Дата и час: Пон Окт 22, 2018 7:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 5 [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 14, 2007 12:29 am 
Аватар

KIROV написа:
Еми елементарно е!На4и видео файловее може6 да си нарежда6 на леари.Така си подрежда6 койда се вижда прав и алабала.Примерно вкарва6 на тайм лайн-а на некакво клип4е или кото иска6 да сложи6 дадения герой!после слага6 на следва6тия леийър картината с героя.Естествено 6тети из4езне преди6ната картина 6ото тя 6е е под новата.Реже6 героя и от опциите на маската праи6 да е инвъртет или не и воала остава само героя от горната картина и на местата кадето я няма се ви6да по долния лейър.Сире4 тва е философията как да вмаква6 раоти на места кадето ги няма.Смятам 4е обясних достатъ4но просто! :wink:

Изображение

Както видя на картинката просто съм слойил тапет и сам го копирал на два лейъра!Слойих глов на горния и му напраих 6то годе правоъгълна маска.Долу се виждат и опциите на маската дали да е загладена по краи6тата коя 4аст ов маската да се вижда и алабала.Примерно ако inverted е натисното 6е се вижда долния лейър пре правоъгълника а не както е сега около него! Надявам се 4е съм помогнал :wink:

трудното идва когато иска6 да движи героя варху дадена картина...много треа да се реже :x :roll:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 14, 2007 12:50 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

Super_Beast написа:
KIROV написа:
Еми елементарно е!На4и видео файловее може6 да си нарежда6 на леари.Така си подрежда6 койда се вижда прав и алабала.Примерно вкарва6 на тайм лайн-а на некакво клип4е или кото иска6 да сложи6 дадения герой!после слага6 на следва6тия леийър картината с героя.Естествено 6тети из4езне преди6ната картина 6ото тя 6е е под новата.Реже6 героя и от опциите на маската праи6 да е инвъртет или не и воала остава само героя от горната картина и на местата кадето я няма се ви6да по долния лейър.Сире4 тва е философията как да вмаква6 раоти на места кадето ги няма.Смятам 4е обясних достатъ4но просто! :wink:

Изображение

Както видя на картинката просто съм слойил тапет и сам го копирал на два лейъра!Слойих глов на горния и му напраих 6то годе правоъгълна маска.Долу се виждат и опциите на маската дали да е загладена по краи6тата коя 4аст ов маската да се вижда и алабала.Примерно ако inverted е натисното 6е се вижда долния лейър пре правоъгълника а не както е сега около него! Надявам се 4е съм помогнал :wink:

трудното идва когато иска6 да движи героя варху дадена картина...много треа да се реже :x :roll:

А точно това исках да питам сега. Защото примерно като гледах на едно amv на Naruto по точно Phenomenon и там точно героя се движеше, но пак си беше с маска на АЕ, самоче да питам как се прави така, че героя да се движи?

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 14, 2007 2:19 am 
Аватар

Местоположение: "BS" Занимание:Canceling Baiken's Youzansen for fun :P Професия:FMF
Еми прави6 отделно маските на секи кадър! xD

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 14, 2007 12:06 pm 
Аватар
клош antisleeper

тфа става с кийфреймове - пускат се с часовничето

и btw
Цитат:
Programs used: Adobe Premiere 6, Photoshop
=))

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 14, 2007 8:04 pm 
Аватар

цел раздел се пусна за въпрсоси и пак си карате в една тема :hmm:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 14, 2007 9:21 pm 
Аватар

MastaG написа:
цел раздел се пусна за въпрсоси и пак си карате в една тема :hmm:

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) Еми така де, по-прибрано :roll:

П.П. предлагам всеки въпрос, на който е даден отговор да го записвам под туториала и да се трият постовете, да не е такова мазало... :roll: Ще оформям отговорите така, както е оформен и туториала и така няма да има проблем ако някой се затруднява да погледне дали не е задаван такъв вапрос преди :wink:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 12, 2007 11:44 pm 
Аватар

Ето, че се наканих и аз да задам въпрос: има ли някакъв шанс да се експортне композишъна със звук :o Мъчих го, гледах го, но освен RAM Preview друго не намерих. PLS Help :roll:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 13, 2007 12:59 am 
Аватар

10x много, сега ще го отбележа и горе в guide-a :)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 16, 2007 11:51 pm 
Аватар

начиии първо браво за туториала :wink:
имам сега некви въпроси,щото тая програма я пускам за 3ти път и не мога да разбера кво кое и как.Доса съм работил на вегаса та да питам - що като пусна да гледам клипа в самата програма няма звук и се движи кадър по кадър?Не скивам откъде да го оправя.После как избирам един ефект да е от А до Б,а не на целия клип?И освен тоя preview на ефектите,който ми извади хелпа,то си беше неква галерия само,друг чалъм има ли?

Тва е засега,то аз почти нищо не отбирам по програмата,така че нямам кво да питам без да знам тия неща :lol:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 17, 2007 12:24 am 
Аватар
клош antisleeper

начиии :P

гледаш кадър по кадър, щот програмата иска да ти каже че ядеш пишки и ти тряя комп за 100000 $ за да бачка :lol: ако искаш звук - задържаш ctrl и търкаляш с плъха по таймлайна

даден ефект се прави да е от А до Б така: като дадеш на триъгълничето до леяра на който е ефекта така че да се появи той избираш си неговата стойност (в случая opacity/blend with original) и правиш кийфреймове в А и Б където е пуснат и по един отстрани с стойност 0

или просто изрязваш участъка (май с ctrl+shift+D или нещо подобно ставаше :lol: )

preview на ефектите - ако не стане с номера с контрола (действа само когато ефектите са лесни и ти наваксва на тях) има 1 панелче с бутони за плей/пауза и тем подобни вдясно - от там има 1 бутон RAM preview и колкото ти държи рама толкова щи рендне да можеш да гледаш без спек :wink:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 17, 2007 1:20 am 
Аватар

За въпроса как да се гледа от А до Б: за А (т.е. началото) натискаш В бутона, а за Б (т.е. края) натискаш N бутона :wink: Така като натиснеш Space гледаш от зададеното А до зададеното Б, и само това място зарежда :wink:

За другите два въпроса мисля, че Марио добре е отговорил (за първия въпрос... или трябва да имаш безбожно много RAM, или трябва да чакаш да ти мине един път кадър по кадър и после да го гледаш гладко, но само кратка част :wink: )

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 18, 2007 3:27 pm 
Аватар

10x... :shock:
преди да съм се отказал напълно от тая програма :lol: кажете как процедирате вие.Смисъл ефектите ги слагате на бийт,или просто слагате ефект на отрязък от видеото,рендвате и после ползвате само частта,коят се пада на бийт...щото тва да не можеш да гледаш ефектите и видеото много съква :?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 18, 2007 3:54 pm 
Аватар
клош antisleeper

аз кат прая бийтсинк ефекти използвам audio stream-а извеждаш си waveform-a с гледаш кога ти се пада баса и така го праиш и после гледаш на RAM preview дали всичко е наред

макар че и твойда идея да си импортнеш целия клип с ефекта и на едитинг програмата да го синкваш не е никак зле, бих го пробвал някой път :roll:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 23, 2007 5:18 pm 
Аватар

Е браво бе :)
Много полезна тема.
Само да кажа,че тези Adobe програми за правете на видео и видео едитинг не тръгват на висчки процесори.Опитах се да ги инсталирам у 1 приятел и каза,че програмата не потдържала такива дъна като неговото :).

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 23, 2007 8:46 pm 
Аватар

Swifty написа:
програмата не потдържала такива дъна като неговото :).

WTF ?!? данеби да е с mac и ти да не си свалил правилната версия ?

ЕДИТ: какво значи не трагват на сички процесори ?!?

ЕДИТ ЕДИТ : Не подаржа дано... пич ... молятисе

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 5 [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]