Дата и час: Нед Ное 17, 2019 6:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: "Лемареста" - съвременна фентъзи история
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2019 4:53 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Здравейте. Искам да ви представя един свой проект, чието работно заглавие е "Лемареста" - съвременно фентъзи, съчетано със свръхсили и повлияно от манга. Смятам да публикувам тук отделните глави от него, когато са готови. Надявам се да ви се стори интересно и ако имате желание, да оставите коментари. Ще ви бъда благодарен за това.

Първа глава

МОМИЧЕТО, КОЕТО ПОСЛЕДВА МЕЧТАТА СИ

Топлият юнски ден отиваше към края си и лъчите на залязващото слънце обагряха небето в портокалови и малинови оттенъци. Именно по това време Клеър Уилямс, деветокласничка от гимназия „Феърфийлд” в град Брилстън, се прибираше към дома си. По-рано тя бе обикаляла с приятелките си магазините за дрехи, за да разглеждат летните колекции, като всяка от тях си бе набелязала по нещо за купуване. Само че тази разходка се бе проточила повече от предвиденото и сега на момичето му се налагаше да бърза, за да не изпусне началото на любимия си комедиен сериал. Когато сви зад един ъгъл, то за малко не се блъсна в млада жена, приклекнала на тротоара пред скъсан хартиен плик, от който се бяха изсипали няколко книги. Явно се бе връщала от някоя книжарница с новите си покупки, тъй като ги чистеше и подреждаше трескаво, но изглежда нямаше къде другаде да ги сложи.
Виждайки затруднението, в което бе изпаднала непознатата, Клеър попита:
- Мога ли да Ви помогна?
Жената прекъсна заниманието си и вдигна поглед от земята. По лицето ѝ се четеше известно смущение.
- Изглежда ще имам нужда – призна тя, като отметна с ръка един кичур от дългата си светлокестенява коса, паднал на челото ѝ. – Купих повечко неща и пликът не ги издържа...
- Няма проблем. И на мен ми се е случвало. Ето, можете да вземете моята торбичка.
След като непознатата премести покупките си в найлоновата торба, която Клеър ѝ подаде, тя каза:
- Много ми помогна. Благодаря ти.
- Моля. Извинете за любопитството, но... едната от книгите Ви не беше ли „Приказка без край”?
- Тя е. Чела ли си я?
- Да, преди време. Беше много интересна. Приключенията на главния герой бяха удивителни.
- Наистина са такива – съгласи се жената. – Знаеш ли, купих я за подарък на племенника си. Той обича да чете фентъзи книги и мисля, че тази ще му хареса.
- Значи той е като мен – рече Клеър. – И аз си падам основно по такива.
- Така ли? Интересно съвпадение. Тогава съм сигурна, че си чела и книгите за Хари Потър.
- Разбира се! Много ги харесвам. Имам цялата поредица и съм гледала всички филми.
Заинтригувана от въодушевения тон на момичето, жената леко присви лешниковите си очи и го изгледа внимателно.
- Магията е нещо прекрасно, нали? – отбеляза тя. – Жалко само, че в реалния живот човек не може да получи писмо от училище за магьосници.
- Ех... Щеше да е супер, ако можеше – призна Клеър с нотка на копнеж в гласа си. – Като малка си мечтаех да отида в „Хогуортс”.
- Разбирам. Между другото, щях да забравя да ти се представя. Казвам се Джесика.
- Аз съм Клеър. Приятно ми е.
- И на мен. Може ли да те попитам нещо?
- Какво?
- Ако допуснем, че беше магьосница, за какво щеше да ползваш магия?
- А? – учуди се момичето, напълно неподготвено за подобен въпрос. – Ами например, за да си улесня живота... Щях също да се опитвам да помагам на хората... Но защо?
- Просто така – отвърна Джесика с усмивка. – Интересно ми беше да чуя мнението ти, това е всичко.
- Ясно... – рече Клеър и тогава внезапно се сети, че сериалът ѝ вече е започнал. – Виждате ли, беше ми приятно да си поговорим, но трябва да тръгвам. Довиждане.
- Добре. Аз живея недалеч оттук, така че може би ще се засичаме от време на време. Чао!
„Имаше нещо особено в тази Джесика, но се радвам, че можах да ѝ услужа” – помисли си момичето, след като продължи по пътя си. „Може би се е преместила тук наскоро, затова не съм я виждала досега. Интересно с какво ли се занимава?”

Цялата глава може да бъде прочетена тук: https://drive.google.com/file/d/1w7ImBC ... 3DsSG/view

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]