Дата и час: Вто Дек 11, 2018 10:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 27 от 28 [ 412 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: .::RyuKo FanSubs::.
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2016 9:53 pm 
Аватар
Souten no mukou

Ами ние таковата, групата май сме малко неактивни. Сайта го няма, защото е спрян домейна изглежда.
      Инак предполгам, че някой от колегите все още си правят индивидуални проекти.

Поздрави

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 13, 2016 1:11 am 
Отаку България

Жалко за групата, страхотни сте. Винаги съм ви следял с интерес дори самият аз се запалих по преводите от ваш член Злобчо и просто ме боли сърцето, когато гледам как пропадат хубави фенсуб групи, не защото живота особено ги натиска, а заради мързел.

Не всички се отказват заради мързел, но като цяло аниме фенсуба в България е като гледам пред тотално изчезване. Да не кажаю, че вече тъне в забрава. :( :( :( :(

П.С. Нямам думи батко. :confused:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 14, 2016 11:30 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

Ой, Чеп, не ме карай да почвам, че ще ме избие в грозни посоки. :twisted:

Мързел? Не. Гняв. И то много! Много си обичах хобито и не ме болеше да жертвам време, което мога да посветя на книжка или игра или просто да се наспя най-после.
Но се започна едно надбягване, едно дърляне за проекти и накрая прерасна в някакво безумие от правила, изисквания и условности, които са излишни когато стигат до такива детайлни и дребни подробности. Обещавах си, че няма да се втелявам и няма да се зазирям за милисекунди и да броя символи. Но се улавям, че го правя. :? И един епизод, който ми отнемаше 4-5 часа, започна да ми стъпва тройно и четворно. Превеждам бързо, но редакцията и проверките ми изяждат нервите и ме отказват тотално. Сещай се колко ми е кипнало, щом Нацуме, което обожавам до откат, виси. Виси защото трябва да го редактирам. И се улавям, че пипам и дебна време, а изпускам елементарни пунkтоационни грешки, защото очите ми са в тайминга. Как да не ми се отще?

Извинете за избухването, но ме яде от много отдавна и сега си намерих оправдание да го излея :P

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 14, 2016 1:39 pm 
Аватар

Тоест, пишат ти се суби, но ако може да не е толкова пипкаво? Сбъркала си хобито.

МнениеПубликувано на: Сря Дек 14, 2016 1:50 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Явно. Затова и разредих толкоз с тенденция към хич :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 14, 2016 3:37 pm 
Аватар

Всъщност е много лесно да си редовен, ако те влече. Примерно аз не мога да си събера мозъка и да превеждам по 3+ часа нон-стоп, освен ако не ми е дошла муза, затова започнах да превеждам по 30 субтитъра всеки ден. Отнема ми около 15-20 минути при сложен превод, 10-12 ако е някаква лигавщина. Така за 10 дена можеш да преведеш спокойно епизод или два, да си изпипаш нещата и да се занимаваш с всички останали глупости и губевремки, които не са толкова пипкави и не изискват мисловен процес.

МнениеПубликувано на: Сря Дек 14, 2016 7:01 pm 
Аватар
Souten no mukou

Или иначе казано Кака, да имаше кой да ти прави тайминг и кой редакция. хихи :rose:

ПС: Чепчуу, аз пък да ти кажа, че фенсъб-а в България е на прилично ниво и има доста проекти на Български език.
        Преди 15на години имаше 20 анимета с превод на БГ, а я виж сега темата на Наруто за Всички преводи. :icecream:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2016 6:17 pm 
Отаку България

Така е, колеги,

душата няма да си кривя, народ не достига. Аз преди се занимавах само с превод. Превеждам и давам на редоктора, той съответно на човек да оправи тайминга и да се енкодне или да се пусне софт. Сега си превеждам и си редактирам, и тайминга си нагласям сам, и постерите дори си ги правя сам, че и торентите си качвам самичък. ахахха

Народа или го е натиснал живота, или го мързи, или както колежката Котори каза от гняв.

Да, Ивчо, проектита са много, да, на далеч по-добро ниво са, но къде отиде удоволствието?! Къде отидоха 2/3 от феновете, къде са пълните групи с хора състезаващи се за проекти, къде отиде тръпката?! От хоби се превърна повече в задължение фенсуба. Аз лично преди пусках преводи с огромна радост, чаках да видя като малко дете колко хора ще свалят торента, какво ще кажат за анимето и така нататък, а сега като ми кажат: преведи ето това аниме и реакцията ми обикновено е: А друг няма ли кой да го свърши, защо аз, нали вече си имам проект.

Жалка картинка сме сега.

Трябва ни свежа кръв, да намерим ентусиасти и да им помогнем да влязат в занаята с някакво прилично ниво, за да има кой да превежда субтитри за феновете. Ако на Рагноса му писне да се занимава със субтитри, Отаку България се разпадне поради липса на активност или другите колеги, които едва-едва правят нещо им писне и край. Няма вече кой да пише субтитри. Във Вибокс 7 ли ще гледате с приличен превод анимета?

Ако някой има идея или идеи как да направим така, че фенсуба да живне - нека пише тук или на лично.
Знам ли, да се обединим в една група и да си помагаме или да се кооперираме да обучим хора, за да има кой да прави букви. Не е задължително да се обучат хора на много високо ниво, но поне да е нещо от нещо да не е хептен от нулата. Мога да помогна с уроци и помощни материали. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2016 6:49 pm 
Аватар
Souten no mukou

w0w приятелю.. ФенСъба не е края на света. Смисъл всеки си превежда когато си иска и колкото си иска. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2016 8:33 pm 
Аватар

Първата крачка на осезаемо западане беше от баш шефа на анимес- т.е. когато затвори торент-тракера който главно се посещаваше заради БГ преводите. Сега и поколението лапенджийници е различно с друго схващане за нещата.

МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2016 8:58 pm 
Отаку България

IvCHoy написа:
w0w приятелю.. ФенСъба не е края на света. Смисъл всеки си превежда когато си иска и колкото си иска. :)

Не е края, но не е и нищо полезно и приятно. Лошите неща трябва да се опитваме да ги избегнем, а не да се примиряваме с тях. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 16, 2016 10:11 pm 
Аватар

Не е съвсем вярно.
Тракерът го затвориха точно заради ниска посещаемост.
Винете VBOX и новите навици за гледане на аниме (и въобще всичко) от стрийм.
На мазното видео качество и звук - майната им...

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 17, 2016 3:28 pm 
Аватар

Всъщност във въбокс може да се качват видео клипове
със същото качество както в тракерите.
Ако имаш значка куул, може да качваш видео с размер до 500МБ
или пък ако е по-голямо, то трябва да е 25 минути максимум.
Което ще рече, че дори един 20-минутен епизод да е 1ГБ, то може да си го качиш там.
Сега, не знам колко от хлапетата там знаят какво правят с видеото и аудиото,
но реално е напълно възможно да гледаш с перфектно качество и там.
Единственият проблем, който остава, е че опитите им за преводи са трагедия,
понеже те дори не знаят български, а са тръгнали да превеждат от друг език. xD

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 17, 2016 3:39 pm 
Отаку България

Тук съм съгласен с Венкоу, във вибокс има възможности, но хората във Вибокс7 просто са неопитни, мързелили или просто неграмотни.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 17, 2016 4:23 pm 
Аватар

v3nk0y написа:
опитите им за преводи са трагедия,
понеже те дори не знаят български, а са тръгнали да превеждат от друг език. xD

Т'ва 'щото "опитните" почнахме да ходим по курви. ВЪРНЕТЕ МИ ПАРИТЕ, АЗ ЩЕ ВИ ВЪРНА ЕБ@НЕТО!

п.с. Скоро "Гинев: Презареждане"!

на въображението ни в плен.
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 27 от 28 [ 412 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]