Дата и час: Пет Авг 07, 2020 7:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 2 [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Dorohedoro (зима 2020)
МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2020 12:01 pm 
Аватар

Изображение

Заглавие: ドロヘドロ / Dorohedoro
Жанр: Екшън, комедия, ужаси, сейнен
Тип: TV
Епизоди: 12
Продукция: Mappa
Година: Януари 2020
Официален сайт: https://dorohedoro.net/
AniDB / MAL

Резюме: In a city so dismal it's known only as "the Hole," a clan of Sorcerers has been plucking people off the streets to use as guinea pigs for atrocious "experiments" in the black arts. In a dark alley, Nikaidou found Caiman, a man with a reptile head and a bad case of amnesia. To undo the spell, they're hunting and killing the Sorcerers in the Hole, hoping that eventually they'll kill the right one. But when En, the head Sorcerer, gets word of a lizard-man slaughtering his people, he sends a crew of "cleaners" into the Hole, igniting a war between two worlds.

на въображението ни в плен.
 Профил  

Заглавие: Re: Dorohedoro (зима 2020)
МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2020 8:04 pm 
Аватар

Мангаката определено е била на гъби, докато е мислела това чудо. Някаква шантава история с някакви още по-шантави хора с маски на човешки органи, животни и всякакви други изродски неща (някои от които никога не би ми минало през ума изобщо, че може да се ползва за глава)... Общо взето някакво фрийк шоу и най-нормалния от всичките е главният герой Кайман, което е малко разочароващо - можеше да е по-бедес, а не Гущера от "Спайдър-мен". Не мога да кажа, че бях особено впечатлен от историята, която е елементарна, но по-интересното нещо е светът, в който се развива действието, и единственото нещо, което изпитвам, е странност. Анимацията е досадна на моменти, но в някои случаи е доста прилична. Бекграундите са най-силните за момента, озвучението на героите още от трейлърите не ми хареса и продължава да не ми харесва. Поставили са условие, че ако се хареса анимето, щяло да има и втори сезон, ама то си е ексклузивка за Нетфликс Япония (поне засега).

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 14, 2020 12:01 am 
Аватар

Хах, отдавна не бях гледал подобна тъпотия. Не ми се губи време с този откровен бълвоч, резултат от прием на тежки наркотици, та му удрям дропа.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 19, 2020 11:19 pm 
Аватар

Поредната любима сейнен манга осакатена с лоша адаптация.

МнениеПубликувано на: Пон Яну 20, 2020 8:04 pm 
Аватар

Интересна психария. Ш са гледа :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 24, 2020 6:41 pm 
Аватар

Местоположение: The Viper Room : Sunset Blvd, West Hollywood, California
Анимето за съжаление е малко дървено с тоя cgi. Особено дразнят лицата на героите , там най-много си личи. Но като цяло както отбелязахте саундтракът и бекграундът добре са го изпипали.

Мангата е много зарибяваща точно заради шантавия свят и артът. Кайман си е супер точно както се държи, не обичам angry или emo главни герои. Иначе комбото шантава комедия и gore така ме зариби че си взех цялята манга да я имам в библиотеката и си я препрочитам от време на време.

Гласът на Каиман си е точно за него , направо се ухилих до уши като почна да нагъва гиозата :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 25, 2020 12:15 pm 
Аватар

Втора серия беше страшно малоумна, все едно гледах на превъртане. Засега няма нищо интересно нито откъм история, нито откъм герои. Всичко е страшно безлично и проблемът не е в лошата адаптация, тя си е точна спрямо мангата. Прехвалена работа, за която от години слушам как никога нямало да получи адаптация и ей на - ебати бозата! Може би ако беше правена адаптация преди 20 години, щеше да се носи някаква слава, ама...

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 25, 2020 2:52 pm 
Аватар

Бе не знам, аз от първата страница на мангата бях зарибен, и като цяло тя според ме е сериозна, а dark humour елементите са в бекграунда и/или второстепенни за привкус през повечето време, не са основният двигател на plot-а. Историята има екшън, съспенс, мистери, мани да е зле мангата. Героите както има един пост в манга темата не може да си избереш кой ти харесва най-много защото всичките са готини/симпатяги, или най-малкото имат добри моменти тук там (дори Чота!). Адаптацията и да следва панелите, не улавя атмосферата и тонът ама грам, да не говорим за героите, цялостната режисура и арт.

Мангата си е култова, за това не може да се спори. Козле малко велуш 2.0 е твоя пост.

МнениеПубликувано на: Нед Яну 26, 2020 12:28 pm 
Аватар

Трета серия засега е най-адекватна, доста по-подредена от предишните две. Имаше зомбита, дребни разкрития за героите с още толкова мистерии и сполучлив саундтрак.

Цитат:
Адаптацията и да следва панелите, не улавя атмосферата и тонът ама грам, да не говорим за героите, цялостната режисура и арт.

Въпрос на гледна точка, но ако не са Netflix, наистина никога нямаше да види адаптация. Въпреки че е CG, не е от най-покъртителните и от студиото са си свършили добре работата. Да не говорим, че и не е цензурирано. Имаше къде-къде по-кофти студиа, които да поемат този проект, и тогава щеше да има голямо мрънкане от страна на феновете. Едно време беше направо немислимо такъв тип истории да бъдат анимирани, но ето че вече все пак от време на време го правят. Но да очакваш, че ще се доближава откъм арт с мангата, си е направо наивно. Да, ако беше драскано на ръка, щеше да е пир за очите, но това щеше да струва страшно много пари за нещо, което дори не са сигурни как ще се приеме от зрителя и неговото продължение още отпреди да е започнало излъчването му е силно под въпрос. Единственото аниме, което ще се опита да бъде максимално като арт спрямо мангата, пак ти казвам, това ще е "Удзумаки". Учудващо за мен има доста фенове, които въпреки анимацията са доста доволни от адаптацията.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 26, 2020 8:15 pm 
Аватар

Тия неща сме си ги говорили вече. Аз съм на мнението или да се прави нещо качествено, или въобще да не се прави. Degrees на некачествено не ме интересуват.

И не се учудвам че има манга фенове които харесват адаптацията - тях винаги ги има, без значението колко зле е. А за Дорохедоро доста често преди имаше коментари с желаещи адаптация.

Така де, weeb-вете са едни от най-големите shit eat-ъри.

МнениеПубликувано на: Нед Яну 26, 2020 9:04 pm 
Аватар

И качественото пак е въпрос на гледна точка. :lol: Ето - според тези "shit eat-ърите" адаптацията си върви много добре, въпреки леко дразнещото CG. Ако примерно го бяха направили с драскан арт, както е мангата, със сигурност щеше да ми се издигне в очите като нещо различно, но за момента толкоз. Но това е, добре че са Нетфликс да спонсорират по-шантави заглавия. Примерно "Баки" страшно много ме накефи, въпреки отвратителната 3D анимация на моменти, която ако беше като тука, щеше да е добре, онова там си беше остаряла 3D анимация отпреди 20 години. И там следваха панел по панел и им се беше получило доста прилично.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 05, 2020 1:07 am 
Аватар

В крайна сметка почнаха да взимат дроги, за да си усилват магията. Г-н Пуйка... Ъ? Да, да, просто пичът има пуйка на главата и затова така се казва... Утрепа ме! =)) Смисъл, почнаха да се появяват още по-шантави образи и от зомби апокалипсис минахме на партита с окачени на тавана трупове. Болна работа, може би има причина дългото отлагане на анимацията. Даже жена го е измислила. :lol: В това шоу няма нищо кой знае колко интересно и невиждано откъм история, освен каква нова извратения е измислила авторката и, честно да си кажа, всеки епизод може да те остави със зейнала уста.

п.с. Саундтрака цепи на моменти. С тия гъби само липсва някой psychedelic трак. :stars:
Жалко за Коясу, на когото този път му бяха дали по-малка роля. :(

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 09, 2020 4:36 pm 
Аватар

Вкараха и дяволи в играта и Никайдо има някаква връзка с тях. :roll: Очаквам готин файт в следващия епизод с Нойчето.

Doom на гъби. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 10, 2020 1:38 am 
Аватар

Асуу!, супер ме изкефи ехо-гласът! Кайман кълца без да мисли и падна таксито :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 16, 2020 5:12 am 
Аватар

Не можах да се сдържа и гледах Raw-a. Най-добрият епизод до сега, ще се изкефите. Нямам търпение за следващата седмица.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]