Дата и час: Вто Ное 12, 2019 9:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 25 [ 366 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 5:11 pm 
Аватар

Местоположение: in Bya-chan's room, under At-chan's bed, behind Hyde-sama's back XD
dikidera написа:
Че то и One Piece е дългооо аниме. И там тоя дето го илюстрира бил казал че не искал да го спира

Всъщност почти няма база за сравнение :roll:

В Конан няма пътека на действтието - реално уликите към главния лошко се появяват случайно и обикновено водят до никъде . Т.е Конан е карък отвсякъде , a и явно няма желаещи ,които да му помогнат/разкрият това , към което се стреми :roll: А и вече споменах ,че Конан така и не разкрива напълно пред всички историята си , а има екип колкото да му помага в разследванията на мистериите - нататък всеки е сам за себе си . Историята между отделните случаи е често откъсачна и несвързана по никакъв начин с останалите >.<
А и все пак това не е шонен - в онзи смисъл на думата , защото никой не развива техники - Конан не става по-умен , джаджите , които ползва не еволюират и не стават по-мощни ~ може би като герой става малко по-самовглъбен и сериозен - но този резултат на фона на 500 епизода е почти нищо

Но предполагам анимето наистина има доста фенове за да продължи толкова дълго :)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2008 6:35 pm 
Аватар

Kато го даваха по Cartoon Network не изпуксах еп :lol:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2008 12:04 am 
Аватар

Еми и аз да си кажа мнението за туй аниме.Това беше първото аниме което ме завладя след ДБЗ,тогава като малък го зяпах по РТЛ-а,тъй като нямахме компютар и не знаех що е интернет.
Веднъж гледам Конан 500+ епизода и си рекох:Тука съм аз.Да ама не.От някакъв не знам си какъв саит теглех с 0,5кб до 1,4кб (в наи-безоблачните дни).Сега със скорост от 170 кб/с и 20 ГБ твърд диск,съм решил да дърпам докадето мога.

Анимето е просто уникално,кара те да се поразмърдаш малко от стола и да впрегнеш онуй нещо, как беше???- а,да - мозък.За сюжетната линия не мога да кажа щото не сам го гледал цялото.Вярно ,има много епизоди които нямат нищо общо с смаляването на нашия човек,но за сметка на това са изключително интересни и увлекателни.Само по себе си решението на всяка една загадка,на всеки един уникален случай,те кара просто да гледаш следващия и следващия епизод за да видиш какво още могат да измислят.
Няма повече какво да ви кажа.

Анимето - уникално.
Които не го гледа ,само губи.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 30, 2008 3:30 am 
Аватар

Абе имам проблем със 6-тия филм

Пише че са 2 частите но дефакто са повечеко щото втората част е само 10мин. пък и спря накрая демек че има още части ама.......

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 18, 2008 12:26 am 
Аватар

Хей, това го даваха по RTL!
Преди сто години, докато още я имахме...
И го следях. И ми беше интересно. Сега не знам ако го гледам дали ще е същото...
Но все пак, вероятно.
Добро е, наистина.

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 18, 2008 12:35 am 
Аватар

Местоположение: in Bya-chan's room, under At-chan's bed, behind Hyde-sama's back XD
dikidera зависи чий релийз си теглил ~ Принципно някои групи са го разделили на 3 части , но ако си теглил от едно място трябва да са трите наведнъж ( няма логика да качат една от трите >.<' ) :o

Ето торент линк с целият филм
*click* seed 5 leech 1
А и съм сигуpна ,че в големите бач торенти в АО-то също e качен >.>

Профил  

Заглавие: Re: ~ Detective Conan ~ (зима 1996)
МнениеПубликувано на: Пон Май 18, 2009 10:15 am 

тва ми беше 1 от 1-вите анимета дето гледах по РТЛ2 ама карай мн яка историйка има :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 25, 2009 6:27 pm 

Аз го гледам стигнах 210 и там не са преведе ни никаде

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 26, 2009 10:03 am 
Аватар

Така е! Почвай да гледаш тези които са! Може да пробваш мангата за епизодите които не са събнати!

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 16, 2010 3:51 pm 
Аватар

Доста одавна не съм писал тук...междувременно успях да се стегна и с доста усилия да намеря 481 (преведените от 565) серии, 13 филма, 9 OVA-та и още разни бонус OVA-та и спешъла за Lupin III.

Припомних си го и успях да се влюбя още по-дълбоко :( .
Едно е да слушаш немски дублаж, друго е оригиналните сеюта.
Историята също се оказа доста по-мащабна от очакваното - ФБР, ЦРУ, някакви странни трансформации (примерно тази, която се е случва с Вермут) и пр.
Абе Конан е институция.

За съжаление кризата удари и него...Когоро Мори вече не се дублира от легендарния глас на City Hunter-а, защото телевизията нямала пари да плаща на такава голяма звезда :?
Слава богу другата свърхголяма легенда си остана - сеюто на Ай Хаибара (позната ви още и с ролите си на Лина Инвърс и Фей Валънтайн).

Принципно филмите не са по аркове от мангата и не радват толкова или поне аз си харесах само 3-4 от тях.
През април излиза 14-тия и ще е с Кайто Кид.

OVA-тата също не са нещо особено, но стават. Първото е кросовър с друго заглавие, а в последното може да се види една рядка гледка - Ай Хаибара заедно с останалите Шонен Тантей в тийн вариант (Гента вече не е такъв изрод, Митсухико е пич, а Аюми не е толкова сладка :shock: )

Има и един спешъл на Lupin III, в който участва Conan (и цялата шайка идиоти дето се моткат около него). Беше приятен фенсървис с героите и на двете заглавия, но сюжетът - нищо особено.

ПП
Забравих, най-новите преводи ги има тук - http://anime.dctp.ws/

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 20, 2010 4:36 pm 
Аватар

Ако се намерят желаещи мога да започна да качвам от утре по 50 епизода на седмица. Теглят се от 1 до 200, а за по-нататъка не мога ги намеря. Освен това ще направя един торент само с епизоди от историята, така де главната нишка около която се върти анимето.

Ore wa kaizoku-ou ni naru otoko da!
Shinjitsu wa itsumo hitotsu!
ガガガッ ガガガッ ガオガイガー!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 20, 2010 5:01 pm 
Аватар

детективските истории мн ме радваха като го гледах навремето по ртл2,ама ми е чудно че все още излиза,или не?!Не съм го гледал от над 4 години сигурно...

МнениеПубликувано на: Съб Мар 20, 2010 7:32 pm 
Аватар

Излиза си. Но е много трудно да намериш епизодите по средата. Началните епизоди и най-скорошните лесно се намират.

EDIT: Ето торента с първите 50 епизода http://torrents.animes-bg.com/index.php ... 967493f706

Ore wa kaizoku-ou ni naru otoko da!
Shinjitsu wa itsumo hitotsu!
ガガガッ ガガガッ ガオガイガー!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 22, 2010 3:07 pm 
Аватар

Цитат:
Но е много трудно да намериш епизодите по средата.

Ами всъщност има разни мегапакети из нета (и чуждия и нашенския)...само трябва да се запасиш с търпение, да си съставиш списък с епизодите и да следиш какво има, какво няма, какво е непреведено и какво е с лош превод и качество.
Проблемът е, че не всички серии са преведени, но пък DCTP (http://anime.dctp.ws/) обещаха да преведат всичко до края на годината. Друг проблем е, че според тях липсват 60 серии, а според мен са около 80...което означава, че те броят и част от китайските преводи...примерно на групи като XCHICKS...които са отвратителни...
Все пак 60-80 серии на фона на 568, не чак толкова много.

Чувал съм, че най-пълните колекции могат да се намерят на #DCTP@irc.rizon.net , но аз просто нямам нито време нито възможност да се мъча с IRC даунлоудове.

Иначе последните преведени епизоди от DCTP (и стари и нови) бяха доста добри...защото имаше един период, в който новопреведените стари и нови епизоди бяха толкова тъпи, че си мислех "Брей, те с право не са ги превели навремето точно тези епизоди, а пък напоследък шоуто е жертва на кризата".
Не е така, шоуто си е добро, просто както във всеки убер дълъг сериал си има и спадове и възходи.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 22, 2010 6:54 pm 
Аватар

Хмм... щом са интересни отделните случаи, ще го почна заради тях. Дано компенсират за историята и развитието на героите, но така или иначе винаги ми са били интересни такива мистериозни, криминални и завъртяни.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 25 [ 366 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]