Дата и час: Пон Ное 19, 2018 3:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 57 от 58 [ 857 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Fate/Zero | Stay Night | TV R | Unlimited Blade Works
МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 1:20 pm 
Аватар

DiaDora написа:
Начи Зерото трябва да се забрави докато излезе последния филм на Heavens Feel за да няма спойл.

Те пък едни неочаквани обрати в този Feel.
В игрален вариант е било бая по-интересно въобще да започнеш нов път преди основните събития.

Честно казано, винаги съм намирал това със спойленето преувеличено...да не говорим, как никой не пропусна да ми го приложи, особено феновете на One Piece, които ме убеждаваха да го гледам.
Аз: Леле, най-интересният и любим персонаж в Алабаста се жертва. Признавам това беше оригинално.
Рандом фен: Как ще е умрял, бе! Жив си е.
Аз: Да ти ...

Не трябва да ви пука чак толкова за спойлерите бе, хора!

Последна промяна velush на Сря Ное 07, 2018 1:40 pm, променена общо 1 път

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 1:34 pm 
Аватар

Друга лека обърквация между DEEN и Fate/G.O.(играта)

Сър Bedivere му менкат пола като на един истински, съвременен джендър както им скимне.

В англо-дъб версията на DEEN e с откровено женски глас, в японския дъб може да се приеме ,че е с момчешки глас...със силен напън на въображенето.

Добре,че излезе G.O. да натърти на мъжкия тембър да не стават грешки. :doh: :D

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 3:55 pm 
Аватар

Неочакваните обрати в ХФ са кой кога умира. True Assassin, който беше много готино загатнат в трейлърите. И "Сакура е сестра на Рин и брат й я изнасилва за закуска". И "уау, Кирей е зъл". Когато липсва елемента на изненадата от тия имоцюнални моменти, историята става много по-смислена.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 4:09 pm 
Аватар

The Hollow Shrine
Цитат:
Неочакваните обрати в ХФ са кой кога умира.

След първите два rout-а хората едва ли биха останали шокирани.

Цитат:
И "Сакура е сестра на Рин и брат й я изнасилва за закуска".

Последната част е очевидна и в Deen-ската версия, а това със сестрите винаги ми е звучало тотално изстискано от пръстите.

Цитат:
елемента на изненадата от тия имоцюнални моменти

Лично аз не съм голям фен на такива моменти особено при обрати от тип "бразилска сапунка".

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 6:23 pm 
Аватар

velush написа:
това със сестрите винаги ми е звучало тотално изстискано от пръстите

Затова дойде Уробучи и написа /Зеро. И оттогава Фейт/ франчайза е необратимо една идея не толкова булшит.
Also, недей с лошо. Бразилските сапунки бяха от по-хубавите навремето.

Also... Това ти звучи изстискано от пръстите, но "Крал Артур е жена и й се ебе с разгонен наивен тийн" ти е съвсем намясто?

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 6:55 pm 
Аватар

The Hollow Shrine написа:
Also, недей с лошо. Бразилските сапунки бяха от по-хубавите навремето.

Ми аз не се изказвам лошо, просто мен не ме вълнуват по начинът по който се предполага. Дори не плаках на компресирания вариант на Робинята Изаура (30 вместо 100+ серии), а трябваше.

Also... Това ти звучи изстискано от пръстите, но "Крал Артур е жена и й се ебе с разгонен наивен тийн" ти е съвсем намясто?

Всъщност ми се вижда интересен alternative history (по-точно legend) поглед, а това с неочакваните роднини е всяка сапука без изключение.

Апропо, спомних си чешкия филм Лимонадения Джо - уестърн дето всички се изпозастреляха накрая: бясна конкуренция между производителите на алкохолни (кола с уиски) и безалкохолни напитки (лимонада).
Но се оказа, че са братя, сестри и братовчеди, а формулата на лимонадата им се полагала по наследство, та не е имало нужда да се стрелят.
За късмет тази лимонада има чудодейното свойство да съживява хора (идва след известен форшадоуинг, защото Джо се налива с лимонада, през целият филм прострелват го много пъти и нищо му няма) и всички заживяха мирно и щастливо, основавайки нова бранд: лимонада + кола.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 9:35 pm 
Аватар

Направих леко отклонение от основната Фейт Линия и си избрах едно филмче, което се оказа нещо като пролог за Призма Иля по мои изчисления. Fate/kaleid Movie: Oath Under Snow

Набарах го на BD и си рекох да видя за кво става ? и да усетя вкуса на спиноффите.

Не беше зле, макар действието се движи по клишето Imouto-Oniichan шита, тропп от който ми се повръща отдавна.

Но да видя отново Киритсуго и Котомине ми навя носталгични спомени за F/Z.
Филмът представлява алтернативна реалност за старта на 5тата Война, с Heroic Spirits призовани с вълшеби карти на Aйнзбергите...вместо по стария начин с реликвите. И самите Мастъри придобиват характеристиките на героите посредством техниката install. Айнзбергите също могат да прилагат лек Едо Тенсей с починали магове :lol:
Граалът в тази версия е добричък и си беше онова,което винаги си го представях.
Има много хубава врътка тука за крайния изход на битката female Гил и Heroic Spirit Emya, която признавам си пропуснах да забележа и като върнах лентата видях. Много тънък момент, браво! Макар, че е свързан с омразнип ми троп. :hat: Дигам си оценката за анимето на едит. :thumb:

Но най-приятно ме изненада Широ, който е всъщност е по-силен в тази вселена, има повече магически познания и манифестира като собствен Heroic Spirit-Emya Spirit. Така ужасно ми напомни за Ичиго с кърпата на главата,веещата се наметало и бодливата коса - (бяха му изострили прическата по някаква причина) ,че бях :shock: (hopеless Bleach fan :blush: ).
Доста е готин в тази форма, дори и без гласа на Суабе.

От старата банда мастъри само Сакура се появява с малумния си брат, леко трансформиран. А Рин изскача съвсем на края за минутка. :shhh: д

Положението със слугите: Гил е жена, а Сейбър - мъж : ти да видиш :shock: Толква съм свикнала с нашта Сейбър,че ми беше мега-странно сега Артур да си е от познатия от легендата пол. :lol: На пръв поглед нямах нито един познат Heroic Spirit от Stay/Night, нo като разрових форумите разбрах защо...Спойл: Това са починали Магове ,чиито духове са върнати чрез Едо Тенсей и магическите карти. Духът на Сейбър е предишният Айнзберг, починал в последната война. Шинджи също са го възкресили. Гил и тя е някакав маг от починалите Айнзберг. Тва точно без помощ е невъзможно да се разбере :confused: :huff: Набързо им претупаха битките и само Ассасин и Гил, (разбира се :rocknroll: ) имаха прилично екранно време.

Откъм озвучаване - зле. Не ми хвана ухото нещо :(

7/10, заради готиния дизайн на Широ като млад Емия sprit ( да не се бърка с Арчер)+ по-комплекснита връзка между Мию и Широ, която трябваше да си доизаснявам впоследствие. :lol: :blush: Акъл-море, щото... :lol:

Последна промяна DiaDora на Чет Ное 08, 2018 12:45 am, променена общо 2 пъти

МнениеПубликувано на: Сря Ное 07, 2018 9:41 pm 
Аватар

velush написа:
Апропо, спомних си чешкия филм Лимонадения Джо - уестърн дето всички се изпозастреляха накрая: бясна конкуренция между производителите на алкохолни (кола с уиски) и безалкохолни напитки (лимонада).
Но се оказа, че са братя, сестри и братовчеди, а формулата на лимонадата им се полагала по наследство, та не е имало нужда да се стрелят.
За късмет тази лимонада има чудодейното свойство да съживява хора (идва след известен форшадоуинг, защото Джо се налива с лимонада, през целият филм прострелват го много пъти и нищо му няма) и всички заживяха мирно и щастливо, основавайки нова бранд: лимонада + кола.

Наркотиците едно време, а? Добре че сега правим по-смислени неща.
Изображение

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2018 1:38 pm 
Аватар

Абсолютно се влюбих в света на Фейт/СН кат реших да нагазя яко в тинята и да се разровча повече. :love: :love: :love:

Най-ценното на тази вселена е, че историята и НИКОГА не върви в права линия,тип вектор с начало, среда и край.

Тя е като един 3Д пъзъл, в който всяко парче си идва на мястото и всички WTF?? моменти почти винаги правят смисъл на правилното място от пъзъла в точно определеното време. :shock: :shock: :rocknroll: Как го е изградил тоз Насу, незнам. Абсолютният гений, мозъка му е като на Рубик куба. :D
Замисълът е абсолютен мастЪрпис, за който хиляди пъти :ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

Но тази гениалност идва с един МАСИВЕН,ОГРОМЕН недостатък и това е....предполагам се сещате: как по дяволите се събира това чудо в аниме адаптация :bash: То си е АБСОЛЮТНО невъзможно. :( :( :(
Затова винаги ще има spoilers и WTFmoments на някакъв етап. Неизбежно е ! :?

Всеки един герой е достоверен и толкова комплексен, че реална история и измислица се преплитат неусетно в едно. Talk about spider's web. Няма разплитане на кълбото на Ариадна, бате. :stars:
Игрането на визуалните новели наистина е единствения начин някакси да се избегне недоволството от аниме-адаптациите.
Както и да го пресмятах май най-малко (щото няма как да се избегне всичко) спойлерския начин е да се гледа в средния порядък:

1.DEEN SN 2. ufoUBW 3. ufoHF и чак тогава ZERO (ако имате търпение да чакате за Зерото, което е най-добрата продукция на уфотъбъл за мен по фейт сериите)

Но всичко е толкова окенско дълбоко, че винаги ще трябват допълнителни разяснения от тези, които са играли играта.

Изключителна рядкост са благородни и достойни герои като Ryder от F/Zero и Lancer от UBW . Тез двамцата притежават инфекциозна харизма и чар за зрителя. Вселенските сладурииии! :love:

2. В същия ред на мисли, Кастърката нали имаше и тя command seals да спре Арчър на свой ред, като видя каква шапка и крои той?? :confused:

3. Нали Лансър направи на гаргамушка нашто момче Арчър, и само минути след тва той е в пълния си блясък пред Сейбър? Вместо да лежи и да ближе рани докато се възстанови. Отгде мана за това магическо възстановяване за минутки?

Друго интересно: четох ,че HF(най-дългият руут) се води канон, което значи, че Сакура ще важи най-много от трите принцеси.

Това потвърждава моите вчепетления ,че масовите отакувци имат за идеал жени с: миловидни, невинни личица, комбинирани с огромни бомби и submissive behaviour. :stars:
То не беше Орихиме за Ичиго, Хината за Наруто, сега Сакура за Широ и т.н. Кат копи-пейст са =)) :doh:
Добре,че се намират и the odd few с тсундере вкус :D :wink: за разнообразие.

Ще постна два линка( ако не ви се рови да четете по уикита и форуми) с перфектен,стегнат наратив за ОткЪдя НакъдЯ тръгва всичко с тези Граали и кой за кво се бори , но е препоръчително да са изгледани поне фейт/сн аниметата преди това.
https://www.youtube.com/watch?v=qFKeQ1oohvQ
https://www.youtube.com/watch?v=R4rvgjm8kIU
В канала на тоз чиляк има и историята на много герои, самостоятелно обяснена. :hat:

МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2018 7:28 pm 
Аватар

Не може един Слуга да има двама Господари. Ти... гледа ли, докато... гледаше?
Заклинател използва Благородната си илюзия върху Стрелец (шукаритетния кинжал, Rule Breaker, който отрича всякаква магия) и го освободи от Рин. Рин няма Клейма след тоя момент, и маната на Стрелец идва от Заклинател, на свободна воля. А тя е... заклинател... Смисъл... На всичкото отгоре през цялото време е яла енергия от хората в града (всеизвестните "изтичания на газ", заради които хората припадат). Стрелец после показа, че "предателството" е било план и уби Кузуки.

Also, и трите руута са канонични. Няма по-истински и по-менте. Просто 80% от мистериите се отговарят в ХФ. За сметка на това пък там досегашната информация от предишните два руута се счита за разбрана (Стрелец=Широ, и прочее).

Насу впрочем има къде-къде по-впечатляващи творби, ама се надявам да не попаднеш на тази, която в момента превеждам наново, щото ще ме е яд да не остане кой да гледа хубав превод. Че и английските са със съмнително качество.
За Фейт/ препоръчвам Fate/Prototype и продължението на /stay night - Fate/hollow ataraxia. Изчети й новелата. Можеш да скипваш обилното количество Slice of Life сцени, ако не те забавлява - в тях няма сюжет. А новелата е второто по качество попълнение във франчайза. Пъти по-атмосферично, с пъти по-приятни главни герои, малките темерутчета Господари от /стей найт във второстепенна роля, и най-важното - повече съществен сюжет около Граала.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2018 7:39 pm 
Аватар

Нали, не че нещо, ама...

Изображение

Fate/hollow ataraxia OP1 (PS Vita)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2018 9:01 pm 
Аватар

Не може един Слуга да има двама Господари. Ти... гледа ли, докато... гледаше?
Заклинател използва Благородната си илюзия върху Стрелец (шукаритетния кинжал, Rule Breaker, който отрича всякаква магия) и го освободи от Рин. Рин няма Клейма след тоя момент, и маната на Стрелец идва от Заклинател, на свободна воля. А тя е... заклинател... Смисъл... На всичкото отгоре през цялото време е яла енергия от хората в града (всеизвестните "изтичания на газ", заради които хората припадат)....

Гледах аз, гледах, дори си преповторих някои моменти. :wink:
Ако и ти гледаш, ще видиш ,че имаше предостатъчно време за Рин да предотврати чрез последния клейм Арчър да мине на страната на Кастърката, докато те двамцата се обесняваха надълго и широко кой предател и кой не. :lol: Тва се случва преди Кастър да го бодне с ФанТазма си, т.е. Арчър е все още под командата на Рин. Но тя само седеше и гледаше безучастна как Арчър я предава. Ступор от изненада, не можа да отреагира? Мей би :P

Пък когато лъсна плана на Арчър и той се обърна против Кастърката,тя не можа да го спре. Което означава само едно - че не му беше сложила команден клейм да го контролира. Пък му се обясняваше предварително, надълго и широко как нямала доверие на предатели. =)) Пак женска логика :roll: или дупка в сюжета. Кой квот си хареса :lol: Blame it on the bitches. Горката Сейбър беше цялата у клеймове :( , а Арчър си хойкаше свободен, само наблюдаван от всевиждащото око на Биг Кастър. =))

И окей, да приемем, че Арчър боза доволно от открадната мана, но след толква тежка битка беше нереално да се възстанови светкавично. Тази битка и тя имаше цел де, да счупи окото на Кастър, което го следеше. Умен Арчър, мамин стратег. :blush:

Са се сетих за още един момент - така и не показаха края на битката Асасин - Арчър на входа на Храма. :pokey: Гадуве. Щеше да е страхотно да я видим.

П.п. Готин трак , дори знам коя е тази мацка ...жалко че не я видяхме в F/SN досега. Готина е. :ok:

МнениеПубликувано на: Пет Ное 09, 2018 11:49 pm 
Аватар

Ми мацката ппц е мъртва по времето на /стей найт. Go figure how Ataraxia is a sequel :lol: Обичам да хайпвам неща, които харесвам :lol:

Edit: Ако говориш за тази, за която помислих, че говориш. Другата и майка й ако присъстваха в /стей найт и /Зеро, щеше да е съвсем мелодраматично.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2018 1:35 am 
Аватар

Тъй ли? Аз си мислех, че просто бере душа някъде извън прожекторите на Ф/СН докато я осветят я в HF,я в Атраксия.
Поне се запознахме с наследството и във Ф/СН- Слугата и.

Хубави обички. :)

МнениеПубликувано на: Съб Ное 10, 2018 2:49 am 
Аватар

DiaDora написа:
Хубави обички. :)

Като малки дилда са, нали?
Чакай да й видиш оръжието. То е далеч по-интересна играчка.

П.П.
Изображение
Like Master, like Servant.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 57 от 58 [ 857 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]