглеждането на всички епизоди...моляяя :hat:

Бтв намерих още нещо в МАЛ-а за него, което обаче не обявено в анидб -> Detective Conan Special: Secret Birth of Kaito Kid и то пак април :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 04, 2010 9:35 am 
Аватар

Цитат:
така че ако някой има инфо моля да ми спести преглеждането на всички епизоди

Хъх...тежка задача...той се появява в адски много серии и Conan спешъли. Освен ако някой негов персонален фен не е направил вече такъв списък в net-а...

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 06, 2010 4:27 pm 
Аватар

Голям фен съм на серийте, но все не мога да си ги изтегля /velush пусна линк, но не съм теглил от там все още/ . . ноо все пак Конан > 8753 % от повечето over hyped анимета сега хихи ~

Фани ♥
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 10, 2010 11:04 am 
Аватар

То от сайта на DCTP не може да се изтеглят много неща...само по-новите...
По-пълни неща има може би в IRC каналите им.

Принципно у нас ги има първите 200 серии (в тракера на AnimeS или примерно в BGShare) + разни повече или по-малко пълни пакет...по-пълните пакети са на такива международни места, като isohout и TokyoToshokan.

Най-тъпото е, че първите серии ги има съвсем офицялно по AXN Sci-Fi с БГ субтитри...но в безумно неудобни часове :? :? :? ...
Кога ще ли ще пуснат 24 часов канал на Animax? Имаме ли шанс за това или единствените легални анимета ще ги дават в 3-4 часа през ноща :( .

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Май 26, 2010 12:27 pm 
Аватар

DCTP излезоха от изпитната сесия и от две седмици заливат с преводи на стари и нови епизоди. Аркът 571-572 доста ми хареса. Обичам историите със старинни къщи криещи клопки, тайни механизми и проходи. Има няколко арка на тази тема и всичките ме изкефиха...дори и тези които не бяха по мангата...

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 11, 2010 12:20 am 
Аватар

Wow, velush,
аз съм задала въпрос, пък даже не съм те удостояла с внимание да вляза да видя дали все пак някой ми е отговорил. Не ме е срам!! Благодаря, че ми каза, макар че вече разбрах нещата. Спешълчето на Magic Kaito беше страхотно. Малко по-различния арт някак си му придаде колорит, макар че Накамори ми изглеждаше странно :lol: А тая джаз музика накрая не знам колко пъти я въртях да я слушам. :mrgreen:

Хайде и аз да кажа кои са любимите ми филми:
2.The 14th Target
3.Last Wizard of the Century
10.The Private Eyes Requiem (хареса ми как всички герои бяха в действието ^^)

И, наистина, тези, които се чудят откъде да теглят сериите след 200, аз ги намирам с megaupload search, досега не е имало серия, която не съм намерила оттам.

CLC, ето ги появите на Кайто Кид в сериите:

Цитат:
Kaito Kid appeared on the anime on the following episodes
76, 132-134, 219, 356, 394-396, 420-421, 469-470, 473, 515, 537-538

Appears in Opening Sequences: 5, 6, 18, 23, 24, 25, 26, 27, 29
Appears in OVAs 1, 4, 6
Appears in Movies: 3, 8, 10, 14

Човека даже знае в кой опънинг го показват за една секунда :lol: Евала!

МнениеПубликувано на: Пет Юни 11, 2010 11:49 am 
Аватар

Цитат:
Човека даже знае в кой опънинг го показват за една секунда :lol: Евала!

Истински отаку.
Аз помня само за последния opening - една ръка посяга към луната и това се оказва диамант в ръката на Кайто.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 11, 2010 12:13 pm 
Аватар

Местоположение: in Bya-chan's room, under At-chan's bed, behind Hyde-sama's back XD
:o
Нещо ми изглеждат доста малко епизодите. Явно пак нещо съм проспала и съм останала с грешно впечатление DD: I want moar Kaito <333 И ако може така по накое време Шиничи да си задържи "нормалната" форма за повечко време ще е парфе ^^ бтв Мерси много mirey :rose:

btw ей това сайтче ползвам за рефърънси http://detectiveconanfanclub.com/ ~ Patience, patience .... искам филма damn it >.< (ама то като се почне с исканията xDDD)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 25 [ 370 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]