Дата и час: Чет Юни 21, 2018 4:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 2 [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ANIFEST 2012 - отзиви и снимки
МнениеПубликувано на: Съб Авг 25, 2012 7:48 pm 

БЕШЕ ИЗУМИТЕЛНО благодаря за прекрасното събитие никога няма да го забравя :) :D :D :D

-------------------------------------
Снимки и видео:
AniFest 2012 написа:

Carnage написа:

Профил  

Заглавие: Re: ANIFEST 2012 - отзиви и снимки
МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2012 1:30 pm 
Аватар
Forsaken Failure

Такааа, мисля да съм сравнително подробен с поста си.
Ще започна с отиването - яко препълнен нощен влак, едва на сливен си намерихме места.

На гарата ни посрещна saber_rider, на който искам специално да благодаря, защото не само ни посрещна, но ни и изпрати на самата гара, а и бе с нас неолъчно през, кажи-речи цялото време :rose:

Сега, самото събитие.
Ще започна с водещите - имах възможност да метна поглед-два на сценария и да ги послушам как си тренират съвсем на сухо и правят малки изменения. И двамата бяха изключително активни в поведението си, очевидно се чувстваха удобно на сцената, нямаха вид да се притесняват. Постоянно импровизираха, вкарваха и публиката в действието, бяха уникално добър запълващ фон на косплейърите, помагаха на по-притеснените от тях. Гвоздеят на програмата бе когато единият от тях влезе в ролята на педобеър (само дето нацели най-задушната част от програмата и 100% беше най-сгорещеният от всички, съдейки по това как се беше разсъблякъл после :lol: ). С изключение на няколко твърде свободни думички и закачки, мога съвсем откровено да заявя, че са едни от най-добрите водещи, които съм виждал на анимарските събития, на които съм присъствал. Силно препоръчвам на Шиоказе да си ги вземат за водещи и на следващи събития. :thumb:

Пространството - на сравнително огромна сграда, каквато е фестивалният център на Варна, не очаквах да бъдем бутнати в подобна маза. Най-голямата зала се оказа изключително тясна, а щандовете (които нямаше къде другаде да бъдат поставени) допълнително правеха мястото по-тясно. Та, в нея бяха не само щандовете, но и сцената със седящите места, които бяха крайно недостатъчни. Работилничката също се оказа идея тясна, същото важи и с пълна сила за мейд/хост/гейша кафето, което бе и най-предпочитаното място поради най-добрата климатизация (артистичният мухъл по тавана няма да го коментирам, от управата на сградата да си мислят тука). Май само геймърската зала се оказа най-удобна откъм размери, но не съм сигурен, само веднъж влязох вътре. Не знам как се е довело до това събитието да е в подобна част на сградата, но няма да се учудя ако администрацията й е решила, че това ще е някакво малко събитие с малка посещаемост. Само шиоказе могат да кажат колко човека е имало, но съдейки колко многолюдно бе, събитието бе далеч от малко.
Атмосферните условия допълнително правеха ситуацията по-лоша. Вина тука никой няма, климатичната инсталация работеше на пълен капацитет (след косплей събитието направо останах изумен да видя как се вижда студеният въздух от климатика), просто събитието кофти улучи уикенда, в който се случи да станат и много температурни рекорди, при нормална температура, щеше да е далеч по-добре.

Програмата - ще съм искрен. Бе еднообразна. Преди косплея се получи една много голяма дупка от два часа, която по принцип бе предвидена за работилничките и мейд кафето, но интереса към работилничките бе идея слаб (главно защото това бе единственото място без климатизация), а мейд кафето бе с твърде голям интерес и изчакване. Но пък поне посетителите имаха време да се раздвижат и да хапнат нещо, а косплейърите можеха спокойно да си направят последните детайли по костюмите. Времето за презентацията и лекцията разбирам е било малко по-обтегнато, разбирам, че е имало забележка към публиката да са по-тихи, но тук някой друг може да каже, аз я пропуснах.

Косплеят - имаше добри костюми, имаше добра игра, но и имаше много фейл. Доколкото знам, Шиоказе са сравнително либерални в отношение косплей и дават възможност на всеки да се пробва пред публика. Това е много хубаво като цяло, може да се окаже като добър старт за начинаещ. НО - косплейърите, вземете се постарайте малко де, очевидно някои от вас излязоха без добра подготовка, други пък си усложнихте много играта като си подготвихте репликите на аглийски и японски. Като цяло, лошо няма да е на друг език, но рискът да се оплетете е огромен, а и не всеки от публиката разбира английския, камо ли японския. Затова и няма да се види някой опитен косплейър да дума на чужд език, а и на български може да се импровизира допълнително. За песен чуждият език е ок, но за репликите - избягвайте го.
Самият косплей си имаше своята атрактивност - имаше персонажи, които не бяха косплейвани досега като Deadpool (нали не бъркам името?), Гинтоки, Тера Брандфорд, Супер Марио :lol: , Road Kamelot (която отнесе и две от три награди), както и добре познати косплейвани вече персонажи типично нарутовски, уан пийсовски, дет ноутовски (с Миса, която показа един доста епичен pantyshot Изображение) и други. Нелоша изненада се оказаха и танците изпълнени накрая от част от косплейърите, които бяха танца от лъки стар, танца от меланхолията на харухи и карамелдансен (СЛАВА БОГУ, НЯМАШЕ ГЪНГНАМ СТАЙЛ, макар, че имаше няколкосекундна агония при излизането на Гинтоки).
Е, имаше си и слабите страни. Споменах вече за лошата подговка на част от косплейърите. Техническите гафове бяха немалко, главно със силата на звука, който на няколко пъти проглуши и изкара акъла на публиката, но пък аниме евент без технически гафове не е евент :lol: . Другият проблем беше вече споменатата от мен климатизация. Единственият климатик в залата бе в близост до входа, докато сцената бе в дъното и просто бе невъзможна добра циркулация на въздуха, поради което косплейът бе тежък както за участниците, така и за публиката. Но, отново ще кажа, тука никой няма вина, времето се случи лошо.

Афтър партито имахме възможност да го посетим само за 30-40 минути, понеже трябваше да се присъединяваме към другото афтър парти - това в бдж, та за това тук не мога да кажа кажи-речи нищо. За пореден път ще кажа, че афтъра трябваше да е на плажа, сигурен съм, че щеше да е много добро, а и щеше да бъде на открито, на хладно, а и нямаше да е толкова надалеч от фестивалния център. Яд ме е само, че не можах да чуя изцяло способностите на диджея, който е изключително голям пич (който трябва да го почерпим кафе с мед :lol: ), но пък и изпуснах така неочакваният от мен к-поп батъл :baby:

Общо взето, това мога да кажа засега. Събитието имаше много слаби страни, но, нека подчертая следващите си думи: тазгодишният анифест бе на самостоятелен терен, организиран от хора без богат опит в организацията на подобни събития, единственият богат опит и подкрепа, която получиха бе единствено от страна на Транса и Еликс, без които събитието можеше да е много по-лошо от миналогодишнито.
Като цяло мога да определя тазгодишното събитие на същото ниво като миналогодишното. Самостоятелността на събитието е много важна стъпка напред и съм сигурен, че организаторите са получили доста добър опит за догодина, когато ще могат да изчистят голяма част от недостатъците, които нямаше как да бъдат избегнати тази. Добра работа като цяло, аз лично се радвам, че можах да го посетя. :thumb:

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2012 3:31 pm 
Аватар

Беше забавно но да не беше в задника на фестивалния комплекс :D . И да бяха усилили климатиците, че накрая стана ужасно горещо :drop:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2012 3:46 pm 
Аватар

Косплей на Deadpool?? I wanna SEE :shock:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2012 10:56 pm 
Аватар
Модератор

Хубаво прекарах,но имаше 3 неща които не ми харесаха.
1.Мястото не беше много добро,много хора имаше,мястото не достигаше и естествено стана доста задушно.
2.Програмата имаше тази огромна дупка между 14:00 и 16:00 през която просто умирах от скука.
3.Прекалено много викаха някои хора на лекцията за Япония и беше леко досадно.
Всичко останало беше супер :thumb: .
П.С
Който е правил снимки да качва :D .

МнениеПубликувано на: Пон Авг 27, 2012 1:26 am 
Аватар

Да, първото такова събитие за мен. :spinin:

Като за начало и аз си мислех, че мястото ще бъде по-голямо. Просто си го представях по широкичко.
Откриването започна добре и веднага след това всички нападнаха щандовете. :lol:
И както вече се спомена по едно време атмосферата застина, тази дупка от 14:00 до 16:00 не се отрази добре.
Друго нещо за което спомена Thaumaturgist е относно водещите... Поне доколкото съм гледал водещите на други събития при тези беше най-весело. :icecream:
Лекцията за Япония, слушах, но не бях много концентриран. :roll: А, урока след това ми помогна да разбера дали зная нещо на японски или сама съм се залъгвал...
Едно от нещата което също беше феил е, че някой коспеъри бяха леко с гръб към лявата част от публиката...
Иначе и за в бъдеще бих посещавал такива събития, хареса ми. :rocknroll:
Лошото беше, че след косплея на Гинтоки трябваше да се изнасям... :?

Може по-късно да кача видео и снимки.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 27, 2012 2:39 am 
Аватар

I enjoyed it.

Дупката между 14:00 и 16:00 ми се отрази добре с разходка из морската градина + навиването на една приятелка, та я посрещнахме с приятели и от там обратно на феста.

Нямаше много място и при началото на cosplay-я сигурно три или четири пъти казваха да се мръднем назад. Климатикът беше ... на входа. Вътре, където се проведе и лекцията и cosplay-я беше адски задушно. Като премахнем тези недостатъци, всичко останало си беше на ниво. Специално за костюмите, аз лично съм по-доволен от миналогодишния АниФест във Варна. Deadpool ми беше главния фаворит, който си влезе баш в ролята. Road Kamelot и Misa Misa (w/ Light) ми бяха другите два фаворита. Относно турнирите, надявах се да има, както миналата година и Mortal Kombat. За жалост, нямаше, но Tekken си присъстваше в програмата, което автоматически означава, че един мой вече бивш съученик (завършихме, that's why) така или иначе си знаех, че отново ще спечели турнира. And he did. Видях много познати лица и от форума, но тъй като не се познаваме, нямаше смисъл да идвам да ви се представям кой съм. Други пък си ме спомниха от миналата година и решиха да ме поздравят, which I really appreciated. Няма смисъл да изписвам повече. Хареса ми и точка.

Снимки (nothing much to see, just pictures with the cosplayers)
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 116&type=1

Видео (just some of the cosplayers on stage)
http://www.youtube.com/playlist?list=PLBCB160C0A978E2CD

Carnage, out.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 27, 2012 6:17 pm 
Аватар

На мен много ми хареса, изкефих се на макс :D Много по-добре от миналата година, ако питате мен... Да се надяваме другата година ще е още по-добре. Естествено имаше и някои пропуски, но няма как без тях. Както каза blink182 залата беше прекалено малка и по време на косплея беше като в сауна. Публиката също можеше да бъде по-тиха, но това не зависеше от никой, освен от самата публика. А и дупката между 14 и 16 часа беше прекалено голяма, но това не беше чак такъв проблем, занимание винаги може да си намериш :D Общо взето мега яко си беше, водещите бяха върха, най-добрите които съм виждал. Косплеярите също бяха изумителни, въобще уникално!
Дано другата година пак ни зарадвате така. :rocknroll:

ПС: Имам малко снимки, предимно на косплеърите, но батерията ми падна и не успях да снимам кой знае какво >.< :headbang2:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 27, 2012 7:01 pm 

Интересно беше наистина, но очакванията ми бяха други. Определено беше много задушно. Купихме си много подаръци и спечелих такива :) .

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2012 10:14 am 
Аватар

Като изключим жегата към края и 2-ву часовата дупка ,беше супер :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2012 2:02 pm 
Аватар

Една изненада за всички които все още си пазят гривни, ще дадем по един подарък на четирима души, които все още пазят гривните си и отговарят на следните критерии:

За оранжевите гривни ще дадем подарък на най-малкият и най-големият номер гривна!!!
Също така и за зелените, пак за най-малкият и най-големият номер гривна!!!

Всяка гривна си има свой уникален номер, пише те го тук като коментар, а след това, за да ви дадем подаръка трябва да ни покажете и гривната!!!

Пишете коментарите така:
Оранжева гривна № ****** / Зелена гривна № ******

Срока е до 10 Септември!!!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 30, 2012 9:06 pm 
Аватар

Снимки - ЦЪК ; Download

Видео - ЦЪК

Не са много, но какво да се прави. :roll:

Последна промяна krish на Съб Сеп 01, 2012 5:17 pm, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 31, 2012 6:42 pm 
Аватар

Shiokaze написа:
Една изненада за всички които все още си пазят гривни, ще дадем по един подарък на четирима души, които все още пазят гривните си и отговарят на следните критерии:

За оранжевите гривни ще дадем подарък на най-малкият и най-големият номер гривна!!!
Също така и за зелените, пак за най-малкият и най-големият номер гривна!!!

Всяка гривна си има свой уникален номер, пише те го тук като коментар, а след това, за да ви дадем подаръка трябва да ни покажете и гривната!!!

Пишете коментарите така:
Оранжева гривна № ****** / Зелена гривна № ******

Срока е до 10 Септември!!!

Зелена гривна №016817 :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 01, 2012 4:07 pm 
Аватар

Ох, как ме мързи да пиша. :sleepy: Ще бъда експедитивен.
blink182 написа:
Хубаво прекарах,но имаше 3 неща които не ми харесаха.
1.Мястото не беше много добро,много хора имаше,мястото не достигаше и естествено стана доста задушно.
2.Програмата имаше тази огромна дупка между 14:00 и 16:00 през която просто умирах от скука.
3.Прекалено много викаха някои хора на лекцията за Япония и беше леко досадно.

Точно тези 3 неща и мен ме подразниха. Особено като народът не млъкваше, въпреки забележките. Сякаш пак бях в училище. :fubar: Не, че в университета е по-различно. :dull: Ако доцент Керемидчиев беше там, щеше да каже:
- Елементарно възпитание, колеги, елементарно възпитание.
Биваше го феста, но честно казано очаквах да бъде по-забавно. :? Миналогодишният повече ми хареса. Ммм... сладки спомени...:mm: Ахем, както и да е. Нататък. Не знам защо не се изкефих толкова този път. Дали е било заради атмосферата? :huff: За някои сигурно е била радушна, за мен беше задушна. А пък и нещо бях изнервен. :? И не знаех, че е толкова кофти в този Фестивален Комплекс. Отвън изглежда яко, ама вътре не особено. Но все пак си беше подходящо за щандове. Напълно подходящо.
Афтър партито нещо не се получи, както беше планирано май. Нямаше ги танцовите K-pop сблъсъци, но музиката си беше яка. :rocknroll:
В крайна сметка анифеста си е анифест и е по-добре годината да мине със, отколкото без него. :) Отново казвам браво на организаторите. :clap: Държа да знаят, че оценявам усилията им. Да направят всичко това в свободното си време, при положение че имат и свои лични ангажименти. Браво! :thumb:
Добре, вървете да си играете... Какво? :o Снимки? А, да. Вярно. :drop:

:arrow: Link

П.С. Пак има много размазани снимки. Тц-тц-тц!
---------
hal095 написа:
Беше забавно но да не беше в задника на фестивалния комплекс :D . И да бяха усилили климатиците, че накрая стана ужасно горещо :drop:

Всички бяха на най-ниската температура - 16 градуса. :?

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 01, 2012 4:39 pm 
Аватар

^ Ти ли си този, който си купи рисунката с Наруто, Ален, Натсу, Луфи, Ичиго и Едуард?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]