Дата и час: Чет Юли 19, 2018 6:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: My first ecchi amv [dubstep + ecchi = ecchistep]
МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 11:17 am 
Аватар

perfect-blue написа:
Какво трябва да е това? Нещо което автора на темата е правил и очаква коментари, нещо което е намерил в нета и иска да го сподели, пита за името на песента и/или аниметата, какво? Пляснат клип без обяснение, при положение че има правила, които не са спазени.

Темата е за триене.

Дали е за триене дали не има си модератори за тази работа :) Що за въпрос трябва да бъде това "Нещо което автора на темата е правил и очаква коментари" ? - Не .. просто не знам форуми специално направени във връзка с амв-та. ДДЛ линковете всеки път ги забравям но този път ще сложа както и за напред :) Просто в другите ми постове в които съм слагал пак клипове .. съм писал постовете от на сестра ми компютъра .. защото моя изгоря напълно ..

Download link

Последна промяна BrokenStyleFX на Нед Мар 04, 2012 7:04 pm, променена общо 1 път

Заглавие: Re: My first ecchi amv [dubstep + ecchi = ecchistep]
МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 3:08 pm 
Аватар

Много е добро. Само последните секунди щеше да се получи по-добре ако не беше оставил само, като картинка да стои тази от HOTD. Иначе много ме кефи. :thumb: :icecream:

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 5:07 pm 
Аватар

Надписите трябваше да започват от по- надясно, така трудно се четат. А и не трябваше да са с този ужасен фонт. А и е добре да дадеш ДДЛ, доколкото помня си е в правилата на раздела да е задължително да линкваш и ддл в темите. Има си специална тема за утув линкове все пак~

Иначе, not bad :ok:

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 5:46 pm 
Аватар
Културовед

erejnion написа:
А и е добре да дадеш ДДЛ, доколкото помня си е в правилата на раздела да е задължително да линкваш и ддл в темите.
Yup.
@BrokenStyleFX Помня, че имаше още едно видео, което беше само линк към youtube. Него го оставих, защото гледам да не правя проблем при първи постове в раздела, но трябваше поне да спомена тази подробност.
Сложи, моля те, линк за директно сваляне към видеото.

А за видеото - Me likes :thumb:

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 6:15 pm 

Какво трябва да е това? Нещо което автора на темата е правил и очаква коментари, нещо което е намерил в нета и иска да го сподели, пита за името на песента и/или аниметата, какво? Пляснат клип без обяснение, при положение че има правила, които не са спазени.

Темата е за триене.

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 7:14 pm 
Аватар

erejnion написа:
Надписите трябваше да започват от по- надясно, така трудно се четат. А и не трябваше да са с този ужасен фонт.

ами в интерес на истината .. typography-то (т.е това да се показват текстове в ритъм и да са добре направени и всичко останало) не ми е силната страна .. апак и както споменах в редактирания си пост .. на този комп имам само програми и анимета едвам едвам убедих сестра си да ми позволи да си ги инсталирам :D

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 7:31 pm 

Няма бг форум, защото в БГ амв-мейкинга е много... никакъв. Има специализирани руски, немски, английски, френски форуми и сайтове , само за амв-та.

Правилата за постване в раздела ги има, но не се спазват, пак заради умрелия интерес към амв-та.

Твоето амв страда от старание към детайлите в началото, първите 5-10 секунди, после се усеща как постепенно синка става все по-беден, без стремеж към добро оформняне, както в началото. Всякаш си започнал много надъхан, и като си видял за колко много време с какво усилие си направил първите секунди, и си се отказал и ти е писнало да поддържаш това темпо до края. И това на фона на 30 секунди, дава гледаеми... 10-тина секунди в началото. Оттам нататък са цици на музикален фон с леееек синк.

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 8:41 pm 
Аватар

perfect-blue написа:
Няма бг форум, защото в БГ амв-мейкинга е много... никакъв. Има специализирани руски, немски, английски, френски форуми и сайтове , само за амв-та.

Правилата за постване в раздела ги има, но не се спазват, пак заради умрелия интерес към амв-та.

Твоето амв страда от старание към детайлите в началото, първите 5-10 секунди, после се усеща как постепенно синка става все по-беден, без стремеж към добро оформняне, както в началото. Всякаш си започнал много надъхан, и като си видял за колко много време с какво усилие си направил първите секунди, и си се отказал и ти е писнало да поддържаш това темпо до края. И това на фона на 30 секунди, дава гледаеми... 10-тина секунди в началото. Оттам нататък са цици на музикален фон с леееек синк.

За да не става спам това е последния такъв пост :) Когато останеш буден за повече от 24 часа и накрая се сетиш че приятел има рд и искаш да го поздравиш. Сещаш се че искаш да бъде нещо нестандартно което не е в много стила и на 2ма ви .. Когато ми направиш едит по-добър синк варху подобен дъдбстеп само и единствено със Sony Vegas тогава ще се откажа от едитинга защото много лошо се изказа относно българския амв едитинг .. понеже има много талантливи българи които просто ти не знаеш :) И до които критериите ти няма да достигнат. Също така пак намесваш правилата ще ги намеся този път и аз.. Има ли някъде правило че трябва да си професионален едитор.. или к'во ? Всичко идва с практиката .. Също така и забравих това е подарък .. не е важно колко е хубав а че е направен от сърце.. Също така не си прави грешни заключения колко време ми било отнело и т.н защото със рендер с всичко някаде около 40-60 минутки ми отне ! Ако искаш да дадеш савет .. съветвай като хората пък ако не го харесваш даже не натискай върху бутона за отговор :)

МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 9:27 pm 

Aми.. евала за такива приятели, които се сещат малко преди рожденния ден да направят нещо.

Някакси възпремам по-сериозно амв-мейкинга от теб, така че, може ли да си определя аз върху какво да правя синк, и с каква музика? Мерси. Ако искаш да си мерим пишките с амв-та, казвай, аз съм навит.

Българския мейкинг го гледам от няколко години, и имам представа за какво говоря, но ти май не знае на кой говориш в момента... Бъди сигурен, че ако има талантлив българин, достатъчно талантлив като амв-мейкър, го знам.

Да съм казал някъде точно колко време ти е отнела направата? Казах ясно, че се усеща как синка към края не е толкова добър, както в началото - започва добре, в началото си се старал повече, и накрая преминава в статична картинка, на фона на музика, която е направена набързо.

А в правилата на форума не е написани нищо дали трябва да си професионален едитор, но ясно е написано, че за линкове към тубата си има отделна тема. Ясно написах "правилата на форума", а от къде го измъкна това правило за професионалните едитори, не знам.

САветат ми към теб е - пиши грамотно, с правилна пунктуация и препинателни знаци, не се надъхвай излишно, щото в момента се опитваш да даваш акъли на най-добрия БГ амв мейкър и изглеждаш тъпо.

МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2012 4:25 am 
Аватар

Значи виж сега.
Мисля си, че можеше да подбереш по-добри ечи кадри от тези. Някак си за мен не пасват съвсем добре. За надписите ти казаха. Можеше да ги центрираш или пък да не изчезват толкова бързо.

И като е имал човека рожден ден, трябвало е да се сетиш по-раничко. Аз си помня датите на моите хора, така че знам кога какво да правя. :)

Но не ме карай да се смея за забележките с Перфекта. =)) Нищо лично, но имаш време докато можеш да правиш това наистина. Затова когато си в присъствието на Perfect Blue, Funky-kun, Kirov, Devil Shin, The Dark Site, попивай каквото те пишат. :wink:

Късмет и успех във видео мейкинга! :)

Последна промяна Eien Ryuu на Сря Мар 07, 2012 4:19 pm, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2012 8:43 am 
Аватар

Ами честно казано :) Тва последното за user-ите не го разбрах но както и да е. :D Та не мисля да ставам по-добър само защото 3-4ма са по-добри от мене в мейкинга само че на теория... Както и да е ! :D Мисля да си ставам постепенно добър с времето .. защото не съм като повечето преуспели едитори .. Аз си имам и личен живот не мога постоянно да съм на компa и да едитвам всеки ден :)

МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2012 8:49 am 
Аватар

Е да де, той човека това казва. Да попиваш. Пък после, като седнеш на компа, изцеждаш. :wink:

МнениеПубликувано на: Чет Апр 05, 2012 11:08 am 
Аватар

Нещо ми е много хаотично цялото нещо...

Поработи малко много върху типографията, в началото можеше да стане добре, ако не беше черен екран, а беше направил нещо с текста. До 00:07 секунда ритъмът и таймингът са на ниво. Малко твърде много шейкове имаше, но това не е толкова трагично, с времето сам ще се научиш на тази "естетика".

Принципно типографията... Това не е типография, което ти правиш. То е буквално "вмъкване на текст". Хората преди мен го коментираха, няма какво повече да казвам за него. А пък и е хубаво да вметнеш някакъв фонт, който и да е четлив, но и да не е "скучен". Фонт, който повече да си отива с жанра на песента и видеото. Схващаш ли ме накъде бия? ;p

Не ми харесват извънредните черни дупки, гледаш, гледаш, шаляла, и изведнъж фрас, като шамар стоиш и слушаш само музика и гледаш черен екран.

Виждам, че май те е домързяло да се занимаваш по-нататък, спрямо транзишъните между сцените после. Освен че според мен изборът на сцени след това не ми харесва, някак си не си отиват.

Видеото казваш, че е подарък, хубаво, и аз правя такива. Но за едно изключително рандъм видео, за което после обясняваш, че си го направил за няколко часа, не му е мястото във форума. Идеята тук е да покажеш това, което можеш на макс... Или поне на половина.

Направи нещо, върху което ще работиш по-сериозно, и го качи тук. ;p

P.S. Недей да ставаш по-добър в каквото и да е, просто защото има хора, които са по-добри от теб. Прави го за себе си. Ако го правиш за себе си, вероятността да се получи нещо хубаво съществува, ако не - ще се омажеш в лютеница.

Here is my spout.

ИзображениеИзображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 13, 2012 1:19 am 
Аватар

Клипът е доста слаб като реализация :/ 30 секунди клип, можеше да дадеш малко повече от себе си. Недей да минаваш с оправданията, че не си спал 24 часа, че не си имал време, че си работил само на Вегас и т.н. Човек като иска, намира начини. Синха е зле, прескачат се места, на които трябва да се сменя сцената. Излишно е да казвам, че качеството на видеото е кофти, не си се постарал да потърсиш хубаво качество. Изобщо клипът въпреки че би могъл да има претенцията за нещо хубаво, нещо оригинално (вярно, употребата на дъбстеп не е толкова разпространена), нещо готино, е направен според мен за да отбие номера. А такива клипове са по-зле и от баналните стартови клипове на повечето хора - Linkin Park + Naruto.

Освен това много ме надразни грубото ти заяждане на мненията тука. Като не си готов да получаваш критика, какво пускаш тогава клипове? Нито една твоя забележка не е адекватна и обоснована. Било за рожден ден. Ми хубаво, и аз съм правил за рожден ден, но за разлика от теб аз си планирах времето и възможностите си и почнах да го правя месец преди рождения ден, а не... няколко часа. Това само показва колко си неотговорен. Не било важно качеството, а че е от сърце. Грешиш тука. Ако е наистина от сърце, ще се постараеш да си проличи в крайния вариант. Ако не е качествено, как да знае човек, че е от сърце, а не само отбиване на номера? И този опит за ирония... "Та не мисля да ставам по-добър само защото 3-4ма са по-добри от мене в мейкинга само че на теория... Както и да е !" Я да те питам кой си ти? Някакъв случаен форумец, който е пуснал клип. Такива редовно ги има, не само в анимес, където и да е. А да видим кой е Perfect Blue, който ти мислиш, че е по-добър само на теория. 90% от форумците тук го знаят, знаят и какво прави. Редовно участва в контести, и то не само български, и за разлика от такива като теб прославя българския AMV мейкинг (колкото го има) извън границите на малката ни държавица. Не знам дали го осъзнаваш, ама си доста смешен с писаниците си тука. Вместо да се оправдаваш и да се правиш на интересен, можеш да си седнеш на д-то и да вземеш да направиш нещо свястно. Ама не, от половинчат човек само това не искай - да свърши някаква качествена работа. Явно е твърде зает по цял ден да мързелува, за да направи най-после някое качествено AMV...

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]