Дата и час: Чет Окт 18, 2018 10:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 2 [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Търся момчета и момичета за озвучаване на анимето One Piece
МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 6:11 pm 
Аватар

Ами Казвам се Станислав и съм от Балчик. Фен съм на анимето One Piece и със един приятел започнахме да го озвучаваме. Пускам тази тема защото ми трябва момиче за Нами и др. женски герои. Анимето е прежедено до 23-ти епизод. Нека пишат всички които желаят няма змачемие момче или момиче, важното е да има различни гласове. Скайпа ми е - crazyto_bg По надолу ще ви дам и линкове към преводите.

Ep1 ( Този епизод сам съм го озвучавал )
Ep2
Ep19

п.с. ако може без отрицателни коментари все пак не сме профисионалсти по бг озвучаване просто сме фенове като вас :).Др епизоди можете да видите в профила ми в vbox7.

Последна промяна Stangetsu на Нед Фев 06, 2011 6:54 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие: Re: Търся мочета и момичета за озвучаване на анимето One Pie
МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 6:42 pm 
Аватар

Към 22 го докарвате по добро от Бг дублажите :lol: Иначе как по точно става цялата работа защото едва ли искаш да пътуваме до Балчик :lol: Обясни как става номера и какво се иска от хората.

Заглавие: Re: Търся мочета и момичета за озвучаване на анимето One Pie
МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 6:50 pm 
Аватар

Не разбира се :) Просто трябва да имате Sound Recorder (варви си с windowsa , така че няма как да я нямате) и микрофон. Да речем че ти искаш да озвучаваш зоро, ами хвашап един епозод и записвап всяка една негова реплика на отделен файл, като се стремиш всяка една от репликите да звучи според ситуацията и да не е по-дълга или по-къса от колкото трябва да е. И разбира се да се чува ясно без странични звуци:) И така... да речем си записал всички реплики на Зоро те ще са поне 50-60 файла ако не и повече. Архивираш ги само в 1 файл и ми го пращаш по Скайп. От там на сетне вече аз се оправям:) Ако има още нещо неясно питай :)

Профил  

Заглавие: Re: Търся момчета и момичета за озвучаване на анимето One Pi
МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 8:19 pm 
Аватар

Тогава е голяма играчка за мен :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 10:43 pm 
Аватар

Dude евала за проекта .. ;д но ако има начин да отрежеш японското аудио още по-добре ще се получи късмет :)
4еп - мъжки глас на НАМИ БХАХХАха ;д епик
20еп - БХхаАХаххАХахах а не пич мерси насмях се мн якоо :Д:Д: хипер яките пародии сте направили ЕВАЛА !!! :Д:Д:Д БХаххахаха ХБХахахахха хора гледайте от 1-20 ще се скъсате от смях а еннеененне :Д:Д:Д:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 11:01 pm 
Аватар

Ако се придържате към по-официалния език - без "ве" , "бе" , "ма" и прочие би било супер за малки деца които не могат да четат.

Не знам дали имате нещо общо с Том и Джери пародиите, но един от гласовете ми беше много близък и си представих Зоро май като Том или Джери и паднах :D
Като за непрофесионалисти се вижда че сте вложили чувство и за фен проект е доста добре. Само че наистина ми звучеше като пародия на доста места .

С Pinaccle studio не е ли относително лесно да се избере какво да се чува и колко силно?

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 11:43 pm 
Аватар

Ами то на места верно че се получава като пародия, просто неможем да се вздаржаме понякога :) Иначе бих искал да махна японското аудио обаче само когато приказват, и мога да го направя !!! Ама е супер голяма играчка :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 06, 2011 11:50 pm 
Аватар

Виж сега, ще стане готино ако има повече хора! Верно е че ще бъде по-добре и ако махна японското аудио когато приказват но нямам чак толкова много време. Ако някой има време аз ще му пращам моите реплики а тои нека го сглобява.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 12:23 am 

Предлагам да зарежете това аматьорско озвучаване , а да направите един превод. И да не дропвате като другите групи.

МнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 1:04 am 
Аватар

What narutotard said ... не че ги следя българските суб групи, но май никой не превежда one piece .. O.o

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 11:17 am 
Аватар

Това направо ме върно 20-тина години назад. Много добра работа, особено с Усоп. Лошото е, че дори озвучението да е перфектно, началото винаги си е качествения превод (имам предвид адаптиран за български език).
Това което каза Pinko е отчасти вярно, но аз не съм съгласен за официалния език. Забелязвали ли сте как в нашумелите напоследък български сериали се спазва перфектна дикция? Аз, да и честно казано това ми действа като удар по главата, просто толкова неестествено звучи, че имам чувството, че се намирам в театър. Дикция трябва да се спазва на определени места (например когато някъй моряк говори с офицер), но ще е много неестествено Усоп или Лъфи да говорят по този начин. За Зоро дори няма да споменавам, той си говори малко на жаргон (ала якудза) дори и в оригинала. Колкото до пародията - аз много си я уважавам и дори ми се струва че на местата които пародизирате гласовете ви звучат най-естествено. Все пак има места които не могат да се пародизират (или поне би било проява на лош вкус), така че гледайте да не прекалявате.
На последно място идва качеството на звука. Вярно че не записвата в студио, но мисля, че имаше начин дигитално да се изчиства страничният шум (пък и на места се чува щракането на мишка). а ако не се лъжа има и начин да се заглуши звука на репликите (срещал съм някои песни които се дават като инструментъл, при които съвсем леко се чува и вокала) мисля че това ще е по-добре от колкото изрязване на целия стриим, включително и фоновите звуци.

ПП. Аз вече съм дърто куче (гласът ми на дали става за нещо), а и нямам много свободно време, но ако мога да помогна с нещо пишете.

МнениеПубликувано на: Пон Фев 07, 2011 1:01 pm 
Аватар

Нарутард написа:
Предлагам да зарежете това аматьорско озвучаване , а да направите един превод. И да не дропвате като другите групи.
но по-добре си карайте с озвучаването, не че вече има достатъчно групи, които субват. Няма достатъчно такива ентусиасти като вас, които озвучават :lol: само няколко забележки имам

Не знам вие ли си ги превеждате тези реплики обаче или ги гледате отнякъде вече преведени, но и в 5те епизода, които прецъках има супер много неточности в превода. Повечето са малки, но всеки следващ такъв момент все повече дразни.
А и е важно как точно ги оформяте репликите, защото не всичко, което звучи добре написано, звучи и толкова добре изговорено.
И каквото и да говорите за дикцията и кога и как какъв етикет трябва да се спазва, на Луфи просто не му отива да говори на 'бе', 'ве' и т.н.
И още няколко неща, но няма кво да изреждам дреболии. Няма да го следя и не е като да изисквам нещо.

МнениеПубликувано на: Вто Фев 15, 2011 7:00 pm 
Аватар

Не е лош дуба,лошото е че дуба не е синхронен което става лесно със сони вегас,и още по-лошото е че понякогa мрънкаш под носа си .Но иначе e добър дуба.Аз сега също се занимавам със озвучаване.Озвучих 196 еп на наруто шипуден синхронно.Ще го кача във вибокса,сега го обработвам с вегаса.Мисля че се получи доста добре...

искам да се присъединя към вас.Всъщност вече имате ли хора?

МнениеПубликувано на: Нед Фев 20, 2011 6:31 am 
Аватар

Ъмм, аз ако имах добър глас, щях да се включа към идеята, въпреки че дори да се направят всичките епизоди, пак ще си бъде фенски дъб. А и наистина има забележки относно качество и превод. :wink:

Иначе подкрепям идеята и дано да се съберат повече хора. :thumb:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2011 6:43 pm 
Аватар

Аз съм съгласно да правя бг дуб на анимета :D Имам опит, а и микрофона ми не бучи. Пиши ми на личен да се разберем.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]