Дата и час: Съб Юни 23, 2018 1:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 2 [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Спечели японска игра с Ozone.bg
МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2014 9:43 pm 
Аватар

Ni No Kuni е изборът ми. Гледах трейлъра преди време и си викам нов Гибли филм? То друго се оказа, но поне любопитството ми се разчовърка. Дано е с яка история ^^
Tales of Xillia е друго заглавие което вероятно ще израдва. Ремиксовете на Kingdom Hearts, Final FantasyX си заслужават да се погледнат дори единствената разлика с оригинала да им е подобрената визия(е, щом ФФ7 няма да има римейк поне тези :lol: ).

МнениеПубликувано на: Вто Ное 18, 2014 9:48 am 

https://www.ozone.bg/igri/ps3/lightning ... y-xiii-ps3
Поредицата е страхотна и съм стигнал до тази част. Сега откакто Lightning е главният герой също е много забавно. Играта просто радва и ми доставя голям кеф като я играя. Очаквам и тази част да е хубава като предишните

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 19, 2014 7:33 pm 
Аватар

Final Fantasy поредицата като цяло защото точно те ме вдъхновиха когато бях дете. Те са причината да искам да стана concept artist и от 10 години насам се занимавам само с неща в тази насока. Всичко ме впечатли - историята и героите най-вече. Казах си, че и аз искам да правя такива неща когато порастна. Искам и аз да вдъхновя някой да се занимава с това. Когато споделих на нашите, че искам да рисувам герои за видео игри, те се зарадваха. С годините видяха, че все още го искам и ми помогнаха да се развия в тази насока. Наистина бих казала, че играта която стои зад това е Final Fantasy. Порастнах. И все още всяко едно мое решение за развитието ми е в услуга да преследвам мечтата си. Именно както героите в играта и аз се боря за това което искам и се надявам да го постигна. Именно заради това със сигурност мога да кажа, че поредицата ми е сред любимите!

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 19, 2014 7:55 pm 
Аватар

https://www.ozone.bg/igri/ps3/metal-gea ... zeroes-ps3?
Ами... значи ще се опитам да се обоснова защо искам да я спечеля тази игра. Първо, MGS ми е една от любимите японски поредици още от времето, когато я цъках на Playstation One.
Преди няколко месеца започнах да разцъквам демото на новият шедьовър на Хидео Коджима, когато една вечер, докато се бях вкарал яко в играта се случи немислимото - черното ми барбекю PS3 изпиука и прегря. Всеки който поне веднъж в живота си е получавал YLOD по време на игра, знае колко инфарктен момент е това. Едно от най-лошите ми преживявания EVER!
Случайно или не, малко по-късно ми се наложи да гостувам за няколко дни на брат ми, на 400 км от дома. Едно от нещата, които веднага привлякоха погледа ми когато пристъпих в дома му, беше MGS 5:Ground Zeroes, която гордо стоеше на етажерката сред останалите видеоигри. Не издържах и я започнах отначало... но нещеш ли, времето не стигна за да я довърша. След няколко дни и нощи, прекарани повече с играта, от колкото с брат ми... се наложи да си отпътувам към дома. И така въпросната игра и до сега си остава недоиграна. Мислих да взема диска от него, но предвид настоящето състояние на барбекюто ми, се отакзах. Сега обаче си мисля, че ако играта ми попадне отново в ръцете ще взема да съживя стария PS3 или да го подменя с нов, защото вътрешно съм раздиран от желанието си да завърша започнатото. Истината е, че едва ли дори и сега ще мога, защото тази игра е прокълната за мен. Доказателсртво за това е факта, че в каталога на Ozone.bg количествата за PS3 версията всъщност са изчерпани!
GAME OVER!

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 21, 2014 10:08 pm 
Аватар
I BelievE!
I BelievE!

https://www.ozone.bg/igri/pc/naruto-shi ... l-burst-pc

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 - Full Burst е моя избор. Всеки знае за Наруто и не е нужно да пиша романи защо я искам, но се надявам да я получа. Само ще кажа, че играта е логично продължение на поредицата. Много герой яка графика и интензивен геймплеи. Това е скромно и кратко но в играта ще се раздам на МАХ! :rocknroll: :rocknroll: :rocknroll:

МнениеПубликувано на: Съб Ное 22, 2014 1:28 pm 
Аватар

https://www.ozone.bg/igri/ps3/lightning ... y-xiii-ps3
Final Fantasy XIII серията намира своят логичен и по мое мнение перфектен завършек в лицето на Lightning Returns :clap: Тази action-rpg игра несъмнено изненада доста от феновете на Final Fantasy, и загатна че Square-Enix са се насочили към нови територии. Мненията за нея бяха противоречиви: от силно положителни до доста силно отрицателни. Лично аз съм позитивно настроен, понеже съм голям почитател на FFXIII (също и на по-предните FF, в интерес на истината) и съм силно заинтригуван от новите елементи, които Square се решили да включат. Ето и малко от моето виждане за играта:

Сетинг: Светът бива разяждан от The Chaos (за справка вижте FFXIII-2 :D) и остават 13 дни (а може би и по-малко) до the end of all. Lightning бива събудена от кристалният си сън, защото The almighty god Bhunivelze има една специална задача за нея. Задачата ли? Lightning да се превърне в The Savour - да спаси колкото може повече човешки души, които ще се преродят в новият свят, който Bhunivelze ще създаде след края. Звучи лесно? Но не е! За да се спаси нечия душа, трябва да се помогне на душата да се отърси от тегобите си и да намери мир. Е, да, но това хич не е толкова просто, особено в свят, в който никой не се ражда, остарява или умира (освен от външни фактори, като например да те изяде някое чудовище :skull:) и поглъщан от The Chaos в продължение на 500 години. В добавка, има няколко особено corrupted of Сhaos локации (и то от малкото, което е останало от света :D), т.е. там има няколко персони (да видим ще познаете ли кои са :idea:), които събират enormous количества Chaos около себе си, и трябва да бъдат пречистени на всяка цена! И всичко това за 13-те (а може би по-малко) дни :arrow: Часовникът тиктака неумолимо и време няма! Така че, Go, Go, Go! Ролята на The Savior не е лека, но обещаната награда си струва. Ако Lightning успее да се справи с всичко това, по-малката й сестра Serah ще получи втори живот в новият свят :angel: Историята продължава да се развива с пълна сила към грандиозният си финал. Смея да твърдя също, че това е най-мрачната от 3-те игри, но в тази мрачност има изключително притегателно очарование :)

Бойна система: Наречена е Style-Change Active Time Battle system. Определено правилен ход, от страна на Square-Enix, че са решили да променят нещата в този аспект. В смисъл, след FFXIII и FFXIII-2, вече бяхме видели почти всичко, което ATB можеше да ни предложи. Новата система запазва някои от най-добрите страни на ATB, като същевременно добавя нови и иновативни елементи, за да ни предложи 100% рафинирано action-rpg изживяване. Екипираш Ligtning с до 3 налични за битка сета екипировка (Schema), персонализираш ги както ти харесва (дадена е огромна свобода за персонализация на всевъзможни детайли) и играеш по свой начин! Битките изискват внимание към подбраните елементи, скил и търпение. В началото може да има период на малко трудно посвикване, но след това – enjoy :medieval:

Геймплей: След като сме в ролята на The Savior, очаквано нещата са силно ориентирани точно в тази насока. Дирене на куестове – т.е. хора с конкретна молба, която, ако бъде изпълнена, душата на въпросният е спасена. Има смисъл да се опитвате да изпълнявате колкото е възможно повече от тях, понеже само така статусите на Lightning вървят нагоре. Същевременно действие по основните куестове – няколкото хора с огромно съсредоточаване на Chaos около себе си /съответно те дават най-голям boost на статуси/. Правилният time management е съществен в тази игра. Часовникът в ъгъла на екрана може да се окаже истински кошмар за някой, който не може да напипа правилният ритъм за time management. Бързам да успокоя, че не е чак толкова трудно, просто трябва да си правиш сметка: „Ок, сега правя това от този куест. Сега е 10ч. Куестът може да бъде продължен в 20ч. Значи 10 часа време за допълнителни дейности.“ It's not so hard :D
Някой ще си каже: „Тогава за какво ми е да водя битки, изключае онези от тях, които са наложителни?“ И може би ще сте прави, но чрез битките с рандом монстъри Lightning получава Eradia Points, чрез които часовникът би могъл да бъде забавен, а и носят доста предимства по време на някои от по-трудните битки с босове и т.н. Освен това с битки се получават и скилове, някои от може да са съществени за краен успех в големите начинания ;) В допълнение към всичко това се намесва и нашата стара познайница Chocolina и нейното Canvas of Prayers, където може да се изпълняват по-малки куестове (item насочени) за gil (а gil винаги е от полза :thumb: )

Overall: Lightning Returns определено е игра, която може да ви влезе под кожата, особено ако обичате action-rpg жанра. Както вече споменах, тя е логичният и точен завършек на FFXIII поредицата. В нея са включени всички познати ни вече от FFXIII и FFXIII-2 герои, а в добавка има и един нов герой, обгърнат в доста солидна мистериозност :wink: Мрачната атмосфера, напрегнатото очакване на финала и новият геймплей определено я правят заглавие, което си струва да бъде изиграно :)

P.S. Kupo? Kupooooooo…….

Последна промяна zed-tech на Съб Ное 22, 2014 8:34 pm, променена общо 2 пъти

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 22, 2014 1:35 pm 
Аватар

https://www.ozone.bg/igri/ps4/the-evil-within-ps4/
Моят избор е The Evil Within за PS4.
Изглежда невероятно. Определено ще вдига адреналина и ще държи в напрежение. Околната среда е изключително красива и детайлна. Преди всичко да не забравяме, че е творение на гения Shinji Mikami, а знаем на какво е способен. Все пак е създателят на поредицата RE, а тя е нещо уникално. Още си спомням как ходих да давам по левче на час, за да мога да я играя :D. Още от RE става ясно, че това не са просто игри, а творения създадени за феновете. Гледайки ревюта просто нямам търпение да се докосна до тази игра и да прекарам едни незабравими часове.

МнениеПубликувано на: Нед Ное 23, 2014 10:51 pm 
Аватар

Избор: https://www.ozone.bg/igri/ps3/devil-may-cry-hd-collection-ps3

Защо: Ако ви допада историята в игрите, то тогава тук имате една такава чудесно развита...
Ще говоря най-вече за DMC 3, тъй като съм изиграл нея, но първоначалните две не съм имал възможност. Точно затова много бих искал и тях да мина.
Та казахме история - е, добре! Как би ви харесало баща ви да е демон, който е бил ужасяващо могъщ, успявайки да затвори всички демони в демонския свят? Звучи страхотно, нали? Е, такъв е и главния герой Данте. Надарен с демонски сили, персонажа ни е толкова готин, че дори и да го набучат, просто ще каже "Пфф", след което ще нарита всички противници изпречили се насреща му. Не случайно е и популярен избор за косплеъри.
Но той не е единствения интересен герой в играта. Имате дори и брат му, който пък от своя страна излъчва сила. Мда, с Върджил просто смазвате противника си.
Но дори и с него не се свършват. Играта предлага изобилие от персонажи, дори и главните ви противници, или демоните. А те самите често са препратки към различни митологични истории и прочие. Примерно кулата в която се развива действието Temen-ni-gru, е свързана към шумерската митология, или по-точно Кулата на Вавилон. А босовете срещу които се биете, пък са свързани към седемте смъртни грехове.
Ами какво да кажем за музиката? Композирана от Tetsuya Shibata, тя ви потапя в атмосферата на всяка битка. И кой би забравил парчето "Devils never cry" от Shawn McPherson, което ще ви се прииска да чуете отново и отново.
Да не говорим за избора на оръжия, с които да прегазвате противниците си. Аз лично най харесвам Agni & Rudra. Тези два меча са огън и вятър. Имате толкова комбинации с тях, че ще ви е забавно да ги откриете всичките и да ги ползвате отново и отново. Говорим за оръжия, имате дори и китара, с която призовавате прилепи и изстрелвате електричество. Една от атаките и е да сте обкръжен от прилепи, които да връхлитат враговете ви, докато вие сте целия в електричество! Ако сте рок фен, не мисля, че бихте я пропуснали...

Ето защо Devil May Cry поредицата поне най-малкото ще ви остави задоволени. Или ще искате да я изиграете отново, с мисълта как и по какъв начин да забиете демона срещу вас. Ще съм изключително благодарен ако получа възможноста да имам играта завинаги. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 11:31 am 
Аватар
Let there be SPAM!
Let there be SPAM!

Победителят в играта избран от ozone.bg е zed-tech ! Моля да ми пише лично съобщение с адрес и телефон, за да мога да предам информацията и да задействаме изпращането на наградата :)

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 2 [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]