Дата и час: Пет Ное 15, 2019 11:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 4 от 4 [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: FLCL
МнениеПубликувано на: Сря Дек 12, 2018 12:34 am 
Аватар

FLCL Progressive, щото излезе с японски дублаж и бахмаааму нищо не разбирам.
Да, има някакви повърхностни прилики с оригинала, но е съвсем различна и напълно идиотска история. Тези сходствата изглеждат сложени насилствено. В някои моменти анимето се опитва да кривне в нови арт посоки и те са смехотворно слаби.
Най-болезнени са противоречията с оригинала и произволните глупости, които са сложили за пълнеж (примерно къде живее и какво работи Иде).
Екшънът е среднист, невдъхновен и напомня повече евтинията на проект от Trigger вместо от Production IG. Дори не успява да е забавно. Не може да се класира и за Arise на FLCL поредицата.
Единствената шегичка, което ми хареса е, че по едно време ни в клин, ни в ръкав произволен любителски хор пее акапела Funiculì, Funiculà (разбирай неаполитанската песен от 19-ти век) - https://en.wikipedia.org/wiki/Funicul%C3%AC,_Funicul%C3%A0
Между другото Megumi Hayashibara прекрасно играе Харуко, но смяната на сеюто и ми изглежда напълно излишна...явно лайтмотивът на целия проект на Production IG.

velush написа:
Харуко си е същата

Ко?
Не!

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 03, 2019 10:03 am 
Аватар

FLCL Alternative - когато преди толкова много време Adult Swim излъчиха първи епизод при това със субтитри вместо с дублаж, аз си помислих "Хей! Не мога да повярвам ама това става за гледане.". После дойде голямото не чак толкова нетърпеливо чакане на японската версия.
От сегашната ми гледна точка този епизод е зле, предвид че няма никаква връзка с FLCL Progressive, съответно и липсва обяснение, как се стига до тези събитията.
(Самото Progressive е твърде вътрешно противоречиво и сякаш в различен свят от Alternative и оригиналното FLCL.)
На хартия идеята не е толкова лоша: отношенията в група гимназистки на фона на световен апокалипсис + катализатора на хаоса Харуко + супер сили.
За съжаление...или по-скоро без да е голяма изненада тези три елемента се провалят. Четирите момичета са абсолютни клишета без капка харизма, а проблемите им са твърде стандартни и не добре обяснени. В крайна сметка не ми пукаше за никоя от тях.
Харуко е вкарана абсолютно насила в тази история, а в клоунадата нито има смисъл, нито е вече толкова забавна.
Сюрреалистичните събития и екшъна не са толкова зле, но са твърде малко и са твърде семпло анимирани. Дори FLCL Progressive има повече такива.
В крайна сметка Alternative е точно толкова безсмислено и недопринасящо към поредицата, колкото и предното продължение. Това се и очакваше, но ми беше любопитно какъв вид провал ще е. Примерно Mayumi Shintani се справя добре с гласа на Харуко, но от друга страна ремикснатите музикални мотиви на The Pillows са скука.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 04, 2019 10:24 pm 
Аватар

Насила хубост не става и създателите трябваше до края да си отказват да ги правят тези недоразумения независимо колко пари им даваха от adult swim(нищо че май не са били толкова много като гледам анимацията). Velush да не си на някаква мисия да държиш мъртви форуми на life support? One man spam и тук и в лудост :)

МнениеПубликувано на: Сря Юни 05, 2019 8:54 am 
Аватар

chosef написа:
да не си на някаква мисия да държиш мъртви форуми на life support? One man spam и тук и в лудост :)

Общо взето съм го обърнал на личен блог...но същата работа и в Аниме Лудост, където е дори по-пусто.
Аз първо пиша в една тема в PC Mania и после копирам на няколко други места.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 01, 2019 1:43 am 
Аватар

Ужасно аниме. Дропнах го след няколко епизода. Не разбирам защо има толкова висока оценка.

Ghostbuster написа:
bg_voin - не виждам причина да те интересува, така че защо се заяждаш?
Пост-а ти е бсолютно безсмислен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 01, 2019 9:13 am 
Аватар

bg_voin написа:
Ужасно аниме. Дропнах го след няколко епизода. Не разбирам защо има толкова висока оценка.

Ти кой "сезон" гледа?

Ако картината не е била 4:3 значи нещо си бил в грешка.
Ако картината е била 4:3 още не си достигнал weeb level-а да го разбираш.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 4 [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]