Дата и час: Вто Ное 13, 2018 3:33 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Link: On My Own (ef ~a tale of melodies~)
МнениеПубликувано на: Съб Фев 18, 2012 7:40 pm 
Аватар

Изображение

Video: On My Own (download, youtube, @a-m-v.org)
Category: Drama, Character Profile, Serious
Anime: ef ~a tale of melodies~
Song: On My Own
Artist: Мария Илиева
Creator: peppy_heppy

Второто ми. =) Благодаря за коментарите на първото (тема), оценявам го. ^^

Използваната песен има и еквивалент на български: "Сама" и е от българския филм "Открадната светлина" ("Svetlana's Journey"), който разказва историята на момиче, попаднало в канал за трафик на хора. Песента е участвала в кампанията за борба с трафика на хора "Face to Face". Посвещавам това AMV на всички страдащи по света.

Последна промяна peppy_heppy на Сря Мар 21, 2012 9:19 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие: Re: Link: On My Own (ef ~a tale of melodies~)
МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 4:34 am 
Аватар

Това се е получило чудесно. :) Добро видео. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юни 12, 2012 12:51 am 
Аватар

Пуснах ти мнение в амв.орг, гледам ти е първи, дано го харесаш ;)

Хареса ми клипа ти, и то доста. Като оценка ти слагам 8/10. Имаше няколко неща, които не ми допаднаха, но повечето са тези, които ми харесаха у клипа. Ето и подробно мнение:

Оригиналност: тука ти давам висока оценка основно заради използването на българска изпълнителка, което е голяма рядкост. Оригинална за мен е историята, която е заплетена в клипа, и начинът, по който е поднесена тази история, е добър! Анимето е ясно, факт е, че много драми са с това аниме или другото от тази история, но анимето не е все още overused, така че това не е забележка. Все още има какво да се източи от тези анимета и ти си го показала ;)

Качество: тук ще съм по-критичен, отколкото в амв.орг - зле. Не само, че качеството не е хубаво по принцип, но и си използвала аниме с наистина красиви сцени и моменти, това само си заслужава да потърсиш и да намериш възможно най-якото качество. Дори да не е HD - 720р за този клип ще е идеално, и то от хубаво качество релийз - можеше да намериш по-малка резолюция, но хубав и качествен релийз. Обръщай внимание на това занапред!

Editing Sync - Lyrics sync-a е на ниво. Харесва ми как си подредила историята върху песента, получило се е много добре! Хреса ми частта в началото със спомените на момичето и частта на песента "I put all my faith in you", хареса ми и частта с пианото и черно белите сцени. Когато песента започва по-динамично след черно-белите сцени, клипът закъснява с тази промяна, тук трябваше малко повече работа. След това "Chance to be free" - супер яко се е получило с избора на сцени, много ме накефи. Забележка имам по 2-3 сцени, където момичето говори - оставени са ей така, трябваше да бъдат свързани по някакъв начин с основната концепция - демек Lyps sync, или да се заменят с такива, в които не се говори. Сега ми хрумва, че като идва частта на клипа, където момичето страда, можеше това да се подсили и с цветова гама - червено като гняв, или синьо като тъга, студ... Накрая влиза в голям контраст нежния завършек на песента и горящите предмети - червения цвят... И АМВ-то няма за мен край, много рязко просто си свършва. Трябваше плавно да завърши картината така, както завършва и песента. Но повечето са бели кахъри, клипът се е получил и то много добре. Евала.

Спокойно мога да кажа, че това е първият от много време насам хубав български клип, който е направен от нов еритър, а не от старата школа, която и тя горката позамря. Скоро ще изгледам и другите ти клипове и ще дам също толкова подробна оценка, заслужила си я, след като си дала толкова труд да направиш наистина свестен клип ;) Продължавай все така да едитваш!

МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2012 2:46 am 
Аватар

Благодаря ви от сърце за коментарите, радвам се че ви е допаднало!

Иначе, конкретно @theDarkSite:
Голямо благодаря за първото мнение в the org, за милите думи и препоръките - наистина го оценявам, fellow-editor! :wink: В такива моменти се радвам, че не съм оставила тази идея да се лута насам-натам из главата ми, а съм я осъществила и споделила с другите. :)

Относно качеството:
theDarkSite написа:
...това само си заслужава да потърсиш и да намериш възможно най-якото качество. Дори да не е HD - 720р за този клип ще е идеално, и то от хубаво качество релийз - можеше да намериш по-малка резолюция, но хубав и качествен релийз.

Проблемът беше в мен, а не в рилийза (качеството на който беше btw 1080p). Сега имам много повече опит и вече знам как да запазя качеството на източника при конвертиране/компресиране доколкото е възможно. :wink:

btw: Туко-що качих новото си AMV във форума (тема) - може да хвърлиш око, ако искаш.
btw2: Едно от любимите ми AMV-та е твоето "C'est la vie". Трябва да кажа, че съм поласкана едитър, който е бил вдъхновение за мен, да коментира и оцени мой клип. Респект :ave:

Последна промяна Moon на Чет Юни 14, 2012 1:39 pm, променена общо 1 път
Reason: IV.1.1 от правилата - Не пиши с цветен цвят за основен, защото на някои скинове на форума се чете трудно.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]