Дата и час: Пон Юли 16, 2018 11:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 14 от 16 [ 228 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отоме игрите
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2017 7:53 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

Дааа, хич ни няма на фронта! :lol:
И аз влизам от дъжд на много вятър. Но пък играя активно. :lol:

Овации за Месенджера! Не мога да си го представя дори. Опитах и определено няма да ми е по силите. Може бишитата да звучат апетитно, но чак толкоз... Не мерси!
Както описваш Норн-а, направо е като за мен (лека и постна розова серия :lol: ). Що си мисля, че я имаше за PSP? Нали историята не е застъпена особено, може и да я поизмъча заради бишитата. :mrgreen: Особено ако се окаже съвместима с VNReader-a.

Между другото попаднах на една игра, която просто ме остави без думи, дотолкова беше логично издържана в прогреса на историята и разликата между прочитите. Всеки герой - главен или второстепенен си има история, причини и цели. Зависи с кого взаимодейства героинята и какви решения взема, променя освен своята история, мнението, решенията, постъпките на тези около нея също. Малко, но понякога съществено. И нито веднъж не ми се прищя да я шляпна с нещо. :lol: Когато видях и последния финал (всичко изчистих - добри, лоши, нормални, скрити - много от които на собствен ход 8) ) първата ми мисъл бе: "Я, значи нещо такова трябвало да са визуалните новели". Жалко, че няма английски пач, а недолюбваш механичния превод. Щях да ти я препоръчам горещо.

Сега си причинявам някаква красива бруталия, пълна с версии на Тома и Укио (но само като степени на обсебеност, никакви сърдечни емоции), обаче има само един Шин за кураж и нито един Кент за романтика. Но пък политическата интрига и историята са любопитни. Не зная дали ще изкарам повече от един прочит, но един ще довърша със сигурност. За Black Wolves Saga говоря. Направили са ѝ английски субтитри във VNReader-a и рекох да проверя защо толкова я хвалят. Че е различна, различна е. Но дали е отоме игра, ще реша като ѝ видя края. Засега не съм особено убедена в жанровата ѝ принадлежност. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2017 2:15 pm 
Аватар

Дам, както е форума замрял няма причина да се влиза редовно :D

ММ наистина беше... като най-накрая приключих направо ми идеше да подскачам от щастие, че вече не трябва да се занимавам с чатовете. Сигурно ще седна да изиграя лошите прочити след няколко месеца като ми мине. Иначе нямам забележки към героите. Наистина си заслужават вниманието. Напълно разбирам и хайпа по играта, особено с тези теории дето се развиват. Играта наистина е специална, но е прекалено голям стрес за играча. Това е и причината да не я препоръчвам. Е, я Глухарчето - едно сядане 3-4 часа и си готов с един прочит. Немо му дай 4-5 часа на прочит и там няма проблеми. Тук имаш 6-7 часа разпределени в 10 дни за всеки прочит. Верно, че доста от представителите на отоме обществото достигат до крайности, но това е малко прекалено -.-
Black Wolves Saga го изтеглих още същия ден щом излезе превода и седи инсталирана заедно с Амнезията за неопределено бъдеще :D Четох хубави работи за играта (въпреки тези котки) и я бях набелязала още от преди това.
Колкото до Норн9 оригиналната японска версия е за псп. Ако върви на автоматичен превод може да се пробваш. Играта е красива, има хубав саундтрак, история и няколко мини игри. Ако не бяха абсолютно неадекватните герои щеше да е в графа задълже.
Коя е неспомената игра? На няколко пъти а да почна с автоматичен превод да играя, но се разминава. Вече не ми е напълно сива опцията ;)

Иначе след като лаптопа ми се прецака съм изцяло на айпада. Нагласих един стар лаптоп, колкото да имам система под уиндоус, но 95% от нещата си ги правя на таблета. Та пробвах няколко мобилки освен MM - Shall we date Guard me Sherlock, Outlander Otaku Princess и False Vows.
Shall we date вероятно няма повече да се наема да играя. Играта е красива и историята е увлекателна + разните мини игрички, но компанията зад играта е прекалено аучна. Можеш да играеш безплатно, но никога няма да достигнеш максималното ниво на прогрес като при платено. Има моменти в които те кара да слагаш на аватара си разни дрешки за да продължиш, а тези дрешки естествено са само с платената валута. Ще я довърша, но след това само хакнати игри ще си избирам.
False Vows е стандартна новела, която реално беше приятна. Като я подхванах имаше само един излязал герой към нея. Още повече, че можеш да чиитваш и да не чакаш за да продължиш напред с историята. Приклучих я в рамките на 2 часа.
И Outlander -това има готини CGта и... абе играе се заради картинките ;)

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2017 5:26 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Понапреднах с вълчата сага и на 2/3 от първата пътечка съм изпълнена със съчувствие към много от образите и сигурно заради тях ще мъча още. А може и да не бъде мъка, знае ли човек. :mrgreen:

Прехвалените ягоди са Asaki Yumemishi. Ако някога ти щукне да мъчиш машинен - определено препоръчвам.

Колкото до мобилките - приспивала съм се с някои, когато синчето окупира компа. Shall we date сериите се играят относително леко, изключая чакането (и малко от тя са интересни). Освен Шерлок да е като Scarlet Fate и още една, чието име не се сещам, но са по стандартни и скъпи визуални новели и са супер тегави, ако опита човек да ги изиграе без да купува необходимите принадлежности. Но дори и лесните не ме кефят. Много рядко си ги причинявам и то ей така, за приспиване, когато нямам нищо започнато на Drastic-а и PPSSPP-то.
Норна ми се вдига нагоре по приоритет. С тази визия и без да ляга тежко на историята (тя историята ме плашеше, че няма да мога да я схвана дори с механичния), направо съм се надъхала! :wow:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2017 7:07 pm 
Аватар

Ми преди тези общо взето с мобилки не се бях занимавала... Излъгах Love story - legendary twins бях инсталирала преди време. Производно на Princess Maker с готини cgта. Но за момента мнението ми за мобилките се сумира в "Можеше да си го спестя". Ем, занимавам се тъй или иначе и ще пробвам няколко които се радват на висок рейтинг в отоме общността, но без да се насилвам.
Ще имам предвид Asaki, Yumemishi. Гледам, че има 2 версии - псп или уиндоус си играла?

Норн ми се ще историята да беше на преден план а романса на втори, а ти се радваш да е тъй XD
Ами не мисля, че ще има проблем с превода. Като изключим финала, където вероятно ще има някакви по забутани термини, през останалото време се чете като девойка играеща с цветенце - обича ме, не ме обича. На тема норн, от аксис чакаме нови игри през април - Periodic Cube и май скоро след това е римейка на Hakuouki. Ще има храна тази година :) Особено се надъхах на PC.

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2017 9:06 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Ако има PC версия, обикновено захапвам нея, че не винаги успявам да вържа VNR-а за емулатора. На нативни игри обаче върви на пушка. Но в конкретния случай може и да съм се минала малко, защото PSP версията има един герой в повече. Лошото е, че твърде късно разбрах, че Ясутсуна си заслужава. :lol:
За вита игрите все още само чета ревюта. Такива идеи ми отлежават дълго и ако ме не пуснат междувременно, осъществявам на по-късен етап. Та разчитам да споделяш по едно лично подробно мнение за каквото изиграеш, много моля! :baby:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 25, 2017 2:12 pm 
Аватар

Непременно :)
То сега не са вита отогета, не са мобилки, не са пс и пачове. Следващите няколко месеца излизат сума игри. А аз като играя през дъжд през вятър ще имам материал за следващите 1-2 години :D
Сега до началото-средата на месеца ще излезе Cinderella Phenomenon - подкрепих кикстартъра защото изглеждаше супер обещаващо. А дано да не съм сбъркала ^^
За псп версията на A,Y видях, че е 15+ заради това ми стана интересно, кое си пробвала.

МнениеПубликувано на: Нед Фев 26, 2017 7:03 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Да, сега изборът е значително по-голям и расте непрекъснато.

Хич не съм и видяла, че PSP версията на Asaki Yumemishi се води 15+. Колкото и да го мисля, не се сещам под каква причина могат да го категоризират там. Не мисля и че има много промени спрямо PC версията, освен безсмъртния иконом, но и той не е толкоз страшен. Има малко насилие и някое и друго убито аякаши, но нищо детайлно или визуално представено. А може и вълците да ми изкривиха представите, знам ли.

Всеки случай от последните се отказвам. Мнооооого мерси, но това ми е бая в повече. Няма да издържа, докато дойдат да измъкнат героинята от лапите на откачените близнаци. Пътечките на семейството са си направо нормални и дори интересни. Може романса да не е застъпен съществено, но ми задържа любопитството все пак. Защо, о защо реших, че искам да видя дали Фиона може да промени нещо за болестта и(на) страната си?!?! Хем четох ревюта и знаех какво ме чака. :( Не, пас! Някой ден мога да изчета нормалния финал на Юлиян, защото там изглежда белите котки получават обратно каквото са причинили на другите, но ще трябва първо да заредя доволно количество захар преди това. Да го вземат мътните , една недовършена пътечка на близнаците ми изяде високите запаси от две възрозови игри! Пас! Пас! Пас!
Правя си един ударен маратон romcom anime и след това инсталирам нещо по-нормално за игра.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 27, 2017 1:03 am 
Аватар

Black Wolves Saga си е Rejet. Не съм чела детайлни ревюта, но се очаква по подразбиране поне половината герои да са ян- и дан-дерета :D До някъде съм любопитна колко зле са близнаците, че ядат толкова хейт в комунитито и нали играта не е 100% романс та поне се надявам на добре изградени герои. Като стигна да я пробвам ще ти пиша дали дали нещо си изпуснала от липса на мазохизъм... Чудно дали моя ще ми стигне XD :shhh:

МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2017 11:48 am 
Аватар
Feed you with a kiss

Освен ММ, има ли някакви хубави otome новели на английски за мобилни устройства?
https://bakphoontyphoon.wordpress.com/2 ... ome-games/
от тези заглавия има ли някое, което да разпознавате като прилично? :lol:
виждам, че faye не харесва особено Shall we date поредицата, пък и аз не съм чувала най-прекрасните отзиви за системата им..
имам си ново таблетче и ми се ще първо нещо друго да изиграя, преди да се метна на ММ ъпдейтите :lol:

мислех си да седна и да прегледам всичко от тук http://www.englishotomegames.net/tagged/android и просто каквото не ме грабне веднага да го трия.
може да почна с My Horse Prince :hotl:

МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2017 4:55 pm 
Аватар

Честит таблет :)
Всъщност не хейтвам поредицата. Вярно е, че са я направили някои от игрите почти невъзможни за безплатна игра, но дето се вика, който има дава. Принципно си поставих на ум да не започвам други игри от поредицата, които нямат изкаран хак, но като история и арт Шерлок си е ок.

Midnight Cinderella, до сега не съм чела кофти коментар за играта. Shall we date - Destiny Ninja, Princess Arthur, Demons Bonds, Scarlet Fate ...., чета повече добри коментари, но лично мнение само за Шерлок мога да дам.
Тия новите гледам, че са популярни, но може просто да си карат 15 минути слава - Several Shades of Sadism и Liar: Uncover the Truth. За второто гледах някакви скриин шотове геймплей - не изглеждаше зле.
Love Magic четох добри коментари и даже я изтеглих, но дори не съм я стартирала още XD

Ако ти върши работа някаква зарибявка, която да цъкаш от време на време, тип стат/рпг - игрите на CatCap Studio са красиви, без много логика или история. (Част от тях можеш да хакнеш)
Въпреки, че не мога да дам конкретен съвет какво да подхванеш (всичко написано е впечатление за популярност на игрите), най-добре не започвай с Негово Величество Коня :Р Това съм убедена, че може да откаже от отоме и най-върлите фенове :D Е, ако пуснеш реакция в ютубето клипчето ще си заслужава ;)

МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2017 11:28 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Я да се разпиша и аз. :mrgreen:
Shall we date поредицата имат прилични попадения, имат и издънки. Нормалните се играят. Малко бавно, но не дразни особено. Не съм мъчила много от тях, но Lost Island, Mononoke kiss, Ninja Assasin и Wizardress Heart ми харесаха достатъчно, че да ги довърша. (Е от последната изчетох само историята за езерото на еднорозите, преди да изгубя текущия прогрес. Явно няма значение на какво играя, все ще си намеря начин да прецакам сейвовете XD) Виж War of Prayers замина скорострелно преди да преборя пролога дори. Просто ми заприлича на несмаслено копие на Neo Angelique :lol: Destiny Ninja 2 е не лоша история също, но без купени глезотии почти не дава CG-та и остава играещата основно на въображение и sprites. Scarlet Fate, Demon's Bond и Seasons of Love не стават за игра без да се закупуват много екстри.
С тези и My Forbidden Love (на която най-много харесах мини играта XD ) се изчерпва почти целият ми опит в андроидните. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 23, 2017 10:08 am 
Аватар
Feed you with a kiss

Мерси за препоръките, още не съм ги подхванала, понеже нямам време за нищо в момента ://
п.п. MysMes има нов, първоаприлски ъпдейт.

МнениеПубликувано на: Вто Апр 04, 2017 4:25 pm 
Аватар
Feed you with a kiss

free otoge
https://dicesuki.itch.io/cinderella-phenomenon

МнениеПубликувано на: Вто Апр 04, 2017 7:27 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Изглежда и звучи обещаващо. Напоследък често я засичам из tumblr и лови окото. Но ще задържа, докато се посъберат отзиви. Нещо не мога да си освободя достатъчно време за експерименти.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 13, 2017 6:16 pm 
Аватар

Подкрепих кикстартера и имах ранен достъп, ама не стигнах до игра... Да видим кога ще се наканя :P

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 14 от 16 [ 228 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]