Дата и час: Нед Дек 16, 2018 8:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 5 [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Guide: Adobe After Effects
МнениеПубликувано на: Чет Апр 09, 2009 6:38 pm 
Аватар

В сравнение с тази програма Sony Vegas ми прилича на бонбонче :D .Интертесна е и в момента и а се уча на нея но определено не е навъзможно,постоянство и търпение му е майката ;) as always :P .Мисля и двете да използвам,ще стане интересна композиция :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 02, 2009 12:18 am 
Аватар

milev5 написа:
Абе всичко хубаво ама аз немота да искарам и една нотичка(звук) на клипове песни и т.н.Импортирам клипче със звук,пускам го и няма никой същото и с вавчутата :? Що така?

theDarkSite написа:
6. Аудио - пуска се само със задържането на Ctrl и местенето на червената линия по timeline-а или Ctrl и пускане на АЕ player-a.

Ами те хората са казали, направили са си труда да пишат, няма кой да чете. Малко късно го казвам, след няколко месеца, но все пак.. А пък ако случая е като импортваш самото видео без никакъв звук, там вече или трябва да режеш звука отделно или да промениш как обработва звука при рязане.
Аз имам пък имам един малко по-така въпрос, който обхваща и двете теми (за АЕ и премиера, и е главно за самия начин за едит) Накратко не съм сигурен как се прави или по-точно как е най-добре да се направи:
1) правя си цялото амв в премиера, рендвам, слагам го в афтъра, слагам ефекти, мании, глупости, всичко, рендвам и от там и воала
2) нагласям го за най-лесно в премиера със звук, нагласям ги всичките видеота в афтъра, слагам ефекти, правя струвам, рендвам си от там и премиера ми е само за ориентир
3) на всяко отделно или по 2-3 правя ефекти в афтъра, рендвам ги, и после си ги подреждам вече в премиера и си го правя завършено амв-то
Както си личи сега почвам, почти нищо не знам, една седмица само четах туториали и гайдове, гледах амв-та за примери, вдъхновение, т.н и всякакъв вид помощ и съвети са повече от добре дошли. Самото начало ме затруднява най-много обаче.
Не мисля, че си струваше да отварям нова тема за това, пък и от целия раздел, с тези 2те програми ще работя. Сметнах, че тук е най-правилно да питам. Извинявам се, ако някъде бъркам. И благодаря предварително за помощта.
:peace:

МнениеПубликувано на: Пет Юли 03, 2009 3:12 pm 
Аватар

Ми аз специално не се занимавам с APP, директно си правя AMV-то на AAE. Да, в началото доста ще се озориш и в някои случаи ще ти се иска да се върнеш към APP, но аз ще дам няколко примера, с които AAE оборва APP:

1. APP е много по-бавна и по-лесно спичаща се програма, което мен изключително много ме дразни, също и дизайна й е малко по-груб и за мен неподреден, и затова е неудобно за работа.
2. ААЕ има абсолютно всички ефекти, маски и др. които биха ти трябвали за едно AMV, и вместо да правиш на премиер, да рендваш, та да минаваш през AAE, та после пак да рендваш, та после пак през APP, та ако не ти хареса нещо, то айде пак.... еми това ще ти отнеме много повече време отколкото да се занимаваш само с AAE
3. Синха в AAE а мен е много по-удобен за правене! Да, няма го онова удобно рязане на отделните видео леъри, затова пък има time remapping или както там беше, с което можеш да преправяш бързината само на определен участък от клипа, без да променяш другата част и то без да се занимаваш с рязане и 10 000 разхвърляни клипчета, от което идва и мисълта ми, че е по-подредена AAE ;)
4. Да, APP може да възпроизвежда звук заедно с картина... но за това програмата спича толкова много, че в повечето случаи изобщо не мога да преценя направил ли съм като хората синхрона... ААЕ може да възпроизвежда малка част от композишъна със звук, но един път зареди ли от него спек няма да видиш ;)
5. Възможността да правиш много композишъни в един проект и да си ги сливаш после е повече от предимство.

Има и други предимства за мен, но тези са достатъчни! Пробвай само с AAE, ако имаш въпроси спокойно си ги задавай тука, и след време ще свикнеш и ще видиш как и ти ще започнеш да предпочиташ AAE пред APP ;)

П.П. добавих в туториала към частта с бутоните комбинация, която за мен е много полезна за използване ;)

МнениеПубликувано на: Вто Авг 24, 2010 8:11 pm 
Аватар

Искам да питам за едно ефектче(обещавам че няма да питам често за такива неща). В смисъл как се казва ефекта, където се получава, като при старите филми с примигане на разни чертички, снежинки и такива ти работи... Ако имах поне близка представа как се казва това нещо щях да използвам гугъл, ама тц...

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 06, 2013 8:56 pm 
Аватар

^
|
http://www.youtube.com/watch?v=zZted8NDWE8

bump

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 5 [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]