Дата и час: Сря Юни 26, 2019 7:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 13 от 16 [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отоме игрите
МнениеПубликувано на: Пет Авг 19, 2016 11:19 pm 
Аватар

@faye, наистина може да не са съвместими :?
За PlayStation почти съм се предала, та се надявам и на мен да ми върши работа :lol:
@Kotori, прочитите на Ozmafia не са особено дълги, така че сигурно пак ще я подхвана. Отзиви ще дам, ама няма да е много скоро.
Историята на The Men of Yoshiwara наистина не звучи обещаващо, даже ми е малко странна, но пък артът е красив.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 12:52 pm 
Аватар
Feed you with a kiss

ugh....blergh...
Бях видяла някакви хора от FB feed-a ми да пускат разни неща за Mystic Messenger, но ги игнорирах...
После едната съквартирантка ми спомена за играта. Игнорирах.
Другата съквартирантка join-на първата. Подгънах.
I am currently in MysMes hell. orz
Засега минах само добрата пътечка на Зен и в момента карам по тази на 707, щото интернета ме спойлна предостатъчно.
Само дето постоянното дебнене на устройството ми не ме кефи и май ще почна с hourglass guide-овете, понеже с толкова много добри, лоши и неутрални ендинги искам да видя всичко, а нямам толкова време и нерви :lol:
Seven's route is made of diabetes and sadness ♥ :(

notice me, you nerd ;__;

--
Междувременно, докато чаках чатовете се метнах и на Nameless и макар да харесах играта (в по-голямата ѝ част), не мога да скрия ужаса си от тоновете лоши ендинги и разочарованието от качеството на CG-тата на Юри, Тей и Ред. ):
Поне добрите ендинги бяха по-добри от тези в Глухарчето...sorta. :lol:

И сега, докато още драпам покрай Mystic Messenger се чудя какво да подхвана.
Видях, че споменавате Ozmafia. Някаква идея как е? Арта ме грабна, но се шашардисах от големия набор герои.

МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2016 10:28 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Евала за добрата воля да бориш Месенджера! Аз го дропнах, нищо че е Чериц. Няма начин да му стоя до три сутринта или да се чупя от работа, за да си проследя чата. :lol:
За Ozmafia и аз чакам Ilimana да си каже тежката дума. Иначе ако искаш можеш да пробваш Dot Kareshi трилогията. И трите части имат английски пач, прочитите са къси, забавни и с доволно ниво захар. Тъкмо да разтовариш системата след Nameless. :wink:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2016 8:47 pm 
Аватар

Мистичният чат не е чак толкова злеот към време. Поне при мен тъй като не си давах зор и не следях за чатовете карах предимно на часовници и за прочита отиваха към 150-200 часовника, но пък влизах в играта само като имам времето (предимството да се регистрираш докато играта е бъгава че да ти дават непрекъснато безплатни часовници :P). Минах Джехае? но мерака ми мина малко. Проблемът е че не успях да се индефицирам като героиня и ми стана тъпо. Имах чувството че нищо съществено не зависи от моите отговори. Имам желание да дам шанс на Зен и 707 все пак в неопределено бъдеще.

Имам акаунт с 800+ часовника, който не използвам. Ако имате желание, ваш е :)

МнениеПубликувано на: Чет Окт 27, 2016 12:38 pm 
Аватар
Feed you with a kiss

Kotori написа:
Иначе ако искаш можеш да пробваш Dot Kareshi трилогията.

Послушах предложението ти и съм АДСКИ благодарна! Много се забавлявах и се посмях бая.
Май първата ми допадна най-много, но пък имаше много чаровни персонажи и в трите игри, някои от героите изобщо не очаквах да ми залепнат толкова (Monk!)
единствените ми оплаквания са, че MC-то я рисуваха леко кривовата на малкото ѝ CG появи... и че в третата игра само Villager се беше намърдал в онсен-а :lol: gdi, исках да плакна очи по Demon Lord. :death:

--
Последвах примера на съквартирантката и подхванах Амнезия.
Гледала съм анимето, когато излезе и бях останала с доста неприятни спомени от него, so I'm actually surprised how much I don't hate the game o:
Много по-логично ми е вече главната героиня да е тиха и "безлична", сега когато ми се налага да вървя в нейните обувки.
Харесва ми това, че има доста CG-та. Големият брой избори също ми харесва, но след 1 playthrough осъзнах, че доста усложнява навигирането към добър ендинг :/
Затова май ще изигравя всеки свят по веднъж както ми дойде и след това подхващам walkthrough guide-а. :drunk:

МнениеПубликувано на: Чет Окт 27, 2016 6:31 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Love child написа:
Май първата ми допадна най-много, но пък имаше много чаровни персонажи и в трите игри

Нали? Сладури са повечето. :baby: Не всички ми легнаха на сърцето, но пък нямам нито един открито дразнещ персонаж. Дори и двете пишлеменца не успяха да ми излазят по нервите. :lol: Ero-Monk и Mazo-Knight са ми от любимците. Но най-изненадана останах от третата част. Нито очаквах badass yandere изпълнението на оня кротушан, нито страховитите и ужасяващи умения на Demon Lord-а в... плетенето. :hotl:

Уффф, Амнезията още ми прахолясва по харда с изчетени два от четирите основни свята. Май, май е време да се стегна и да я довърша. Ама, ама... Шин ми е скууууууучен. Вярно, че съм съвсем в началото на прочита му. Може да живне после. Като благоволи да се върне. :roll:

Между другото, @faye, какво стана с Norn9?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 28, 2016 4:03 pm 
Аватар

Аз минах само добрите завършеци на Mystic Messenger, без този с жената, нямам време и търпение за повече, а и часовници :lol:
707 ми е тотален любимец, много интересен и многопластов герой. Доста се смях с неговите чатове.
Zen ме изненада приятно, но неговите CG-та бяха най-ужасни, а уж е най-големият красавец в играта :? Все пак не ме спечели изцяло.
Jumin Han ме разочарова, а имах големи надежди за него, но поне историята му е занимателна. Мислех си, че ще поне малко като Kent от Amnesia.
Yoosung - изобщо не обичам такъв тип герои, прекалено инфантилен, досаден с непрестанните си разговори за Rika и най-скучният от всички персонажи. В началото попаднах на него и ако вниманието ми не беше грабнато от 707 сигурно щях да се откажа. Едвам минах прочита му.
Като цяло ми хареса играта, но щеше да е по-добре героинята да има лице.

Не съм подхващала скоро Ozmafia, дано до края на годината да се справя с нея :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 29, 2016 1:02 am 
Аватар

Уа! Мислех, че вече съм отговорила в темата :drop:
Ми с Норн съм още в първите глави. Нямам времето в момента. Подобно на Ilimana, дано преди Нова година да я мина

МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 10:00 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Когато, тогава... Просто се чудех. :P

Между другото, засрамих се и рекох да си довърша Амнезията. Оказа се, че съм я спряла малко преди Шин да се върне и нещата да станат динамични (доколкото може в тази игра, де). С една дума - за два дни успях да го довърша и на собствен ход докопах добрия финал. Рекох да заредя за лош, защото тая солидни подозрения към Ukyo в един определен момент, обаче - не би. Размина се сблъсъка и на скип, за няма 5 мин, докопах и нормалния финиш. :shock: Какво излиза - Шин е толкоз логичен и нормален, че като цъкам според лично мнение, кова верните отговори. :shock: Отгоре на всичкото тук героинята почти ми хареса. Хич не се свенеше да се заяжда и да го подкача, съобразяваше бързо и веднъж решила, че се доверява - може да премисляше от време на време, но не се делеше от решението си. :thumb:
Well, след такова успокоение и вече запозната с извратената логика на Тома - сбирам смелост и напред. Или ще я довърша до Ukyo или ще я дропя пак и то окончателно. Но разчитам на Hino Satoshi, който и друг път е успявал да ми пробута психо яндерета. :blush:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 04, 2016 2:10 pm 
Аватар
Feed you with a kiss

дами, някоя от вас играла ли е отоге на psp или psvita емулатор?
интересно ми е колко биха натоварили лаптоп, че попаднах на един тон хубави заглавия ;v;

--
от Амнезия ми остават само лошите ендинги на Шин и пътечката на Укьо.
При Шин наистина беше доста лесно да се стигне до добър край..

МнениеПубликувано на: Пет Ное 04, 2016 2:54 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

PPSSPP емулаторът е достатъчно лек, за да върви без съществени забележки на средна хубост телефон. Лаптоп не би трябвало да товари. Гоня го и на компа, и на телефона. Дотук този е единственият, който ми подкарва всичко (що е визуална новела и ритъм игра, друго не съм мъчила още) и то със звук.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 05, 2016 2:33 am 
Аватар

Kotori написа:
PPSSPP емулаторът е достатъчно лек, за да върви без съществени забележки на средна хубост телефон

Това. Няма съвременен лаптоп, на който да създаде проблеми ppsspp. Преди прекарвах доста време в игране на psp игри на един стар хуявей, като нямах проблеми с никакви визуални новели, вече чак на неща от сорта на god of war се запъваше. В момента с galaxy alpha играя абсолютно всичко съвместимо с емулатора.
За витата емулатори в достатъчно напреднала фаза на развитие за спокойна игра не съм сигурен дали има, поне преди около година и нещо, когато ме интересуваше, нямаше.

МнениеПубликувано на: Сря Ное 09, 2016 5:24 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Нейсе, преборих Амнезията и аз. Може артът да е бонбонче, обаче историята биваше в по-малко от половината игра, което направо губи интереса. Лошото е, че и героите не успяват да го задържат. Ако имаше прочит и на управителя на кафето, може би щях да съм по-доволна. А може и не. Все пак и петимата избираеми имат потенциал, но май нито един не е напълно развит, да не кажа че са си направо окепазени. :roll:
Въпреки мрънкането ми, играта не беше съвсем лоша, но няма с какво да я запомня, освен двама любими озвучители. :lol: Колкото до класацията - първи ми е Кент, следван плътно от Шин. Другите трима могат да вървят да мрат в кофите, хич не ме е еня за тях. Образи като Икки са ми противни до безобразие, а Укьо може да изглежда очарователен в сладките си моменти, но сам призна че е убивал героинята почти толкова често, колкото и я е спасявал. Значи мястото му е при другия психар. Странно, но Тома не ми беше толкова противен, колкото очаквах. Може би защото в нито един прочит героинята не успя да ме накара да се идентифицирам с нея и съответно каквото я настига, си е за нейна сметка. :lol: Пък и Тома по-ми хареса от Тей от Немото, та... Абе все тая, остава си в кофите с другия психар. Просто имаше потенциал, но е оплескан.

Ще взема да си довърша и Angelique Retour, че са ми останали два героя и половина (от 12, ако броим и близнаците). Вземам си обратно думите за Оскар, хич не беше лош към края си. Най-разочарована останах от Джулиъс, просто защото нищо не схванах и си остана сухарче почти до края. Браян (половината му прочит вече съм преборила) дотук е добро попълнение, към Оливие и Лува имам големи очаквания. Обаче култивирането на континента (геймплея демек) понякога досажда. Особено като понатрупа човек преборени пътеки и свикне с условностите, вече няма предизвикателство, а само рутина. Но тук поне героите ми харесват почти всички. :P

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 28, 2016 11:10 am 
Аватар
Feed you with a kiss

купих си Амнезия от black friday sale-а в Steam :lol:
трябва да видя дали мога да си прехвърля сейв-а и само да изрина пътечката на Ukyo, или ще трябва да правя всичко наново :D

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2017 12:33 am 
Аватар

Здравейте дами :)
Имам чувството че не съм влизала в форума от години... -.-

Love Child, и аз я взех Амнезията от коледните намаления в Стиим. Даваме приноса си на отоме обществото;) Ама това не ми пречи още не съм я довършила lol
Минах няколко прочита на Норн9 - играта е ... Централната идея е романса и историята е много силно пренебрегната. Дори има моменти от типа да избираш между мъжлето и благото на света - познай какво трябва да избереш за добрия край -.- Има още един два героя които що годе са ми интересни, но до тук съм по-скоро разочарована.
И.... дами! Поздравете ме! Загубих 50 дни от живота си в чатене с бишонени! Не, това което си мислите не е грешно! Наистина успях да мина всички прочити на Mystic Messenger! Направо съм готова за медал @_@ Въпреки че ползвах доста обилно часовниците, туй да следиш чатовете направо ми 3^* @£$><. Ако направят друга подобна игра скачам зад борда още преди да съм се качила на кораба >< иначе играта сама по себе си беше интересно преживяване. Героите наистина ми легнаха на сърце и въпреки някои необяснени или странни моменти в сюжета, историята е солидно 8.Наистина са се постарали с тази игра от Чериц, но следващия път да е стандартна визуална новела плс :)

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 13 от 16 [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]