Дата и час: Чет Окт 18, 2018 3:20 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 3 [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: BG: Monogatari Series [c]
МнениеПубликувано на: Съб Авг 25, 2018 8:29 pm 
Отаку България

The Hollow Shrine написа:

Съблазняваш ма, чеп. Ще сведа глава смирено и ще прося хуй.

ХА-ХА-ХА-ХА-ХА. Умееш, дейба, да се измъкнеш по търлъци. Не, чичи, аз на мъжко не посягам - бъди спокоен, но ако трябва да сме сериозни. Виж та помогни на Десито да си свърши проекта. Шегата и майтапа на страна, избърза като усра превода на колегата само заради резюмето и две имена. Вземи та си дръпни 1 сезон и го изгледай, убеден съм, че ще си промениш мнението. Да се надяваме в добра посока. Деси, скарай му се малко и ти, стига е стоял без работа.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 25, 2018 11:27 pm 
Аватар

Аз не мога да го накарам да ми гледа проектите, че камо ли да ми ги превежда... :lol:
On a serious note, темите тук не се правят да се прехвалвате излишно.
На човека не му е харесало нещо, казал си е. Вместо да му се хвърляте веднага като вълци на прясно месо,
се вслушайте в критиката и си знайте за следващ път. Пък ако не носите на критика - не тук. :lol:
Човек се учи, докато е жив. or some other dumb tumblr quote Дайте го малко по-весело.
Аз лично поздравявам момчето за инициативата - чиста отдаденост си е това, неприсъща на повечето от нас. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 12:06 am 
Аватар
Модератор

Честно ли го защитаваш? Толкова ли си заблудена? Чисто заяждане от негова страна, което не му прави чест. Просто реши да се направи на интересен с голямото му его. Критик номер 1. Всеки, който свърши работа, бива веднага оплют. Сакън човек да не направи нещо... ПРЕВОДА въобще не е лош, за разлика от някои други. Големи критици се извадихте тук. Без покритие, бих казал...

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 12:25 am 
Аватар

Не защитавам никого, не съм гледала превода, за да изкажа обективно мнение.
Може да е добър, може да не е - в крайна сметка е някакво усилие и аз уважавам това.
Казвам само, че не е хубаво така да се хващате за гърлата, на ничия страна не прави чест това.
И дори и да се е заял, трябва ли да подклаждате огъня? Мисля, че сме достатъчно интелигентни,
за да не правим такива детски номера.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 8:09 am 
Аватар

ONEPIECEFTW написа:
Без покритие, бих казал...

Лакиран и ламиниран съм! :rose: Покрий ме и ти, ако искаш. Обещавам, че няма да се развълнувам твърде много. :blush:

А дали отива на модератор да нарича потребителите заблудени, егоцентрици и без покритие? :)

Хайде, деца! Всички обратно по гьоловете! :P
Преди ONEPIECEFTW да тропне с крак и да изтрие интернета :cyclon: Че после как ще мастурбирате?

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 9:03 am 
Аватар

Само ще отбележа, че първо се гледа Бакемоногатари и после Кизу, да не почнете първо с Кизу, а после с Баке. :icecream:
Тая корица я има там, понеже е по-красивата, не за друго. :blush:

П.С. Живо-здраво, една година съм го превеждал туй нещо и въобще не ми пука какво мислят останалите или даже аз самият. :hat: Надявам се все пак да им хареса на хората, пък и било то с мои букви :tv:

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 10:08 am 
Аватар
Модератор

Просто казвам самата истина за мен. Явно си бая тънко-обиден. Да не би да засегнах егото ти? Леле... Преди не беше такъв(или просто така си мисля). Дръж се като човек, за да се държат и хората така с теб. Просто ми омръзна някакви да сипват помия ей така за спорта. Точно това ме ядоса и е крайно време да се спре. Без това сме вече малцина, занимава
щите се с преводи.

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 12:45 pm 
Аватар

Поздравления за положения труд и завършения проект! :hat:
Ако някога се навия да изгледам анимето, с радост ще го направя с твоя превод. Радвам се, че фенсубът е още жив, макар и на системи. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 2:27 pm 
Аватар

Ринто-кун написа:
Само ще отбележа, че първо се гледа Бакемоногатари и после Кизу, да не почнете първо с Кизу, а после с Баке. :icecream:

В темата, а и в торента на първо място сте поставили трилогията Kizumonogatari. В anidb в релационната графа чисто хронологично откъм история Bakemonogatari следва Kizumonogatari, което се явява предистория на първото, въпреки че второто излиза по-късно. Аз обикновено, когато гледам или чета завършени истории, в подобни случаи (които са рядкост) не го карам по реда на излъчване/публикуване, ами по-скоро търся някаква подреденост (примерно фабулата в Kara no Kyoukai трудно се проследява по първия начин, въпреки че се подразбира защо е така).

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 2:48 pm 
Аватар

SonGoku написа:
Ринто-кун написа:

В темата, а и в торента на първо място сте поставили трилогията Kizumonogatari. В anidb в релационната графа чисто хронологично откъм история Bakemonogatari следва Kizumonogatari, което се явява предистория на първото, въпреки че второто излиза по-късно. Аз обикновено, когато гледам или чета завършени истории, в подобни случаи (които са рядкост) не го карам по реда на излъчване/публикуване, ами по-скоро търся някаква подреденост (примерно фабулата в Kara no Kyoukai трудно се проследява по първия начин, въпреки че се подразбира защо е така).

Както отбелязах, в торента беше така само защото корицата бе по-хубава и идеята бе да събере повече внимание, особено от страна на онези, които не знаят много за поредицата. В самия торент е категорично отбелязано, че за нови зрители е по-добре да гледат по реда на написване или реда на излизане. Препоръчвам да се прочете readme.txt файла в директорията на торента, за да бъдат уточнени теми като тази например.
В този случай историята е сравнително проста и лесна за следване, а и авторът го е написал с цел да се запази мистерията в последователността на събитията - т.е. едновременно да разкрива какво ще стане, но не и да разкрива как е станало до по-късно. Затова счетох за необходимо да го отбележа. :D

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 3:54 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Браво за положения труд! Аз съм гледал само Bakemonogatari и Nisemonogatari, но сега, като ги има с български събове, може да изгледам и останалите.
Erai ne, Rinto-kun :)

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 10:36 pm 
Аватар

Ринто-кун написа:
в торента беше така само защото корицата бе по-хубава и идеята бе да събере повече внимание

Дейба, и вие почнахте с курвенските маркетингови номера. :lol: Тоя свят си еба майката, няма ли вече някой луд да го закрие, мама му стара...

Ся сериозно.
Изгледах последния епизод на Бакето, за да си го припомня, и първия филм от Кизуто. Сега тегля втория. Субтитрите са ок. Под "ок" имам предвид, че стават за четене, което, специално за това заглавие, е от най-съществено значение. Английските субтитри в това отношение са отврат. Преди години бях писал, май пак в този форум, че който се навие да превежда тази поредица, трябва да е някой психично болен. Та, Ринто-кун, честито, батка, официално ти връчваме жълта книжка.
И така. Какво друго забелязах - имаше неточности в самия превод. Множество купешки думи, които не са на място - личи си, че дори значението им на български е мъгляво или изобщо го няма. Правописни грешки, печатни грешки, дори някъде ми се мерна един архаизъм, който не се използва от времето на ранния соц. :shock: Ясно е, че спелчек не е ползван. Вместо това са хвърляни безсмислени усилия за тайпсет на екрани, чието предназначение е да разсейват зрителя, но не са преведени важни надписи на френски (при толкова групи във фейса, все можеше да се намери значението на 10 изречения). Имаше и бая тромави изрази и синтактични недоразумения, които ме върнаха в зората на фенсуба, когато никой си нямаше хал хабер какво прави, но всеки си мислеше, че го прави перфектно. :lol:
Всичките тези неща обаче са общо взето дреболии. С известно желание може да се направи съответната редакция - примерно от Ичката, който е истинският последен мохикан във фенсуба - аз нивга не съм бил, но мерси.
Субтитрите стават. Ще се харесат на масовия зрител. За по-претенциозни зрители има и по-претенциозни заглавия, които заслужават повече старание. Това тук е предодастатъчно. Така че добра работа, преводачо. Имаш дупето, което е необходимо за това неблагодарно хоби, а и явно си луд, така че не се отказвай и ще станеш по-добър. Оценката ми е 6/10, което е доста повече от това, на което се надявах, като се има предвид заглавието.

Сега най-накрая нямам оправдание да не довърша поредицата малко по малко. Затова благдаря. Лека вечер. :hat:

Последна промяна Ragnos на Пон Авг 27, 2018 12:28 am, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Нед Авг 26, 2018 11:58 pm 
Аватар

Ragnos написа:
Ринто-кун написа:
в торента беше така само защото корицата бе по-хубава и идеята бе да събере повече внимание

Дейба, и вие почнахте с курвенските маркетингови номера. :lol: Тоя свят си еба майката, няма ли вече някой луд да го закрие, мама му стара...

Ся сериозно.
Изгледах последния епизод на Бакето, за да си го припомня, и първия филм от Кизуто. Сега тегля втория. Субтитрите са ок. Под "ок" имам предвид, че стават за четене, което, специално за това заглавие, е от най-съществено значение. Английските субтитри в това отношение са отврат. Преди години бях писал, май пак в този форум, че който се навие да превежда тази поредица, трябва да е някой психично болен. Та, Ринто-кун, честито, батка, вече официално ти връчваме жълта книжка.
И така. Какво друго забелязах - имаше неточности в самия превод. Множество купешки думи, които не са на място - личи си, че дори значението им на български е мъгляво или изобщо го няма. Правописни грешки, печатни грешки, дори някъде ми се мерна един архаизъм, който не се използва от времето на ранния соц. :shock: Ясно е, че спелчек не е ползван. Вместо това са хвърляни безсмислени усилия за тайпсет на екрани, чието предназначение е да разсейват зрителя, но не са преведени важни надписи на френски (при толкова групи във фейса, все можеше да се намери значението на 10 изречения). Имаше и бая тромови изрази и синтактични недоразумения, които ме върнаха в зората на фенсуба, когато никой си нямаше хал хабер какво прави, но всеки си мислеше, че го прави перфектно. :lol:
Всичките тези неща обаче са общо взето дреболии. С известно желание може да се направи съответната редакция - примерно от Ичката, който е истинският последен мохикан във фенсуба - аз нивга не съм бил, но мерси.
Субтитрите стават. Ще се харесат на масовия зрител. За по-претенциозни зрители има и по-претенциозни заглавия, които заслужават повече старание. Това тук е предодастатъчно. Така че добра работа, преводачо. Имаш дупето, което е необходимо за това неблагодарно хоби, а и явно си луд, така че не се отказвай и ще станеш по-добър. Оценката ми е 6/10, което е доста повече от това, на което се надявах, като се има предвид заглавието.

Сега най-накрая нямам оправдание да не довърша поредицата малко по малко. Затова благдаря. Лека вечер. :hat:

Най-после някой да си направи труда да оцени субтитрите за това, което са, евала! И аз си признавам, че не бяха сносни, особено в началото, и не бях доволен толкова, а редакция знаех, че отчаяно трябваше (ама сериозно ме мързеше, след като приключих сериите да гледам за грешки). Никой не се нави такова чудовище да го оправя с мене, тъй че си бях сам за всичко по отношение на превод и оформление (+ едно евала на английските преводачи за надписите и на индонезийските преводачи за последния сезон). Имам немски речник, цялото аниме го превеждах с Jisho, дето не разбирах, сигурно и френски можех да извадя, ама мързелът е страшен звяр, та се придържах най-вече към туй, дето го имаше вече в разните версии. ;)
Ако те успокоява, втори сезон ми мина най-добре откъм превод, тъй че всичко там е що-годе ок. Ако стане дума за архаизмите, те се ползват в японския и това ми бе опит да се пригодя към тях на български. По едно време мислех да пиша като Паисий Хилендарски, ама се спрях на 10-те години на миналия век, за да е поне разбираемо.
Цялата анимация е за луди хора, тъй че няма да е изненада и ако аз излезна луд :hat:

МнениеПубликувано на: Пон Авг 27, 2018 2:24 pm 
Отаку България

Не знам дали съм последния мохикан, но имам добро сърце и ще ви разкрия по какво работя и ще се пуска скоро с мой превод или редакция, или и двете заедно.

Първия проект, който е изцяло преведен и на 1/3 редактиран е Космическото приключение на Кобра/Space Cobra.

Общо проекта се състои от: 1 сезон - 31 епизода, 2 сезон - 13 епизода, 6 ови и 1 филм. Превода е на 3 преводачи, но редакцията на всичко ще бъде моя. Проекта не мога да дам гаранция, че скоро ще се пусне, но няма и много да се бави.

Втория проект, който наскоро се започна работа по него е Събирачи на души/Soul Eater

Проекта е преведен засега до 4 епизод и се прави превод по възможно най-добрия превод, който се намира в интернет пространството. Превода ще бъде от само един преводач, а редакцията отново ще е изцяло моя. Проекта е общо 51 епизода. Няма скоро да се пусне, но предполагам до половин година ще е готов.

Това беше по мащабните проекти. По малките проекти е това:
Заглавия няма да споменавам, но ще пусна 2 проекта по 12 епизода и 1 филм. Един от тях е ретро. Един от 12 епизодните ще се пусне скоро, а другите два до 2 месеца.

Като заключение, Рагноса даде много обширно описание на плюсовете и минусите на превода на Ринто-кун. Учи се как се критикува Давиде. Когато се критикува, посочва се какво съществено ти харесва и какво не, а не да се хващаш за 1 резюме и 2 имена.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 27, 2018 2:36 pm 
Аватар

Между другото Кобра филмът вече има български превод, но може би не ви харесва? (Не помня нищо от този превод, въпреки че гледах с него.)

Старите серии ги пропуснах, защото предположих, че ще са същото безумие, като филма.
Обаче новите OVA-та и сериалът са доста приятни.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 3 [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]