Дата и час: Пон Окт 15, 2018 1:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 4 [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Sora yori mo Tooi Basho (зима 2018)
МнениеПубликувано на: Вто Яну 02, 2018 11:03 pm 
Аватар

Изображение

Заглавие:Sora yori mo Tooi Basho | 宇宙よりも遠い場所
Тип: TV
Излъчване: 02.01.2018 до ?
Епизоди: ?
Жанр: Adventure
Производители: Madhouse
Web: AniDB MAL

Резюме:
Our first step was always curiosity. For unseen sights, unheard sounds, unsmelled scents, untouched textures, untasted tastes, and unfelt excitement. We travel to find the bits and pieces that we’d forgotten at some point. Howling at 40 degrees, going mad at 50 degrees, screaming at 60 degrees, to the primordial lands beyond the great oceans, at the edge of the earth, far removed from human civilization. This is the story of four girls who travel to the Antarctic, further even than outer space.

------------------------------------------------------

Sora yori mo Tooi Basho ep. 1 - засега е лигавщина от типа на K-On, но като арт и анимация е странно и недодялано. Може би това, че героите изглеждат, като ваденки върху едва-едва фотошопираните снимки на фона, може да мине за "артистичен избор", но определено си е начин за пестене на пари от страна на MadHouse.
Основното качество на анимето е, че сеютата успяват да превърнат ретардщината на главните героини в забавление. Избрани са най-добрите: Инори Миназе, Саори Хайами, ХанаКана, Юка Игучи и т.н.

MAL-list
 Профил  

Заглавие: Re: Sora yori mo Tooi Basho (зима 2018)
МнениеПубликувано на: Сря Яну 10, 2018 10:23 am 
Аватар

Sora yori mo Tooi Basho ep. 2 - анимето в геговите си моменти страшно прилича на K-On. Планът за отиването до Антарктида всъщност бил относително смислен (без един конкретен детайл). Проблемите със спонсорираното на предишната неправителствена експедиция също вкарват известно доза реализъм. Нашите намериха трети човек, а и се мерна четвъртата кандидатка.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 17, 2018 12:52 pm 
Аватар

Sora yori mo Tooi Basho ep. 3 - беше най-добрият епизод с най-шантавите гегове, докато онази патка артистката не се разциври. Още и е някак гаден урок на тема "приятели с интереси". От друга страна може би ще я научи, че отношенията между хората не са толкова идеалистични, колкото и се иска. Евентуално е по-добре с фалшиви приятели отколкото без никакви извънслужебни социални контакти.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 17, 2018 2:02 pm 
Аватар

Това бих го гледал, ама не понасям all female шоутата.

МнениеПубликувано на: Сря Яну 24, 2018 10:09 am 
Аватар

Sora yori mo Tooi Basho ep. 4 - малко празен откъм интересни събития епизод, освен моментът, когато тренираха любимото ми спортно ориентиране.
Шефката на експедицията е строга, но определено best girl или по-точно best woman.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 31, 2018 11:11 am 
Аватар

Sora yori mo Tooi Basho ep. 5 - и в други епизоди се е случвало. Първите 2/3 са много добри, но към края се опитват да хвърлят зрителя в някаква сърцераздирателна сцена. Все едно авторите гонят квота. :lol:
Драмата тук е напълно нелогична, защото от една страна никой сплетник няма да си признае така лесно, от друга Мари е толкова тъпа, че би и отнело доста време първо да разбере ситуацията, второ да я преживее и трето да прости на Мегуми. Тук тези етапи се случиха за секунди.
Ако искаха циврене можеше да измислят нещо по-просто или пък очиларката да си затрае, но да признае пред себе си, че държи на приятелката си, не иска да я загуби и е най-добре да изчисти боклуците, които е натворила.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 07, 2018 10:25 am 
Аватар

Sora yori mo Tooi Basho ep. 6 - серията си вървеше прекрасно, като аналог на K-On филма с пътуването до Лондон, но да им се не види тези японци вече не могат без врещене и драма. Щом по програма не се пада такава, дай да вкарат изкуствено закучена ситуация.
Но пък неочакваният обрат на финала беше добър.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2018 10:05 am 
Аватар

Sora yori mo Tooi Basho ep. 7 - приятен епизод, но нищо повече от поредица мотивационни речи. Може би щеше да е добре да покажат още от реалната подготовка - какви точно припаси и оборудване, какъв е планът след дебаркирането и т.н. На мен това би ми било интересно.

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 14, 2018 10:07 pm 
Аватар

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 19, 2018 11:31 am 
Аватар

Пречупих се и го загледах, просто защото се кефя на Антарктида. Става за гледане, не е някакво натоварващо.
Недостатъците са:
1. Още след 5 минути тъпанчетата ти са пръснати от постоянните писъци, врясъци и жлембене, което при момичетата минавата за нормален разговор. Наложи се да намаля звука на 10%, за да не оглушея.
2. Дори да четете по една на всеки 3 реплики ще разберете също толкова, колкото и ако четете всички - т.е. нищо.
3. Лигавщините ми идват малко в повече, но все пак са на 16...

Положителни страни:
1. Споменава се Антарктида и й се придава митологично значение подобно на Мордор, само че я обитавали пингвини, а не орки.
2. Анимацията е яка.
3. Има някои забавни дебилщини.
4. Няма ечи простотии и все още не са си барали циците в онсен/спа/сауна/баня/басейн/външен кенеф. Или поне така си мисля, понеже съм едва на 3-ти епизод.

МнениеПубликувано на: Пон Фев 19, 2018 11:50 am 
Аватар

Ragnos написа:
жлембене
Nani sore?! :o
Ragnos написа:
2. Дори да четете по една на всеки 3 реплики ще разберете също толкова, колкото и ако четете всички - т.е. нищо.
Т'ва мирише по-скоро на некадърен превод, отколкото на проблем на самото шоу.
Ragnos написа:
3. Лигавщините ми идват малко в повече, но все пак са на 16...
Ми това е стандарт на всички анимута с predominantly female cast, така че не трябва да те учудва.

Ragnos написа:
Пречупих се и го загледах, просто защото се кефя на Антарктида.
Документални филми за пингивни и експедиции има бол. 100% съм сигурна, че авторите на това нещо никога не са стъпвали крак дори в Южна Америка, иначе нямаше дори да мечтаят, че някога ще пуснат непълнолетни и неподготвени хора да ходят в Антарктика :lol:

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 19, 2018 12:06 pm 
Аватар

lovelyangel666 написа:
Nani sore?! :o

Съкратено от "издаване на нечленоразделни звуци".

lovelyangel666 написа:
Т'ва мирише по-скоро на некадърен превод, отколкото на проблем на самото шоу.

Ми не, просто некадърно написан диалог. Това и най-добрият преводач не може да го оправи.

lovelyangel666 написа:
Ми това е стандарт на всички анимута с predominantly female cast, така че не трябва да те учудва.

Може, ама както написах по-горе, избягвам такива шоута, така че това е донякъде ново за мен.

lovelyangel666 написа:
Документални филми за пингивни и експедиции има бол. 100% съм сигурна, че авторите на това нещо никога не са стъпвали крак дори в Южна Америка, иначе нямаше дори да мечтаят, че някога ще пуснат непълнолетни и неподготвени хора да ходят в Антарктика :lol:

Това е като серията мемета с размера на мозъка. Всички тъпаци гледат документални филми за пингвините. Истинските гурута гонят Нирвана, като гледат анимета без никакви допирни точки с реалността. :lol:

МнениеПубликувано на: Пон Фев 19, 2018 12:20 pm 
Аватар

Ми то е важно теб да си те кефи, аз не бих го пипнала и с 20-метров прът, дори да изключим фактите, че е също толкова далече от истината, колкото и тийнейджърите, които летят в космоса и спасяват света чрез пеене, защото белите контури ми бъркат в здравето.
Ragnos написа:
Истинските гурута гонят Нирвана, като гледат анимета без никакви допирни точки с реалността. :lol:
Както е казал един велик мъдрец:
Vagoo написа:
Фетиши всякакви.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 19, 2018 12:28 pm 
Аватар

lovelyangel666 написа:
Ми то е важно теб да си те кефи

Аз пък останах с впечатлението, че го следиш и те радва. Струва ми се като твой тип шоу.

МнениеПубликувано на: Пон Фев 19, 2018 1:36 pm 
Аватар

Ragnos
Цитат:
защото се кефя на Антарктида

За жалост няма да получиш много.
До 7-ми не са стъпили на континента, а превюто на 8-ми подсказва, че ще е на тема морската част от пътуването.
Феновете тероритизират, че самата експедиция ще е 4 епизода, а последния 13-ти ще е за връщането или пък за промените в личния живот на момичетата.

Ако още не е ясно историята е по-скоро за пътуването и израстването на главните героини от типични японски гъски забити в ежедневието и бита, до жени с малко по-широко разбиране за света. Антарктида е по-скоро метафора за изкуствените граници, които хората си поставят в живота (титуларното "Място по-далече от небето").
Да, нищо грандиозно, но според мен нелошо позитивно послание за японските гимназистки.

От друга гледна точка е и някак реалистично, защото докато трае подготовката (планиране, отлагания, нови спонсори, промени в плановете) за една експедиция, от гледната точка на един редови участник в такава, минава доста време.

Цитат:
на всеки 3 реплики ще разберете също толкова, колкото и ако четете всички - т.е. нищо.

Интересното е, аз че разбирам повечето неща (донякъде се ориентирам и по интонацията).
Може да е и до превод (ползваш този на Хорибъл дето са го взели от Крънчи, нали?), но по-скоро не си свикнал на ученическата реч, както тя е представена в шоджо анимета. Пълна е с разни намеци, условности и неща, които се подразбират от контекста.

lovelyangel666
Цитат:
всички анимута с predominantly female cast

Naaah, има и такива, които са пълни със сълзи и сополи.
Твоето изказване важи най-вече за iyashikei аниметата, това тук е с подобна атмосфера.

Цитат:
експедиции има бол

Тук Рагнос тайно се кефи и на нещо друго - анимето масово е съставено от доста добър снимков материал a la Shinkai. В смисъл всички заглавия в индустрията го правят, но тук тази дейност е ниво нагоре.
Още в OP-то има поне 3 time lapse, той много си пада по такива неща.

Цитат:
авторите на това нещо никога не са стъпвали крак дори в Южна Америка

Не им и трябва, полетът е през Сингапур и Фриматъл в Австралия. Нататък с атомен ледоразбивач.

Цитат:
дори да изключим фактите, че е също толкова далече от истината, колкото и тийнейджърите, които летят в космоса и спасяват света чрез пеене

Ще те шокирам - това тук е реалистично.
Както каза Рагноса, дори е донякъде твой тип аниме. Може би нещо от рода на ReLife, но без романтиката. На бас, че е по-гледаемо от Цитронката.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 4 [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]